Avort

Arunci in discutie - in mod nedemn si neloaial - termeni ne-adevarat folositi in contextul in care era vorba de adolescentza, nicidecum de pubertate!
Imi pare rau sa par a ma comporta la fel ca si cu mitza ... DEX-oloaga, da' te rog sa revezi ... DEX-ul! Macar in pagina in care vorbeste despre ... pubertate.
Faci erori impardonabile.
Si cred ca in mod intentzionat!...

Vorbesti de-o nu stiu care 'adulatzie' (?!?) da', in mod f. ciudat chiar pt. cineva care se considera foarte moral, nu te formalizezi deloc sa continui sa ai fixisme demne de ... neoliticul subconstientului uman!!!

Ai idee cam citi ani are acum ... MIT-ista noastra?
Nu crezi ca fie ea si ... pubertatea aia a fost pt. ea cu vreo ... suta de ani in urma?!?
Si ca ea nici nu stie si nici ca i-ar pasa de parerile ipocrite, inutile, puerile, sterile si teribil de futiele ale unora ... taman de pe Garbo???
Mai ales pt. ca ea face ce face, este ce ceea ce este, viatza ei aduce in mod real plus-valoare noua, tuturor, si ca abia de mai are inca o ditamai gramada de ani in fatza cit si timpul corespunzator sa devina si ea, la rindul ei, o ... ipocrita moralizatoare?!?
...Eventual...

Noua probabil nu ne mai ramine decit sa avem in continuare, pina ne-or pune aia valul peste ochi, atitudini dintr-astea belicoase-moralizatoare-schizoido-securisto-comuniste prin care urmeaza eventual sa si ... tragem pe roata, sa ridicam in sulitzi si sa ardem pe rug chiar ... viitoarele progenituri ale ... 'destrabalatei' asteia, nu-i asa?!?

Mama-mama, ce de urme grele lasa zecile de ani de mutilare a firescului uman, ale personalitatzii, ale mentalitatzilor si chiar ale constiintzei oamenilor!...

P.S. Banuiesc ca ... pruncuciderea ti se pare infinit mai ... morala decit sexul fara consecintze al unei minore cu alt minor, huh?!?


Dooooamne, Dumnezeule !!!...
garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 16:51
Pentru Demantelutza Cristinutza Cre(sh)tinutza, fata cu uteru' caaa ... pingeaua!
Adica aidoma ... obrazului:


..."Proasta daca nu e si fudula, parca nu e 'prost' destul-a!"...



Vai de mama ta de euglena bok-o-trofa...
garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 16:53
De la: garbo101426, la data 2016-07-14 16:51:30Arunci in discutie - in mod nedemn si neloaial - termeni ne-adevarat folositi in contextul in care era vorba de adolescentza, nicidecum de pubertate!
Imi pare rau sa par a ma comporta la fel ca si cu mitza ... DEX-oloaga, da' te rog sa revezi ... DEX-ul! Macar in pagina in care vorbeste despre ... pubertate.
Faci erori impardonabile.
Si cred ca in mod intentzionat!...

Vorbesti de-o nu stiu care 'adulatzie' (?!?) da', in mod f. ciudat chiar pt. cineva care se considera foarte moral, nu te formalizezi deloc sa continui sa ai fixisme demne de ... neoliticul subconstientului uman!!!

Ai idee cam citi ani are acum ... MIT-ista noastra?
Nu crezi ca fie ea si ... pubertatea aia a fost pt. ea cu vreo ... suta de ani in urma?!?
Si ca ea nici nu stie si nici ca i-ar pasa de parerile ipocrite, inutile, puerile, sterile si teribil de futiele ale unora ... taman de pe Garbo???
Mai ales pt. ca ea face ce face, este ce ceea ce este, viatza ei aduce in mod real plus-valoare noua, tuturor, si ca abia de mai are inca o ditamai gramada de ani in fatza cit si timpul corespunzator sa devina si ea, la rindul ei, o ... ipocrita moralizatoare?!?
...Eventual...

Noua probabil nu ne mai ramine decit sa avem in continuare, pina ne-or pune aia valul peste ochi, atitudini dintr-astea belicoase-moralizatoare-schizoido-securisto-comuniste prin care urmeaza eventual sa si ... tragem pe roata, sa ridicam in sulitzi si sa ardem pe rug chiar ... viitoarele progenituri ale ... 'destrabalatei' asteia, nu-i asa?!?

Mama-mama, ce de urme grele lasa zecile de ani de mutilare a firescului uman, ale personalitatzii, ale mentalitatzilor si chiar ale constiintzei oamenilor!...

P.S. Banuiesc ca ... pruncuciderea ti se pare infinit mai ... morala decit sexul fara consecintze al unei minore cu alt minor, huh?!?


Dooooamne, Dumnezeule !!!...


Mie unul, nu mi-ar fi pasat deloc de ceea ce face fata asta daca tu nu ne impuneai s-o admiram. Si chiar n-am motive. MIT-ul ala il face pt. ea, pe banii lu' tati, nici de faptul ca face sex probabil de pe la vreo 13-14 ani, ca sa ajunga asa buna "sportiva" nu-mi pasa. Dar cand imi spui ca asa om merita admiratia mea, ma enervez si trebuie sa-ti comunic faptul ca nu dau doi bani pe ea.

Pruncuciderea mi se pare foarte grava, nu stiu cum poti pune in discutie lucrurile astea, pt. ca n-am spus ceva prin care sa manifest simpatie pt. asemenea fapta.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 17:04
De la: Cristina_5, la data 2016-07-14 16:16:36Degeaba ai 40 de ani , nu scrii corect ! scrii " pt" in loc de " pentru " si "tz " ?!?!?! ... ai facut" facultatea " cu femeia de serviciu sau parinti tai ( daca mai traiesc ) nu au fost capabili sa te educe , sa scrii macar corect !
Nu credeam ca mai sunt femei atat de slabe ... care au 40 de ani si nu au facut nimic in viata asta !
Ati maturat bine la animale sa invatati macar ca au mai multa minte decat dumneavoastra ?
Nu aveti copii , nu ati putut face ! Imi pare bine ca cine stie ce educatie primeau .
Nu trebuie sa va para rau ! Va cred ca nu ati avut parte de fericire si cred ca asteptati painea cu mana intinsa ...
si in 40 de ani ati "*upt 'ula" destul si v-a calarit destui barbati !
de ce spun asta ?
Daca aveati familie , copii si sa fiti asistent medical sau doctor ... dar sunt sigura ca un doctor nu si-ar permite sa vorbeasca asa ,sau doamne fereste ce boli o sa avem de acum pe pamant .... ca sigur ati avut parte de p*la in 40 de ani si ati experimentat destul !
Da aveti multa experienta sa sugeti si sa lingeti!
Pentru ca daca aveti timp sa scrieti prostiile astea pe un site ... inseamna ca v a dat afara daca ati spalat vreodata o podea :)) ...
Nu mai fiti MAHALA .. ca nu s-au scris carti in romania la cata inconstienta in viata ai avut tu!
Ma bucur ca am invatat sa nu fiu ca tine asa IN ASEMENEA HAL la 40 de ani ...
sunteti PROASTA FACUTA GRAMADA, pe cuvantul meu .. ati invatat limbi straine la prostitutie cred .
topicul meu s a transformat intr o Educatia doamnei Garbo DE LA ZAVOAIA !
imi place sa vad oameni mai destepti ca mine , dar " plang " cand vad inculti , analfabeti ... la 40 de ani !! :)) ce sa mai ceri la mine de 20 cand ma_ta** nu a avut caruta la ea cand te-a nascut :)) ! bafta multa si sa aiba cine te hrani cand o sa vii baba si vai de capul tau .... !
Sa nu te prind prin Bucuresti pe la clinica mea ! Sunt sigura ca am invatat multe de la tine , paraschivo ... :)) .
Ciao , dute si mai ceartate si cu alcineva ca deja m am plictisit DE PERSOANA TA ...M A SCARBIT ..
Te rog sa nu fii suparata si sa plangi... esti prea barltrana acum , ai riduri ... te cred si e prea tarziu sa indrepti ceva ... chiar te compatimesc .... hahah. Succes doamna trecuta " prin viata" . !


D-ra, esti ca majoritatea tinerelor de varsta ta. Nu prea ai scoala dar ai tupeu. Daca nu-ti place mahalaua, de ce folosesti vocabularul asta?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 17:15
..."Nu judec persoana in cauza, nu ma intereseaza cate avorturi are."...

Sint sau nu sint astea vorbele tale?
Imi spui si mie cam cum e considerat din ce punct de vedere vrei tu, avortul?
Cumva tot ... pruncucidere?!?

Deci nu te intereseaza (macar la modul moral) ca una isi ... rashcheteaza uteru', da' te aratzi tare ofuscat si nu dai doi bani pe una' care e cu citziva ... ani lumina peste naroada avortoare, huh?!?

Iar te faci ca nu intelegi si o tii ... langa cu aia 13-14 ani!
'Probabili', nu?
Asta desi ti-am spus ca era vorba de adolescentza, adica 16-17ani deja. Care si dpdv al legii din Romania nu constituie in nici un caz ... infractiune!

Iar referitor la MIT chiar n-ai inteles nimic:
...Fata e acolo studenta nu pe banii lui tata!
A propos, cam citi oameni in afara lui Porumboiu (care i-a cumparat si facultatea si toate 'marile' premii cinematografice lui fii-su) crezi tu ca sint in Vaslui sa-si permita ... 50.000usd/an?!?
MIT-ista e acolo doar pe baza deee...
...BURSA !
Adica GRATUIT pt. toti anii de studiu, si doar pe baza meritelor INTELECTUALE!
Sau poate si acolo considera romanasii nostri ca se poate intra ... pe pile sau shpaga, nu-i asa?

Nu-ti inteleg deloc inversunarea asta...
Mai ales ca nu ti-a cerut si nici nu ti-a 'impus' nimeni s-o ...admiri.
Desi o faci subliminal intr-un mod extrem de ... 'transparent' pt. mine!

Era o discutie comparativa pe care ai reusit s-o dezechilibrezi exact cu...
..."nu ma intereseaza cate avorturi are." !

Carevasazica ... razuit de uter vs. ... sex cu prezervativ!
Oare cit de greu sa fie?!?

garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 17:36
Oare numai mie se pare sau chiar **menta asta - de o sa-i rupa pina la urma cineva si capu' nu numai ... uteru' -, lucreaza chiar la o clinica care practica...

...AVORTURILE ?!?

Nu asta inseamna oare...
..."Sa nu te prind prin Bucuresti pe la clinica mea" ?!?

Acu' sper ca s-au prins pina si alea mai naive cam care era scopul 'subliminal' al n.mernicei astea *ligofrene!
20 de ani si deja ... clinica personala?!?
Mai sa fie!...

Rapandula r.tardata, fii linistita ca pot afla ORICIND cine esti, unde stai si unde muncesti numai prin 'scanarea' informatica corespunzatoare a tuturor 'legaturilor' internautice pe care le-ai avut pe-aici!
Sau esti atit de *retina de-ti imaginezi stupid ca exista ... anonimat de-adevaratelea in cyberspace?!?

Oricum, te asigur ca daca dau cu crucea cumva peste tine, jur sa am o grija speciala ca fara nici un fel de dureri sa-ti...

...RUP CAPUL si sa-ti curm mizerbila ta existentza!

Asa ca, dragelor, bagati la ... tartacutza ca e perfect adevarat cind va tot spun ca pe-aici se dau ... 'fete mari' tot soiul de lighionane nemernice!

Aviz naivilor...
garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 17:57
Da, nu ma intereseaza cate avorturi are. Fiecare raspunde pt. ce face. Adica pe forum nu ma intereseaza sa fac de cacao o femeie si-asa traumatizata de un avort. Sa-i sar la beregata. Fata asta nu s-a laudat cu avortul, ci sufera si nu stie daca va ramane cu tatal copilului avortat.

Simpatie de ce sa am pt. o eleva de la LMK, careia taticul i-o fi aranjat si bac-ul sa-l ia cu 10, ca asa se poarta, si chiar daca l-a luat pe bune, nu schimba cu nimic situatia ca-i o curvistina care-si face practica de cand i-a venit prima menstruatie?

O admir, subliminal?Iti lipseste proprietatea termenilor, in cel mai bun caz. Admiratie ai tu pt. ea, neconditionata, vad. Altfel ai intelege ca merita ok-ul pt ceea ce are bun, adica rezultatele la invatatura si lipsa de consideratie pt. sex de la pre-adolescenta.
Oamenii nu sunt buni sau rai in totalitate, depinde in buna masura si ce defecte poti tolera.

Spuneai de demoazela ca are timp sa se dea moralista. Desigur, va veni si varsta, daca ti se pare coditionarea suprema, dar cine dracu o va lua in seama, cand va puti de ipocrizie, dupa o tinerete asa aventuroasa?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 18:23
Hai pe bune chiar s-o lasam balta ca imi e extrem de clar ca ceva e ... putred in Danemarca!
Fie si pt. faptul ca n-ai inteles ca aia n-avea cum sa ajunga la MIT pe baza de parale date de taticutzu la BAC!
Da' romanu' precum ... vulpea: Ce nu poate ajunge sint acri, iar ce nu intelege ... ii pute in mod automat si ii face lehamite!
Chiar cit de rauvoitor sa fii ca sa te faci ca nu intelegi ceea ce si-un pusti de liceu pricepe?

In rest, probabil ca nu functioneaza corect reflexul ... vizual-cognitiv:
Chiar n-ai inteles ca nemernica aia probabil lucreaza la o clinica care practica si avorturile contra-cost si ca jigodia ... prospecta 'piatza' in vederea racolarii de proaste ... viitor gravide?!?

20 de ani si .. clinica particulara, huh?!?

Eu personal sigur o las 'balta' cu discutia asta ca-mi reproseaza deja prietenii ca-mi racesc gura de pomana cu cine nu merita sau ca ma ocup prea mult de ... 'neajunsurile' alora de nu pricep cele mai elementare lucruri...

Sanatate!
garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 19:17
Extrem de interesant cum de nu s-au sesizat DELOC adminii ca ar cam trebui sa dispara 'unele' comentarii!


O fi intirziat oare curatzenia de ... vara pe motiv de ... caldura excesiva sau doar sinteti in CO?


Nu de alta, fetelor de prin redactzie, da' daca tot ardeti gazul de pomana, poate ar fi cazul - macar de jena cititorilor! - sa rediatzi ultimul comentariu al micutzei napirci ... avortatoare si sa reusiti poate chiar s-o si ... 'chiuretatzi' cu totul de pe forumul asta!
garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2016 19:35
Mie strugurii nu mi-s acri, ca nu vreau MIT, bac-ul l-am dat si luat de mult. Pe deasupra, nu-s roman. Totusi multumesc pt. profunda "analiza".

Ce-o prospecta aia, daca-i real, la cum e sistemul medical din tara, e doar ... treaba ei in ce conditii nedeontologice si insalubre se desfasoara, si a autoritatilor, care inchid ochii. Si sa mai zici, ca in Romania, nu pute, in general. Big time.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 20:44

"Din pacate pt. tine - da' si pt. multele euglene de pe-aici -, lucrez de ceva ... decenii in domeniul neuro-stiintzelor. Si sa vezi chestie, studiile, experimentele si cercetarile in 'materie' afirma cu tarie...

...EXACT CONTRARIUL!

Da' poate ai facut tu personal niscaiva 'cercetari' ... underground, nu-i asa?
Ca altfel nu-mi explic cum de stii ca sexu' de tinar ... prosteste!?!
Sau ca aia mai rasaritzi la cerebel sint tocmai asa de inteligenti pt. ca, Vezi Doamne, ... ar fi fentat sexul la virsta adolescentzei!"


Acu vazui si-s sunt sigur de eminenta tiganilor care puiaza de la 11-12 ani, dar si de eminenta viitorilor drogati, a curvelor, a tuturor dezaxatilor care fac sex, cica, de la 14-15 ani, nu stiu cum de n-am fost sigur pana acum.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 21:32
*ca autoritatile inchid ochii.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 14 Iulie 2016 22:24
Buna dimineatza...

Din pacate o intorci ca la Ploiesti!
Si aduci 'argumente' care n-au nici o legatura cu subiectul si obiectul discutat.
Intorci capul mereu in alta parte, doar in directia care-ti convine, si continui sa te faci ca nu intelegi spetza avuta in vedere...


Okay, dupa mintea ta sursa tuturor problemelor noastre, a celorlalti - adica cei normali, nu-i asa? -, sint astia enumerati de tine, da?
In regula, sa zicem ca-i 'eliminam' intr-ul fel sau altul, desi te anuntz ca toti astia cica ar fi vreo ... 25% din populatia tzarii!
Ti-ai pus problema ca din cei ramasi, peste 70% dintre ei si-au inceput viatza sexuala inainte inainte de ... 16 ani???
Si 18-20% chiar inainte deee ... 14 ani?!?


Ii ... chiuretam si pe astia, huh?!?!?


P.S. O intrebare, de curiozitate, daca nu te deranjeaza:
Daca nu esti roman (da' vorbesti romana, nu?) si iti pute atit de tare Romania lasata acasa, ce Doamne iarta-ma mai cauti tu pe-aici?!?
Asaaa, doar ca sa mai exersezi limba romana?
Sau doar te plictisesti???
garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2016 08:25
Nu, nu-s astia. Doar coeficientul seamana intr-un fel sau altul.

Si nu stiu cine o intoarce, din moment ce spui ca-i in neregula cu fatuca cu clinica, ca nimeni nu se sesizeaza si totusi ma sfatuiesti pe mine sa nu vad problema, desi chiar tu te aratai nemultumit in alt topic ...

Eu inchei dialogul asta, pt. ca bunele intentii sunt mereu manjite, in capcanele pe care le intinzi.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 15 Iulie 2016 08:48
Asa, si tie ti se pare ca e mai in regula cu *ligofrena cu clinica???
Adica n.mernica al carui jeg in scris l-ai citit si tu?
Cu care ... empatizau vreo doua tzoape bautoare de cafea din crishma binecunoscuta???
Si fara ca macar sa se simta jenate sau deranjate de o asemenea impreunare cu asemenea mizerie morala???
Serios?!?!?


Pai revin atunci cu intrebarea:
Chiuretaje la 20 de ani vs. sex protejat sub virsta majoratului?
Care-i preferabil?
Avind in vedere ca nu s-a inventat pina acum metoda prin care sa poti tine la distantza 'ursul' ... de borcanul cu 'miere'!


P.S. Care erau ... bunele intentii? Ca nu le-am sesizat, sorry...
Eu am vazut doar niste ... partis-pris-uri.
garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2016 09:22
Eu nu empatizez cu nimeni. Ci sunt corect.
Daca-i sa vorbim cu cartile pe fata, tu empatizezi cu aia cu MIT-ul.
Am motive sa pun la indoiala multe, mai putin "sportivitatea" si obrazul atat de gros, ce sa mai vorbim de simtaminte, incat bietul "iubit" sa fie ceva de acoperire, pt. cinstea nereperata a d-rei.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 15 Iulie 2016 09:45
Il cunosti cumva pe ... 'bietul' iubit?!?
Nu de alta da' din cite stiu eu baiatu' ala e student si el si e bine merci.
Undeva prin Anglia mi se pare. Cambridge sau Oxford. Sau altceva.
Si surpriza-surprizelor, sint in continuare iubiti!!!

Asa ca nu stiu care ar fi problema si mi-e si f. greu sa inteleg ratziunea inversunarii asteia...

Si nu mi se pare deloc ca ar fi dezirabil sa fii vreo ... *retina blanoasa cu citeva avorturi la activ si care mai si sterge cu *uru' praful de pe calculatoarele din biroul ala - Ooops! - sfincterial!...


A propos, tu ai citit vreodata ceva de Exupery?
Ce ti-a placut mai mult?
Imi aduc bine aminte ca El spunea referitor la corectitudine cam asa:
..."Numai cu inima poti vedea lucrurile corect. Esentialul este intotdeauna ascuns privirilor..."


Personal, ii dau perfecta dreptate.
Asa ca...
garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2016 11:11
Bai, Cristinutza Qre(sh)tinutza *ligofrenutza, nu-ti mai baga ritul (si nu ma refer absolut deloc la ... ritual sau la o confesiune religioasa) in profilul meu, ca n-ai sa gasesti absolut nimic, *dioata ... clinicii aleia!

garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2016 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai potoliti/va cu presupunerile vis/a/vis de identitatea userilor acestui forum!! 19 De la: pik_nik 11 Noiembrie 2009 10:09
oare napoleon avea dreptate? 50 De la: iceboxxx 7 Februarie 2012 03:57
cine mintzeste cel mai tare in Romania 42 De la: nelly05 6 Iulie 2010 21:22
invitatie la dans 94 De la: zazaq 16 Ianuarie 2013 22:32
va rog spunetimi p[arerea voastra 31 De la: bau 5 Iulie 2010 15:27
Setari Cookie-uri