mi am inselat barbatul!

In alta ordine de idei, ce fel de muiere sa fii oare incit sa nu simti nici un fel de rusine sa-ti expui public - atit de jenant si indecent in opinia mea - intreaga viata intima si personala, plingindu-ti salciu-acrit, sclifosit si ipocrit de mila - in fatza unui 'auditoriu' compus eminamente din straini complezentzi si emptici ... pe 'neve' (adevarul uman are totusi de regula ... doua parti, nu-i asa?)???

Nepregetind deloc sa-ti faci de rahat pina si propriul barbat care e - volens-nolens - chiar tatal copiilor tai, nu-i asa?!?

'Asigurind' astfel copiilor tai trecerea de mai tirziu de la trauma 'micro', la pecetea unui oprobiu ... 'macro'!

Si, parca mai presus de toa(n)te, facindu-te si pe tine insati sa pari o femeie bicisnica, slaba moral si uman, fara caracter si - sorry! -proasta de nu se mai poate!


In toa(n)te ecuatiile astea kretinoide de viatza, jalea adevarata nu e cu adultii idioti, inconstienti si profund ne-educati (de familie, de shcoala, de societate si de biserica chiar!), ci doar cu bietii copii a caror unica 'vina' e cea de a fi fost conceputzi de bipezi atit de josnici, ignobili si moralmente si social ... absolut nuli!

Iar tragedia strigatoare la cer si cu adevarat insuportabila, e ca acesti copii vor 'perpetua' la rindul lor - constient sau nu - traumele propriei copilarii si vor deveni la rindul lor in buna masura chiar imaginea - helas!- duplicata aproape genetic a propriilor lor parinti!


Asa ca mai scutiti-ma cu lamentatiile astea de bilci schizo si mai lasati naibii pseudo-sfaturile preponderent timpite, caci in fapt singurii responsabili de existentza noastra lamentabila, trista, plina de non-semnificatie si lipsita de sens si valoare, sintem doar noi.

Nimeni altcineva!

Doar noi, cu 'alegerile' noastre cel mai ades imbecile de viatza...


garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 17:22
Am o f. buna prietena care e profesoara de psihologie.
In Romania cit si peste tot prin lume unde este invitata pe la marile universitati de profil.
Iar amica asta a mea este, dincolo de expertiza deosebita pe care o are in domeniu ei, si o femeie extrem de inteligenta si incredibil de bine 'structurata' ca om...

Si desi e o personalitate de talie mondiala in domeniu, cea mai surprinzatoare constatare a ei in calitate de profesionista - da' care insa nu poate fi spusa sub nici o forma in aulele acedmice, pe la tv-uri sau in cartile si cursurile pe care le-a scris -, este o asertiune uluitoare in aparentza da' nu si mai putin adevarata prin acuratetzea si adevarul cuprins in ea:

..."Cea mai tragica consecintza a pacatului originar, adica a celebrului muscat din marul din Gradina Edenului, este aparent paradoxal nu procreerea in sine (lucru care daca ai minima ratiune iti este imposibil sa-l 'suspectezi' pe Dumnezeu ca nici nu s-ar fi gindit s-o ofere omului, aidoma celorlaltor vietuitoare), ci tocmai perpetua si inconstienta ... ...deschidere 'multi-unghiulara' din ce in ce mai lipsita de masura a chiar ...
...cracilor urmaselor Evei!"

Cam astea sint vorbele ei in 'privat'. Fara gluma.
Parol!...


Decriptind putin mesajul asta aparent vulgar si 'agresiv', putem constata cu usurintza ca omul - femeia in cazul nostru, ca e si ea tot om, nu? - e singura fiintza cu ratiune da' in acelasi timp si singurul animal care nu reuseste - oare de ce? - sa-si auto-impuna ... ...RESTRICTII SEXUALE.

Care 'restrictii' i-ar rezolva aproape tamaduitor incredibil de multe din traumele existentei sale...

Bref, pina si cele mai vai de mama lor ... catzele maidaneze tot stiu (din instinct) cind sa se puna cu ... curu' pe pamint ca sa dea de inteles potailor 'pofticioase' ca ... spectacolul procreativ bi-anual tocmai a luat sfirsit!

Femeile - bipede cu ratiune ca noi toate, fetelor, nu-i asa? - n-au invatat in milioane de ani de evolutie darwina si in citeva mii de ani de creatie divina (suc!), sa spuna un pur si simplu "NU!" atunci cind 'interesele' si comandamentele rationale ale speciei o cer cu stringentza!

Aproape paradoxal mai toate muierile mapamondului au invatzat insa - Dumnezeu stie de unde si de ce! - ca forma cea mai 'potrivita' de "NU!" ar fi in fapt una mai degraba ... 'invitatzionala'.

Adica exact aia careia i se spune cu titlu generic si 'eufemistic',...
...Flirt!
Sau cochetarie...

Iar 'consecintzele' acestui mod ... de vivre(!) au fost si vor fi chiar nefericitii si din ce in ce mai numerosii...
...purtatori de CNP!


Absolut jenanta specie am aparea daca cineva, din indepartarea Cosmosului, ar avea vreodata curiozitatea stiintifica sa ne 'scruteze' printr-un ipotetic ... microscop galactic!


garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 17:43
Cit priveste pe cea care a deschis topicul asta, acum si eu ii dau dreptate lui - Ooops! - @Tomitza:
..."Si acum daca ti-ai atins scopul (care!) si l-ai facut in sfirsit sa sufere (?!?) pe sotiorul iubit, de ce nu esti fericita?"


In rest, avind in vedere ca ..."Acum viata se pisa pe el! (...) Un lucru ma bucura: nu mai are ranjetul ala ironic de mascul ... i-a disparut ... definitiv", eu nu pot sa constat decit un singur lucru absolut evident:

... VA 'MERITATZI' UNUL PE CELALALT !


Cu prisosintza!!!...
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 18:12
Ce simplu sunt vazute lucrurile, punand toate urmasele Evei, laolalta... Problema la femeia asta nu-i "deschiderea cracilor", ci nevoia de afectiune din partea unui om bolnav. Mi-e clar ca amandoi au nevoie de tratament.
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 18:47
De la: garbo101426, la data 2016-05-14 17:06:40EEE - MEEEEE - TIIIIIII - RAAAAAAAAA - LUUUUUUUUUUUUUUU !!!...


Citind atitia si atitia ani sumedenii de topice - cu gramezile aferente de comentarii care mai de care infantile-puerile si inutile-futile -, am reusit sa inteleg de ce producatorii celebrului medicament anti-emetic au ajuns la concluzia ca produsul lor ar trebui sa fie folosit si sub forma deee ... supozitoare.

...Uneori insa greatza e atit de violenta incit substantza activa e musai sa intre cit mai rapid in sistem!

Asa ca am ajuns sa cred cu tarie ca a sosit momentul in care redactia garbo ar trebui sa treaca chiar la ... next level:
...Adica distribuirea gratuita, catre to(n)ti cititorii, de kit-uri cu seringi (de genul stylus-urilor pt. injectarea rapida a insulinei) preumplute cu emetiral cu actiune ultra-rapida!

Nu de alta, da' cind vezi ce de sfaturi absolut imbecile sint distribuite pe-aici cu atita 'generozitate' si cu o larghetze aproape diabolica, cam e cazul sa iei obligatoriu si cit mai rapid cu putintza cele mai 'drastice' masuri posibile!

Si asta mai ales pt. ca unele dintre porcariile astea de pseudo-opinii perso-nule vin taman de la femei care n-au avut in viatza lor nici macar un singur plod!

Adica macar atita incit sa se auto-considere indrituite sa dea povetze de viatza buna, demna si morala cuplurilor cu copii sau doar mamelor vadit inconstiente in tineretzea lor sexuala...


P.S. Singura observatie cu adevarat pertinenta si valoroasa e cea facuta de @amiruza12:
..."Incearca sa te schimbi tu ... pentru a putea face o schimbare in viata ta!"




Sa-ti fie rusine ca faci asemenea afirmatii... cele "care nu au avut in viata lor un plod", surpriza, gandesc si ele. Si unele dintre acestea, mai logic decat multe dintre posesoarele de plod, care habar n-au cum sa-si creasca rational copiii. Abia aici aplicandu-se treaba cu "deschiderea" necontrolata a "cracilor"!...

cam la orice topic, prostia si mizeria morala e doar a femeii.
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 19:01
De la: Bescuca, la data 2016-05-03 10:38:54
Si de Paste zgandaresti cazanul ala, in lipsa de logica si ocupatie.


Un idiot descreierat care se ... orgasmiaza teribil doar cind e vorba sa ia el la mishto tot ce misca pe site-ul asta!

Da' caruia daca-i dai asa cum trebuie peste bot sau ii pui in mod corespunzator 'belciugul' in rit/rat, atunci se va potoli pt. ca mai mult decit ... 'caprele' din staulul propriu n-are auditoriu!


Da-l dracului de dobitoc, nu-l mai baga atita in seama!

Jegul asta trans-mediteranian si cind face referire la Dumnezeu sau divinate - in fond la tot ce-i mai bun, curat si moral in noi -, o face tot in bataie de joc!


Uneori mi-e mila de el - imi pot chiar imagina ca are probleme psihologice grave in urma unor mai putin fericite evenimente din viatza lui -, da' sincer sa-ti spun, cel mai ades mie teribil deee...
...SILA !
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 19:15
De la: Ilona30, la data 2016-05-14 18:47:56Ce simplu sunt vazute lucrurile, punand toate urmasele Evei, laolalta... Problema la femeia asta nu-i "deschiderea cracilor", ci nevoia de afectiune din partea unui om bolnav. Mi-e clar ca amandoi au nevoie de tratament.


Din pacate n-ai inteles ... ABSOLUT NIMIC !

Si cu reget trebuie sa-ti spun, nu-i nici prima data...
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 19:29
De la: garbo101426, la data 2016-05-14 19:29:51
De la: Ilona30, la data 2016-05-14 18:47:56Ce simplu sunt vazute lucrurile, punand toate urmasele Evei, laolalta... Problema la femeia asta nu-i "deschiderea cracilor", ci nevoia de afectiune din partea unui om bolnav. Mi-e clar ca amandoi au nevoie de tratament.


Din pacate n-ai inteles ... ABSOLUT NIMIC !

Si cu reget trebuie sa-ti spun, nu-i nici prima data...


Fa-te inteles, cu subiect si predicat.
****talai ar mai gasi, daca vrei sa sustinem teoria in privinta catelelor, problema ei este ca-i dependenta de abuzator, pacat ca-si distruge viata ei +a copiilor, pe fondul unei inteligente reduse, a moralitatii... lipsa, etc.
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 19:33
De la: alinaadi, la data 2016-05-01 06:37:22Nu ti-ai inselat barbatul, te-ai inselat pe tine cand l-ai luat de barbat ... apuc-o incotro vezi cu ochii, oriunde-i mai bine ca acolo ... asta nu e dragoste in caz ca inca mai crezi ca-l iubesti ... nici macar n-a fost, nu putea sa fie, nici din partea ta, nici din partea lui. Dragostea inseamna cu totul altceva, inainte de toate inseamna intelegere si respect si se pare ca va trebui sa incepi capitolul "DRAGOSTE" - cu tine!


pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 19:54
Ilona30
Postat pe 14 Mai 2016, ora 19:01
***Sa-ti fie rusine ca faci asemenea afirmatii... cele "care nu au avut in viata lor un plod", surpriza, gandesc si ele. Si unele dintre acestea, mai logic decat multe dintre posesoarele de plod, care habar n-au cum sa-si creasca rational copiii. Abia aici aplicandu-se treaba cu "deschiderea" necontrolata a "cracilor"!...
cam la orice topic, prostia si mizeria morala e doar a femeii.***


Serios, mai, 'eminentza'?!?
Te simti cumva cu ... musca pe caciula?

Nu ti se pare ca ai inceput deja sa te cam obraznicesti cam mult?
Bag seama ca am dat prea mare atentie ... euglenelor, nu-i asa?


Invatza, stupizel, sa te tii de ontopic si sa faci comentarii referitoare la acesta, si nu adresate userilor!
Daca ai prea multe ... idiosincrazii comportamentale atunci poate ar fi mai bine sa incepi si tu vreun ... 'tratament', nu crezi?

Si ai grija, mai soro, ca auto-bagatul asta in seama semana teribil de mult cu 'alalalt'. Adica cuuu...
...musca si cuuu...


Baga-ti mintile in cap si incearca sa si gindesti ceva cu el. Ontopic, daca se poate, ca pina acum n-ai convins prin nimic.

Si din pacate, pt. unele femei, nu doar ... prostia si mizeria morala e a lor!


Parerea mea, luind in considerare toate platitudinile si stupizeniile infantile pe care le debitezi fara sa suspini macar?

Sincer, cred ca esti doar...
...prea 'grea' de cap!

No offence!...

Ca sa si intelegi cite ceva poate totusi ai nevoie sa-ti fac si citeva ... retroversiuni a tot ceea ce-am scris la topicul asta.
Din ... romana in romana, din pacate!
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 19:59
Da, ma simt vizata, faptul ca nu am un "plod", cred ca nu ma priveaza de activitate cerebrala... Nu te-ai saturat sa jignesti femei de pe forum despre care nu stii nimic?Nu esti cumva ? Cam in orice topic, invinovatesti femeile, care nu zic, multe sunt proaste si imorale, dar nici cu barbatii nu mi-e rusine. Gandeste-te putin, e un efect logic al distribuirii defectuoase a desfacerii cracilor, asa cum spuneai si sunt de acord.
Dar ontopic, e vorba despre altceva. E drama unei femei, mai putin inzestrate de Al de Sus, ce-i drept, dar care ar avea dreptul, pe masura "posibilitatilor" ei, la o viata mai putin amara, asa cum oricine ar merita. Nu crezi?
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 20:09
Sorry, imi cer anticipat scuze, da' cred ca esti stupida rau!

Iar in cazul asta nu pot sa spun decit ca ... poate-i mai bine ca n-ai mai avut si tu 'ocazia' sa mai chinui alte suflete nevinovate!

Macar ar trebui sa fii bucuroasa ca n-ai tragedii dintr-astea in viatza ta personala, asa cum declameaza unele de pe-aici c-ar avea.

Mari porci barbatzii astia, nu-i asa?!?

Si cind ne ... 'fuck', si cind nu ne fac copii!


Privarea de activitate cerebrala nu e posibila in ... absentza activitatii cerebrale, mai, 'femeie'!

Ar fi un nonsens logic si o imposibilitate fizica.
Sper ca intelegi, nu?...


In rest, la asemenea ...'hartzuire' internautica - adica tot timpul, cit se poate de auto-modal, mai tot timpul de citeva zile incoace doar in ... 'arierul' meu -, nu pot sa spun in ceea ce te priveste decit...

...XAAA - NAAAAA - XUUUUUUUL !!!


P.S. Nu ti se ... arde nimc pe aragaz?

Nu trebuie sa duci catzelul afara sa-si faca nevoile?!?

Ca de 'grija' copiilor inteleg ca nu mai e cazul...

Poate ca exact asta o fi si motivul scaderii nivelului ... acetilcolinei si al inadecvarii vadite aaa ... tzesutului glial!

No offence!
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 21:12
Ce-ai inteles, draguta, care nu mai stiai nr. partenerilor?!? come on, lasa-i pe altii sa decida daca cracii aia desfacuti or presupune si ceva MINTE!!!
Halal atitudine a uneia care se plangea de faptul ca pe forumul asta se practica luatul in bataie de joc a ceea ce-i mai curat, moral, frumos in noi.
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 21:18
Duuuuu-te, ....... bre, naroado!

Vezi ca are derbedeul ierihonic niste funii din rezerva lui ... christica.
Poate te-'ajuta' el...

Chiar ca unele muieri n-aveti decit exact asa cum zic si unii purtatorii testosteronici,...
...cit se poate de multa 'varza' & 'conopida' in capetele alea!

D-aia nici n-o mai iau demult la modul personal cind barbatzii inteligenti asimileaza estrogenii cu ... 'deshertaciunea', iar aia simplist-grobieni chiar cu ... prostia!
garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 21:59
Pardon, am epuizat rezerva asta-toamna, dimpreuna cu gogosarii.
Nu-i vina nimanui, da' a nimanui, ca voi, purtatorii testosteronici, ati dat in trecut peste muieri de tot rasul.
Din cauza activitatii cerebrale, a respectului de sine, desigur, si a golanelii aferente.
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 22:07
Si "femeie" si "penibila" si "naroada" , (...) si totusi...
Si-n cazul asta, cu certitudine, neroada!
pinkrainbow
Postat pe 14 Mai 2016 23:01
Cum iti permiti sa jignesti o femeie?(fara ghilimele, pe care le poti atribui altor persoane) ... La caracterul nobil al careia nu vei ajunge nici sa te mai nasti de cateva ori ...
Si de unde stii ca "nu mai e cazul"?
Chiar trebuie sa-i vezi tu verigheta si burta la gura?
Dar le-ai vedea sau ai spune ca-i o nalucire forumistica?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 15 Mai 2016 01:21
nu cred ca ai stat atata sa te bata ,daca ai stat de ce?,esti nebuna
garbo262404
Postat pe 15 Mai 2016 06:26
Ce mai stai? Altu mail gras can asta te-a ars.
Catalin_Bujor_1
Postat pe 15 Mai 2016 08:30
Nu stii incotro sa apuci? Apuca si tu s-pre occident.vezi tu Italian .Frnta Anglia
Catalin_Bujor_1
Postat pe 15 Mai 2016 08:40
Faptul ca ai stat cu el atat timp, faptul ca l-ai inselat etc. nu mai are nici un fel de relevanta, este trecut si nu mai poti schimba. Referitor la prezent - inteleg ca totusi avocatul ti-a inregistrat cererea la judecatorie? Daca da, ai grija ca la primul termen sa ceri judecatorului sa iti admita proba cu martori. In cazul tau inscrisurile nu te vor putea ajuta prea mult intrucat inteleg ca nu ai instiintat Politia si nici nu ai certificat medico-legal constatator al violentelor fizice. Cel mai probabil va trebui sa dovedesti agresiunile fizice cu martori. Nu te astepta sa depui cererea de chemare in judecata si, gata, la primul termen sa ti se dea pronuntarea. Fiind casatoriti, instanta va trebui sa stabileasca "vina" iar pentru asta va avea nevoie de dovezi. Daca el se opune, asteapta-te ca procesul asta sa dureze cel putin 1 an.

Referitor la verificarea stadiului procesual - nu este nevoie sa te deplasezi la judecatoria cornetu. Pe linkul:

http://portal.just.ro/1748/SitePages/dosare.aspx

poti da cautare dupa nume sau numar dosar si vei obtine aceasta informatie. De regula informatia se actualizeaza in ziua urmatoare incheierii de sedinta, deci aproape in termen real.
londonwalk
Postat pe 15 Mai 2016 09:56
Nu ai niciun certificat medicolegal? Faci plangere la politie sau procuratura, inregistreaza pe un telefon cand te umileste sau ameninta, pune-i interdictie si acum legea il poate trimite la inchisoare pe agresor. Trebuie sa existe in zona un centru pentru mame abuzate, incearca sa stai acolo o perioada cu copiii. E greu, stiu ca e greu sa te rupi de singurul univers pe care il ai, am trecut si eu prin asa ceva, dar a ajuns sa spuna si ca nu se poate opune vointei mele, cand m-am rupt, a reusit de mai multe ori sa ma intoarca, dar acum gata. Iti trebuie si un barbat puternic sa te ocroteasca de el pe tine si pe copii. Nu iti dace griji, cand vor ajunge mari te vor ierta si te vor ocroti. Oamenii astia nu se schimba, chiar daca ii parasesti, desigur tu vei fi vinovata de toate esecurile lor, esti curva si nu esti femeie de casa, nu intelege ca de fapt ai cautat un strop de normalitate pe care nu ti-o ofera, dar lasa - l sa zica orice si pleaca. Acum, cat inca mai traiesti, vezi la tv cate se intampla.
garbo_12795
Postat pe 15 Mai 2016 10:58
Phuuuiiiii!...

Exact de caracterul 'nobil'(?!?) al unei cotzofene 'elevate' (pauza de ris!) mitocaneste auto-intromisionata in borshul altora era sa-mi scada mie glicemia si sa-mi creasca colesterolul!
Ce sa-ti spun...


Si ce sa fac acuma ca sa-mi repar ... incalificabila, inadmisibila, intolerabila si incomprehensibila eroare umana???
Sa ma las bintuita de tristetea eterna?...

Sa-mi fac un ... auto-dafe public in Agora??...

Sa ma las injurata, blamata, damnata si cu pietre-n cap aruncata???

Sau sa mai astept citeva generatii ca s-apuc si eu sa ma ... 'innobilez' prin niscaiva ... reincarnari tamaduitoare succesive?!?

Sau doar ... sa ma umfle risul ?!?!?


Invatati-va, bre, natarailor sa raspundeti doar ONTOPIC!

Si nu sa o luati tot timpul ca un afront personal si, vb. 'cuiva' de pe-aici, sa va - Ooops! - 'masturbati intelectual' considerind ca toate comentariile altora va sint adresate taman voua!...

Stati linistiti/e, nu sinteti buricul Universului!
Si nici ora exacta nu se da in functie de ... umorile voastre prost plasate!


Carevasazica:
1. "...Ca de 'grija' copiilor inteleg ca NU MAI E cazul..."
2. "...Da, ma simt vizata, faptul ca NU AM un 'plod' cred ca nu ma priveaza de activitate cerebrala..."
3. ..."Si DE UNDE stii ca 'nu mai e cazul'?
Chiar trebuie sa-i vezi tu verigheta si burta la gura?"

Asa ca e tare greu cu bunul simtz da' parca si mai greu cu ratiunea si cu logica, bata-le vina sa le bata!


Tare ciudat 'instrument' mai e mintea asta a omului...
Afirmatii de genul ... "L-am inselat, in 2009 noiembrie, pana in 2010 februarie" nu sint absolut deloc aduse in discutia privind MORALITATEA!

Nu stirnesc emotii critice sau reactii umane firesti la exact aceleasi muieri - oripilate de criticarea 'bietei' femei - mari ... ginditoare si ele, probabil pe principiul ca adulterul o fi vreo ... consecintza 'medicamentoasa' miraculoasa in fatza abuzurilor si agresiunii unui dement!

Si nu o cel putin la fel de mare si dezgustatoare deficientza caracteriala!

Bravos, bai fetelor, ce mai stilpi de moralitate oti fi unele dintre voi prin familiile voastre cu asemenea mentalitate ... primitiv sexuala si scelerat umana!

Vorba aceleasi prietene psiholoaga:
..."Extrem de multe muieri, prea putine femei si mai deloc ... doamne!"

E - MEEE - TIIIII - RAAAAAAA - LUUUUUUUUUUUUUUU !!!


P.S. Mai copii, nu va mai luati unii la modul prea serios ... in serios, ca nici mintea da' nici caracterul nu cresc prin copaci!
Si nici n-o sa le gasiti in contrele astea neam-prostesti de pe net...

Asa ca lasati prostiile de copii prea rasfatati de soarta sau de adulti mult prea obnubilati de viatza, si ascultati asta:
https://www.youtube.com/watch?v=wfomGGRuxJU

Garantat o sa va linistiti.

Iar daca o sa mai intelegeti si textul si mesajul, atunci sigur o sa va treaca toate...

garbo101426
Postat pe 15 Mai 2016 16:36

"Tare ciudat 'instrument' mai e mintea asta a omului...
Afirmatii de genul ... "L-am inselat, in 2009 noiembrie, pana in 2010 februarie" nu sint absolut deloc aduse in discutia privind MORALITATEA!"

In cazul unei ASEMENEA femei, atat de nerusinata in exprimare publica si neputincioasa fata de agresor, pe care ea l-a ales, am precizat ca mie mi-e doar mila cumva, ca-i o fiinta, mai conteaza ca l-a inselat?
Cerem cam mult.

pinkrainbow
Postat pe 15 Mai 2016 19:41
Am apucat sa traiesc suficient de mult ca sa aud si asemenea enormitate absolut stupefianta, 'postulata' aproape retoric:
..."mai conteaza ca l-a inselat?"

Nu zau ???

Serios ?!?!?


"Cerem cam mult."
Oare de la cine?

Eu de la ea n-as fi avut cum sa am vreo pretentie. Din motive evidente.
Insa de la cei/cele care v-ati dat 'mari' sfatuitori aici, punctual exact pe aceasta spetza, era normal sa avem astepari NORMALE de moralitate.
Mai ales ca in materie nu exista niciodata CAM/PREA MULT, 'excelentza'!

Bravos, 'eminentza', valori 'morale' pina la Dumnezeu!

Si chiar dincolo de El...

Si va mai aratati ofuscati/e de intransigentza altora!

Oare de ce nu ma mir?
Poate pt. ca experientza de viatza m-a invatzat ca cei care N-AU valori morale si/sau nici NU SE SINCHISESC de ele e aprope firesc ca sa faca confuzii grave caracteriale intre cele mai sigure repere ale existentzei umane?

Cum ar fi...
...fidelitatea?
...devotamentul?
...cuvintul dat?
...onoarea?
...RESPECTUL DE SINE ?!?

Mi-e exact aceeasi greatza cind vad cu cita usurintza tratati unii problemele de baza ale caracterului uman si cit de scandalizati/e va aratati cind altii critica TOCMAI aceasta nesimtire si mizerie morala!

Chiar nu va e rusine absolut deloc unora!

Si va mai si faceti ca nu intelegeti ca astea-s lucruri extrem de grave...


E - MEEE - TIIIII - RAAAAAAAA - LUUUUUUUUUUUUUUU !!!...
garbo101426
Postat pe 15 Mai 2016 20:13
De la: garbo101426, la data 2016-05-15 20:13:46Am apucat sa traiesc suficient de mult ca sa aud si asemenea enormitate absolut stupefianta, 'postulata' aproape retoric:
..."mai conteaza ca l-a inselat?"

Nu zau ???

Serios ?!?!?


"Cerem cam mult."
Oare de la cine?

Eu de la ea n-as fi avut cum sa am vreo pretentie. Din motive evidente.
Insa de la cei/cele care v-ati dat 'mari' sfatuitori aici, punctual exact pe aceasta spetza, era normal sa avem astepari NORMALE de moralitate.
Mai ales ca in materie nu exista niciodata CAM/PREA MULT, 'excelentza'!

Bravos, 'eminentza', valori 'morale' pina la Dumnezeu!

Si chiar dincolo de El...

Si va mai aratati ofuscati/e de intransigentza altora!

Oare de ce nu ma mir?
Poate pt. ca experientza de viatza m-a invatzat ca cei care N-AU valori morale si/sau nici NU SE SINCHISESC de ele e aprope firesc ca sa faca confuzii grave caracteriale intre cele mai sigure repere ale existentzei umane?

Cum ar fi...
...fidelitatea?
...devotamentul?
...cuvintul dat?
...onoarea?
...RESPECTUL DE SINE ?!?

Mi-e exact aceeasi greatza cind vad cu cita usurintza tratati unii problemele de baza ale caracterului uman si cit de scandalizati/e va aratati cind altii critica TOCMAI aceasta nesimtire si mizerie morala!

Chiar nu va e rusine absolut deloc unora!

Si va mai si faceti ca nu intelegeti ca astea-s lucruri extrem de grave...


E - MEEE - TIIIII - RAAAAAAAA - LUUUUUUUUUUUUUUU !!!...


Care dracu fidelitate, cand nu-i "reglementata", legal? Moral, ramane la latitudinea fiecaruia... si se vede opinia generala, totu-i sa n-o omoare si sa-si asigure painea, asa amara. Daca n-ar bate-o, nici nu stiu cate ar sari in "ajutor" pt. ca, de exemplu, o trateaza rece, o insala si o jigneste.
Care iubire, care devotament, care onoare? In raport cu cine si in raport cu ce? Fata de spuza de senzatii de "dragoste" care e la indemana oricui si trece de la x la y?!"musti de-o zi..."... De ce te miri? Parca tu citai: "multa lume, putini oameni"...
pinkrainbow
Postat pe 15 Mai 2016 20:22
Nu era vb. de mirare, ci era o constatare amara si dureroasa!

Iar aceasta e de natura sa ma intristeze profund, pina dincolo de limitele suportabilului...

Ce-are 'legalitatea' si 'latitudinea' fiecaruia cu valorile morale absolute?!?
Evident ca ... ABSOLUT NIMIC!

Da' genul asta de abordare usuratica ne da posibilitatea sa glosam pe tema frontierelor neclare si doar 'personale' fara vreo urma de rushine sau de teama consecintzelor asupra propriei noastre vietzi.

Si astfel abordam cele mai importante subiecte morale ale existentzei noastre doar asa cum ne dicteaza propriile interese, propriile limite caracteriale si veshnica nesabuintza de nu sesiza impactul devastator pe care o asemenea 'lejeritate' morala o va avea asupra copiilor nostri si a copiilor acestora!

Rasa umana?
O sarmana increngatura imunda de indivizi gregari care a 'inventat' moralitatea ca forma de recunoastere a reperelor sociale, da' care va sfirsi lamentabil exact prin incalcarea desantzata a acestora!...
garbo101426
Postat pe 15 Mai 2016 22:19
Si eu spuneam ceva diferit?
pinkrainbow
Postat pe 15 Mai 2016 22:36
Am dat click pe link... Îmi scrie ca următoarea ședință e pe 13 iunie! Eu am depus cererea de recurs, de reintrare pe rol pe 12mai.se poate așa ceva? Ar fi minunat. Scrie SUSPENDARE 12 FEBRUARIE. URMĂTOAREA ȘEDINȚĂ 13MAI.
gabrielahapy
Postat pe 15 Mai 2016 23:50
Scuzați-mă iunie 13.
gabrielahapy
Postat pe 15 Mai 2016 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Ceva imposibil :( 11 De la: garbo_464555 21 Mai 2017 13:33
tradare orala neinfatuata !!! 59 De la: dor72 23 Mai 2011 23:08
nu stiu cu care sa raman 41 De la: garbo_384967 13 Noiembrie 2013 23:56
buna...am nevoie de un sfat va rog.. 10 De la: garbo070402 9 Martie 2010 00:05
Setari Cookie-uri