mi am inselat barbatul!

Chiar nu stiam. Multumesc
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 18 Iunie 2016 21:56
''daca iubirea ta cea mare vorbeste din dictionare, si are biblioteci peste, pe sub, in... yin, yang(?????) in cazul tau, lucrurile stau cam pe dos."

De la ce bauta, de suc, bineinteles, iti selectezi ideile?
Sau esti, de-al dreptul, nativ?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 18 Iunie 2016 22:26
stiu ca e greu sa intelegi, mai ales atunci cand simtul limbii nu-ti este la indemana!

incearc-o mai usor cu sarcasmul, poate dupa ce inveti cum e cu gramatica o sa iti iasa!
heartbit
Postat pe 18 Iunie 2016 23:08
Nu sunt f. familiarizat gramatical, ortografic si ortoepic cu limba romana.
Dar chiar si asa, imi dau seama de saracia ideilor sau a limbajului cuiva sau chiar de prostia crunta.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 18 Iunie 2016 23:13
pentru a evita o continuare aici, am vrut sa-ti scriu in privat, dar se pare ca nu poti primi mesaje private.

nu trebuie sa fii lingvist ca sa intelegi limba romana, insa nuantele si jocurile de cuvinte nu sunt chiar la indemana oricui!

te-ai legat de barboneli fara sa il cunosti (nu vreau sa ma insinuez drept avocatul lui).
insa eu il cunosc bine si iti spun, ca gresesti profund in privinta lui!
intr-adevar nu scrie perfect romaneste, dar incearca sa ii urmaresti ideile!

in rest numai de bine
heartbit
Postat pe 18 Iunie 2016 23:34
Da....e amuzantă tipa /426 sau cum o fii și cine sta sã citeasca toate tâmpeniile ei?!
garbo_420222
Postat pe 18 Iunie 2016 23:38
Doamneeee! Dar cum ai putut sa stai cu un om care te a batut mereu?de fapt cum de mai esti cu el? Cu un om care nu te a iubit niciodata.Iti place suferinta? Nu inteleg ce e cu tine.Asta cauti? Nu poti sa traiesti decat cu un om posesiv si violent?ca nu pricep.Parintii tai ti au spus ce sa faci si tu ai ales sa ramai cu el...nu venii cu chestia ca il iubesti sau ca il il iubeai ca ma ia capul.Si evident ca ai mai facut si doi copii.Pe bune tu chiar nu stii ce trebuie sa faci sau cauti aprobare pentru actiunile tale?Cred ca iti place sa te bata asta nonstop, mai ales ca zici tu ca acum are si motiv.Apai nu exista justificare pentru ce face el.Fato ai o problema cu capu daca stai sa te bata animalul zilnic si pana la urma te omoara si raman copiii fara mama Du-te la doctor, la ala de cap.
1234567
Postat pe 19 Iunie 2016 03:19
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-06-18 23:13:38Nu sunt f. familiarizat gramatical, ortografic si ortoepic cu limba romana.
Dar chiar si asa, imi dau seama de saracia ideilor sau a limbajului cuiva sau chiar de prostia crunta.


Bilan, tinind cont ca gramatica “este stiinta care se ocupa cu studiul tuturor elementelor constitutive ale unei limbi” iar tu nu esti prea familiarizat cu ea, gramatica limbii romane, cum Doamne iti dai seama de saracia limbajului unei persoane care vorbeste romaneste?
Cum iti dai seama ca omul respectiv vorbeste si scrie corect in limba romana?
E o inadvertenta in afirmatia ta.

Ca prieten al lui @426 pot intelege ca ii tii partea (pentru asta sint prietenii) dar cum poti face afirmatia ca “@426 are multe biblioteci (???)” peste mine, pe mine necunoscindu-ma de loc si tinind cont si de afirmatia ta de mai sus?
Sa ne intelegem, putin imi pasa de afirmatia ta, poate ai dreptate, dar, iti lipsesc niste date pt. a putea face o comparatie corecta.

Crezi ca daca nu am folosit cuvinte ca “prost”, “timpit”,"vaca", “bou” fie el si "nonapis" am mai putine biblioteci?
Bilan, asta e vocabularul unui copil de 5 ani, de care niste parinti cu capul pe umeri incearca sa-l dezbare.
Si apropos de “boul nonapis”, se scrie corect "non-apis" iar daca folosesti notiunea apis/non-apis te referi automat la TAUR sau la ....albina.
In mitologia egipteana Apis era taur nu bou asa cum f. gresit se spune la noi din lipsa de cunostinte.

Sa stii ca si mie imi place ironia, chiar si putin mai acida dar cind folosesti adjective ca “prost”, “timpit”, “cretin” "vaca", "bou",s.a.m.d. nu mai e ironie, e lipsa celor 7 ani de acasa.
Ironia presupune inteligenta si cultura nu vocabular de Ferentari.
“proasta dracului” nu mai e ironie, e tiganie, cu sau fara multe biblioteci.

O duminica placuta.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Iunie 2016 10:39
De la: Tommy_Boy, la data 2016-06-19 10:39:40
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-06-18 23:13:38Nu sunt f. familiarizat gramatical, ortografic si ortoepic cu limba romana.
Dar chiar si asa, imi dau seama de saracia ideilor sau a limbajului cuiva sau chiar de prostia crunta.


Bilan, tinind cont ca gramatica “este stiinta care se ocupa cu studiul tuturor elementelor constitutive ale unei limbi” iar tu nu esti prea familiarizat cu ea, gramatica limbii romane, cum Doamne iti dai seama de saracia limbajului unei persoane care vorbeste romaneste?
Cum iti dai seama ca omul respectiv vorbeste si scrie corect in limba romana?
E o inadvertenta in afirmatia ta.

Ca prieten al lui @426 pot intelege ca ii tii partea (pentru asta sint prietenii) dar cum poti face afirmatia ca “@426 are multe biblioteci (???)” peste mine, pe mine necunoscindu-ma de loc si tinind cont si de afirmatia ta de mai sus?
Sa ne intelegem, putin imi pasa de afirmatia ta, poate ai dreptate, dar, iti lipsesc niste date pt. a putea face o comparatie corecta.

Crezi ca daca nu am folosit cuvinte ca “prost”, “timpit”,"vaca", “bou” fie el si "nonapis" am mai putine biblioteci?
Bilan, asta e vocabularul unui copil de 5 ani, de care niste parinti cu capul pe umeri incearca sa-l dezbare.
Si apropos de “boul nonapis”, se scrie corect "non-apis" iar daca folosesti notiunea apis/non-apis te referi automat la TAUR sau la ....albina.
In mitologia egipteana Apis era taur nu bou asa cum f. gresit se spune la noi din lipsa de cunostinte.

Sa stii ca si mie imi place ironia, chiar si putin mai acida dar cind folosesti adjective ca “prost”, “timpit”, “cretin” "vaca", "bou",s.a.m.d. nu mai e ironie, e lipsa celor 7 ani de acasa.
Ironia presupune inteligenta si cultura nu vocabular de Ferentari.
“proasta dracului” nu mai e ironie, e tiganie, cu sau fara multe biblioteci.

O duminica placuta.


Sorry, da' 'prosta dracului' e doar REALITATEA crunta a ceea ce esti, pisi!...
garbo101426
Postat pe 19 Iunie 2016 10:54
Te-am bagat in seama cumva?
Vezi ca iau pliciul si n-o sa-ti placa mai drosofila suzukii
Cind te-oi baga in seama atunci sa bizii.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Iunie 2016 11:03
Bilan, poate ne dezvalui si noua pe unde erau bibliotecile alea si la ce inaltime.
Ferentariul nu cred ca are biblioteci iar daca erau prea inalte precis @426 nu a ajuns decit la raftul pt. prescolari.

Acum poti sa bizii mai drosofila.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Iunie 2016 11:08
De la: Tommy_Boy, la data 2016-06-19 11:03:40Te-am bagat in seama cumva?
Vezi ca iau pliciul si n-o sa-ti placa mai drosofila suzukii?
Cind te-oi baga in seama atunci sa bizii.


I-auzi!
Te pomenestti ca ceva mai sus vorbeai despre ... tata mare, nu-i asa?
Nu mai purta monologuri cu fatza la perete, mai motanash, c-o sa te timpesti de tot!
Desi nu stiu cum ar putea fi posibil asa ceva de vreme ce-ai atins deja maximumul penibilului omenesc.
Pina si ingerasul razboinic are momente de luciditate a CARACTERULUI care te umilesc moral si te pun cu botul pe labe, mai pisi.
Pe cele 4 labe, desigur...
De penibilu-ti lingvistic mi-e si jena sa mai amintesc, mai euglena stupida.

Concluzia finala-finala?
Esti mult, mult, mult prea proasta, mai ... faptura mizericordioasa!
Pina si pt. jobb-ul ala cu stersul prafului de pe calculatoarele din biroul vostru ... sfincterial, pisi.
garbo101426
Postat pe 19 Iunie 2016 11:15
Mai tusca logoreica, daca simteam nevoia sa aud timpenii debitate cu aplomb de scriitor de brosurele cumparate de prieteni de mila ca sa nu ai 0 vinzari, atunci vorbeam direct cu tine ca nu am nevoie de interpusi.
Dar ce sa vezi, azi nu am chef de prostii asa ca iti dau liber sa bizii de voie in continuare.
Spor la biziit timpenii, promit sa nu folosesc pliciul, parol d'honneur.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Iunie 2016 11:38
De la: Tommy_Boy, la data 2016-06-19 11:38:08Mai tusca logoreica, daca simteam nevoia sa aud timpenii debitate cu aplomb de scriitor de brosurele cumparate de prieteni de mila ca sa nu ai 0 vinzari, atunci vorbeam direct cu tine ca nu am nevoie de interpusi.
Dar ce sa vezi, azi nu am chef de prostii asa ca iti dau liber sa bizii de voie in continuare.
Spor la biziit timpenii, promit sa nu folosesc pliciul, parol d'honneur.


Iar eu, atunci cind n-o sa-ti mai vad in proximitatea mea sau a comentariilor facute de mine ... 'minunata' culoare verde a aripilor si nici n-o sa-ti simt ... mirosul specific de Cephalophora Calliphoridae, promit solemn sa nu te strivesc cu calciiul pantofilor!

Parol ... d'horreur, pisi!


Da' asta va fi posibil doar daca nu te mai maninca limbutza aia .... bifida viperida!

Intelegi?


Caci altfel...
garbo101426
Postat pe 19 Iunie 2016 15:14
@426 tu chiar esti nebuna.
Ma mir de rabdarea celor din jur, eu te trimiteam de mult in origine.
garbo_446044
Postat pe 19 Iunie 2016 15:22
De la: Tommy_Boy, la data 2016-06-19 10:39:40
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-06-18 23:13:38Nu sunt f. familiarizat gramatical, ortografic si ortoepic cu limba romana.
Dar chiar si asa, imi dau seama de saracia ideilor sau a limbajului cuiva sau chiar de prostia crunta.


Bilan, tinind cont ca gramatica “este stiinta care se ocupa cu studiul tuturor elementelor constitutive ale unei limbi” iar tu nu esti prea familiarizat cu ea, gramatica limbii romane, cum Doamne iti dai seama de saracia limbajului unei persoane care vorbeste romaneste?
Cum iti dai seama ca omul respectiv vorbeste si scrie corect in limba romana?
E o inadvertenta in afirmatia ta.

Ca prieten al lui @426 pot intelege ca ii tii partea (pentru asta sint prietenii) dar cum poti face afirmatia ca “@426 are multe biblioteci (???)” peste mine, pe mine necunoscindu-ma de loc si tinind cont si de afirmatia ta de mai sus?
Sa ne intelegem, putin imi pasa de afirmatia ta, poate ai dreptate, dar, iti lipsesc niste date pt. a putea face o comparatie corecta.

Crezi ca daca nu am folosit cuvinte ca “prost”, “timpit”,"vaca", “bou” fie el si "nonapis" am mai putine biblioteci?
Bilan, asta e vocabularul unui copil de 5 ani, de care niste parinti cu capul pe umeri incearca sa-l dezbare.
Si apropos de “boul nonapis”, se scrie corect "non-apis" iar daca folosesti notiunea apis/non-apis te referi automat la TAUR sau la ....albina.
In mitologia egipteana Apis era taur nu bou asa cum f. gresit se spune la noi din lipsa de cunostinte.

Sa stii ca si mie imi place ironia, chiar si putin mai acida dar cind folosesti adjective ca “prost”, “timpit”, “cretin” "vaca", "bou",s.a.m.d. nu mai e ironie, e lipsa celor 7 ani de acasa.
Ironia presupune inteligenta si cultura nu vocabular de Ferentari.
“proasta dracului” nu mai e ironie, e tiganie, cu sau fara multe biblioteci.

O duminica placuta.


Nu-i nici o inadvertenta.
Dar tinand cont ca a fost o ironie, bag seama ca-ti plac tocmai pt. ca nu le pricepi ... pricepusi acu?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iunie 2016 15:26
Tinid cont de erorile de exprimare si scriere nu prea pare ironie.
Dar ma rog, fiecare cu gustul lui.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Iunie 2016 15:34
Sunt deschis la sugestii de scriere si exprimare, din partea ta, ca tot tine de gust (gramatica).
Pot spera intr-o colaborare? Vreau sa invat odata sa scriu corect de ex. vre-o si nu vreo, sti in loc de nu stii, ma ierti daca am omis ceva din cele exprimate de tine ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iunie 2016 15:41
De la: garbo_446044, la data 2016-06-19 15:22:42@426 tu chiar esti nebuna.
Ma mir de rabdarea celor din jur, eu te trimiteam de mult in origine.


Pai considera, mai kretine/o, ca te-am bagat chiar eu acum in ***** **-***!

Ca vad ca tii mortis sa te simti cit mai 'confortabil', alaturindu-te fratilor si surorilor tale alienate de pe-aici.

Nu-i asa, mai auto-intromisionata oligo?!?


Multi idiotzi&idioate of-topic prin Romanica asta!

Si care mai ales n-au treaba sa rineasca prin staulul propriu sau care nu-si vad de cratitzele si rufele murdare de la ei din familie...

Ooops!, era sa zic ... din hazna!


Te sfatuiesc cit se poate de prieteneste, mai nefericita faptura, sa te potolesti cit mai degraba!

Fa un dus rece, trage-ti vreo doua perechi de palme singur/a ca sa-ti revii in simtiri sau ia vreo doua ... xanax-uri ca sa te mai relaxezi nitzel, mioclonal.

Nu de alta, da' te informez ca poti chiar si aici, pe net, sa-ti iei shuturi cu picioarele drept in guritza aia prea mincatoare de grobianisme si alte dejectii!

Fix cit sa te 'relaxeze' altii...

Ce zici, te 'bagi'?!?
garbo101426
Postat pe 19 Iunie 2016 15:48
Daca stii unde sa te duci, de ce nu o faci in liniste?
Vrei camasa de forta? Te-ai obinuit cu ea si nu mai poti fara?

La claie potaie ca au mai trecut o droaie.
garbo_446044
Postat pe 19 Iunie 2016 15:59


Gata... s-a terminat cu tine, 426 + clone... !!! Musai sa-ti dai demisia de pe forumul asta ! Daca pana acum ai avut de a face numai cu Tommy, acum ai incurcat-o rau daca a aparut si heartbit, 044 ! Iti iei frumos bibliotecile si te cari de aici. Unde ? Pai la origine, cum ti-a dat apropo 044 ! Ce nu e clar ? Toata duhoarea ta ce o raspandeai cam peste toate topicele, a venit timpul sa dispara. La ce bun sa mai stai pe aici, tu si vocabularul tau, oricum nimeni nu te mai baga in seama, de fapt nu te mai baga nicaieri ! O sa fie iar placut pe garbo. Recunosc ca eu, plecat de acum 40 de ani si n-am mai vorbit sau auzit limba asta frumoasa, roamana (in afara de banalitati cu prietenii si in familie...) te-am atacat cu artileria usoara.. ! Eu am invatat de pe forumul asta o multime de cuvinte, dar daca aud in jur numai alta limba... e mai greu sa fiu la zi cu noile si chiar vechile cuvinte.Dar acum, ai vazut cu cine ai de a face, sper. De la prima postare a lui Tommy i-am trimis felicitari, m-a lasat cu gura cascata prin felul de exprimare si bogatia vocabularului folosit de ea. Pe bit il stiam de ce in stare, din timpuri mai vechi, dar peTommy, nu ! Pe cat de gretos scrii tu, la Tommy e exact invers. Asa ca e timpul sa-ti iei sacosa ta cu vocabularul si bibliotecile tale si sa te cari. Cum ? Uita asa, simplu !

https://i.ytimg.com/vi/wlCh-4FSN0g/maxresdefault.jpg

barboneli
Postat pe 19 Iunie 2016 18:57
barbo, pe mine chiar nu ma deranjeaza acest deseu toxic, numit 426, degeaba o da in sus si in jos cu eruditia si cultura si degeaba incearca sa se agate de scame, precum faptul ca nu scriu eu cu majuscula la inceput de propozitie sau fraza.
vezi tu, aceasta nulitate, habar nu are ca eu folosesc un computer, insa eu stiu ca e foloseste un smartphone/iphone sau o tableta/ipad, iar in momentul cand folosesti una din cele doua grupe de dispozitive enumerate mai sus atunci la inceputul unei fraze sau unei propozitii, scrierea primei litere cu majuscula se face automat...
si hai sa ne dam cunoscatori in ale lingvisticii si sa ne legam de scame...cum ca altii nu stiu sa scrie... SERIOS?
eroarea asta genetica nu are ani de viata cati am eu de computere si internet, si s-a trezit sa imi dea lectii
dar cum ziceam, nu merita interesul, merita doar ignorata, iar orice mesaj al ei trecut cu vederea, pentru ca nu are nici un continut, este doar o forma inerta deversata de-o starpitura.
forma fara fond, fara substanta...
dar cum spunea si regretatul Pitis, citandu-l pe Arghezi :
- inscriptie pe-o toba
"Scula asta are mare căutare,
Niciodată golul n-a sunat mai tare."
heartbit
Postat pe 19 Iunie 2016 20:52
De la: barboneli, la data 2016-06-19 18:57:33

Gata... s-a terminat cu tine, 426 + clone... !!! Musai sa-ti dai demisia de pe forumul asta ! Daca pana acum ai avut de a face numai cu Tommy, acum ai incurcat-o rau daca a aparut si heartbit, 044 ! Iti iei frumos bibliotecile si te cari de aici. Unde ? Pai la origine, cum ti-a dat apropo 044 ! Ce nu e clar ? Toata duhoarea ta ce o raspandeai cam peste toate topicele, a venit timpul sa dispara. La ce bun sa mai stai pe aici, tu si vocabularul tau, oricum nimeni nu te mai baga in seama, de fapt nu te mai baga nicaieri ! O sa fie iar placut pe garbo. Recunosc ca eu, plecat de acum 40 de ani si n-am mai vorbit sau auzit limba asta frumoasa, roamana (in afara de banalitati cu prietenii si in familie...) te-am atacat cu artileria usoara.. ! Eu am invatat de pe forumul asta o multime de cuvinte, dar daca aud in jur numai alta limba... e mai greu sa fiu la zi cu noile si chiar vechile cuvinte.Dar acum, ai vazut cu cine ai de a face, sper. De la prima postare a lui Tommy i-am trimis felicitari, m-a lasat cu gura cascata prin felul de exprimare si bogatia vocabularului folosit de ea. Pe bit il stiam de ce in stare, din timpuri mai vechi, dar peTommy, nu ! Pe cat de gretos scrii tu, la Tommy e exact invers. Asa ca e timpul sa-ti iei sacosa ta cu vocabularul si bibliotecile tale si sa te cari. Cum ? Uita asa, simplu !

https://i.ytimg.com/vi/wlCh-4FSN0g/maxresdefault.jpg



Pff, cine, nebuna de 044? Pai nu vezi bine, bre, ca recita schizofrenisme, numai bune de aplaudat de alienatii forumului ...
Si o invit politicos sa-si ia prietenii cu ea, poate se curata odata forumul asta de halucinatiile cu clone, curgeri de rauri limpezi din compuneri de cls a-2-a si alte penibilitati.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iunie 2016 21:05
bilan, pana inveti cum e cu Limba Romana, eu zic ca e mai bine sa te abtii de la comentarii si mai ales tendentioase!
asta, numai in cazul in care nu esti o forma "light" a lui 426, un alter-ego slavonizat!
take care!
heartbit
Postat pe 19 Iunie 2016 21:14
De la: heartbit, la data 2016-06-19 21:14:05bilan, pana inveti cum e cu Limba Romana, eu zic ca e mai bine sa te abtii de la comentarii si mai ales tendentioase!
asta, numai in cazul in care nu esti o forma "light" a lui 426, un alter-ego slavonizat!
take care!


Ai gasit majusculele? De la manualul pe care il ai in fata, sa inteleg.
... Nu stiam ce-i cu delirurile cu 426, Margineanu dar inteleg ca-i ceva, alterat, pe care l-ai mancat de dimineata, sa nu citesti Limba Romana pe stomacul gol?!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iunie 2016 21:22
De la: barboneli, la data 2016-06-19 18:57:33

Gata... s-a terminat cu tine, 426 + clone... !!! Musai sa-ti dai demisia de pe forumul asta ! Daca pana acum ai avut de a face numai cu Tommy, acum ai incurcat-o rau daca a aparut si heartbit, 044 ! Iti iei frumos bibliotecile si te cari de aici. Unde ? Pai la origine, cum ti-a dat apropo 044 ! Ce nu e clar ? Toata duhoarea ta ce o raspandeai cam peste toate topicele, a venit timpul sa dispara. La ce bun sa mai stai pe aici, tu si vocabularul tau, oricum nimeni nu te mai baga in seama, de fapt nu te mai baga nicaieri ! O sa fie iar placut pe garbo. Recunosc ca eu, plecat de acum 40 de ani si n-am mai vorbit sau auzit limba asta frumoasa, roamana (in afara de banalitati cu prietenii si in familie...) te-am atacat cu artileria usoara.. ! Eu am invatat de pe forumul asta o multime de cuvinte, dar daca aud in jur numai alta limba... e mai greu sa fiu la zi cu noile si chiar vechile cuvinte.Dar acum, ai vazut cu cine ai de a face, sper. De la prima postare a lui Tommy i-am trimis felicitari, m-a lasat cu gura cascata prin felul de exprimare si bogatia vocabularului folosit de ea. Pe bit il stiam de ce in stare, din timpuri mai vechi, dar peTommy, nu ! Pe cat de gretos scrii tu, la Tommy e exact invers. Asa ca e timpul sa-ti iei sacosa ta cu vocabularul si bibliotecile tale si sa te cari. Cum ? Uita asa, simplu !

https://i.ytimg.com/vi/wlCh-4FSN0g/maxresdefault.jpg



Corectie la link !

i.ytimg.com/vi/wlCh-4FSN0g/maxresdefault.jpg

Ok, daca vreti sa vedeti cum pleaca de aici 426, trebuie sa insemnati link-ul (adica sa-l faceti albastru) si pe urma la "Go to... si se desface poza. e o problema cu link-ul ca nu se desface direct, probabil ca la vrajit 426... cine stie cum !
barboneli
Postat pe 19 Iunie 2016 22:56
bilan, ti-am mai spus sa stai in banca ta, se pare ca incerci sa ma provoci.
n-am sa intru in polemici cu tine, esti departe de-a intelege sensul corect a ceea ce scriu.
ia de pune mana si citeste cate-o carte. daca nu poti literatura, atunci macar ceva de dezvoltare personala, tehnica comunicarii si/sau alte chestii de genul asta, pana cand ai sa ajungi sa ai un dialog coerent!
deocamdata, prieteneste iti spun ca esti doar un insignifiant penibil pupincurist al lui 426.
pana una-alta, limiteaza-te doar la mesaje adulative la adresa lui 426, la asta am vazut ca te pricepi si te descurci acceptabil!
cand o sa treci de stadiul asta si o sa iti poti folosi creierul si pentru altceva, poate am sa te mai bag in seama...
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2016 01:32
De la: heartbit, la data 2016-06-20 01:32:54bilan, ti-am mai spus sa stai in banca ta, se pare ca incerci sa ma provoci.
n-am sa intru in polemici cu tine, esti departe de-a intelege sensul corect a ceea ce scriu.
ia de pune mana si citeste cate-o carte. daca nu poti literatura, atunci macar ceva de dezvoltare personala, tehnica comunicarii si/sau alte chestii de genul asta, pana cand ai sa ajungi sa ai un dialog coerent!
deocamdata, prieteneste iti spun ca esti doar un insignifiant penibil pupincurist al lui 426.
pana una-alta, limiteaza-te doar la mesaje adulative la adresa lui 426, la asta am vazut ca te pricepi si te descurci acceptabil!
cand o sa treci de stadiul asta si o sa iti poti folosi creierul si pentru altceva, poate am sa te mai bag in seama...


Doamne sfinte
Exact de bagare in seama, mai ales din partea ta, am eu nevoie, si toate astea pt. a da mai vartos limbi in fundul lui 426, care, repet, e cu cateva mii de carti peste voi. Si asta nu e vreo lauda, e adevar. Totusi, ma intreb ce dioptrii ai de vezi mesaje adulative. Retoric, desigur, ca esti chior de-a binelea.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 20 Iunie 2016 10:36

"Amice esti idiot" sa nu uiti sa-ti spui zilnic in oglinda, ca sa fii in pas cu realitatea ... Ce-ai fi citit tu, nu stiu, dar nu se cunoaste, ca nu-i de-ajuns sa parcurgi niste carti.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 20 Iunie 2016 11:33
asa e nu conteaza ce-am citit eu, si nu trebuie sa cunoasca un limbincurist ca tine!
continua cu datul limbilor, asa cum te laudai mai sus.
vartos si mai vartos!
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2016 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
Iubire-tradare 59 De la: mariany 26 Septembrie 2013 22:00
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
Setari Cookie-uri