ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Topicul anterior  /   Acest topic este inchis!   /   Topicul urmator

Buna

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

as dori sa aflu cum se comporta victimele dupa un viol

De la: atinsa86, la data 2009-04-29 22:12:57as dori sa aflu cum se comporta victimele dupa un viol

Nu cred ca cineva ar avea placerea sa vorbeasca despre o astfel de neplacere suferita...nu stiu daca poate fi o silnicie mai mare pe care o fiinta umana sa o indure...daca kiar te intereseaza argumentul,mergi la spitale de psihiatrie,la psihologi care trateaza astfel de cazuri si vei avea raspuns...

valentino are dreptate, cred ca mai degraba incerci sa uiti decat sa vb despre asta....
si apoi, e prea complicat si amplu subiectul pt a fi discutat aici!

daca faci vreun studiu pentru facultate, ceva, du-te pe la spitale.....daca ti-e frica sa nu o patesti....ai grija...ca foarte greu iti mai revii dupa un viol...psihic esti distrusa si crezi ca ai fost folosita ca o carpa...te simti murdarita, haituita, nu mai ai incredere in nici un barbat din jurul tau...este cumplit...o intrebare mereu iti apare in suflet: de ce mie? de ce mie mi s-a intamplat?..incearca sa eviti sa patesti asa ceva pentru ca este foarte dureros....

De ce si-o fi pus nick-ul:"atinsa86"?

Micass, nick name-ul ei se poate citi : at-in-saeight-six
Intelegi ce vreau sa spun? Face sens cu topicul deschis.

Subiectul este tema de discutie pentru medici ,in mod sigur nu pe forum!!Sint psihologii care incearca adopte strategii de terapie psihica pentru a recupera subiectii care au suferit astfel de traume!!!

Varianta pentru tiparire   
Mergi la: