O iubesc a plecat si a gasit pe altul dar tot pe mine ma iubeste

Asa-i, iubirea e un sentiment profund, care nu lasa loc egoismului. Nimic n-ar fi impiedicat-o pe iubita ta sa-ti stea alaturi, daca te iubea, odata ce sentimentul era reciproc. Inca o dovada de egoism e faptul ca nici nu te lasa in pace. Ramane de vazut cat te mai cramponezi de aceasta... relatie in care numai iubire nu este...Poti fi absolut sigur de faptul ca nu te iubeste, nu-l iubeste nici pe cel cu care este acum, dar o fi avand ceva avantaje de sta cu el... Nici macar o privire nu arunci altcuiva daca porti in inima ta omul iubit, daramite sa preferi sa-ti imparti viata cu altcineva...
Ionela21_Teodora
Postat pe 18 Noiembrie 2017 20:42
Hm da ,se invoca motivul ca vroia sa ma uite si sa aduca ura vizavi de mine datorita unor presupuneri ca eu as fi placut pe cineva
datorita ca la o discutie cu un coleg ,i am recomandat o pastila pentru o femeie care il amenintase ca il rupe cand ajunge acaasa din franta el fiind insurat si cum am putut eu sa fac asa ceva sa sprijin un barbat insurat sa aibe o amanta si sa aduc si pasitla acasa ca omu a cumparato si mi a dat mie pastila drept cadou.
Poate eu am gresit nu s matur si nu m am gandit ca o faza hazlie sau nevinovata poate creea astfel de impresi despre omul cu care imparti viata,
Una peste alta am pus mereu totul pe o gelozie extrema ,dar cand am avut discuti despre primesc raspunsul ca din cauza modului meu de a fi.
A inteles ca a gresit in presupunerea ca asa fi placut eu pe cineva dupa despartire.
Faptul ca intrebam colegele din alt departament ,vase ,,cat mai stau la munca ..a dus la gandul ca eu stau cu femei la vorbe si discuti dar nu am timp sa o caut pe ea.
Sunt multe ..faze.
Iar ma intind
Ca ma iubeste sau vrea sa fie cu mine cred ,doar ca i este greu din moment ce imi aduce aminte toate aceste fapte lucruri
Incet incet din discuti observ ca nu se va putea trece peste reprosuri .e o fluctatie ba reprosuri ba mie dor si te iubesc
Sunt confuz ,plus ca ea poate discuta cu EL orice si la orice ora cat timp el insista si poate i spune orice despre mine.
Nu mi place.
Mila sau nu egosim sau ce o mai fi..trebuia sa puna capat daca chiar vrea sa fie doar cu mine chiar si asa la distanta
Nu pot spune ca nu ma iubit asta chiar nu pot spune .
Pot spune ca felul meu mai libertin mai comunicativ cu lumea din jur cred o deranja foarte mult si oricum mereu au fost PRESUPUNERI la adresa mea.
Ce mai pot spune..ca ma intind iar prea mult .
Au fost 2 ani cu multe despartiri scurte si mereu ne am impacat, dar asta a fost cea mai grava.
Eu sunt aici ea este in tara.
Ca vorbeste cu EL sau nu nu am deunde sa stiu ce cand si despre ce.
Ca o fi MILA sau nu ..iar nu stiu
Stiu ca cel mai bine era sa fie aici mai ales in aceste momente cu munca sau fara munca eram impreuna si vedea ce inseaman acest domeniu in bucatarie restaurante.
Ore multe ,stres,discuti ,barfa,presiune,responsabilitate,fara socializare aceasi oameni zi de zi ,aceleasi probleme Pleci la munca dar nu stii cand termini.
Ca am adus o pastila acasa ,ca intrebam colegele cate ore mai au de munca ,ca povesteam cine cu cine e ce isi fac ce amanti ce au si ce nu au cred ca daca era din acelasi domeniu altfel pricepea si intelegea .
Nefiind in acest domeniu a crezut ca sunt eu ca si alti .

Asta e .
Ce va fi va fi.
Ce sentimente are fata de mine sincer nu mai stiu poate spune asa doar ca stiie ca imi este greu aici poate.
Poate chiar ma iubeste dar nu mai vrea si ii este teama ca eu nu m am schimbat ,,cum ar fii ca puna pasiunile pe primul loc si apoi femeia mai exact pe ea.
Daca pun o poza pe fb si intreb care farfurie e mai frumoas si raspund femeie e rost de scandal ,am sters poza ..parase ca mereu trebuie sa inteleg ce deranjeaza si ce nu.
E frumos in doi dar de foarte multe ori daca vrei o realtie si cand iubesti parase ca trebuie sa faci multe lucruri mature.
Sunt imatur sau prea copilaros.
Oare chiar vreau sa ma afirm cand pun o poza cu preparat si pun intrebari .

Sau ce inseamna asta ca eu nu mai stiu.. si oricum ca sterg poza sau profilul meu cu munca mea..tot nu va conta.
Ce ar mai trebui sa fac sa se vada ca imi doresc o familie co o vrea pe ea ?

garbo_477459
Postat pe 19 Noiembrie 2017 04:15
Pirania, 2 greseli de ortografie si la tine...
MARILENA_25
Postat pe 19 Noiembrie 2017 08:06
Cat despre initiatorul topicului ce sa mai vorbim...la cum scrie si cum se exprima, nu poti avea pretentii mari...
MARILENA_25
Postat pe 19 Noiembrie 2017 08:13
Nu sunteti nici unul mai breaz...
Oricum, oamenii maturi altfel gandesc, fara glume nesarate, interes pt. alte persoane, santaj, iar daca tin la relatia lor, cauta sa o intretina, nu sar intr-o alta relatie.
Ionela21_Teodora
Postat pe 19 Noiembrie 2017 08:42
si ia(verbul a lua) o carte de gramatica....
kailla
Postat pe 19 Noiembrie 2017 10:22
Ce pot sa spun la topicul asta?
Uite asa trece viata irosindu-ne pe indivizi care nu merita pt. care nici macar nu suntem parteneri exclusivi, si care, datorita faptului ca nu sunt conectati emotional cu partenerii pe care i-au ales, dracu' stie de ce, probabil pt. ca nici ei insisi nu se iubesc deloc, scurg de la fraieri iubirea si intelegerea pe care nu le merita.
Mai multa iubire pt. tine 459 iti doresc, si sa-ti faci o familie cu cine te apreciaza.
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Noiembrie 2017 12:17
...dracu' stie de i-au ales, probabil pt. ca nu se iubesc pe ei insisi deloc...
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Noiembrie 2017 12:37
Daca scrii in halul asta, de ce te miri ca doamna care ti-a stat alaturi, a plecat cu altul? Cine ai vrea sa aiba o relatie cu tine, o femeie care si-a incheiat studiile, care stie sa vorbeasca si sa se comporte, care te respecta?! Din ce-mi dau seama doamna isi dorea sa va casatoriti, fapt care nu-mi dau seama de ce n-a fost posibil, daca o iubesti atat. La ce te asteptai, avand in vedere teapa acesteia, decat sa te paraseasca sau sa te santajeze? Acu' ori ierti tot tambalaul si o iei de nevasta, ori continui sa va giugiuliti pe retelele de socializare pana la pensie. Sau pui mana pe gramatica si emiti alte pretentii.
garbo_478116
Postat pe 19 Noiembrie 2017 19:16
O sa incerc.
Cu sau fara iubire ea se vede cu EL.
Cu sau fara imi spune ..ca eu sa spun ca nu o mai vrea.
Aflu chiar acum 20 minute la tel ca anumite faze nu i placeau dar le face asa doar asa.
Aflu ca sa vazut cu el .
Reprosuri peste reprosuri.
Crede ca am vorbit cu ea pana sa plec doar ca sa i stric relatia
Gresit total.
Ea a zis ca nu poate trai fara mine
Crede ca vad in ea doar sex osesie sexuala . hm
Ciudat rau..mai bine tac
.Plec la munca..
Sunt aici sa fac bani si faptul ca am plecat imi este reprosat ca nu crede
ca eu vreau sa fie sotia mea nu crede ca o iubesc nu crede nimic si este foarte greu sa creada cand eu sunt aici si ea in tara
E ca dracu totul.
Sunt praf pt ca trebuie sa inteleg ca eu sunt doar cel care nu mai e bun sau nu a fost.

Ciudat nu..asa se intampla doar unul face efort celalat nu face nimic
Aiurea asa ne place sa credem nu mai vedem adevarul situatile
Am muncit ca un dobitoc 18 19 ore pe zi pt NOI
nu pt mine
Pentru noi sa strang bani pt O CUNUNIE ,O MICA CASUTA ..SA INCEP CEVA dar cine sa vada nu vede nimeni
am aceptat sa plec aici chiar daca stau ca un calugar si o viata de nimic
pentru bani sa fac ceva

Prost asa cum sunt am facut multe lucruri pt ea doar ca parase nu le mai vede deloc sau nu mai vrea.

Nu stiu daca mai am ceva de spus .
Cu gramatica si ortografia va multumesc pentru atentionare .

Sa fiti iubiti iubite .

Sper sa rezist aici cat mai mult

Problema e ca seara de seara ma uit la pozele ei pozele cu noi e grav.

E foarte grav.
garbo_477459
Postat pe 23 Noiembrie 2017 19:44
Esti imatur si naiv ! Ea, femeie isteata , trecuta prin toate ,casnicie relatii pasagere etc
garbo032261
Postat pe 17 Decembrie 2017 17:57
Adevarul e ca trebuie sa fii a nabii de isteata sa crezi ca te maturizezi si te destepti avand relatii pasagere ... si inca pt. cateva prajituri si-un inelus pe repede inainte, bonus la cracul de izmana.
Femeile care nu se manjesc de rahatul asta, si sunt si inteligente sa faca alegerea aia buna, cum s-or numi?
Ionela21_Teodora
Postat pe 17 Decembrie 2017 23:12
Seara buna...da pai dupa divortul ei parase ca sunt al doilea...
dar al treilea sigur..:)poate chiar...:)Dumnezeu stie
Stii ce cred eu si poate pare a lauda.
Cred doar ca omu nu ajunge la nivelul asteptarilor in asternut..e cam comparat cu mine si chiar mi a spus ca se lauda cu mine cate zile ore eram noi in asternut.

Naspa oricum barbat sa fii si sa ti se spuna stii cu ala dinaintea ta facem si 5 ore dragoste..pfff naspa

Acum scriu ca o terapie cred ca imi face bine sa spunem acest jurnal.
Mai rau ca va zapacesc si pe voi.

Pe data de 9 decembrie a fost cu el normal...ca pe 10 era ziua ei la sora ei...petrecere tra la la bautura..primesc telefon..de OM
Ca el are o dilema dau eu sms sau ea ..ca el nu mai intelege nimic .
Ca el e bataie de joc..

Am raspuns nu stiam cine e..
Apoi ea gata am terminat cu el...ca am astepta sa greseasca sa ma pot rupe de el a baut sa enervat ca iti scriam si te a sunat,

Acum urmeaza zile vorbim tra la la el dupa ea la munca ,spun blokeaza nr schimba cartelea ..nici acum nu a facut acest lucru.

Cred ca i place situatia ..pai nu doi barbati dupa fundul ei

Eu vorbind cu ea in acest timp..intreb am aflat si de la el la al doilea telfon ca fost GRAVIDA si vezi doamne ea a avortat dupa doua saptamani de la aceasta veste din cauza mea sa nu ma supar eu ,si ca ea imi spunea cand ajung acasa la momentul potrivit.

Uite asa aflu ca nu pot face copii ,,naspa moment ..care moment am zis gata stop..e prea mult

Oricum trebuie sa ajung la pshiholog neaprat cand voi reveni pe 1IANUARIE in tara ..

Ma intorc aici sunt ca un puznic ..singur in camera zi de zi munca si singur ,am avut si stari de panica dupa ce am vorbit cu ea si am zis gata..
Acum sunt ok

Asadar pas cu pas chiar daca o iubesc ...ma departez.
Miciunile si prefacatoria ma facut sa fiu altfel .
Realizez ca va fi mult de munca sa pot trece peste.

Sincer daca chiar nu se mai vedea cu el dupa 1 noiembrie de cand am ajuns aici si aveam dovezi ca ..face orice sa se rupa de el era ok..

Dar nu a facut nimic ..mila ei faptul ca eu am fost in depreseie cand am ajuns aici ..a SPERIATO

Eu nu mai pot crede nimic si doar faptul ca pe romaneste sincer spun si poate parea a nesimtire eram prea bun la pat asta e singur motiv de incearca sa ma pastreze SAU a INCERCAT.ca deja si ea e satula

Eu nu pot sa nu spun ce simt ..
Trimit flori trandafiri prin curierat pe 20 noiembrie iar pe 22 el pune poza cu ei doi ..
Intreb cu de ce pai nu stii imi place la petrecere dai m am dus ..
pai nu ziceai ca gata cu el
Pai da dar..stiam ca vine si el da ce sa fac ERA PROGRAMATA PETRECEREA.

A pai ne mintim ca doar vb la tel asa sa inteleaga ca o sa ma rup de el asa usor usor datorita lui nu datorita celui care a fost inainte..

Adica ea se vedea se ducea la el ,,fata ei de 15 ani de o luna nu mai sta cu ea ..sa dus la tasu..pai normal in 5 ani a vazut 4 barbati zic eu stiu eu ..ce stie ea saraca copila ..cat sa mai reziste..

Acum sunt reprosat ca a pierudut fata din cauza mea ca a stat la mine ca ea a facut efort pt a sta cu mine..hm da..asa o fii

Deci iata cum dupa 1 noiembrie promitem ca luptam rupem relatie cu nou venitul;

Pe 22 noiembrie vad poza cu ei la el..,cine face poza EA.

Pana pe 9 Decembrie seara lasa ma sa vad ce fac da mi timp sa stiu ce fac ce vreau.

Dupa 10 Decembrie plang sunt terminata ce ma fac ..nu mai vreau pe nici unu

Dupa 11 Decembrie vorbim noi doi . incercam, apare EL o cauta ma suna de doua ori imi spune multe ...se duce la ea la munca taraboi....

Eu vreau liniste e prea mare suferinta informatile ce am aflat gravida ,joc dublu prea mult pt mine
Fac un atac de panica o zi trece sunt bine acum

Azi am liber umblu nu sun pt piata merinde ca la cumparaturi timpul trece ,se supara ca nu o caut ca sunt cum eram si inainte ca tra la la...stres neincredre ca ea nu e pe primul plan.

Imi spune ea gata lasa ma vedem ce va fi cand vei veni acasa..
daca va mai fi ceva

Eu chiar daca am dat block pe fb..pot sa aflu ce posteaza
Poza ei de profil azi este una din pozele de la o sedinta foto in camera mea mai sa spunem usor sexy..camasa decoltata pieptul gol sani se vad mai mult zic eu..ok poate gresesc

Faza e ca acele poze erau credeam eu si vorbisem noi atunci doar pt NOI..nu pt toti.

A uitat nu a uitat nu stiu de ce a ales sa puna aceasta poza din cele multe..nu e chiar aoleu problema mare la decolteu da parca totusi ..lasa loc ABORDARILOR HERCULIENILOR .

E ca si cum ai spune vrei sa vezi mai mult cauta ma.

Eu ca barbat pot gandi asa voi ca femei altfel,

Din istoric vad si profilul LUI ieri poza la profil EA cu EL ...cine face poza EA..normal..fericita .

Cand..pai chiar atunci pe 9 Decembrie zice ea poza veche ...cand a fost taraboiul ....unde la sora ei acasa.

Oare asa sa fie ..sau..

Si daca ar fi asa cum dracu telefonul ei..poza la el pe profilul lui de fb..

Cand spun ce si cum de poza
pai ce faci tu il urmaresti pe el ?

CA E FRUMOS CE SPUN IL BLOCHEZ DAR DEFAPT STAI SA VEZI CE FACE EL

INCARCATE CU EL URMARESTE L
PE MINE LASA MAAAA

I am urat
Sarbatori fericite sa fie fericta cu cine vrea eu sunt dificil
Ea nu e hotarat nu ai schimbat nr de tel cred ca iti place sa alerge doi barabati dupa tine.

Block si pe whats up.

.....................
Va urma .

Ora 12 :27 ora in UK.

Ce voi face eu acasa.de la 1 Ianuarie.

Caut sa stau cu chirie aproape de un metrou nemobilata
Analize Spermograma
Sedinte la psiholog.
Discuti cu un preot.
Astrograma.
Masaj pentru hernie disc cervical..posibil operatie.

Job ..renunt la bucatarie...intru pe segmentul ORGANIZARILOR EVENIMENTE.

Obtiuni 1 Dj ca am mai fost am oprit de 2 activitatea..
2 Fotograf sau Cameraman,
3 Editari foto video.
4 ALTE servici multimedia ..setate de mine proiectie 3d pe torturi la nunti ..
sau daca pot sa includ si mi ar place ..LIVE PANCAKE SHOW LA NUNTA...extra serviciu la CANDY BAR.

Ceva trebuie sa se lege...plus normal muzica in studio..productie muzicala ,cantece pentru copii .

Bucataria sincer..parase ca ma tine inchis iar eu am nevoie de DESCHIS,

Iar cu ea ...daca vreau un sex ..fara obligati..mai mai gandesc..
Cat as ierta pentru evolutia mea..de uitat nu voi putea uitaa..

Ma intreb oare cum dracu ma poate privi in ochi.

Fosta nevasta ..ca fuse i casatorit cu acte doar...spunea ca..nu m am intors la tine de RUSINE.

Interesant..

O perioada nu mai vreau femeie...........ajunge ca am capul praf .
Vreau sa fac ce imi place

Munca care imi place...sa am oameni langa mine care sunt mandri de mine ..si ma plac asa cum sunt.

Asta e .

Sa ne bucuram ca am mai trait o zi.


Era sa uit..
Cum vine asta ..
Am vrut sa te uit ,daia am aceptat o relatie
Am vrut sa ma razbun ,daia puneam pozele cu inele prajituri regina .tatuaj ..sa facem.

Apoi ..in urma cu cateva zile imi spune..

I am zis ca e prea mic 10 ani diferenta ,,dar nu stiu cum a facut ca nu a mai contat.

I am zis ca timp de 6 luni nu se va atinge de mine..dar nici o luna omu era intre picioarele ei..

Diferenta intre mine si el ca animal.
Mare credeti ma..

Sincer nu ma asteptam la ea sa accepte astfel de barabt langa ea..

Dar niciodata sa nu spui niciodata.

Mic cu butoi dinti praf freza praf neingrijit...il facea ea acum ingijit ...
si tremura daca nu BEA :)

Pe bune..doar ca suntem colegi ne facem glume gata desfacem picioarele ..pf sa moara draci ..chiar asa..

RAZBUNARE SI URA pe CINE?

Pff naspa..rau ce poti fi si ce poti ajunge..



garbo_477459
Postat pe 19 Decembrie 2017 02:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara tuturor:) 23 De la: Junona 12 August 2009 22:56
Suferă mai mult cine? Amanta sau Soția? 1 De la: sunsset 15 Ianuarie 2020 22:06
Ce este mai important : sa avem grija de copiii nostri sau sa plecam la munca in strainatate ? 82 De la: Argentina_Malcea_1 28 Mai 2014 11:55
Vreau sa fac o petitie...Ma ajutati? 73 De la: nazirra 16 Noiembrie 2009 14:01
topicul vecinei...sau al caprei vecinului 142 De la: garbo166116maryeta 7 Octombrie 2010 14:54
Setari Cookie-uri