oare unde...?

Buna ziua...numele meu este Doru si am o intrebare...nu stiu daca se poate considera o problema dar trebuie neaparat sa ma informez.Va rog sa mi raspundeti.Este vorba despre viata sexuala...a mea si a prietenei mele.Ea este inca virgina, eu am pierdut virginitatea in urma cu 3 ani si ea stie asta.Ea isi doreste foarte mult sa si inceapa viata sexuala si mi a si spus ca eu sunt cel ales....dar ii este frica si mi se pare normal.Mi a cerut sa merg la un doctor sa mi fac un control...sa mi fac niste analize ca nu cumva sa ceva...vreo boala care se poate transmite pe cale sexuala.Dar nu stiu unde ar trebui sa merg...la ginecolog...dermatolog....urolog...???? Va rog sa mi spune ti unde ar trebui sa merg si in ce constau aceste analize????se fac astfel de controale???si cam cat costa???...ca sunt student si nu mi permit sa arunc banii aiurea.
doru1003
Postat pe 13 Iunie 2009 18:03
Doruletz, cel mai bine ar fi sa mergeti amindoi la un cabinet de planning familial si acolo primiti si analize (de singe), se uita doctorul la Dorutzul tau sa-l vada daca nu are buba si fata primeste sfaturi de viata sexuala.Analizelel la singe le faceti amindoi (ca asa e corect).
Din pacate nu stiu preturile dar cauta citeva adrese cu astfel de cabinete si intereseaza-te la fata locului.
Sa faceti lucru asta dovedeste multa maturitate si mai mult de atit dovedeste ca tu iti iubesti fata si esti responsabil de faptele tale.
Felicitari!
Aemulus
Postat pe 13 Iunie 2009 18:11
si nu uita prezervativul si anticonceptionalele...doar daca nu vreti sa faceti un bebe...

uite, domle, ca mai sunt si tineri responsabili...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 18:35
PW, sunt uimita sa constat ca mai sunt si tineri care nu au creierul in pantaloni si acolo unde trebuie sa fie.Asta inseamna ca mai sunt sanse in lumea asta nebuna.
Aemulus
Postat pe 13 Iunie 2009 18:43
yeap, e o surpriza placuta Doruletz...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 18:46
bravo nene..
gabitzza
Postat pe 13 Iunie 2009 18:47
micabis...sau toti ceilalti, imi spuneti, va rog, daca stiti cumva in bucuresti vreun centru de planning familial...daca ar fi in sector 2 ar fi perfect.Mersi frumos pentru informatii!Astept alte sfaturi....acum, cu privire la o posbila locatie unde as putea sa merg...
doru1003
Postat pe 13 Iunie 2009 19:14
ovi, tu esti din bucuresti...vino mami, si da o adresa, sa ajutam baiatul asta, ca uite ce dragalas este
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 19:16
dorulet, google-eshte si tu putin, poate gasesti..
gabitzza
Postat pe 13 Iunie 2009 19:19
uite aici...am gasit eu o adresa

CABINET MEDICAL SECS

Cabinet planificare familiala, servicii planificare familiala, ginecologie, laborator, psihoterapie, contraceptie

Adresa: Str. Dimitrie Racovita nr. 11, sector 2
Oras: Bucuresti
Telefon: 310.33.85; 0723.321.148
Website: www.secs.ro
Orar: L-V
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 19:19
pai bine bre copilu, de ce deschisesi doua topice? s-au chinuit oameni astia toata dupa-amiaza, sa te ajute...e frumos ?

e las`, ca si-a facut pomana cu tine mia , pe celalalt..
gabitzza
Postat pe 13 Iunie 2009 23:25
Ei Gabitzza si tu...a vrut baiatul sa fie sigur ca-l aude cineva.Ca stii cum e la vista asta vorbesti si nu te baga nimeni in seama.Dar aici pe Garbo e un grup da mamici carora tare le place sa dea sfaturi la copii asa ca Doruletz ai nimerit la fix.

Doruletz dupa ce rezolvi cu analizele vino sa te invatam si alte chesti, de pilda cum sa gatesti sau in fine ce-ti mai trebuie tie sa stii ca nu sunt multi ca tine si noi suntem tare sfatoase.
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 04:50
De la: gabitzza, la data 2009-06-13 23:25:06pai bine bre copilu, de ce deschisesi doua topice? s-au chinuit oameni astia toata dupa-amiaza, sa te ajute...e frumos ?

e las`, ca si-a facut pomana cu tine mia , pe celalalt..

mi-am facut...pomana si cu tine...tot pe celalalt...si parol ca am pierdut ceva timp...ca de obicei ma sinchisesc doar cand se merita...he he
mia79x
Postat pe 14 Iunie 2009 09:21
:
gabitzza
Postat pe 14 Iunie 2009 09:39
esti cam...nehotarata...ai schimbat de doua ori...emoticon-ul respectv...oricum e ultimul meu mesaj...pentru tine...
adios...for now...asta, ca sa fiu draguta...te pup!revino la
cum o dadu' ea pe gluma, scumpa...of, psihologia asta...
mia79x
Postat pe 14 Iunie 2009 09:48
gabitzza
Postat pe 14 Iunie 2009 09:49
mda....asa este am vrut sa fiu sigur ca ma aude cineva, ca ma vede...de fapt.Mersi frumos pt sfaturi si pentru adresa.Iar in ceea ce priveste gatitul...ma descurc, chiar stiu sa gatesc...ca de...stau la camin, trebuia sa ma descurc cand ramaneam fara mancare.si nu putem sa mananc zilnic cartofi prajiti si oua prajite...asa ca am invatat sa fac chiar si ciorba...
doru1003
Postat pe 14 Iunie 2009 18:23
Dorutzule ar trebui sa te pun in legatura cu copiii mei dragule ca esti o rara avis .Auzi la el dragutzul, stie sa faca ciorba.Pai stie ea fata aia care te iubeste de ce o face.
Felicitari si mult curaj si multa minte si mult discernamint in viata si sa auzim numai de bine!
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 18:29
Ma bucur ca am dat peste acest site si m am inregistrat.imi place ca toata lumea e amabila si amiabila.Va multumesc mult.Sarut'mana la toate mamicile care mi au dat sfaturi.
doru1003
Postat pe 14 Iunie 2009 18:42
Dorutzule imi esti asa de drag ca daca ai fi linga mine ti-as ciufuli parul si te-as ciupi de obrajori.
Hai pa, Mica-mamica
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 18:50
sa cresti mare, Doru

auzi, n-ai un frate tot asa ca tine ? cam la 25 de ani ? ca eu am o fata ...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 18:52
hahahaha, ce faci PW iti petesti fata? Da' ea stie?
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 18:54
nu stie, cum sa stie...

tocmai ce m-am prins acum cateva zile ca "madarfacaru" e la ea in vizita

iti inchipui ce bine mi-a picat vestea...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 18:57
Ce sa faci PW, Daca ea il place? Stii tu ca iubire e mai rea decit k.....
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 18:59
pai tocmai asta e...ca nu ii place...zici ca-i batuta in cap...dupa un an de desparteala o apuca doru' de nervi si lacrimi...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 19:02
Deh PW, incurcate sunt caile iubirii...Dar pe altul nu poate ea sa gaseasca? Ca e frumosa si desteapta ce mama masii.
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 19:06
incep sa ma indoiesc de destaptaciunea ei, sincer...

si eu is cu mainile legate...din respect fata de ea nu pot sa ii zic aluia nimic, nu stiu sa ma port ca o catza...

doar sa-l rog pe pro sa aiba o "discutie " prieteneasca si contondenta cu el, da; pro nu e violent...

mama masii...plozii astia...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 19:21
Eu cred ca sufletelul ei nu s-a vindecat de acum citiva ani (stii tu de ce vorbesc) si atunci incearca sa se multumeasca cu putinul care l-a gasit. Incearca sa o trimiti undeva intr-o vacanta cu un grup de tineri daca se poate ca sa-si lumineze gindurile si sa vada ca merita mai mult decit isi ofera.
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 19:24
mda...cica pleaca in august in vacanta in grecia...cu doua prietene

si doar acum o luna am avut o discutie cu ea pe tema respectului de sine

tampitu' ala are 30 de ani, fara munca, cu un liceu de informatica si atat, plus coleric si freak cat incape...

nici macar nu-l mai iubeste...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 19:29
Dar nu poate sa-i spuna pas pentru ca ii e teama.Chiar daca nu-l place el e o certitudine in mina ei, intelegi? Cind isi va gasi pe altcineva iti garantez ca nu o sa mai stea sa piarda timpul spunindu-i astuia ce si cum.
Si-n Grecia sper sa mearga prin locuri cu multi tineri nu doar dintr-un muzeu in altul (daca ma intelegi ce vreau sa spun).
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indrumati -ma 4 De la: ameno 9 Septembrie 2010 15:30
Nu mai contez pentru nimeni... 74 De la: Yarina 26 August 2009 17:57
TU - ultima frontiera 4 De la: Doara 2 Decembrie 2010 18:58
despre raci 2 De la: luc70 9 Mai 2009 21:23
DE CE? 26 De la: 53 7 Aprilie 2010 02:33
Setari Cookie-uri