mi am inselat barbatul!

Bună, mintea mea nu poate înțelege, cum o ființă umană acceptă asemenea maltratări..... faptul ca l-ai înșelat, când v-a veni vremea , nu el v-a da socoteală.... acum intradevar ai obținut satisfacție și i-ai produs suferința... Dar nu are rost iadul acesta pentru nimeni.... dacă mai ai simțire umană în tine, îndreaptă coloana si fă ceea ce trebuie să faci, mergi pe drumul tău și viața îți va trimite ajutor.
Emil_Telehoi_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 09:12
Nu te mai agata de greselile tale, ca sa justifici violenta lui. Si nu mai sta, nu te mai complace, citeste despre sindromul Stocholm, te rog! Femeie, poti sa mori. Am prietena care e paralizata, dupa ce a fost injunghiata de sotul ei si vezi bine cazul de ieri. Mergi la politie, reclama, cere ordin de interdictie si mergi cu Dumnezeu oriunde, cu copilasii tai. Orice e mai bine decat ce traiti voi acum. Treci la fapte, ca daca doar te lamentezi pe aici, am sentimentul ca nu vrei decat compasiune, sau sa faca cineva ceva, in locul tau. Esti responsabila pentru viata ta si a copiilor tai.
Macrina
Postat pe 30 Aprilie 2016 12:25
Am senzatia ca nu e adevarat ce citesc. Acest personaj este bolnav psihic si nici tu nu esti zdravana. Copiii sunt traumatizati cu siguranta.
Stii foarte bine ce ai de facut, ce este greu e sa pui in aplicare.... nu mai gasi scuze! Bafta! Doamne ajuta!
Ea43
Postat pe 30 Aprilie 2016 13:02
Draga mea , meriti , NU ESTI O SOTIE , PRIETENA SI MAMA , asa cum ar trebuii sa fie o femeie cu sot si copii. O femeie este respectata , respectul il castigi, Tu nu esti in stare sa-ti castigi respectul nu esti o mama exemplara, si nici o sotie prea buna , sunt sigura de asta, un barbat isi vede femeia "CEA MAI SPECIALA SI PERFECTA FEMEIE" dar tu nu este femeie. Pcat de copii . copii isi iau caexeplu paritii , in cazul vostru sper sa nu faca asta , vor fi vai de ei , o fata zdreanta si un baiat ce nu stie sa respecte ! , voi nu aveti cum sa ii invatati pe copii Bunele maniere. nu exista in familia voastra asa ceva. RUSINE
garbo_437035
Postat pe 30 Aprilie 2016 13:36
De la: garbo_437035, la data 2016-04-30 13:36:50Draga mea , meriti , NU ESTI O SOTIE , PRIETENA SI MAMA , asa cum ar trebuii sa fie o femeie cu sot si copii. O femeie este respectata , respectul il castigi, Tu nu esti in stare sa-ti castigi respectul nu esti o mama exemplara, si nici o sotie prea buna , sunt sigura de asta, un barbat isi vede femeia "CEA MAI SPECIALA SI PERFECTA FEMEIE" dar tu nu este femeie. Pcat de copii . copii isi iau caexeplu paritii , in cazul vostru sper sa nu faca asta , vor fi vai de ei , o fata zdreanta si un baiat ce nu stie sa respecte ! , voi nu aveti cum sa ii invatati pe copii Bunele maniere. nu exista in familia voastra asa ceva. RUSINE


Halal explicație.
Știi ca atunci când un barbat este rău, nu ai cum sa îi câștigi respectul, poatee ea nu este la fel de rea ca el, sau cine știe cum de nu se suporta,
iti spun din proprieev experiență ca eu nu sunt rea din contra sunt o persoana ce știe ce vrea de De la viață, dar nu reușesc sa câștig respectul oamenilor r rai, pt ca ei se comporta frumos doar r atunci când alțiifac ce vor ei, si în ei nu știu ce vor, mereu sunt nemulțumiți
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Aprilie 2016 14:21
ai drptate, meriti ceea ce ti se intampla dar parerea mea e ca nu poti trai asa la nesfarsit. ia-ti copii si pleaca, lasa-l in pace pe acest ,,mascul
' cu ranjetul lui cu tot
pirania_1960
Postat pe 30 Aprilie 2016 14:36
Este greu sa câștigi încrederea unui barbat, pt ca majoritatea nu știu ce vor de aceea este greu sa îl mulțumești
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Aprilie 2016 16:45
Un barbat inteligent cu principii deștept știece vrea si știe care lucruri îl satisfac ssufletește și fizic, acuma sa nu fie vreun pervers care vrea și sex oral, sa iîi pupi puturoasa de ........
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Aprilie 2016 16:48
Bye, bye! Fii o femeie libera! Sarbatori fericite!
CarmenTatiana56
Postat pe 30 Aprilie 2016 17:41
PENTRU TOT CE AI SUPORTAT ATITIA ANI TE COMPATIMESC SI TOT ODATA TE CONDAMN DEOARECE NU AI AVUT TARIA DE CARECTER SA-L PARASESTI
garbo039480
Postat pe 30 Aprilie 2016 18:33
Tu vrei sa te chinui singura?
Viata este un dar de la Dumnezeu si merita traita frumos. Dragostea este ceva ce nu doare si nu umileste:cauta pe cineva sa te poata iubi cu toata fiinta,care sa iti daruiasca inima lui si motive sa iti petreci fiecare zi zambind. Nici o femeie nu merita sa fie batuta si maltratata. Gandeste-te la copilasii tai! Gandeste-te in ce fel aceste batai,le poate influenta dezvoltarea emotionala!
Mult noroc!
alina_cprr
Postat pe 30 Aprilie 2016 18:35
"un barbat isi vede femeia "CEA MAI SPECIALA SI PERFECTA FEMEIE" dar tu nu este femeie. "

Ma scuzi ca te intreb, dar ce e? Planta? Obiala? Magarul ala nenorocit nu a respectat-o nici macar dupa ce a devenit mama copiilor lui, despre ce vorbim aici?
E de vina pentru ca a fost lasa si nu a plecat, pentru ca a confundat iubirea cu dependenta. Eu, personal, i-as fi turnat in mancare zilnic o doza zdravana de vomitiv si laxativ si-as fi facut si pe sotia grijulie intre timp. Pe de alta parte stii ce inseamna sa fii incapabila sa ripostezi de spaima? Sa faci cel mai mic gest, de frica omului care zice ca te iubeste, dar iti aplica scatoalce dupa scatoalce de "drag"? Pana nu ajungi in situatie ar fi bine sa taci si sa nu judeci.
Toti 4 au nevoie de consiliere si ajutor, cel mai mult are nevoie el ptr ca are o pbma grava.
Doamna, ia-te si te du unde stii! Mai rau de atat nu se poate, crede-ma! E un mediu toxic, traumatizant, dar cred ca stii deja asta. Ca te-ai lasat nenorocita este una, dar ca ai nenorocit si 2 copii...aici e grav. Macar acum fa ce e bine pentru ei si pleaca de-acolo.
ghiompirica
Postat pe 30 Aprilie 2016 23:26
Nu ti-ai inselat barbatul, te-ai inselat pe tine cand l-ai luat de barbat ... apuc-o incotro vezi cu ochii, oriunde-i mai bine ca acolo ... asta nu e dragoste in caz ca inca mai crezi ca-l iubesti ... nici macar n-a fost, nu putea sa fie, nici din partea ta, nici din partea lui. Dragostea inseamna cu totul altceva, inainte de toate inseamna intelegere si respect si se pare ca va trebui sa incepi capitolul "DRAGOSTE" - cu tine!
alinaadi
Postat pe 1 Mai 2016 06:37
Buna ziua si Hristos a înviat ! Nu este cazul sa aruncam cu pietre in cineva daca tot suntem aici ,ideal ar fi sa dam soluții nu sa întrebam de ce nu l ai părăsit ,de ce i ai acceptat bătăile etc. Doar ea știe ce este in sufletul ei .
Eu atat as avea sa ti spun,gândește te la tine ,la copiii tai si la viata asta care este atat de scurta . Fii tare !!!
P.s. Ce vârsta ai ? Copiii ?
Ai grija de tine 👍
maryextra
Postat pe 1 Mai 2016 11:47
garbo233027
Postat pe 1 Mai 2016 13:53
Tu esti o bleaga iar el trebuia ajutat sa fie dus pentru consult la psihiatru. Dupa tratamentul recomandat de doctor amandoi trebuia sa mergeti la un duhovnic. Case closed!
garbo209621
Postat pe 2 Mai 2016 12:07
Barbat sunt si eu, dar unul care maltrateaza si insala nu este decat un gunoi de aruncat. Cunosc femei care l-ar fi bagat in spital. Dupa care, pa si pusi! Nu te "joci" cu nebunii, si mai si scrii sa vada poporul ca de desteapta esti ... tufa
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 2 Mai 2016 12:44
De la: Ea43, la data 2016-04-30 13:02:47Am senzatia ca nu e adevarat ce citesc. Acest personaj este bolnav psihic si nici tu nu esti zdravana. Copiii sunt traumatizati cu siguranta.
Stii foarte bine ce ai de facut, ce este greu e sa pui in aplicare.... nu mai gasi scuze! Bafta! Doamne ajuta!


Cred ca-i unul mai bolnav ca altul, sa ma ierte Dumnezeu!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 2 Mai 2016 13:03


Pe tine ? De ce sa te ierte Dumnezeu pe tine ? Ai facut ceva care nu trebuia sa faci ? In fine... se pare ca Dumnezeu ii iarta pe toti pana la urma, n-am vazut inca pe cineva, neiertat de El ! Cred ca daca, acest Dumnezeu care a facut Pamantul, Universul, Soarele si chiar caprele... daca nu te-ar ierta, te-ai face cenusa pe loc, nu ?
barboneli
Postat pe 2 Mai 2016 22:21

Si de Paste zgandaresti cazanul ala, in lipsa de logica si ocupatie.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 3 Mai 2016 10:38
Imi pare rau pt suferinta prin care treci. Nu te judec, ci analizez. Nu te mai invinovati pt ca ti-ai permis sa fii si tu femeie alaturi de un alt barbat, sa simti un pic de apreciere, bucurie si placere..nu de bine ce era cu sotul tau ai facut-o, nu din viciu, poate doar din disperare, si cred ca a fost o supapa emotionala, care te-a ajutat cumva, sa mai suporti viata alaturi de acel barbat primitiv. Esti o femeie traumatizata, ai fost abuzata in toate formele, fizic, emotional, si in demnitatea ta de om, de femeie.
Din cele relatate, inteleg ca de la inceput, fiind tanara si indragostita ai confundat iubirea cu dependenta, ceea ce a generat aceasta relatie toxica, un cerc vicios de agresor/victima. Din pacate, ati tarat si copii in cercul vostru - pe langa pericolul fizic in care traiti toti, alaturi de acest ~tata/sot~ , copii sunt deja marcati de relatia voastra disfunctionala. Gandeste-te, ca indiferent ce face sau ce spune acum fiica ta , ea, e ~programata~ sa fie o victima, asa cum a vazut la tine. Chiar daca nu crezi, mentalul ei a inregistrat ca femeia, sotia poate fi batuta, batjocorita, insultata si pusa intr-o situatie iitoare, va face la fel. De asemeni, fiul , oricat ar fi de speriat sau in dezacord cu comportamentul tatalui agresor acum, din pacate, asa va incerca el sa domine in familia lui viitoare, cu violenta . De ce ?? Chiar daca nu crezi, eu iti spun stiintific, statistic, copii se comporta asa cum au trait, voi parintii , tu victima, tatal agrsor sunteti modelele lor parentale, care vin in subconstient. Am sentimentul ca nici mama ta, nu a fost altfel, poate nu batuta, dar, sigur, a fost supusa, i-a stiut de frica sotului, tatal tau fiind dominant in cuplul lor,
Sotul tau nu va fi mai bun. Exact cum spui, ca de cand a aflat, te-a nenorocit , mai rau din bataie, va fi mai rau. In rautatea lui, el se simte lovit in orgoliu.. Nu de tine ii pasa. Ci ca ai indraznit. Si pt asta te va toca zi de zi. Stiu ce spun. Am vazut zeci de femei in fata mea, care imi spuneau ce patesc, plangeau, sperand ca sotul se va imbuna, insa, timpul dovedea ca doar amanau momentul- aceasta de fapt inseamna nesiguranta lor, teama lor de a-si lua viata in propriile maini.
Stii ce nu intelegi tu ?? Ca mai rau decat traiesti acum cu sotul, nu poti sa traiesti...orice ar fi, macar nu te-ar mai agresa cineva, macar te-ai putea linisti.Trebuie sa termini cu el. E greu, insa nu imposibil, daca te hotarasti sa traiesti. Viata ta e in pericol cand te bate in halul asta. Nu ai facut plangeri ? Nu ai certificate medicale pt leziunile produse ? Cand face scandal si te bate...copii, vecinii, nu au sunat le 112 ?? Politia, salvarea daca il vede asa violent, si spui ca a vrut sa te omoare - ei evalueaza situatiile, daca il vad periculos pt viata ta,sau a lui, in criza - il duc ei la psihiatire / la evaluare. Nu trebuie consimtamantul sau, tocmai ca se afla in situatia de a-si pierde controlul. In felul asta, el a fi diagnosticat - este bolnav, insa nu e o scuza pt ce ti-a facut zeci de ani.
Exista si adaposturi pt femei agresate. Trebuie sa ieie masuri. Nu mai poti continua asa. Si nici pe forumuri nu gasesti ajutor pt asemenea problema grava. Doar sa primesti putin suport, incurajare. Ai nevoie de avocat sa faci cum trebuie. Costa, insa viata ta si a copiilor valoreaza mai mult. Tu te-ai obisnuit cu bataile crunte si umilintele... Imi pare rau. Ai nevoie si de terapie, un psiholog te-ar ajuta, sa te linistesti, sa inveti sa te apreciezi, sa te ridici, sa mergi mai departe.Viata e un dar..spunea cineva, sunt de acord, sa-l pretuim, deci..Poti si tu sa fii multumita, sa zambesti, sa te simti respectata.
Asa ca, aduna-te. Gandeste-te cine te poate ajuta, totusi. Ia legatura cu parintii, cu rude, prieteni, cere ajutor, nu mai pierde vremea, e periculos..nu va fi mai bine, stiu ce spun, am vazut in cabinet multe.Un avocat pt divort, ordin de evacuare si restrictie pana la finalizarea divortului, sprijin de orice fel si..lasa-l pe sot..uita-l. Curaj..!!
libra66
Postat pe 3 Mai 2016 11:48
Salut si Hristos a Inviat, Nu pot sa-mi inchipui ca in ziua de azi asa ceva este posibil ?? Dar nu pot sa-mi explic incapatanarea de care dai dovada si rabdarea ta in FATA UMILINTEI UNUI MONSTRU care este si sotul tau ?????? ACEST CALAU probabil nu are MAMA si nici TATA si nici o credinta in el ???Dar frati mai are in familia lui si toti procedeaza ca el cu cruzime si ura ??????.Te consider o MARTIRA pt ceea ce faci si RABZI , in fiecare zi .Vezi ca sunt legii si autoritati in tara aceasta care apara MAMELE SI IN GENERAL MAMELE SI femeile doar trbuie sa SEMNALEZI ACESTE ASPECTE.Sincer nu te pot intelege !!!???, cum rabzi atata injosire si umilinta impreuna cu ce-i doi copii ??? cu stima Ciprian
Ciprian_Ivanov_1
Postat pe 3 Mai 2016 12:53
Trebuie sa intelegi odata pt. totdeauna ca acest om nu merita sa aiba alaturi o familie! Pleaca si nu te mai uita in urma.Nu te lasa amagita de atitudinea aceea de suferind,e doar teatru si un motiv in plus sa aiba justificare pt comportamentul sau.Eu daca eram in locul tau, il bateam zdravan de nu se mai ridica 3 luni din pat! Cum maraia putin ii mai dadeam una sa simta pana in maduva oaselor, pana intelegea ca s-a terminat cu "barbatia lui" si apoi plecam.Mi-e scarba de scursurile astea prefacute si bolnavi mintal.I-as lasa in scaunul cu rotile !Eu sant casatorita de 14 ani si nu am luat o palma de la el! Este un barbat cu atitudine care stie cand sa vorbeasca si ce sa faca.Asa trebuie sa fie un barbat,nu ca primitivii astia! Ia-ti copiii si pleaca,nu-i lasa sa traiasca cosmarul asta ca le distrugi viata! Iti doresc numai bine si sa ai grija de tine si copiii tai!
MiaMihaescu
Postat pe 4 Mai 2016 14:45
Draga mea ,m-am regasit in fiecare cuvintel al tau...acelasi barbat ,aceleasi cuvine ,aceiasi parinti cu exceptie fiind o singura fata , nu am doi copii,insa la mn lucrurille s-au schimbat in bine,fata mea nu a asistat la certurile noastre,cu toate ca a simtit tensiunile dintre noi.
Si parintii mei m-au pus sa aleg intre ei si sot si am ales sotul dar tot timpul i-am simtit aaproape indiferent de cat dojeneau,situatia mea era ca nu aveam unde sa plec ..sau asa credeam eu , frica de necunoscut ,lipsa de incredere pe care ti-o insufla viata datorita rautatilor din jur,toate ma tineau pe loc si nu imi dadeau puterea de a lua o decizie buna, vedeam obtuz tot ce ma inconjura si orice oportunitate mi s-ar fi ivit o refuzam din cauza neincrederii in mine.
Am ramas in familie si mi-am schimbat eu comportamentul...am devenit mai pretentioasa ,mai rea,mai rece,mai certareata,nimic din ce facea sotul nu ma multumea indiferent cat de bine facea...i-am insuflat lui neincrederea in sine pe care o avusesem eu, astfel in scurt timp ,fara ca el sa fi realizat ,a devenit "eu" ,toate poverile pe care eu le-am dus ani de zile ,au cazut pe umerii lui ,nu mai eram eu cea care cersea o vorba buna sau un gest frumos ,el este acela...ce spun eu este litera de lege,chiar daca panna accepta trebuie sa ii dau argumente intr-un final ca mine iese.
Am uitat sa mentionez ca in timpul neintelegerilor noastre ,Dumnezeu a considerat ca merit o mostenire...si am mostenit o garsoniera care mi-a deschis orizonturile si mi-a dat increderea necesara de a ma schimba...
Concluzie: Incearca sa te schimbi tu ...pentru a putea face o schimbare in viata ta,daca nu ai aceasta putere de schimbare rupe-te de mediul toxic in care te aflii,croieste-ti un alt drum in viiata,pentru inceput doar tu si copii tai ,fa-ti ordine in gandire,impaca-te cu tine si nu trai dupa reguli,traieste-ti viata asa cum simti ,cum iti doresti fara sa regreti o secunda din ce faci,oricum ai fi (cea mai buna sau rea) vei fi judecata,cauta sa nu ai regrete..SUCCES!
PS: Mie personal mi-a fost mai usor sa ma schimb si odata cu mine sa apara celelalte schimbari,decat sa o iau de la capat ,sa schimb tot ce ma inconjura!
amiruza12
Postat pe 8 Mai 2016 12:21
sarut mana,in cazul tau este total neplacut,iti recomand sa pleci de langa el cu copii.Eu si asa sunt singur,divortat cu casa si apartament as dorii sa vii la mine in Suceava.Ghita
garbo_414156
Postat pe 9 Mai 2016 14:02
Bravo tie!Poate ca asa trebuia sa procedezi de mult.Poate altfel ar fi fost viata ta.Din punctul meu de vedere toti barbatii nu ar trebui iertati pentru astfel de tratamente .Nu trebuia sa il fi iertat de prima data.Bucura-te macar acum de viata si reproseaza-i pe zi ce trece ca a fost un ...PORC!!!
garbo_430754
Postat pe 10 Mai 2016 13:55
Buna, eu in totdeauna am fost mai rebel in comentarii si mai acid in ceea ce am comentat fata de altii care scriu ca au "pacatuit" cu altul sau cu alta si acum nu stiu ce sa faca, dar situatia ta chiar nu e de ironizat.
Asa cum multi au spus-o mai inaintea mea i-ati copii si pleaca la mama, la tata, la prieteni, cu chirie dar cu un asemenea om nu se merita sa stai. Ma intreb si eu ce te-a facut sa stai atat timp cu el? Doar sexul? Chiar crezi ca merita sa fi calcata in picioare de o bestie pentru 5 minute de placere? Asta gasesti si daca esti respectata! Scapa de un asemenea om!
Iti doresc mult noroc si putere sa treci peste tot raul de care ai avut parte!
garbo219313
Postat pe 11 Mai 2016 18:17
In primul rand,Hristos a inviat. In al doilea rand, va multumesc tuturor pentru sfaturile, pentru gandurile bune. Dumnezeu sa aiba grija de noi toti. Despre mine...am avut un paste ca toate celelalte zile de cosmar, cu injuraturi, cu jigniri, la tara, cu parintii lui, si cu copiii nostrii.A fost groaznic. Apoi , la cateva zile, pentru ca eu nu vb cu el, alte si alte cuvinte, unele mai rele ca altele. Gata tre sa mi treaca, ce a fost a fost.Asta vrea el, sa vb, sa fie totul ca inainte.Ii spune fetei noastre, care are 19 ani, ca nu vreau sa fac dragoste cu el, ca am barbati care ma satisfac. Nu poate sa creada si sa inteleaga, ca sunt atat de ranita,umilita, ca nu pot, si ca as inebuni daca as face dragoste...spune ca am obligatii de nevasta, si ca vreau sau nu, tre sa te f...i cu mine,'" jegoasa dreacu""... Legat de divort, un nemernic de avocat , care mi a luat 15 milioane, se da bolnav.Am fost eu personal la judecatoria cornetul, si pentru ca nu nu am prezentat la prima infatisare pe 8 Februarie, s a suspendat. Asa ca tot eu am facut ieri cerere de reintrare pe rol.Am depus o ieri, pe 12 mai. Dupa paste , Dumnezeu m a ajutat, si la mama fiind in vizita, l am intalnit pe fratele meu, ne am impacat, daca pot spune asa, Cu sora mea care este plecata, tin permanent legatura. Sper sa ma ajute dumnezeu sa reusesc..Pare foarte usor din exterior, jur, dar credeti ma ca nu e asa. O zi linistita tuturor.
gabrielahapy
Postat pe 13 Mai 2016 09:15
De la: Tommy_Boy, la data 2016-04-25 07:22:39Pentru prima oara ii dau dreptate Ingerasului. De ce mama naibii ai stat cu el atitia ani? De ce nu l-ai parasit dupa primul an de "batai groaznice"?
Pt. sexul de impacare de dupa?
Waw!!!!!
Si ai mai facut si doi copii cu un nenorocit, i-ai lasat sa traiasca in acest mediu TOXIC iar acum esti fericita ca in sfirsit sufera si el!!!!!!
Ce fel de mama esti? Esti normala la cap?
Cred ca in familii ca a ta autoritatea tutelara trebue sa intervina si sa salveze copiii de proprii parinti "responsabili" si "iubitori".
Pacat si de parintii tai, oameni cu scaun la cap care au incercat sa te salveze de acasta casnicie de cosmar. De ce Dumnezeu te-ai mai intors la el dupa prima batatie groaznica (asa cum spui tu ca a fost)?

Scuza-ma ca nu manifest o maaaareeee empatie fata de o persoana ca tine care in ciuda ajutorului parintilor a ales sa traiasca de buna voie intr-un cosmar, tragind dupa ea si doi copii nevinovati.

Si acum daca ti-ai atins scopul si l-ai facut in sfirsit sa sufere pe sotiorul iubit de ce nu esti fericita?
Mihaela_Catalina_Miroiu_1
Postat pe 14 Mai 2016 07:36
EEE - MEEEEE - TIIIIIII - RAAAAAAAAA - LUUUUUUUUUUUUUUU !!!...


Citind atitia si atitia ani sumedenii de topice - cu gramezile aferente de comentarii care mai de care infantile-puerile si inutile-futile -, am reusit sa inteleg de ce producatorii celebrului medicament anti-emetic au ajuns la concluzia ca produsul lor ar trebui sa fie folosit si sub forma deee ... supozitoare.

...Uneori insa greatza e atit de violenta incit substantza activa e musai sa intre cit mai rapid in sistem!

Asa ca am ajuns sa cred cu tarie ca a sosit momentul in care redactia garbo ar trebui sa treaca chiar la ... next level:
...Adica distribuirea gratuita, catre to(n)ti cititorii, de kit-uri cu seringi (de genul stylus-urilor pt. injectarea rapida a insulinei) preumplute cu emetiral cu actiune ultra-rapida!

Nu de alta, da' cind vezi ce de sfaturi absolut imbecile sint distribuite pe-aici cu atita 'generozitate' si cu o larghetze aproape diabolica, cam e cazul sa iei obligatoriu si cit mai rapid cu putintza cele mai 'drastice' masuri posibile!

Si asta mai ales pt. ca unele dintre porcariile astea de pseudo-opinii perso-nule vin taman de la femei care n-au avut in viatza lor nici macar un singur plod!

Adica macar atita incit sa se auto-considere indrituite sa dea povetze de viatza buna, demna si morala cuplurilor cu copii sau doar mamelor vadit inconstiente in tineretzea lor sexuala...


P.S. Singura observatie cu adevarat pertinenta si valoroasa e cea facuta de @amiruza12:
..."Incearca sa te schimbi tu ... pentru a putea face o schimbare in viata ta!"


garbo101426
Postat pe 14 Mai 2016 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doamnelor cat de open mind sunteti? 60 De la: Sassette 18 August 2014 17:48
barbatii nu au fost facuti monogami! 233 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
Barbati la andropauza... 234 De la: vivacedonna 19 Februarie 2010 21:28
De ce se ascunde?? 41 De la: garbo_397638 19 Februarie 2014 10:56
Setari Cookie-uri