buna!

buna am 24 de ani si lucrez noaptea.de cand am inceput munca de noapte mi s-a schimbat tot metabolismu,am zile in care nu mananc deloc si totusi am luat in greutate 25kg in 4 ani.nu stiu ce dieta sa incep ,sa se adapteze cu programul meu de viata!astept raspunsuri
suzanyta20
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:26
da' ce lucrezi tu pisi de noapte, acolo?...sa stim ce sa-ti recomandam...
zambil
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:18
lucrez intr-un club,barwoman.asta e ,ce sa-i fac
suzanyta20
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:06
eu am slabit 25 kg simplu;mananc de 5 ori pe zi portie cat o palma,fara prajeli si fara porc in rest de toate
monicasandica
Postat pe 12 Mai 2009 09:09
ai perfecta dreptate dar trebuie sa ti cont si de dde ce mananci putin,eu de ex daca fac putin abuz pun1kg imediat
monicasandica
Postat pe 12 Mai 2009 09:13
da de ingrasta cunoasteti vreun tratament?
catalliin
Postat pe 16 Iulie 2009 22:42
eu nu stiu de ce va faceti atitea probleme atita timp cit suncile se poarta...fara gluma dar majoritatea oamenilor din ziua de azi gem de untura care le inconjoara trupul atit barbati cit si femei ...cit despre aspectul fizic ..yak! evident orice ati zice sunt de-a dreptul dezgustatori mai ales acum pe timp de vara cind i vezi cum asi expun suncile la vdere etalindu-le fara nici o jena ...serios vorbesc nu cred ca mai trebuie sa va faceti pb, ceea ce cred eu despre obezitate este doar o parare subiectiva mai ales ca omenirea tinde sa considere acest fenomen pe viitor ca fiind ceva absolut normal cu toate ca un lucru este sigur si anume ca trebuie sa va asteptati ca barbatii sa fuga de voi mai mult ca sigur daca aveti asemenea probleme....de exp chiar astazi pe canicula aceasta am mers pe strada cu un maieu cu gaurele tip 'plasa' cu ideea de a mai scapa de caldura si nici bine nu ies din casa ca si vad cum privirile se indreptau spre mine ca apoi sa aud in urma mea izbucniri de risete ironice si sfidatoare la adresa mea (mai ales din partea barbatilor) facindu-ma sa ma simt oarecum ciudat ,ca pina la urma sa realizez ca de fapt problema era ca nu ma incadram in prototipul fizionomiei ''normale'' din timpurile astea, adica fara osinza ,burta,si colaceii de rigoiare care sa-mi inconjoare mijlocul.. caracteristicile fizionomiei mele fiind 1.80m/78kg....ciudat ceea ce am remarcat ca nici o femeie nu ma intimpinat cu risete ironice sau sfidatoare ci doar cu priviri idiscrete si ff insistente si usor zimbarete ...de aceea am si pus mai sus acea intrebare mai in gluma mai in serios despre cum te poti ingasa si nu slabii.....asadar nu va mai faceti probleme traim in era ''obezitatilor normale'' asa cum am citit intr-o revista unde icerca sa normalizeze acest fenomen nedorit si care din pacate nu facea si referire la dezastruasele probleme de sanatate pe care le va creea omenirii mai tirziu acele probleme cum ar fi;cardiace, accidente vasculare cerebrale,cele legate de diabet cele ce privesc disfunctiile sexuale precum si cele legate de dezvoltarea anormala a organelor sexuale ....e.t.c si nu in ultimul rind aspectul de imbatrinire prematura pe care il creeaza oamenilor ce sufera de asa ceva
catalliin
Postat pe 17 Iulie 2009 23:03
felicitariiii.....!!!!!!
garbo017792
Postat pe 18 Iulie 2009 03:55
bine spus...insa ar trebui sa iei in considerare si stresul zilnic...contribuie foarte mult la schimbarea metabolismului...si...mai depinde foarte mult de organismul fiecaruia!
adevarul este ca fiecare trebuie sa se simta bine in pielea lui, indiferent de cate kg are in plus sau in minus...daca esti sanatos si plin de energie nu mai conteaza cateva kg in plus sau in minus...acuma...cand spun CATEVA nu ma candesc la zeci de kg...acolo 2-3 pana in cinci...ca , intr-adevar sunt persoane care...imi lezeaza simtul estetic...si se mai imbraca si total neadecvat...
garbo005458
Postat pe 18 Iulie 2009 10:34
imi face si mie cineva un rezumat la ce-a spus nea catalin?..io n-am rabdare
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 10:37
kyra, nici el nu stie
pik_nik
Postat pe 18 Iulie 2009 10:38
n-a zis . parol
oricum nu vrei sa stii
blanca
Postat pe 18 Iulie 2009 10:39
nici tu n-ai inteles nimic ?
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 10:40
ba daaaaaaa
blanca
Postat pe 18 Iulie 2009 10:41
tot ce-am inteles eu, bine, e simbata dimineata, nu m-am straduit prea tare , e ca suncile se poarta

nene, asta trebuia s-o pui la dieta lui crisan, dadeai o veste buna la fete. nu se mai canoneau atat..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 10:43
baiatu ista zice ca muschii lui nu mai e la moda
blanca
Postat pe 18 Iulie 2009 10:46
Nimic nu stie Mielu`, he, he..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 10:48
pai !? daca nu pune nimic sub casca
blanca
Postat pe 18 Iulie 2009 10:50
De la: mielutza, la data 2009-07-18 10:46:20baiatu ista zice ca muschii lui nu mai e la moda
eeeei vezi ca ai ghicit!..dar am vrut s-o spun mai finut ca sa nu jignesc pe nimeni, oricum asa cum ziceati si voi aici in Romanik nu conteaza decit sa ai ''ceva sub casca'' ,in rest poti arata putin mai frumos decit ,mai ales ca 'borozaurii' se poarta draga sunt la moda asta pina cind incep sa le dea tircoale bolile pe care le-am mentionat eu mai sus dupa care ajunge sa fie pe la 50 de ani sau chiar mai devreme
catalliin
Postat pe 19 Iulie 2009 00:16
zici tu acuma asa ca esti tanar si ai arderile rapide...de aia nu pui pe tine...ia sa te vad eu pe la 50 de ani cu o burtoaca de la bere si o ceafa lata si asudata.......io zic sa te apuci de gimnastica de pe-acuma.....si n-ar strica niste antrenamente si sub casca.....
tutankhamon
Postat pe 19 Iulie 2009 02:37
De la: tutankhamon, la data 2009-07-19 02:37:45zici tu acuma asa ca esti tanar si ai arderile rapide...de aia nu pui pe tine...ia sa te vad eu pe la 50 de ani cu o burtoaca de la bere si o ceafa lata si asudata.......io zic sa te apuci de gimnastica de pe-acuma.....si n-ar strica niste antrenamente si sub casca.....
..tu ai auzit cumva de ereditate???..pesemne ca nu ,atita timp cit parintii,rudele neamurile sunt toti cu o fizionomie normala si nu obeza practic n-ai cum sa capeti burtica nici pe la 8o de ani ,iar cei ce se nasc deja cu gena din neamul 'porcelinilor' aia poa sa faca si foamea permanenta ca tot din specia 'borozaurilor ' vor ramine sau altfel spus haznale ambulante pline cu borhot care se cred super ineligenti si perfecti
catalliin
Postat pe 19 Iulie 2009 10:02

da' ce-ai patit asa crunt, amice?! s-a umflat borhotul in tine?
mai bine ai trage o fuga la biserica, te mai linistesti
pik_nik
Postat pe 19 Iulie 2009 10:06
cataliiine....m-ai elucidat.......daca la capitolul burtoaca nu faci parte din specia aia care umbla cu nasul prin tzarana.....la capitolul maniere.........esti al mai mistret.......mai bine aveai burta.....pe bune....slabe sanse cu limbajul asta al tau sa iti gasesti pe cineva pe aici...fie si de 40 de ani sau peste...asa cum iti doresti matale...

p.s. crede-ma ca stiu cum e cu ereditatea....sun medic.....iar burtoaca de bere si de mancat ca porcul nu e de la ereditate....poate doar comportamentul de porc al unora...
tutankhamon
Postat pe 19 Iulie 2009 11:29
dar tu sti?
dany69
Postat pe 2 August 2009 15:17
Pentru inceput, cel mai indicat ar fi sa iti faci niste analize generale.
Nirvana
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:28
poate era gravida si acu....a si nascut
yanyacharberet
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:38
aham...gemeni....
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:55
faraoano....ma inchin!!!
nazirra
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:01
tuti esti??
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:03
fataaa...ai grije la ilastecu ala de la jegari ca creapa rapidi.....te pup zapaaaaa....
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
in cat timp pot sa slabesc 10 kilograme 217 De la: 22 Februarie 2019 10:32
dieta de 8 ore 10 De la: marusha 9 Septembrie 2013 11:08
balbaiala la 8 ani 2 De la: daniilia 27 Decembrie 2014 12:56
dieta in timpul alaptarii 3 De la: deleriumank 16 Decembrie 2014 14:58
buna! 42 De la: cosminuta84 16 Iunie 2010 08:56
Setari Cookie-uri