Gandeste cu creierul tau.

Bărbații ar trebui sa nu se mai ia ddupă bărbații bătrâni, care unii nici măcar 8 clase nu au, unii nici măcar 4 clase.
unii au școală sunt buni la teorie sa predice la alții sa fie cuminți, și darnici ca ei sa se îmbogățească din muncala aalții,
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Februarie 2016 19:44
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-02-04 19:39:21Eu cred ca faci parte din specia de barbati primitivi, sincer nu am nevoie de răspuns fiecare se da cu ppărerea , și eu am dreptul,
dacă ție îți face parte sa trăiești printre oameni primitivi, problema ta,, mie iîmi plac oamenii înțelepți .
Mintea da este varza de tot nu pricepi nimic


Pai exact asta incercam sa-ti explic si eu, ingeras... in jurul tau este intradevar o mare de oameni intelepti iar cea primitiva esti tocmai tu ! Find singura si nemaivazand pe altcineva primitiv in jur, te umflii in pene ca tu esti cea mai cea mai si civilizata si desteapta si sincera si sfatoasa si mai traiesti acuma si in Austria ! Si tot continutul monologurilor tale sunt pe aceasi tema si spuse cu un numar limitat de cuvinte, cea ce da impresia ca ne f..i la creier de ani de zile... ! Cu aceleasi fraze. Despre aceiasi barbati de care tu nu esti multumita nicidecum. Sa vorbesti atatea lucruri rele despre atatia (de fapt de toti...) barbati pe care nici macar nu-i cunosti si nu o sa-i cunosti, in decurs de ani, e ca si cum deschizi gura si scoti doar aer... ! La un moment dat, devine plictisitor, cu tot dreptul tau si stangul pe deasupra sa-ti respiri pe aici parerile. Mai face si omul o pauza, macar atatia ani de zile ca sa ne ni se faca dor de tine... asa cum s-a mai intamplat. Si atunci, peste cativa ani cand o sa te intorci iar pe garbo... sa ne spui ceva nou, de ex; "acum tlaiesc in China si balbatii din china sunt tot asa plofitoli, neseliosi, hoti si mi se tot invalt intle picioalele mele... dar eu am invatat cum sa ma polt cu balbatii si ei nu leusesc in planulile lol de a plofita de mine".........

Din China, cu dlag si si dol, ingelasulluptatol 1 !
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2016 16:29
Eheee, Ingerasul omniprezent,omniscient si,si,si.
Am si eu o intrebare,apropo de titlul topicului:
se poate gândi si cu creierul altcuiva?! De exemplu, al lui Einstein,Freud... Astept răspuns!


Schmetterling
Postat pe 5 Februarie 2016 21:37


Practic, cred ca nu. Teoretic, filozofic sau metaforic, cred ca da. Sa zicem ca discuti cu cineva despre o anumita idee sau problema, acel cineva iti "deschide" creierul si te convinge ca asa e mai bine, tu in viitor gandesti ca el, iti place iti merge si continui cu aceasta gandire mult timp sau toata viata. In cazul asta s-ar putea zice ca tu, uneori gandesti cu creierul altuia, a celui care ti-a bagat idea respectiva sau te-a convins ca asa trebuie sa gandesti, faci, sau sa nu faci. Dar ca sa gandesti cu creierul altuia e ca si cum ai vrea sa faci pipi cu ... a altuia ! Nu ?
barboneli
Postat pe 6 Februarie 2016 18:31

Cam asa ceva.
Mi-e si teama sa ma gândesc cu al cui creier gândeste Xena, cu atat mai groaza ca,chiar cu al său.
Schmetterling
Postat pe 6 Februarie 2016 18:44
De la: barboneli, la data 2016-02-06 18:31:13

Practic, cred ca nu. Teoretic, filozofic sau metaforic, cred ca da. Sa zicem ca discuti cu cineva despre o anumita idee sau problema, acel cineva iti "deschide" creierul si te convinge ca asa e mai bine, tu in viitor gandesti ca el, iti place iti merge si continui cu aceasta gandire mult timp sau toata viata. In cazul asta s-ar putea zice ca tu, uneori gandesti cu creierul altuia, a celui care ti-a bagat idea respectiva sau te-a convins ca asa trebuie sa gandesti, faci, sau sa nu faci. Dar ca sa gandesti cu creierul altuia e ca si cum ai vrea sa faci pipi cu ... a altuia ! Nu ?

pai și ai vrea sa te lași sa gândești înlocul meu sa iîmi rezolvi problemele , dar sa gândești bine
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Februarie 2016 19:48
De la: Schmetterling, la data 2016-02-06 18:44:49
Cam asa ceva.
Mi-e si teama sa ma gândesc cu al cui creier gândeste Xena, cu atat mai groaza ca,chiar cu al său.

pai eu gândesc cu creierul meu pt ca eu vreau sa fiu un om corect care spune lucrurile pe fata, nu sa vb oameni pe la spate, sa tac sșisa fac.fiecare face ce crede el ca este mai bine pt el, ccât a studiat și ceea ce îl motivează sa acționeze așa.
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Februarie 2016 19:51
Acțiunile sunt motivate de cunoștințe. Fiecare acționează în funcție de ceea ce îl motivează.
Unii sunt motivați sa tacă și sa facă, eu un nu sunt motivata sa acționez așa. Pt ca eu mă gândesc mereu la avantaje și la dezavantaje.
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Februarie 2016 19:55
Dacă cerți cu stil, și ddacă ești exigent și cu tine șicu altii nu este nimic ggreșit, este constructiv.
Distructiv este sa fii exigent cu altii dar cu tine nu ești exigent.
și practici ce face și popa, sa faci ce zice popa dar sa nu faci ceea ce face el, problema este cine ia în serios de ce zice popa. Oamenii tac și practica și ei ceea ce face popa, sa faci ce zic ei dar sa nu faci ce fac ei
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Februarie 2016 20:43
Si da-i si lupta, si da-i si lupta.. .
Laraclara
Postat pe 9 Februarie 2016 07:38
Pai eu nu las pe alți sa iîși bata joc mine si apoi sa fac și eu tot la fel.eu nu mmă cobor la nivelul lor.nici gând,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:10
Unii tac si fac și ei.ii în lasă pe alții sa isi în bata joc din ei și fac si în ei tot la fel,
eu la un asemenea nivel nu mă cobor, nu o sa le fac plăcerea ăsta. Pt ca asa am mai multe avantaje decât au ei
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 19:13
De la: Laraclara, la data 2016-02-09 07:38:09Si da-i si lupta, si da-i si lupta.. .



http://i328.photobucket.com/albums/l342/meemo9/FOTOS-MISC/NEW%20FOLDER-MISC100/NEW%20FOLDER-MISC131/9a83e4b5-a67d-45bd-b88f-1479f3e88179_zpsaivxf6ow.jpg

Rotty
Postat pe 9 Februarie 2016 19:41
Haha, ce am mai ras
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Februarie 2016 20:28
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-01-29 22:02:59Cum ar fii bărbații ei au o gândire Bună, numai ca la practica sunt prosti de dau prin gropi

Ideea este,ingerasule,ca pe tine te-ar ajuta mai mult sa nu mai gandesti cu creierul tau.fă o schimbare!hai,ca nu o fi rau!
dana1975
Postat pe 6 Martie 2016 18:41
Pai creierul este organul superior care coordonează celelalte. Organe
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 20:23
Dacă organul superior nu funcționează atunci celelalte organe o iau razna,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa castig lenjeria de pat 1 De la: garbo167932 16 Septembrie 2010 23:35
Subiect deschis de Nuti-Vio ,,Doamnelor si domnilor, care e starea dvs de spirit, astazi?" 37671 De la: Ioana007 11 Iulie 2016 20:06
Pact cu mine insami 51 De la: sora_ilsi 23 Decembrie 2009 16:07
Sa gatim impreuna:)retete straine 1 De la: erdema 25 Iulie 2009 14:15
unde gasesc echilibru mamicile singure? 14 De la: Blue_Tattoo 23 Aprilie 2010 15:10
Setari Cookie-uri