mi am inselat barbatul!

Mai inainte de toate, trebuia sa pleci de mult. Faptul ca l-ai inselat fiind casatorita cu el (chiar daca traiai in iad) nu a afacut decat sa iti iti scada tie demnitatea si sa te transforme intr-o persoana si mai slaba. Trebuia sa ii pui punct si apoi sa iti fi refatut viata. Nu este tarziu nici acum, dar ai facut un lucru care o sa te marcheze toata viata (in plus de ceea ce ai acum pe suflet, cosmarul in care traiesti). Este alegerea ta cum vrei sa iti traeiesti viata. Nu o sa te poata ierta si nu o sa poata uita ceea ce ai facut.
garbo_415874
Postat pe 12 Iunie 2016 08:11
nu pot intelege femeile care iau bataie zilnic,dar raman cu acei barbati ,pe deasupra le mai fac si copii,cosmarul continua,dar suporta pentru ca ii iubesc
Aceste femei ar tb sa isi faca control psihologic pt ca nu au toate "dranitele pe casa"-ma gandesc la acei copii traumatizati care vad batai zilnice in casa-cum credeti ca o sa se comporte acestia cand vor creste?
Daca tu ca femeie nu ai demnitate si preferi sa fii batuta si jignita este alegerea ta,dar gandeste-te la acele fiinte nevinovate care nu au nimic bun de invatat din aceasta relatie a ta
PT.BINELE COPIILOR TAI RUPE ACEASTA RELATIE SI VEZI-TI DE VIATA IMPREUNA CU EI-EL NU O SA SE SCHIMBE NICIODATA,DAR COPII TAI ITI VOR REPROSA CAND VOR FI MARI CA AI RAMAS IN ACEST COSMAR(NU VOR CREDE CA AI RAMAS PT EI,PT CA NU ESTE ADEVARAT)
565852
Postat pe 12 Iunie 2016 12:10
De ce vrei s-o, să le înțelegi?
Nu suntem copii Xerox.
Aici e vb de copiii ei, nu?
Axl_R
Postat pe 12 Iunie 2016 14:48
Pai așa au gândit femeile înainte, bărbații nu au fost împotriva religiei pt a avut multe avantaje, precum religia a făcut femeia sa se resemneze sa fie supusa barbatului,
sunt unelee femei care saudeschis spre religie, prostie, î iîl lăsă pe alții sa le spele creierii în loc sa se Iinformeze și sa știe ce vrea,
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 15:44
Multe femei sunt resemnate sa tacă sa îndure pt ca este femeie, șichiar de aalți oameni de femei în vârstă sau barbati, dacă spun cine le fac sa sufere zic ca trebuie sa tacă sa nu vorbească pe nimeni de rău, nimănui nu ii în pasa de suferința femeii, doar pe internet se mai descărca săracele,
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 15:49
Am observat ca și cu mine tot la fel fac, dacă eu spun ca cineva mă supărat, zic ca eu sunt vinovata, ca am meritat, șica trebuie sa tac sa îndur, pt ca barbatii nu lasa femeile sa se descărce, ci sa tacăi sa îndure, bărbații au o răutate i ei, și nu doar și femeile chiar, nu le pasa unele de altele ci mai degrabă țin cu bărbații, ca barbatii zic femeile merita sa sufere pt ca sunt rele, adică dacă ttac și fac si ele răutăți, tot judecate și pedepsite sunt,
așa sunt bărbații ei te obliga sa faci răutăți sa mergi pe drumul lor și tot ei te judeca si în te pedepsesc pt ca teai lăsat influențată de ei,
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 15:55
Este un cerc al răutății care merge mereu înainte
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 15:56
Oamenii te învață să faci, rău, nu te lasă să fii mai bun, zic ca femeile bune tac și indura și doar în ceruri o sa le fie bine la femeile bune,, zic, și tot ei te judeca și te pedepsesc
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 15:59
Pun pareu ca la nimeni nu le pasa de femei, nici măcar la preot, zic ca femeia trebuie sa se sacrifice și sa ierte si în sa tolereze răutatea barbatului
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Iunie 2016 16:01
Uimitoare doamna! Nu cred ca avem cui da sfaturi. Poate parintilor ei. Dar acum e prea tarziu cred si pentru asta. Are sotul probleme psihice, dar in mod sigur si ea. Cel putin la fel de mari ca ale lui. Ea trebuia dusa de parinti la medic dupa primele batai, cand nu voia sa se desparta de el. Inainte de a-si face copii. Atunci poate se mai putea face ceva. Acum, e prea tarziu.....cred ca si pentru copii e prea tarziu :(
garbo_5596
Postat pe 12 Iunie 2016 17:16
cinci pagini de raspunsuri pentru un subiect ilogic!
mult! mult prea mult!

mi-am inselat sotul si ma dau mare; ...si ma bucur ca i-a disparut ranjetul...
asta suna ca in bancul ala:
o femeie la manastire se confeseaza catre Maica Stareta
- uite Maica Stareta, am pacatuit cu trupul, am fost cu 5 barbati deodata si mi-am tras-o cu toti, ce pot sa fac ca sa imi ierte Dumnezeu pacatele?
- fata mea ia si mananca cate un kg de lamai cu coaja cu tot in fiecare zi, timp de 40 de zile si apoi sa vii la mine!
se intoarce pacatosa dupa 40 de zile de mancat lamai si intreaba:
- Maica Stareta, crezi ca mi-a iertat Dumnezeu pacatele?
- Nu fata mea, dar cel putin ti-a disparut ranjetul ala de satisfactie!
heartbit
Postat pe 12 Iunie 2016 17:27
Eu cred ca tu esti mai nebuna ca el . Motive sunt o mie , ceed ca le Cunoști mult mai bn ca mn
garbo235435
Postat pe 12 Iunie 2016 18:09
Esti din Covasna...deci esti CV..nu intelegi iti spun la ureche...
gvo1967
Postat pe 15 Iunie 2016 11:08
Femei de joasa speta....care dau de stire peste tot....problemele de familie. PROASTE
gvo1967
Postat pe 15 Iunie 2016 11:13
S-o gătat detergentul, sau s-o stricat mașina și s-o spălat rufele murdare la pârâu.
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2016 19:23


"cinci pagini de raspunsuri pentru un subiect ilogic !
mult! mult prea mult !"

Adevarul e ca si eu m-am cam saturat sa vad in fiece zi, titlul acestui topic... ! "Mi-am inselat barbatul", azi, Mi-am inselat barbatul", ieri.... "Mi-am inselat barbatul", alaltaieri... si asa mai departe ! N-am inteles insa de ce l-ai numit: "subiect ilogic" ? Poate ai vrut sa scrii: "subiect ideo-logic"... ? Asa mai intelegeam... Vorba lui Axl: "Suflecata pan'la brau, ducea, ducea......"

barboneli
Postat pe 15 Iunie 2016 20:45
l-as fi numit ideologic, dar din pacate nu prea are nicio legatura cu definitia ideologiei... decat tangential in privinta imoralului.(IDEOLOGÍE, ideologii, s. f. Totalitatea ideilor și concepțiilor filosofice, morale, religioase etc. care reflectă, într-o formă teoretică, interesele și aspirațiile unor categorii într-o anumită epocă.-=- doar ca aici trebuie inlocuit moral cu imoral)
iar subiectul e ilogic fiindca inteleg ca a facut ceea ce spune, insa dupa asta sa mai si strigi in gura mare, nu vad sensul!? ii pot acorda ceva circumstante, insa trebuie sa privesc prin prisma singuratatii acestei femei, care simte nevoia sa refuleze cu aspecte din viata ei intima, in spatiul virtual....si totusi ilogicul ramane sub aspectul, continuarii vietii ei de la prima palma pe care a luat-o!
poate sunt stupid, dar nu pot intelege de ce a acceptat sa ia bataie ani de zile, sa mai faca si copii pe care sa-i creasca intr-un mediu degradant? dragostea, iubirea pentru persoana de langa ea, nu este o motivatie verosimila, mai ales ca nu este reciproca si nu are nici un fel de rezonanta in cealalta persoana!
cam asta ar fi radiografia ilogicii subiectului!
heartbit
Postat pe 15 Iunie 2016 21:53


Ai si tu dreptate. De fapt, eu am scris in gluma chestia cu ideologia, pentru joc de cuvinte... si intradevar nu are nici o logica tot topicul asta. Cred ca cineva de la garbo l-a deschis, ca sa fie multa lume la discutii pentru a le viziona reclamele. Altfel nu-l inteleg. La topic ma refer. Deci dupa 20 de ani, s-a trezit gabriela sa ne intrebe si pe noi in ce directie s-o ia. Si si-a ales si un nickname caraghios, fata de nenorocirile prin care a trecut, nu mai mult nu mai putin: "HAPpY" ! nAre minte de loc fata asta... ! N-a ascultat de sfaturile parintilor care o primeau cu bratele deschise, n-a ascultat nici de socrii ei, a aparut aici sa-l asculte pe X, Y... sau pe heartbit... ! Cam ciudat, nu ? Sa nu mai vorbim si de faptul ca a scris: "dumnezeu are grija de tot si de toti !" Ei bine... uite ca de ea nu a avut grija. Eu nu prea am avut incredere de la inceput in ce a scris gabrielehappy si de ce naiba e asa de HAPPY ?!? Aaa... ca barbat-su: "nu mai are ranjetul ala ironic de mascul ...i a disparut ..definitiv." Ei... la unii sau unele si asta e un motiv de fericire. Dupa atata bataie si vanatai si par tras (chiar si povestea arata cam trasa de par... ) si injuraturi... in fine femeia s-a gandit acuma, daca tot e asa fericita, sa plece. Cu divort, fara divort, nu mai conteaza. In fine, totul o sa se termine cu bine in curand, cam pe 29 luna asta, parca asa scria, nu ? Pe urma... ca si Dumas (la Dumas asta ma refer):

http://www.thefamouspeople.com/profiles/images/alexandre-dumas-3.jpg

o sa citim ce s-a intamplat dupa ce a scapat de barbatul actual. "Dupa 20 de ani..." !



barboneli
Postat pe 16 Iunie 2016 13:31
la cum au decurs evenimentele, as zice ca e previzibila continuarea povestii.
o sa urmeze divortul, dupa divort o sa urmeze impacarea si tot asa, ca roata vietii se invarte, iar pentru ea se pare ca se invarte in acelasi cerc vicios!
aia cu Dumnezeu are grija de toti este o alta tema d discutie foarte laborioasa, dar nu am sa intru in dezvoltarea subiectului, fiindca e mai nimerit s-o las pe ingerasul luptator sa isi ia rolul in primire si sa ne spuna ea cu punctele si virgulele puse de-a valma si cu discursul ei incoerent, cum sta treaba pe acolo pe sus pe la imparatie
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2016 13:42


Sau mai ales cum sta treaba cu barbatii si femeile care sunt niste proaste ca fac ce zic barbatii si ca oamenii care sunt rai si... si.... !!!
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2016 16:00
Wooooow!
Bai, frate, si-a deschis cumva si dincoace vreun sediu 'secundar' ... srl-ul ala cu crisma?!?

Aaaaah, nu!... M-am linistit...

Se pare insa ca doar si-au mutat temporar pe-aici umorile lor kretini-logice. Pe perioada ... 'dezinsectiei' de seara, of course...
Ca vezi bine s-ar fi saturat de 'subtirimea' topicelor deschise pe garbo:
...ca n-ar fi la 'nivela' lor cool-turala!
Serios?!?!?

Ca si cum i-ar opri careva sa excreteze ei vreun topic mai de Doamne-ajuta...

La bodega aia a lor oricum nu subiectul are vreo importantza cotidiana, ci numai ... 'predicatul' onctuos, slinos, libidinos si teribil de gretos!

La o cafelutza si-un croissant, evidemment!...

garbo101426
Postat pe 16 Iunie 2016 18:18


Alo ! Sectia de deparazitare ? Buna seara... avem nevoie urgent de colectivul care se ocupa de mutanti. Da, am auzit ca e nou infintat, dar mutanti sunt de mult. Cel putin aici pe Garbo, avem una de sute de ani si nu reusim sa-i venim de hac. Aaaa... nu noi userii... nuuu... am chemat o multime de sectii de deparazitare si voi sunteti ultima noastra speranta. Va rog sa va grabiti, inainte sa depuna ceva oua sau cu ce naiba se inmulteste... ! Da, are o multime de nume, pana si ea le mai uita de multe ce are... Destul ca pe unde trece, e plin de saliva de la ea... si pute rau ! Binenteles ca nu ne tocmim... cat doriti noi platim numerar ! Acuma se afla la topicul "Mi-am inselat barbatul" ! Nuuuu, nu ea si-a inselat ca n-are, asa se numeste topicul... ! Va rog sa veniti urgent inainte de-si misca osanzele si clonele ! Avem, cum sa nu, avem si o poza din tineretea ei, i-a cazut din buzunar. Asa arata in copilarie...

http://infoalert.ro/wp-content/uploads/2015/06/FEMEIA-CU-CORN-IN-FRUNTE.jpg

... acuma poate e putin schimbata, dar va ajutam noi s-o gasiti. Oricum, va puteti lua dupa mirosul ei (vomita tot timpul tot felul de scarbosenii...) ! Da, asa-i zicem noi la vocabularul ei. Nuuu... in nici un caz nu aveti cum sa va incurcati... e unica aici pe Garbo, din fericire... dar aduceti mult material cat mai puternic, are pielea groasa rau ! Va rugam veniti urgent ! Binenteles, eu va astept jos la intrare si va ghidez. Insa trebuie sa fiti rapizi, macar cu prima sarja de substanta... nu-i place mirosul meu si de cate ori il simte, fuge... ! Grabiti-va !!!
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2016 22:22
Vai de mama ta, Livache!...


Dumnezeule mare!, esti atit de penibil si infantil incit ar fi cazul sa mai iesi si tu la aer - afara din haznaua aia imunda in care te scalzi atit de cochoneste - si sa incerci macar te joci cu ... 'cercul'.


Nu de alta da' sa ai o ocupatie mai putin solicitanta neuronal pina devii si tu pe deplin adult si o sa intelegi, in sfirsit, la ce mama dracului foloseste statziunea bipeda!...


garbo101426
Postat pe 16 Iunie 2016 23:33
Nu scumpete mica si bagacioasa (in orice orificiu rau mirositor), notiunea de penibil ai inventat-o tu, parol d'honneur , pardon, pe bune, ca sa ma exprim la nivelul tau. Ce sa-i faci daca "ancestorii" tai nu erau antecesori.

Mai scriitoras de 2.50 lei cit o calatorie cu metroul, statiune poate fi Vatra Dornei, Borsec sau Amara, acolo unde se duc disperatele care nu au copii sa ramina insarcinate si pe urma sa regrete toata viata ca au nascut progenituri sulfuroase ca tine.
Poate ai vrut sa te referi la postura sau pozitia bipeda istetila.
Folosestet-ti mama "credentialele dialogative" (?!?!?!).
Sau poate tocmai pt. ca le folosesti dai tin tine asemenea mostre de kooltura?

Sper ca te-a anuntat netul ca ti-am raspuns

Ca daca nu te-am mai baga noi in seama din cind in cind, ai bauni singur pe forum isterizindu-te "dialogativ".
Hai pa si spor la invective.
Tommy_Boy
Postat pe 17 Iunie 2016 09:03
Intromisionare?...
Musca??...
Kooor???...
Vaca?!?
Te descurci tu, fara-ndoiala!
Aripioarele si falozomul tau de calliphora cu sigurantza fac restul...


Daca nu te doare, nu te doare, ce mama naibii, nuuu?
Nici nu stiu de ce mai insist...


Ba aud chiar ca astia de sinteti prosti/proaste bita, nici macar nu ... putreziti!

Iti dai seama cum or sa te venereze peste doar citeva zeci de ani miriadele de ... 'drept credinciosi'?
Sau cum o sa sune...
...Proasta Sfintelor?
Sau poate ... Sfinta Proastelor?!?


In rest, cum Doamne iarta-ma, sa convingi euglena imbbecila ca 'ancestor' chiar exista in limba romana provenind din l. engleza. Tot asa cum exista si 'ancestru', provenit din l.franceza unde provine - Ooops! - taman tot din l. engleza!

Da' daca DEX-ul e incomplet si incompetent, ce vina sa aiba idioatele de au ca unica sarcina de serviciu sa stearga praful pe calculatoarele din biroul ... doctoral & docential?

Ooops! era sa spun iar, nu stiu exact din ce motive, biroul ... sfincterial...

garbo101426
Postat pe 17 Iunie 2016 10:06
nu te mai speria, era sa spui biroul sfincteral ca doar cu ala gandesti... aaaa, nu cu biroul, cu sfincterul!
in rest gunoi ai fost gunoi ramai, de la gandire si limbaj pana la comportament!
degeaba incerci sa te afisezi cu dictionarele pe aici, tot ramai mai prost decat prevede legea, sti(g)mate user identificat cu un numar de zeghe!
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2016 12:32
Mai 426, daca DEX-ul este defect atunci si limba romana e defecta.
Dar cum tu manifesti un dispret incult fata de o lucrare elaborate de Institutul de Lingvistica al Academiei Romane (cred ca un "intelectual " ca tine nu a auzit de el) atunci folosesti cuvinte INEXISTENTE in limba romana normala, poate doar in romana de balta vorbita de tine.
Te minti singur daca crezi ca in limba romana exista ancestor, si mai ales dialogative.
Dar cind esti profound ( ca tot scriem si ne exprimam cum vrem) complexat de propria nestiinta si folosesti o betie de cuvinte pt. a exprima lipsa de idei, logica, bun simt si mai ales cultura, fie si cum vrei tu, asta ca sa ai parte si tu de o satisfactie in mizera ta viata de scriitoras ratat si latrator de cuvinte din subsolul vocabularului folosit de locuitorii ghetourilor in crismele unde se imbata zilnic cu alcool contrafacut laudindu-se cit de grozavi sint, asa cam ca mataluta.

O zi asa cum iti doresti si un somn odihnitor dupa care sa te trezesti mai intelep olecuta ca taaaare ai nevoie.




Tommy_Boy
Postat pe 17 Iunie 2016 14:12
a....si inca ceva mai inteligentule, antecesor vine din latinescu antecessor (antecessore in italiana) ca ce sa vezi mai geniule lingvistic, limba in care injuri cu atit aplomb si lipsa de discernamint, e de origina latina si nu germanica ca engleza. Asa ca fuguta la carte ca nu e rusine si mai citeste si altceva decit ziarele si postarile de pe garbo.

P.S.
mai usor cu euglena, ca a lasat o dira murdara prin toate forumurile pe unde ai trecut cu ea in gura si de unde ai fost usuit.
Tommy_Boy
Postat pe 17 Iunie 2016 15:01
Faci de neutilizat forumul asta ... scarba devoratoare de scandaluri, cu lumanarea o cauti, exact cum cauta mata aia neagra hoiturile de rozatoare.

Ia mai scarpina-ti dosul puricos in alta parte sau cauta un handralau sa te scarpine in rectul ala scuipator, printre materii gazoase, si de expresii cvasi-academice, asa cum ii sta bine unei tzatze sub-mediocre si tupeiste sa se faleasca.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 17 Iunie 2016 16:33
Mai, vaca sterapa a forumului, 'ancestru' si nu 'antecesor' e cuvintul originar al termenului actual de 'ancestor'!

Din engleza, via limba franceza, idioato!

Unde vezi ca pomenesc eu de ... antecesori, naroada imbecila?!?
garbo101426
Postat pe 17 Iunie 2016 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine sa l mai inteleaga... 41 De la: As_ninge 25 August 2011 23:15
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
Ce nu pot suferi eu citatele...sunt de fapt lozinci si lozincile sunt demagogice 20 De la: nathalie 29 Septembrie 2011 08:48
Legalizarea prostituției 9 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:27
inselarea partenerului,indiferent de sex-doar o razbunare-doar o placere??? 4 De la: Alexxandra 20 Februarie 2010 05:15
Setari Cookie-uri