Ce e de facut cand nicio dieta nu functioneaza ?

De la: Miafarow, la data 2014-12-07 15:44:58Vasile, ti-am gasit nucul! http://www.wall-street.ro/articol/Real-Estate/175951/casa-cu-lumini-colorate (in curtea casei cu lumini colorate. Superba cada, frumos nuc!)


Sincer să fiu, la asta nu mă gîndisem... Cadă în vărf de nuc. Deocamdată am scorbura, dar....sunt deschis ideilor noi.
VasileDinNuc
Postat pe 8 Decembrie 2014 18:45
Ei, vezi, am gasit cea mai frumoasa casa si cel mai falnic nuc din Timisoara, si esti tot nemultumit! Ei barbatii, vesnic nemultumiti! Am scris si erata si tot nu am fost iertata . Pentru o litera.. Si cand ma uit in jur cum se scrie p'aici...
Glumesc!
Miafarow
Postat pe 8 Decembrie 2014 19:39
si nici nu va functiona, cit timp consideri ca sint "diete" si nu iti schimbi abordarea fata de mincare in mod radical si definitiv.
In primul rind, probabil n-ai ajuns la 90 de kg intr-o luna, deci nu te astepta ca intr-o luna sa dai jos jumatate dintre ele. In al doilea, preocuparea ta - ca sa nu spun obsesia - fata de ce maninci si cum arati te face sa pierzi mult mai greu kg in plus. Gaseste-ti alte pasiuni,. Unele suficient de puternice ca mincarea si oglinda sa treaca pe locul secund, si pur si simplu sa nu te mai gindesti la masa sau la silueta, sa fie ceva care nu mai conteaza si nu te intereseaza. Traieste suficient de intens sa nu mai ai nevoie sa astepti ora mesei sau sa te motivezi cu o inghetata. Fiziologic, trebuie sa mincam cite ceva ca sa traim, nu sa traim ca sa mincam. Asta e exact simptomul unei vieti GOALE. Incearca sa o umpli. Si nu te mai gindi nici la silueta, nici la moda, nici la haine - cind nu te mai preocupa mincarea, vei slabi fara sa iti dai seama.
quasaria
Postat pe 8 Decembrie 2014 23:21
Offf ...Garbo ! Iarasi nu dai drumul la postari ?
Rotty
Postat pe 9 Decembrie 2014 08:10
Ia un covrig si vino la mine, ti'nvat eu ci sa faci!
Imi dai mie covrigu' si tu sparge niste cioate pana-l mananc! ok?
arco_iris
Postat pe 9 Decembrie 2014 09:39
Cand nimic nu merge (aici incluzand vointa, sportul, si informatia si dieta corecta), atunci mergi la doctor. Crezi ca Teo Trandafir s-ar fi dus la "taiere" daca dietele pe care le-a tinut ani de zile ar fi mers? Si uitati-va acum cum arata dupa ce "s-a imprietenit" cu doctorul Copaescu si cu metoda lui de slabit... Si nu este singurul caz, uite aici povestea ei (dar nu din ziarele de scandal, direct de la sursa, cu informatia medicala corecta) ca e cea mai cunoscuta-http://www.ponderas.ro/ro/galerie/
ceracera
Postat pe 10 Decembrie 2014 11:44
Cel mai sanatos,e sa te inscrii la karate,sau la fotbal.prietenul fiului meu,a ajuns la 40 kg,pentru ca antrenamentul este de doua ore....de doua ori pe sptamana.Eu faceam de trei ori pe sapt,karate,o singura ora.
Dezvoltarea muschilor,in care se depoziteaza zaharul,duce la slabire,evident.
Slabitul prin alergat,zumbe,sport,este cel mai sanatos,si destept.Faci corp frumos,sanatat de fier,obiceiuri sanatoase.Succes!
daniilia
Postat pe 13 Decembrie 2014 07:28
Karate ? Fotbal ? Si daca femeia o fi avand vreo 40 de ani ? Tu-ti dai seama ce vorbesti ?
Rotty
Postat pe 13 Decembrie 2014 07:39
De la: Rotty, la data 2014-12-13 07:39:03 Karate ? Fotbal ? Si daca femeia o fi avand vreo 40 de ani ? Tu-ti dai seama ce vorbesti ?

Exact, plus ca Elena Gabriela nu are conditie fizica si masa musculara dezvoltata, deci dupa 5 min de exercitii fizice intense n-ar mai avea nici suflu si ar pica din picioare. Cand esti obez si sedentar de ani buni, incepi cu o dieta echilibrata si miscare moderata (mers pe jos si chestii usurele), iar, dupa ce mai slabesti si-ti creste rezistenta fizica, poti intensifica antrenamentele.
Si slabitul si sportul tb facute cu cap, nu haotic si la hei-rup.
deliana
Postat pe 18 Decembrie 2014 15:39
Ce e de facut cand nicio dieta nu functioneaza ?

O dieta care functioneaza - exista: dieta armatei americane (3 zile, 3 kg), dieta daneza de 2 saptamani (6-8 kg), regimul Oshava (1kg pe zi)... si in mod sigur exista si altele. Pe astea 3 le-am facut si functioneaza. Trebuie un minimum de vointa, totusi.
gabim21
Postat pe 20 Decembrie 2014 03:55
va rog mult, vrea si eu programul de restartare a metabolismului,emailul meu pasha.vasilica@mail.ru , merci anticipat.
Pasha_Vasilica_1
Postat pe 21 Decembrie 2014 14:36
Pastile de slabit - http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=advandec Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.
garbo_410419
Postat pe 22 Martie 2015 07:33
Eu nu pot sa spun ca pastilele de slabit m-au ajutat vreodata. Am reusit insa sa scap de kilogramele extra, multe la numar, cu gastric sleeve...

Cu un indice de masa corporala situat la 34.7...e cam greu sa mananci salata si sa speri ca la 168 cm si 98 de kilograme vei ajunge cat un fluture...

Pastilele mai mult rau mi-au facut.

Am apelat de curand la clinica Ponderas din Bucuresti care are si o reducere ce m-a determinat sa am curaj. Pana pe 31 august operatiile de gastric sleeve au ca pret 5000 de euro la medicii Bogdan Smeu si Ionut Hutopila, oameni formidabili din echipa domnului doctor Copaescu
Alina_Andrei
Postat pe 23 Iunie 2015 19:38
Eu ma gandesc serios sa profit de oferta celor de la Ponderas. Am auzit ca doctorul Hutopila este unul foarte bun si la pretul de 5000 de euro pana pe 31 august nu pot sa nu ma gandesc serios la o astfel de interventie.

Mentionez ca am si diabet tip 2, iau insulina (54 unit) in fiecare zi plus Siofor de 2 ori/zi. Am tot citit ca o astfel de operatie m-ar putea ajuta sa scap.


Andreea_Lascar_1
Postat pe 14 Iulie 2015 13:11
Eu am scris aici mai sus povestea surorii mele (http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/19209/Ce-e-de-facut-cand-nicio-dieta-nu-functioneaza.html) atunci cand nici o dieta nu a dat rezultate si a avut si o recomandare medicala. Si hai sa nu generalizam si sa nu minimaizam problemele oamenilor: nu toti supraponderalii mananca non-stop, nu toti supraponderalii sunt sedentari si duc lipsa de vointa sau de abtinere de la mancare.
Daca te incadrezi in randul celor care au o afectiune medicala si ti-ai facut toate testele, inclusiv psihologice, la Ponderas si ai posibilitatea sa profiti de promotia lor, atunci nu mai sta pa ganduri. E cu cel putin o mie si ceva de euro mai ieftin decat de obicei. (5000, fata de 6500 cat a costat-o pe sora-mea acum 2 ani)
Sora-mea s-a operat la doctorul Smeu, dar am auzit lucruri bune si despre doctorul Hutopila. Oricum, amandoi sunt din echipa proesorului Copaescu, profeseaza la un centru de excelenta in bariatrie, deci ...nu pot fi decat foarte buni.

Sanate si curaj!
ioana_v09
Postat pe 27 Iulie 2015 16:07
Ai dreptate. La fel s-a intamplat si cu o prietena buna de-a mea. A tot incercat diete si nimic nu a dat roade. Ce slabea punea inapoi fara sa manance foarte mult. Abia daca bea apa. Ma rog inainte de a ajunge mai grav a recunoscut ca a facut prostia sa ia pastile de slabit si alte prafuri...

Spun grav caci a ajuns la 84 de kilograme si inaltimea ei era de 1.52 m. IMC-ul ei a ajuns astfel sa fie de 36.4. Obezitate de gradul 2. A fost la Ponderas, si-a facut un consult, toata lumea a asigurat-o ca o sa fie bine, si asa a fost. Referitor la doctorul Copaescu asa este, este un profesionist.

Mult succes si din partea mea pentru andreea, ai inca timp pentru toate detaliile pana pe 31 august :)


Alina_Andrei
Postat pe 31 Iulie 2015 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta de 8 ore 10 De la: marusha 9 Septembrie 2013 11:08
Dieta+calculul greutatii 47 De la: Isa_Bella93 9 Iunie 2015 21:50
Apa Minerala !!! 3 De la: Fata_Morgana 17 Aprilie 2012 01:09
slabire sanatoasa 15 De la: mioara2010 26 Aprilie 2013 15:48
Dieta balerina sau cea disociata? 39 De la: garbo_411301 23 Aprilie 2017 17:59
Setari Cookie-uri