Este Complicat...

De la: garbo28644, la data 2016-07-31 12:33:14"
De la: londonwalk, la data 2016-07-31 11:51:38cred ca forumul te-a lamurit fara putinta de tagada: 1) ramai nu nevasta sau 2) intoarce-te la marea ta iubire. alege!

dat fiind punctul de decizie la care ai ajuns, nu pot sa nu fiu de acord cu o distinsa pre-opinenta si anume ca "orice decizie vei lua acum, o vei regreta peste 13-14 ani"... si asta pentru ca acum inca mai ai luxul de a cocheta cu o decizie, peste 13-14 ani (din ceea ce ai scris reiese ca ai 32-33 de ani) nu il vei mai avea, te vei simti intr-un dead-end.

mai remarc un aspect. tu o consideri pe sotia ta materie inerta in toata "ecuatia" asta... imi este greu sa cred ca ea nu a simtit nimic din toata zbaterea asta ta interioara si nu as exclude ca si ea sa isi verifice optiunile as we speak. cred ca vei fi de acord cu mine ca a tanji pe ascuns emotional la alt om (indiferent de sexul celui care o face, barbat sau femeie) este mult mai imoral decat sa dai din cand in cand cu batu'n alta balta (sau galeaata in alt stromoiog, dupa caz) sa te speli si sa uiti... sper ca ai bine parolat calculatorul si sotia nu va citi niciodata ce ai scris pe aici... daca ti-ai propus sa iei intradevar o decizie ia-o repede fie intr-un sens fie in altul, timpul nu lucreaza in favoarea ta si, in plus, creste riscul ca sotia, pe care tu o consideri fericita sau, ma rog, multumita, sa iti ofere cu gratie un set de documente cu stampila postei trimis de judecatorie...


"


Dar ce-ai vrea, sa-i spunem noi ce decizie sa ia?
Vad ca tu-l ghidezi doar spre depasirea tentatiei, care nu mai e demult la stadiul sexual, si pur si simplu, ii lipseste persoana. Ai habar ce-i aia, primata? Sau la tine se rezolva totul cu cateva introduceri ale "stromoiogului"? Si 2)sa faca "mutarea" asta inaintea sotiei.
Halal sfaturi..........


ai dat vreodata un test de "reading comprehension? Cat ai luat? Mai mult de 2 din 10?

Hai sa iti explic ca pentru aia cu mintea mai simplutza:
1) Dinpotriva, tocamai asta am scos in evidenta, si anume ca nu forumul poate sa ii dea o solutie. Ironia este cateodata greu de inteles...
2) Amesteci primul post cu cel de-al doilea - in primul i-am oferit o varianta posibila de a lupta cu o, posibil, inchipuita iubire. Cand vrei sa stai in cutie si daca este acoperita doar de un servetel nu poti sa iesi, my dear dumb
3) In acest post de fapt incerc sa spun ca ceea ce face el este mult mai imoral decat mult prea discutatul si "infieratul" inselat clasic, impotriva caruia se ridica cu "manie proletara" cam orice gospodina
4) Mai mult, incerc sa sa o aduc in discutie pe sotie care pana acum a fost cumva tratata ca materie inerta, supusa deciziilor sale, fara posibila contra-reactie.
5) Ii spun sa se hotarasca repede, IN ORICE DIRECTIE dar sa se HOTARASCA
6) Bineinteles ca opiniile mele sunt pentru EL si nu pentru EA, dat fiind ca el a deschis topicul
7) Pe cale de consecinta si tinand cont de consideratiile de mai sus, expun niste riscuri la care se expune daca va ramane in expectativa.

Acum reciteste textul initial si daca intelegi ce am scris poate iti maresti scorul la 4 din 10
londonwalk
Postat pe 31 Iulie 2016 13:04
Nu-i vina mea ca ti-ai creat o reputatie pe forumul asta, unde, ceea ce postezi, ragaie cinism, si unele acceptiuni, lasand la o parte forma de prezentare, par sa apartina unei primate.
garbo28644
Postat pe 31 Iulie 2016 13:17
Variatiuni pe aceeas tema, putem sa mai umplem vreo douaj'de pagini pe Garbo si omul va ramane cu aceeasi dilema.
Nobody, mingea e la tine in teren, actioneaza pana n-o sa ti-o sufla altcineva sau se incheie timpul de joc.
Ai o problema, dar instinctiv stii solutia, nu cred ca e cazul sa ti-o mai spunem noi. Sau esti asa de nesigur pe tine la varsta ta, incat mai ai inca nevoie de incurajari si confirmari? Vad ca le rationezi destul de bine, dar stii vorba aia romaneasca: nu se poate si cu slanina in foale si cu sufletul in rai.

Altfel, sunt aproape sigura ca o sa le pierzi pe amandoua; este imposibil ca sotia ta sa nu simta nimic din framantarile tale, mai ales ca zici ca nu prea dormi noaptea, si sa nu-si puna intrebari.
Onest ar fi sa discuti cu ea; e riscant, dar asa macar vezi pe ce contezi. Poate pierzi o nevasta, dar castigi o prietena.
Pe de alta parte, asa iti testezi si relatia si iti dai seama cat de happy family sunteti de fapt.
Vad ca tot scoti copilul la inaintare, ca te gandesti la binele lui si chipurile, de-aia nu-ti vine sa parasesti familia asta minunata.
Felicitari! Nu esti doar las, ci pasezi o parte din problema ta in dosul copilului. Stii ce placut este sa realizezi ca parintii tai au ramas impreuna DIN CAUZA ta (da, din cauza, nu datorita)? Eu stiu, dar nu intru in detalii.
In plus ii oferi un model nemaipomenit de parinte si figura masculina; cand va fi mare va pune in practica ce a vazut la tatal sau (daca e baiat) sau se va indragosti de mascote de barbat ca tine (daca e fata).

Revenind la marea ta dragoste pe care nu poti s-o uiti dupa nspe ani. Daca o iubesti atat de mult, cum poti s-o abordezi cu intentiile pe care le ai, in timp ce traiesti zi de zi cu alta femeie? Asta nu e iubire, e obsesie, iar obsesiile trec greu, numai cu ajutor specializat.




Sassette
Postat pe 31 Iulie 2016 13:28
De la: garbo28644, la data 2016-07-31 13:17:32Nu-i vina mea ca ti-ai creat o reputatie pe forumul asta, unde, ceea ce postezi, ragaie cinism, si unele acceptiuni, lasand la o parte forma de prezentare, par sa apartina unei primate.


deci nu ai inteles nici la a doua citire...
londonwalk
Postat pe 31 Iulie 2016 13:29
Pai mai clar decat ai explicat, n-as fi inteles nici daca eram in mintea ta, de prima data.
garbo28644
Postat pe 31 Iulie 2016 13:32
Bun, ce-a fost a fost, o relatie de tinerete ce a lasat vadite ''sechele''. Trebuie sa mergi la motivele despartirii de atunci si sa le reevaluezi, poate vei descoperi ceva care sa-ti redea linistea....Apoi, e posibil relatia aceea sa nu se fi ''consumat'' si sa te fi lasat ''flamand'' de acel ceva dupa care inca tanjesti si cu care nu te saturi in actuala relatie de casatorie.. Oricum nu poti transfera nimic de acolo aici, in prezent. Fiecare cu simtirile sale...Cel mai simplu ar fi sa lasi prezentul care nu e ce ai vrea tu sa fie si care e bantuit de relatia din trecut, si sa readuci trecutul in prezent. Dar ar insemna cineva sa sufere - adica actuala familie , sotia - si, daca nu au nicio vina, e chiar dureros sa ii faci sa treaca prin acest supliciu. Apoi, nu stii sigur ce sentimente mai are fata de tine acea femeie din trecut....Mai e apoi o problema....Esti dupa 13 ani de casnicie si in general, dupa atatia ani, relatia se mai rodeaza, nu mai e asa palpitanta ca la-nceput sau cum a fost cea din prima tinerete... De fapt ceeace-ti lipseste e ''fiorul'' de atunci care a facut locul obisnuintei de zi cu zi din casnicie....A dracului situatie....Eu poate ca as avea o discutie cu ambele protagoniste, fosta si actuala, despre aceasta situatie, desi e clar ca actuala relatie s-ar putea deteriora iremediabil si s-ar incheia cu un divort. Ti-ar conveni? Te-ar accepta fosta ca barbat divortat si cu obligatii, materiale in general? Stii si tu ca iubirea trece si prin stomac si nu stii ce reactie ar putea avea fosta stiind ca banii tai, o parte, chiar si bunurile, merg in alta parte in loc sa ramana in bugetul comun. Sunt aspecte care nu trebuie neglijate, oricat de materialiste si meschine ar parea. Iubirea nu rezolva chiar tot. Apoi, actuala sotie, daca inca e tanara, s-ar putea sa-si gaseasca un alt sot dar e si problema copilului ca nu toti barbatii accepta sa ia femeie cu copil din alta casatorie. Atunci, ca sa-i dai si ei posibilitatea sa-si vada de viata ei si sa nu ramana de sacrificiu, poate ar trebui sa iei tu copilul si sa-i lasi ei oarece libertate de miscare sa-si intemeieze si ea o alta familie....Dar nu stii daca ar accepta sau daca fosta iubire la randul ei ar accepta sa creasca copilul tau din casatoria cu alta femeie. Toate lucrurile astea trebuie stabilite de la inceput, da, sunt meschine, dar pot clarifica o situatie si genera luarea de masuri corecte. Asta dincolo de iubire etc etc. Important e ca fericirea ta sa nu se cladeasca pe nefericirea celuilalt sau celorlalti....Succes!
garbo_410797
Postat pe 31 Iulie 2016 13:39
Pai eu una cred ca la început este pasiunea când ambiisunt amabili unii cu alții. Dar cu timpul dispare m dacă nu exista comunicare,
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 14:11
Bărbații cum sunt dragastosi cu amantele, le iau flori, cu nevestele mai puțin ca le învață,
cu timpul relația se ev răcește, dacă nu se păstrează calda, dar ambii trebuie sa facă ăsta, o relație nu funcționează pe compromisuri
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 14:14
Intalneste-te cu fosta. Priveste-o in ochi. Vorbeste cu ea. Nu mai visa la ce a fost. Daca tot e sa compari, compara doua realitati nu o realitate si o amintire.
Ea e o fiinta reala ca si sotia ta. Nu iti mai face planuri despre si cu persoane pana nu le consulti pe acele persoane.Este si viata lor.
Deliaaa
Postat pe 31 Iulie 2016 14:19
Toate ca toate, dar sa-ti expui o problema si sa citesti in speranta solutionarii, tot felul de prostii, si sfaturi chiar financiare de acum, etc, fiecare dupa cum il taie capul (sa n-o ranesti pe maritza, biata inocenta dar sa n-o sacrifici pe florica, te ia florica cu rate si copil?) nu intr-o situatie de administrare a bugetului conjugal, nici in vreo dilema de la serviciu, ci una amoroasa, in care, tu, cel in cauza ar trebui sa stii, ca doar n-o sti unul de pe forum sau un amic/ prieten, ce simti sau nu pt. o femeie, mi se pare , fara suparare.
Este complicat.......
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 31 Iulie 2016 14:32
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-07-31 14:32:41Toate ca toate, dar sa-ti expui o problema si sa citesti in speranta solutionarii, tot felul de prostii, si sfaturi chiar financiare de acum, etc, fiecare dupa cum il taie capul (sa n-o ranesti pe maritza, biata inocenta dar sa n-o sacrifici pe florica, te ia florica cu rate si copil?) nu intr-o situatie de administrare a bugetului conjugal, nici in vreo dilema de la serviciu, ci una amoroasa, in care, tu, cel in cauza ar trebui sa stii, ca doar n-o sti unul de pe forum sau un amic/ prieten, ce simti sau nu pt. o femeie, mi se pare , fara suparare.
Este complicat.......


hehe, nu stim noi de cate ori a rulat clipul cu bebelusu' de la postul asta...
londonwalk
Postat pe 31 Iulie 2016 14:58
Mda...vad ca deja parerile sunt destul de impartite.
@Bilan...este foarte complicat...titlul postului o spune clar
@ingerasul.... nu vad ce treaba au amantele cu discutia in cauza.

Cred totusi ca unele persoane dramatizeaza situatia, desi nu este nimic concret la momentul acesta...gen Sassette
just-nobody
Postat pe 31 Iulie 2016 15:06
De la: just-nobody, la data 2016-07-31 15:06:00Mda...vad ca deja parerile sunt destul de impartite.
@Bilan...este foarte complicat...titlul postului o spune clar
@ingerasul.... nu vad ce treaba au amantele cu discutia in cauza.

Cred totusi ca unele persoane dramatizeaza situatia, desi nu este nimic concret la momentul acesta...gen Sassette


Pai daca nu este nimic concret la acest moment si toate aceste framantari sunt pur mentale, n-ai decat sa consulti un psiholog si sa nu ne mai plicitisesti cu pseudoproblemele tale.
Sassette
Postat pe 31 Iulie 2016 15:11
ghiompi draga, o relatie nu e un tabel de avantaje/dezavantaje, riscuri, profit, investitie ca nu suntem la contabilitate. Cand vine vorba de emotii nu mai tii cont de nimic, asta daca iubesti, daca nu, iti faci tabelasul si vezi cu ce iesi din ecuatie.
Traim intr-o lume meschina si marunta in care iubirea, demnitatea pierd in fata falsitatii, compromisurilor, minciunilor, intereselor. E clar ca omul e nefericit si are o viata de doi lei, dar vor mai trece 13 ani copilul va creste si poate intr-o buna zi va intelege fraierul ce a pierdut si sacrificiul lui nu va mai insemna nimic peste 13 ani, nu o sa vina copilul sa-i multumeasca- vai tata ce minunat esti, iti multumesc ca te-ai sacrificat pt noi, acum da-mi si mie 100 de lei ca tre ' sa ies cu o fata, hai pa.
Popandaii care nu au curaj nici nu merita fericirea, cum spunea Petrescu - iubirea e doar pentru sufletele tari
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 15:13
Sasette daca ai fi citit de la inceput postul ai fi inteles...dar se pare ca l-ai citit din avion si ai inceput sa iti dai cu parerea...
just-nobody
Postat pe 31 Iulie 2016 15:14
De la: garbo059727, la data 2016-07-31 15:13:20ghiompi draga, o relatie nu e un tabel de avantaje/dezavantaje, riscuri, profit, investitie ca nu suntem la contabilitate. Cand vine vorba de emotii nu mai tii cont de nimic, asta daca iubesti, daca nu, iti faci tabelasul si vezi cu ce iesi din ecuatie.
Traim intr-o lume meschina si marunta in care iubirea, demnitatea pierd in fata falsitatii, compromisurilor, minciunilor, intereselor. E clar ca omul e nefericit si are o viata de doi lei, dar vor mai trece 13 ani copilul va creste si poate intr-o buna zi va intelege fraierul ce a pierdut si sacrificiul lui nu va mai insemna nimic peste 13 ani, nu o sa vina copilul sa-i multumeasca- vai tata ce minunat esti, iti multumesc ca te-ai sacrificat pt noi, acum da-mi si mie 100 de lei ca tre ' sa ies cu o fata, hai pa.
Popandaii care nu au curaj nici nu merita fericirea, cum spunea Petrescu - iubirea e doar pentru sufletele tari




Copilul nu va da doi bani pe sacrificiul tatalui, va avea viata sa. Si nici nu-i poti cere sa faca altfel. Sunt parinti care, in frustrarea lor de a nu fi fost multumiti cu partenerul de viata, vor prea multa atentie si sprijin din partea copilului/lor si reproseaza: " te-am crescut, m-am sacrificat pt. tine si uite cum ma rasplatesti" dar de fapt simt povara propriei lor neputinte, care devine de nesuportat.
Oricum, omul asta nu iubeste, asa pare din ce scrie. Oricat de teama ti-ar fi de luarea unei decizii, nu poti trai, imbratisa si saruta treisprezece ani o femeie din obligatie in timp ce ratezi iubirea vietii tale. Poate il trage ata mai mult spre prima iubita, o fi frumoasa, placuta, etc dar cred ca daca ar iubi-o si ea l-ar iubi i s-ar rupe sufletul s-o nedreptateasca in modul asta.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 31 Iulie 2016 15:53
De la: just-nobody, la data 2016-07-19 21:26:39salutare...
in speranta de a gasi un sfat sau un indemn in problema pe care o am, apelez la voi, poate reusiti sa arbitrati mai bine ca mine aceasta situatie...
Sa incepem...
totul a inceput acum foarte mult timp...mai exact 14 ani (stiu ca deja va faceti o idee ca sa ma indemnati sa merg la un psiholog); o fata frumoasa, o relatie de dragoste...toate bune si frumoase...distanta a omorat relatia in final...sa terminat un an jumate mai tarziu.
Pe premiza : Life goes on...am cunoscut imediat (prea repede) pe altcineva...o relatie OK....ulterior ne-am casatorit...si toate astea continua si in prezent...(avem si un copil)
Problema cea mare este ca nu o pot trece peste acea despratire nici in ziua de astazi...
am mai discutat cu persoana in cauza intre timp (foarte rar)...dar totusi...in 13 ani multe se schimba...
Nu vreau relatia inapoi (desi... ) pentru ca ar fi incorect fata de familia pe care o am ...dar nici nu pot scapa de aceasta stare...zi de zi ma gandesc la ea...am un gol in stomac...nopti nedormite....(stiu ca suna aiurea) si nici macar nu am curajul sa ii spun asta...
Nu stiu ce sa fac...si cum sa procedez...
P.S. Imi asum criticile ce vor urma deci feel free


am citit aceasta postare dar si celelalte mesaje ulterioare, unde vorbeai despre cum tatonezi terenul cu fosta, ca sa vezi daca mai simte ceva pentru tine
ai zis ca iti asumi criticile , desi din ceea ce scrii nu pari a fi capabil de a-ti asuma nici macar propria fericire
ai scris feel free, exact asa am facut
am pierdut destul timp cu un semi-barbat
pa si bafta!
Sassette
Postat pe 31 Iulie 2016 15:54
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-07-31 15:53:21
De la: garbo059727, la data 2016-07-31 15:13:20ghiompi draga, o relatie nu e un tabel de avantaje/dezavantaje, riscuri, profit, investitie ca nu suntem la contabilitate. Cand vine vorba de emotii nu mai tii cont de nimic, asta daca iubesti, daca nu, iti faci tabelasul si vezi cu ce iesi din ecuatie.
Traim intr-o lume meschina si marunta in care iubirea, demnitatea pierd in fata falsitatii, compromisurilor, minciunilor, intereselor. E clar ca omul e nefericit si are o viata de doi lei, dar vor mai trece 13 ani copilul va creste si poate intr-o buna zi va intelege fraierul ce a pierdut si sacrificiul lui nu va mai insemna nimic peste 13 ani, nu o sa vina copilul sa-i multumeasca- vai tata ce minunat esti, iti multumesc ca te-ai sacrificat pt noi, acum da-mi si mie 100 de lei ca tre ' sa ies cu o fata, hai pa.
Popandaii care nu au curaj nici nu merita fericirea, cum spunea Petrescu - iubirea e doar pentru sufletele tari




Copilul nu va da doi bani pe sacrificiul tatalui, va avea viata sa. Si nici nu-i poti cere sa faca altfel. Sunt parinti care, in frustrarea lor de a nu fi fost multumiti cu partenerul de viata, vor prea multa atentie si sprijin din partea copilului/lor si reproseaza: " te-am crescut, m-am sacrificat pt. tine si uite cum ma rasplatesti" dar de fapt simt povara propriei lor neputinte, care devine de nesuportat.
Oricum, omul asta nu iubeste, asa pare din ce scrie. Oricat de teama ti-ar fi de luarea unei decizii, nu poti trai, imbratisa si saruta treisprezece ani o femeie din obligatie in timp ce ratezi iubirea vietii tale. Poate il trage ata mai mult spre prima iubita, o fi frumoasa, placuta, etc dar cred ca daca ar iubi-o si ea l-ar iubi i s-ar rupe sufletul s-o nedreptateasca in modul asta.
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 16:33
bineinteles ca acel copil va avea viata lui cum si nobody are viata lui dar nu stie ce sa faca cu ea
@Bilan ai perfecta dreptate, fiecare om e responsabil de alegerile lui, in momentul in care arunci vina pe altii, nu-ti asumi propriile decizii si consecinte.... se numeste neasumare, imaturitate si lasitate

Nimeni nu s-a intrebat unde-i marea iubire? poate ca si ea e maritata, poate ca l-a uitat cine stie.... cred ca asta e reala problema ca nici nobody nu are toate datele problemei, el nu stie daca ea il iubeste, daca-l mai vrea inapoi si apoi vezi tu.... orgoliu-i mare. De ce sa ne umilim? dar vai.... mai bine suferim, e mai sanatos, macar pastram aparentele
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 16:39
727- detin o parte din datele problemei...nu asta e problema.
legat de problema cu copilul aici aveti dreptate.
just-nobody
Postat pe 31 Iulie 2016 16:58
Eu Zic dacă îți lipsește caldura, eu zic sa mai pui lemne pe foc, sa aprinzi focul, voi bărbații va pricepeți la început la așaceva,
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 17:23
Dacă iese prea mult foc, și nu mai faci fata datorita vârstei, raresti lemnele,
ingerasulluptor1
Postat pe 31 Iulie 2016 17:25
ok, o analiza la rece - omul a constientizat deja ca copilul e doar un pretext, ca nu-si iubeste sotia ci ii e cumva mila s-o lase, ca fosta iubire il iubeste (deci e available) ba chiar inteleg ca nu asta e problema, nu? ea e chiar dispusa ( chiar si dupa 13 ani )sa se intoarca la tine, iti accepta copilul and all. O iubesti, te iubeste DAR..... whatever my friend

ajung la concluzia lui bilan, ca tu nu iubesti de fapt pe nimeni esti putin confuzat asa, nu prea stii ce vrei.... poate e vara, e plictis, esti usor deshidratat si nu prea ai chef de nimic si ai zis sa zabovesti putin pe aici.... in realitate lucrurile sunt foare simple, doar tu le complici

I rest my case
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 17:31
Ok lume, multumesc de sfaturi/pareri/critici si mai ales pentru timpul acordat/pierdut pe acest topic.
Va doresc toate cele bune.
Se poate inchide. Multumesc
just-nobody
Postat pe 31 Iulie 2016 17:53
727, cand ai o dilema de genul si emotiile te duc la naiba in praznic, singura solutie pentru a gasi lumina, sau macar o infima cale, este rationalizarea. In relatiile pe termen lung, daca vrei sa mearga sau daca vrei sa iesi, sau cand nu stii ce vrei sa faci, o dai la calculul avantajelor si dezavantajelor. Pentru simplul motiv ca sentimentele se transforma, iubirea aceea cu nabadai se potoleste in timp. De unde crezi ca izvoraste expresia "am cu cine sa fac casa" ? Dintr-un calcul. Da, poate parea meschin, dar este rational intr-o furtuna emotionala. "il iubesc in felul meu" , "ma resoecta", "il respect", "am trecut prin multe impreuna", "ma simt confortabil langa", etc. Crezi ca sunt dictate de emotii? Nu. Sunt rationari facute pentru a gasi solutii. Nu neg importanta iubirii, departe de mine gandul!, dar cateodata e bine sa incerci s-o pui deoparte. Si toate aceste rationari te duc la o decizie. Dar nu asta este pbma ci asumarea consecintelor si a merge mai departe cu fruntea sus.
ghiompirica
Postat pe 31 Iulie 2016 19:00
iubirea este acea nebunie care te apuca sa faci copii fara sa te intrebi dupa aceea cu ce ii hranesti.
garbo_1713
Postat pe 31 Iulie 2016 19:15
Ratiunea este aceea care fara sa te menajeze iti arata caile.
garbo_1713
Postat pe 31 Iulie 2016 19:17
Dupa ce ai tras fermoarul la pantaloni.
garbo_1713
Postat pe 31 Iulie 2016 19:18
da, am inteles perfect, omul are o dilema si nu stie ce vrea sa faca... asta am inteles toti. Ce nu ai inteles tu e ca omul nu cauta solutie practica ci doar e masochist si-i place sa rumege la nesfarsit amintirile Daca vroia o solutie urma sfatul si o suna pana la ora asta pe domnita si se intalneau. Simplu ca buna ziua, dar nuuuuu, noi suntem intelectuali, ne place complique-ul.

Viata asta e deja atat de grea si complicata, ne-o mai complicam si singuri, sa stim o treaba, ori la bal ori la spital, Voi realizati ca omul asta in fapt n-are nicio problema? nici macar de constiinta. Cand iubesti prietene, nu stai 13 ani si te culci cu alta si-i mai faci si copii, ca n-ai cum, pricepi ori ba?
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 19:28
Problema lui e ca are o "stare" nasoala si nu poate dormi noaptea, o fi lipsa de magneziu....se trateaza no problem, nu e iubire prietene, stai linistit Din start n-ai iubit-o pe fata asta de asta "n-ai procedat corect cand era momentul"
garbo059727
Postat pe 31 Iulie 2016 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie sau cosmar....? 155 De la: cameea_kidz 13 Decembrie 2010 11:33
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
Setari Cookie-uri