Dragoste interzisa?

Cred ca astazi este ziua mea fasta.Nu trebuie sa ma rasfatati, ca sa nu-mi iau la un moment dat cucuiele pe care le capat de la viata, drept coroana.Pot spune, fara intentia de a flata pe careva, ca sunteti niste fiinte minunate, si ma bucur pentru Iulia, ca lucrurile merg bine in viata ei.Iar Mielutzei, sarutari de maini.Imi pare rau ca nu sunt pe vremea regelui Arthur al Camalothului, sa port legat de brat semnele distinctive ale caselor Dumneavoastra.My ladies...

Postat pe 24 Iunie 2008 18:15
Draga Iulia ,te pricepi sa rasucesti lucrurile ! ..ca sa spun doar atat . Legat de detaliile pe care nu le stiu si fara de care "mi-am permis " sa am o parere sa inteleg ca ar mai fii si informatii nescrise aici ?? Daca da , atunci suntem pe un forum si judecam fiecare dupa "detaliile " scrise legat de subiect . Daca e ceva ce mi-a scapat astept sa scoti in evidenta . Daca nu-i nici asta ,atunci o sa consider ca esti o tanara care nu accepta ca a interpretat gresit ( a se citi, ca a gresit ) Mmmmm?... asta sa fie??
P. S. Ciudat mod de a-ti arata aprecierea ! Dar mi-or fi scapat si alte detalii, ce sa zic?!
blanca
Postat pe 24 Iunie 2008 19:54
Draga mea, nu ezita sa lupti pentru dragostea ta. Poate o sa par rautacioasa dar, atata timp cat doreste sa divorteze inseamna ca sotia lui nu a facut nimic pentru a salva casnicia.Asa ca...actioneaza in consecinta.
ciclamen
Postat pe 3 Iulie 2008 09:35
Sunt barbati care stiu sa minta frumos incat chiar ii putem crede. Am o cunostinta care are o relatie de peste 8 ani cu un barbat casatorit. Relatia dintre ei pare sa fie una frumoasa, cu exceptia zilelor de sarbatoare si duminicilor cand de cele mai multe ori le petrece singura. De opt ani ea tot asteapta ca el va divorta intr-o buna zi.
Inainte de a incepe relatia domnul in cauza o tot vrajea ca de trei ani nu ar avea nimic cu sotia lui. Dupa vreo 6 ani in timp ce se certau el vroia sa o linisteasca ca intre el si sotia lui nu mai e nimic. Si i-a spus aceeasi poveste ca de vreo 3 ani intre ei totul s-a terminat (adica nu mai au relatii sexuale). Culmea ca la acea data trebuiau sa fie deja 9 ani. Ei, asta e doar un exemplu.
In alte situatii il punea drept pretext pe copilul lui. Ba ca trebuie sa termine scoala, ba avea de dat bacul, ba trebuie sa dea admiterea la facultate, si tot asa. In alta zi vine suparat si-i zice ca nu o mai suporta pe nevasta sa, ca s-au certat, cand ei de fapt isi pregateau bagajele ca sa plece a doua zi dimineata la mare.
Scuze se gasesc multe.Cert este faptul ca el are o relatie destul de buna cu sotia lui si nici nu isi pune problema unui divort. Acum amanta se tine si mai mult de el caci anii au trecut, a investit multe sentimente, are si ea o varsta cand e mai greu sa iti gasesti pe cineva. Iar dupa atatia ani ea a devenit ca si a doua sotie, asa ca pentru a nu se plictisi domnul respectiv o mai inseala din cand in cand si pe amanta (uneori chiar si in propria ei casa).Iar amanta nu are cum sa-si dea seama de asta, caci cand nu e cu ea, atunci ea crede ca e cu sotia. Si sta biata de ea si spera ca intr-o buna zi sotiei lui ii va crapa rabdarea si ii va face bagajele.

Nejme76
Postat pe 4 Iulie 2008 14:13
De la: ciclamen, la data 2008-07-03 09:35:55Draga mea, nu ezita sa lupti pentru dragostea ta. Poate o sa par rautacioasa dar, atata timp cat doreste sa divorteze inseamna ca sotia lui nu a facut nimic pentru a salva casnicia.Asa ca...actioneaza in consecinta.


Draga ciclamen, nu crezi ca e posibil ca sotia sa fie foarte fericita alaturi de sotul ei si nici sa nu banuie ca exista o alta persoana, iar aeov sa fie doar sarea si piperul in casnicia lor? Sa fim seriosi ce altceva poate spune un barbat casatorit cand vrea sa se culce cu o alta femeie? Ca o iubeste pe sotie? Altfel cealalta nu l-ar mai accepta.
Nejme76
Postat pe 4 Iulie 2008 14:23
Mielutza...desi vorbesc pe inteles....tu nu ma poti pricepe....

Postat pe 4 Iulie 2008 14:42
mda...complicata treaba...si o spun din experienta proprie. Si eu sunt indragostita de un barbat casatorit, dar, spre deosebire de altii, el mi-a spus clar care este situatia lui. Are un copil de aproape 6 ani si atata timp cat copilasul e mic, nu poate sa divorteze...copilul lui va fi mic si la 10 ani...deci, clar ideea unui divort nu-i da prin cap si asta pt ca ar fi mult prea complicat...In plus, nu as vrea eu sa am coonstiinta incarcata stiind ca a divortat din cauza mea si ca un copil nu-si mai vede tatal in fiecare zi...tot din cauza mea. Nu cred ca m-a mintit cu ceva pana acum, dimpotriva, am fost mereu deschisi unul fata de celalalt. Ne iubim, asta e sigur, dar nu putem fi impreuna asa cum ne dorim. E cumplit de greu pt amandoi...poate e nevoie de rabdare, nu stiu, dar cel putin momentan, sunt constienta ca lucrurile nu vor evolua.
Am ajuns sa cred ca, daca ne e scris sa fim impreuna, pana la urma asa va fi. Cu toate ca il iubesc din tot sufletul, cu toate ca as dori sa-l am mereu langa mine, nu ii voi spune niciodata nimic, nu-l voi influenta niciodata cu nimic in speranta ca el sa divorteze. Dk o face, sa o faca pt ca intr-adevar nu mai suporta situatia de acasa, nu din cauza mea. Nu pot fi asa egoista incat sa nu ma gandesc la baietelul pe care il are si care nu are nici o vina ca taticul lui nu e fericit cu mamica lui. Mi-ar fi frica mereu, ca odata divortat, lucrurile sa nu se schimbe intre noi doi. Pentru ca e un barbat responsabil, care isi iubeste copilul enorm. Stiu ca i-ar duce dorul f mult si ca indiferent de faptul ca m-ar avea pe mine alaturi, tot nu ar fi suficient.
pisoias
Postat pe 9 Iulie 2008 12:27
Eu n-am vazut niciodata un barbat dand divort din cauza pisicii.Dar desigur, pe masura ce trecem in viata, aflam noutati.Un prieten de-al meu, avea nevasta si un crocodil care il iubea pe prietenul meu foarte tare.Intr-o buna zi, femeia amicului meu a disparut fara urma.Degeaba a cautat-o Dan Diaconescu, Lazarus si F.B.I-ul.Femeia disparuse fara urma./-Unde sa fie, iubita mea Cornelia?-s-a intrebat intr-o seara prietenul cu glas tare./-A fugit cu seful de post.-i-a raspuns crocodilul, privindu-l in ochi fara sa clipeasca./Ori cand el vorbea astfel, dintre falcile lui, a cazut o verigheta./-Asta este verigheata lui Cornelus.De unde o ai?/Crocodilul a pus capul in jos si a inceput sa planga./A doua zi, omul a inaintat actele de divort impotriva nevestei sale, fiindca corupsese bietul crocodil, care desi traieste in salbaticie,(sau poate tocmai de asta), nu este o soparla corupta.In concluzie, pisi...Sinceritatea lui ca este casatorit , are un copil, si nu poate sa divorteze fiindca acest copil este minor, nu o sa opreasca cresterea pretului la gaz sau la lumina.Adica, vreau sa-ti spun, ca nu te incalzeste cu nimic.(Si nici nu te lumineaza prea tare)Poate doar daca el are un picior de lemn, si o sa-l bage in soba la iarna sa te incalzesti, cand ai sa-i servesti masa in sufragerie.

Postat pe 10 Iulie 2008 16:36
Mai dragilor,cum s-a terminat povestea din ..o mie.... de nopti la picioarele lui Mustafa Ali Pasa???? Pacat ...femeiesc,bata-l vina!!!...adica curiozitatea:)Intodeauna pierd firul.Incepe o poveste,draguta,cu ia liubiu te bia>>.mai rodnaia...si ajung sa zanbesc (ma rog...mustacesc ca pisica vecinilor mei de la trei,cand ma vede cu plasa de la piata venind)...la parabolele lui Vangelis...inparat:)...pacat ca nu esti din zahar ars...vangesis...dulce ca matraguna....sau pelinul?
Mirabila
Postat pe 15 Iulie 2008 22:40
ufff ca bine la mai zici vanghelis Eu n-am mai intalnit pana acum nici-o persoana care sa expuna astfel problemele, sincer chiar imi place.
Iar acum parerea mea,dragostea nu trebuie interzisa.Eu sunt casatorita de ceva ani,daca sotul meu mi-ar spune ca s-a indragostit de altcineva,n-as avea nimic impotriva.Si stiti de ce?O viata avem si trebuie s-o traim bine.Eu sunt o persoana deschisa, nu-mi plac minciunile si nici ascunzisurile,spun lucrurilor pe nume.Decat sa se ascunda de mine mai bine mi-ar spune, as intelege.
emagl
Postat pe 16 Iulie 2008 09:33
Pana la urma e mai interesant sa citesc parabolele lui Vanghelis decat parerile diverselor doamne oripilate de imoralitatea masculina impanate cu stupizeniile iuliei... ca un corolar, imi place mult ceea ce a scris emagl, o superfemeie, care stie exact ce trebuie sa faca in viata: sa spuna lucrurilor pe nume. Cu siguranta ca atitudinea sa o ajuta mult, pana la urma nu traim de doua ori.
Cateodata imi dau seama ca multe lucruri in viata sunt simple, singura problema este ca oamenii le complica.
anakin
Postat pe 16 Iulie 2008 13:15
Asa este draga Ema.Vine intr-o zi Suzuki acasa si o cauta pe nevasta-sa peste tot si nu o gaseste.A intrat omul la pareri.Se duce pe balcon si se uita jos, nu e.Se duce la baie, toate erau la locul lor asa cum le lasase.Numai ca in loc de o pereche de pantofi, mai aparuse una, incat Suzuchi s-a asezat pe scaunelul de la toaleta si a inceput sa-si numere picioarele, ca sa fie sigur ca nu este vorba de o confuzie.Intra din nou Suzuki in sufragerie, se uita sub masa, si nu vede pe nimeni.Doar o pereche de pantaloni, cu cateva numere mai mari, si cu burta.
-Aici se intampla fenomene paranormale, a zis Suzuki.Iar cand a auzit un zgomot ciudat in sifonier, a luat repede matura in mana si a strigat cu o voce groasa, ca a comisarului Moldovan.:
-Mainile sus ca trag!Hai ca stiu ca esti acolo, asa ca iesi afara daca vrei sa nu te impusc sau sa te dau pe mainile locotenentului Colombo.
-As iesi, -i-a raspuns de acolo un glas muieratic, dar nu pot, pentru ca tin mainile in sus.
-Lasa-le jos si iesi.
Iese vocea din dulap si Suzuki ramane cu mana pe pusca.Era nevasta-sa.Dar era goala si cu mainile ridicate.
-Ce faci draga, dansezi?
-Nu draga.
-Atunci?
_Exista o explicatie.
-Jucai pititea?
-Stai sa vezi, lasa-ma sa-ti spun.Tu stii ca eu spun numai adevarul si nu te-am mintit niciodata.
-Mai ales in pielea goala, este si mai greu, ca se observa imediat.
-Suzuki,stii ca avem hoti in cartier, care fura din casele oamenilor?
-Si ai auzit zgomot ca te-ai ascuns in dulap, de teama.Ba lucrurile s-au intamplat asa de repede ca nici nu ai mai apucat sa pui halatul pe tine.
-Nu, Suzuki.
-Atunci ce cautai in dulap?
-Am angajat un bodyguard, sa pazeasca hainele, ca sa nu le fure hotii.
-Si unde este bodyguardul?
-La datorie.
Si femeia arata spre dulap.
-Hotule..Pardon, Bodyguardule, iesi afara.
Si dinauntru iesi un om maruntel chelios si cu burta, care nu avea dacat niste izmene trei sferturi pe el si niste mustati rasucite ca un general.
-Domnule, eu sunt bodyguardul-zise el intinzand mustatile pleostite intr-un zambet.
-Bucuros de cunostinta.Ma numesc doctorul Ciomu.
Nu mai spun ce s-a intamplat atunci.Bodyguardul o zbughi pe usa ca un iepuras, cu burta, izmene si mustatile lui de general, zbierand hotii..., si disparu fara urma.
-Pune mana pe ei..-striga si nevasta, apoi intorcandu-se spore Suzuki:
-Ai vazut ce operativ e?
Acum ce sa va spun.S-a impacat Suzuki cu situatia, desi bodyguardul, nu a mai dat pe acolo.Ori l-au prins hotii si l-au batut bine, ori numele pe care l-a dat Suzuki de emotie l-a speriat asa de tare, ca a jurat sa nu mai calce pe la femeie, pentru ca nu vroia sa-si piarda in mod prostesc bijuteriile de familie pe care le primise din mosi stramosi.Dar si Suzuki era nedumerit de o intrebare:Ce cautase nevasta-sa goala in dulap, din moment ce bodyguardul era acolo ca sa-si faca datoria?Nu cumva nevasta-sa se ascundea de el?Dar intrebarea aceasta nu i-a mai pus-o niciodata si lucrurile au ramas asa cum au picat.

Postat pe 16 Iulie 2008 19:51
Pt Iulia: Exista mai multe feluri de orbire .Inchide ochii si-ai sa vezi!
blanca
Postat pe 20 Iulie 2008 10:40
Poti sa-ti bagi si degetele in urechi, ca rezultatul este acelasi.

Postat pe 20 Iulie 2008 15:31
draga mea am trecut si eu printr-o situatiel la fel ca si tine,trebuie sa fii tare si sa incerci sa judeci la rece nu lasa sentimentele sa iti intunece judecata.barbatii sunt numai pentru ei,egoisti si plus de asta daca el intradevar isi dorea ceva cu tine divorta.suntem in secolul 21 nu mai este ca inainte.azi lucrurile se simplifica.dar el stie ca tu il iubesti si se complace in situatie,totul depinde de tine stabileste-ti prioritatile in viata si impune-ti punctul de vedere......uneori e mai greu sa dai un sfat decat sa il urmezi...ai grija de tine si tine-ma la curent cu ce ai facut pana la urma e decizia ta.

Postat pe 23 Iulie 2008 01:25
Draga mea, Desi am mult mai multi ani ca tine, parerea mea este ca mai intai trebuie sa fii absolut convinsa ca te iubeste din tot sufletul si ca este dispus sa divorteze pentru tine.Daca e asa, poti continua si poti trai acest moment care poate deveni eternitate, indiferent ca el este casatorit. Daca crezi ca el este unicul, acela menit tie, desi, crede-ma, in viata pot apare mai multi "meniti " tie, continua. Fii mai intai rationala si apoi judeca si cu sufletul. Nu te grabi, lasa timpul sa lucreze in favoarea iubirii voastre sau a disparitiei sale. Important e sa nu suferi mult, desi si suferinta e constructiva si generatoare de intelepciune care te poate ajuta alta data.cat despre ce gandesc ceilalti?Sa nu-ti pese, daca crezi ca ai intalnit in sfarsit omul visat o viata...Inspiratie si fericire iti doresc si...rabdare...
laboeme
Postat pe 23 Iulie 2008 09:11
Mai oameni buni...fata asta mai este?... ne da si ea cate un da raspuns? Asa;da....nu....Cred ca s-a dumirit ,si ne-a lasat pe noi sa ne tot intrebam(intre noi) c-o fi?... c-o pati?.....
Sfatul meu pentru dansa este: ce cauti mama?...gasesti,fi sigura de asta...
Mirabila
Postat pe 23 Iulie 2008 12:08
Toate problemele trebuiesc judecate la rece.La inceput Suzuki, le judeca la 40 de grade, fie ca erau de pruna, sau poalinca diluata cu apa.Cand si-a cumparat frigider artic, lucrurile au ajuns la normal si acum el judeca asemenea unui pinguin imperial.In ce priveste scurtcircuitul sentimentelor, si-a cumparat un bec de o suta de wati, si un kilogram de lumanari parfumate.Daca femeia ma iubeste pe mine,- zicea Suzuki, din varful aisbergului de unde scruta marea,-va trebui sa inoate pana la banchiza mea,. infruntand furtunile polare, balenele si casalotii care sunt morti dupa carne de femeie tanara, sa se lupte cu Marele Rechin Alb, Blond, sau Saten, si sa urce pe tarmul fericirii ei, invaluita intr-un vesmant vaporos de ace de gheata, sa-i ajunga pentru croitorie, pana iese la pensie.Va intrebati de ce barbatii nu ar trebui sa faca acelasi lucru.Pentru ca ei sunt mai putin rezistenti la conditiile climaterice, si daca pun degetele de la picior in apa, este imposibil ca piciorul lor sa nu se duca la fund.Gica, a descoperit ca motivul naufragiului picioarelor sale, s-a datorat gaurilor de la cioprapi, care fiind in cala, n-au suflat o vorba si s-au purtat in mod marsav cu Gica, desi el i-a purtat destul de frumos, si cand ii incalta si ii descalta, le vorbea cu dumneavoastra.

Postat pe 23 Iulie 2008 13:13
Gandeste-te ca ti se poate intampla si tie acelasi lucru, adica, dupa ce te casatoresti cu el, ai copii, el gaseste alta cum te-a gasit si pe tine, ii spune aceleasi lucruri care ti le spune tie si atunci sunt sigura ca o sa privesti lucrurile din punctul de vedere al sotiei nu al amantei.Daca a inselat o data o va face de fiecare data cand are ocazia.Va intalni din nou o colega disponibila si istoria se repeta.Daca esti si putin credincioasa gandestete ca orice fapta are rasplata pe masura.Ce dai aceea primesti inapoi.

Postat pe 24 Iulie 2008 09:02
Da.Oricum, ceea ce el face unei femei isi face si lui.Asa ca Dunmnezeu, a avut grija de el, numai ca i-o va spune ceva mai tarziu.

Postat pe 24 Iulie 2008 16:23
Salut,e frumos sa iubesti si sa fii iubit.Acum el este casatorit si are un copil.Chiar crezi ca va divorta?Si daca intr-adevar se desparte de familie ce te face sa crezi ca te va lua de sotie sau ca iti va fi fidel?Deja stii ca nu e fidel sotiei,vrei sa-i iei locul?sa suferi si tu asa cum probabil sufera si ea daca stie de relaria voastra?Sau poate se impaca f bine amindoi si iti spune tie doar minciuni.Gindeste-te bine si poate vei gasi o persoana potrivita pt tine .
marinela_diana
Postat pe 31 Iulie 2008 15:40
Intr-o dimineata Suzuki vine la serviciu suparat foc.
-Ce-ai patit Suzuki?-il intreba cel mai bun prieten al sau.
-Femeile astea sunt niste mincinoase.Numai prefacatorie este in ele.
-De ce?Parca te impacai bine cu nevasta-ta.
-Asa este.Toata ziua ma invelea cu plapuma, ma mangaia, ma pupa, ca sa-mi adoarma vigilenta.Si aseara, ca sa vezi ce poate zace in mintea unei astfel de creaturi diabolice:A inceput tot asa, cu ni, ni, ni, pana cand am adormit, si pe urma, a fugit cu plapuma in camera cealalta.

Postat pe 1 August 2008 19:56
ai dreptate. nu-si va parasi sotia.
alias_flore
Postat pe 1 August 2008 20:07
Problema este ca va face el ca sa-si recupereze plapuma.Mai ales ca era umpluta cu lana merinos.

Postat pe 2 August 2008 17:56
Draga AEOV este fff important sa nu te minti intr-adevar singura. Ar trebui sa analizezi la rece situatia in sensul ca trebuie sa fii sigura ca el isi doreste o familie cu tine...Eu am trecut prin asa ceva doar ca situatia era alta : ea imi fusese colega de liceu, nasii lor erau sefii mei (asa l-am cunoscut pe el) si nu aveau copii. Si in ziua de azi sotia lui, care avea din copilarie o situatie materiala precara, sta cu el din acelasi motiv: are o situatie materiala fff buna iar el este milos.Au o relatie de complezenta daca vrei dar eu il invinuiesc pe el pt esecul nostru de a fi impreuna; consider ca nu a vrut suficient de mult acest lucru sau i-a fost frica...Nu este o frumusete de barbat (fatza) dar in rest este perfect; eu (cu toata modestia) sunt foarte frumoasa si am crezut si cred in continuare ca asta l-a facut sa-i fie frica ca nu ma va avea pt mult timp, din pacate...Una peste alta, au plecat din tara, timp de 5 ani si ce crezi? L-am uitat? Nuuuuuuuuuu, din pacate ptr mine...M-am casatorit, imi iubesc sotul si totusi ma gandesc la el; vorbim, il sfatuiesc in continuare sa divorteze pt ca sotia lui nu ii este potrivita, SURPRIZA :nasii lor, care imi sunt acum foarte buni prieteni, stiu toata povestea si inca mai spera sa fim impreuna (eu nu am de gand sa divortez pt ca probabil l-ar lovi aceeasi veche frica)...
Ne-am intalnit acum ceva timp, cand eu sarbatoream a doua licenta cu fratele meu, sotul meu era in Bucuresti, si de atunci este tot mai ciudat...incerc sa fiu puternica dar ...Asa ca ai mare grija ca poti sa iti distrugi viata...A mea nu este distrusa dar nu stiu ce va fi in viitor....
maryloo
Postat pe 3 August 2008 11:51
...Fugi, asta este sfatul meu...UN BARBAT INSURAT MOARE INSURAT...eu am fost in situatia asta(5 ani,in care am rabdat si i-am oferit toata iubirea posibila si imposibila),parca imi citesc propriile cuvinte,cauta deci in sufletul tau atata putere si treci cu demnitate peste si ai sa-mi multumesti.
Mai bine sufar singura decat impreuna cu el...Acum mi-e bine,singura!
tanasemicaela
Postat pe 3 August 2008 13:38
BUNA,
...sunt lucruri care se intampla....,dar cu putina intelepciune, si in timp se va rezolva totul; este bine ca tu sa nu fortezi lucrurile, timpul le va rezolva cu siguranta; Eu zic , sa te mai bucuri de dragostea lui care ti-o ofera, dar cu siguranta el nu isi va parasi familia; Daca o va face, si va hotari sa ramana cu tine, mai tarziu va avea remuscari, si cu siguranta se va intoarce la sotia lui si la copilul lui si cea care va suferi vei fi tot tu; Asa ca eu zic, pentru ca il iubesti,sa mai continui sau sa te opresti, dar totusi incerca sa gasesti pe cineva care sa fie numai al tau, sa iti apartina numai tie, cu jumatati de masura nu o sa te poti multumi niciodata, dar chiar daca va veti casatori , va ramane indurerata o alta femeie, si nu uita ca daca o face odata , poate sa o mai faca si alta data si poate si tie sa iti faca la fel, asa ca mai bine lasa timpul sa hotarasca si poate te va face fericita cu adevarat; Daca va fi sa fie al tau, cu siguranta va veni la tine, daca nu , te vei amagi asa mereu;
...asa ca e bine sa nu te opresti din cautat si poate iti vei gasi fericirea cu adevarat;
tamaramarinescu
Postat pe 3 August 2008 15:09
La inceput parea o nebunie frumoasa (ma bate acum Dumnezeu pentru ca am indraznit sa il doresc)... Fara viitor, poate fara prezent, fara sperante... A inceput apoi o poveste... O iubire interzisa care pe zi ce trecea era tot mai intensa! Apoi, ca intr-un vis, el a hotarat sa divorteze sustinand ca nu poate trai fara mine... Ne-am amagit reciproc vreo 6 luni pana cand a venit momentul sa le spuna copiilor (pentru ca sotia, dupa ce acceptase divortul aflase si de mine)... Dar... Exact! Cu lacrimi in ochi si-a cerut iertare... de la mine... Cica e "incapabil" sa plece... se le distruga viata copiilor, dar, candva, (cand se va putea desprinde) va veni la mine (peste muuuulti ani) sa ma ia langa el (el e cu 13 ani mai in varsta)... Acum, cu inima ingenuncheata la picioarele lui, nu imi ramane decat sa-mi ingrijesc ranile... Sfatul meu... Daca poti accepta sa traiesti in umbra familiei lui, daca poti renunta la visele tale de a imbraca o rochie alba si de a avea copii "legitimi"... continua! Dar daca nu, mai bine desprinde-te... Doare... Oricare cale ai alege...
LacrymaTa
Postat pe 4 August 2008 09:48
cred ca nu vede stabilitatea la tine.A avea casa ta nu inseamna ca este si a lui.Crezi ca pleaca de la o siguranta(materiala bineinteles),iar tu ii dai partea afectiva care ii lipseste....deci el este un om implinit.Tu insa cum te vezi?
elfmia
Postat pe 12 August 2008 16:04
Pentru ca iubirea este o nebunie, s-au deschis casele de nebuni?

Postat pe 13 August 2008 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE FACE NUNTA - vreau si eu info 25 De la: cinezee 12 Mai 2009 12:59
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
Femeia care face sex fara sa iubeasca 69 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:19
Durerea unei fiice 67 De la: Saraha 6 Ianuarie 2016 21:55
Casa de piatra 59 De la: micabis 25 Februarie 2009 05:53
Setari Cookie-uri