Cum sa-l fac pe El sa ne mutam impreuna ?

pai, si " floricelele" trebuiesc ingrijite, altfel se ofilesc! :)
S-o fi mutat cu "El" cu conditia asta, na
Mai, asa-mi doream si eu (la varsta ei) un pogon de levantica pe un deal, am avut parte de vita, acu' nici "poama" nu mai e buna, fug si graurii de ea... ce-o avea?
pitiTa_
Postat pe 2 Noiembrie 2014 09:53
De la: Rotty, la data 2014-11-01 08:23:51Tre sa recunoastem ca fata intra si raspunde Q. Nu a aruncat in nimeni cu vorbe mutdare , comparativ cu altele. O fi avand si ea servici...
Neata :)

multumesc Rotty draga ! Asa e , am serviciu ! Merg la sport, merg la concerte, sunt bubulina gospodina ...si intru pe aici cand am timp .
ely_a
Postat pe 3 Noiembrie 2014 16:52
Am expus subiectul , am aflat pareri pro si contra... insa nu inseamna ca am obligatia de a sta in permanenta pe acest forum
ely_a
Postat pe 3 Noiembrie 2014 16:54
De la: ely_a, la data 2014-11-03 16:52:24
De la: Rotty, la data 2014-11-01 08:23:51Tre sa recunoastem ca fata intra si raspunde Q. Nu a aruncat in nimeni cu vorbe mutdare , comparativ cu altele. O fi avand si ea servici...
Neata :)

multumesc Rotty draga ! Asa e , am serviciu ! Merg la sport, merg la concerte, sunt bubulina gospodina ...si intru pe aici cand am timp .


Mie una mi se pare cat se poate de normal si frumos pe deasupra.
Seara frumoasa
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:40
De la: Axl_R, la data 2014-10-31 19:54:28
De la: zack, la data 2014-10-30 20:43:45
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".


El, EL sau el, doar să se mute odat'!
Pur și simplu nu înțelege. (ea)



Pai da Axl, pentru o clipa mi-a trecut prin cap, in timp ce citeam postarea ei, ca e vreo fanatica religioasa si sustine ca are o relatie cu....EL. Stim cu totii cine.
Sa fim seriosi. EL,el,El...oricum o fi, nu se va muta niciodata cu ea. Hai sa zicem ca-i un feeling masculin. Se simte bine asa, iar cand pretentiile ei il vor deranja prea tare, va trece la urmatoarea. Fac pariu cu oricine.
PS. Aaaa si sa nu omitem ceva important, "mamica" lui este cea plecata in strainatate. Cand se va intoarce, le va uita pe toate si va fugi la ea.
zack
Postat pe 3 Noiembrie 2014 23:25
De la: zack, la data 2014-11-03 23:25:50
De la: Axl_R, la data 2014-10-31 19:54:28
De la: zack, la data 2014-10-30 20:43:45
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".


El, EL sau el, doar să se mute odat'!
Pur și simplu nu înțelege. (ea)



Pai da Axl, pentru o clipa mi-a trecut prin cap, in timp ce citeam postarea ei, ca e vreo fanatica religioasa si sustine ca are o relatie cu....EL. Stim cu totii cine.
Sa fim seriosi. EL,el,El...oricum o fi, nu se va muta niciodata cu ea. Hai sa zicem ca-i un feeling masculin. Se simte bine asa, iar cand pretentiile ei il vor deranja prea tare, va trece la urmatoarea. Fac pariu cu oricine.
PS. Aaaa si sa nu omitem ceva important, "mamica" lui este cea plecata in strainatate. Cand se va intoarce, le va uita pe toate si va fugi la ea.


Ma bucur ca ai citit "postarea mea " , nu sunt vreo fanatica religioasa. Am folosit El pentru ca este un Man...nu stiu cum sa il denumesc ...iubit oarecum, daca o fi asa dragostea la noi. Eu nu stiu de astea! asa este la mine in momentul de fata.
"Pretentiile mele " ...nu cred ca sunt pretentii, ci este ceva normal intr-o relatie in care doi oameni se iubesc.
Si asta cu "mamica" nu inteleg ce vrei sa spui, nu e nimeni plecat in strainatate acum

ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 00:29
De la: Rotty, la data 2014-11-03 19:40:23
De la: ely_a, la data 2014-11-03 16:52:24
De la: Rotty, la data 2014-11-01 08:23:51Tre sa recunoastem ca fata intra si raspunde Q. Nu a aruncat in nimeni cu vorbe mutdare , comparativ cu altele. O fi avand si ea servici...
Neata :)

multumesc Rotty draga ! Asa e , am serviciu ! Merg la sport, merg la concerte, sunt bubulina gospodina ...si intru pe aici cand am timp .


Mie una mi se pare cat se poate de normal si frumos pe deasupra.
Seara frumoasa


Noapte linistita draga mea ! fara puricei
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 00:33
Neata Ely Nici puriceii n-au avut timp sa ma deranjeze , atat de repede a trecut noaptea.
Vad ca pe aici a inceput sa se fabuleze la greu .
Rotty
Postat pe 4 Noiembrie 2014 05:54
''Am folosit El pentru ca este un Man...nu stiu cum sa il denumesc ...iubit oarecum, daca o fi asa dragostea la noi. Eu nu stiu de astea! asa este la mine in momentul de fata.''

Na, asta da răspuns.

Axl_R
Postat pe 4 Noiembrie 2014 09:32
De la: Axl_R, la data 2014-11-04 09:32:59 ''Am folosit El pentru ca este un Man...nu stiu cum sa il denumesc ...iubit oarecum, daca o fi asa dragostea la noi. Eu nu stiu de astea! asa este la mine in momentul de fata.''

Na, asta da răspuns.


ce te nemultumeste ?
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 12:21
Recitește, poate înțelegi!
Axl_R
Postat pe 4 Noiembrie 2014 12:45
Nu "ntelege",...ii din putu' ei, sec XXI.

ely_ nu vad motive de harrra, atat timp cat deschizi topic si iei forumistii
la persi-zum-zum...
BZ in alta ipostaza daca "ailalta" nu-ti prieste!

..."olimpiada" tineretii....!
pitiTa_
Postat pe 4 Noiembrie 2014 14:34
De la: ely_a, la data 2014-11-04 00:29:42
De la: zack, la data 2014-11-03 23:25:50
De la: Axl_R, la data 2014-10-31 19:54:28
De la: zack, la data 2014-10-30 20:43:45
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".


El, EL sau el, doar să se mute odat'!
Pur și simplu nu înțelege. (ea)



Pai da Axl, pentru o clipa mi-a trecut prin cap, in timp ce citeam postarea ei, ca e vreo fanatica religioasa si sustine ca are o relatie cu....EL. Stim cu totii cine.
Sa fim seriosi. EL,el,El...oricum o fi, nu se va muta niciodata cu ea. Hai sa zicem ca-i un feeling masculin. Se simte bine asa, iar cand pretentiile ei il vor deranja prea tare, va trece la urmatoarea. Fac pariu cu oricine.
PS. Aaaa si sa nu omitem ceva important, "mamica" lui este cea plecata in strainatate. Cand se va intoarce, le va uita pe toate si va fugi la ea.


Ma bucur ca ai citit "postarea mea " , nu sunt vreo fanatica religioasa. Am folosit El pentru ca este un Man...nu stiu cum sa il denumesc ...iubit oarecum, daca o fi asa dragostea la noi. Eu nu stiu de astea! asa este la mine in momentul de fata.
"Pretentiile mele " ...nu cred ca sunt pretentii, ci este ceva normal intr-o relatie in care doi oameni se iubesc.
Si asta cu "mamica" nu inteleg ce vrei sa spui, nu e nimeni plecat in strainatate acum

[/quote



Ooooo da, am citit. Ce bine ar fi fost sa citesti si sa intelegi si tu ce am scris eu.
zack
Postat pe 10 Noiembrie 2014 21:57
il presezi,ii zici ori ne mutam impreuna,ori ne despartim.ia o pauza de cateva zile,ca sa il ajuti sa se hotarasca,dar cred ca nesimtitul, voia sa nu fie singur in timp ce astepta pe cealalta....daca gresesc,el se va muta cu tine,si eu imi cer scuze pentru cuvantul gresit.
daniilia
Postat pe 14 Noiembrie 2014 13:00
De la: daniilia, la data 2014-11-14 13:00:09 il presezi,ii zici ori ne mutam impreuna,ori ne despartim.ia o pauza de cateva zile,ca sa il ajuti sa se hotarasca,dar cred ca nesimtitul, voia sa nu fie singur in timp ce astepta pe cealalta....daca gresesc,el se va muta cu tine,si eu imi cer scuze pentru cuvantul gresit.



Nu cred ca gresesti si asta e problema ei, ca intelege mai greu.
zack
Postat pe 15 Noiembrie 2014 11:47
Promite.i ca nu veti avea copii si il ai in secunda doi
jeje2011
Postat pe 15 Noiembrie 2014 13:14
De la: jeje2011, la data 2014-11-15 13:14:48Promite.i ca nu veti avea copii si il ai in secunda doi



Bune sfaturi dai.
Tine-le pentru tine data viitoare
zack
Postat pe 16 Noiembrie 2014 00:05
De ce nu vrei sa intelegi ca esti amanta lui si atât? Ai totusi 40 de ani, ar trebui sa sti cum se numeste o femeie in situatia ta. Scuze daca am fost prea dura, dar observ ca nimeni nu ti-a spus asta pana acum. Ai doua optiuni, ori accepti, ori renunti si cu toti stim ca accepti, asa ca, ce te plângi? Ai cerut sfaturi, le-ai primit si totusi iti cauti si tie si lui scuze. Îmi pare rau ca te minti singura, dar se pare ca iti place. Bafta!
Alina_89
Postat pe 23 Noiembrie 2014 19:58
nu "amanta" ci "o amanta". Una dintre ele. Rolul asta e de pura figuratie si nu presupune exclusivitate. Bine, din cind in cind e recomandat ca masculul shared sa devina siropos: scurteaza preludiile astfel.
quasaria
Postat pe 24 Noiembrie 2014 01:49
" Amanta " nu e una care are relatii cu unul insurat ? Asta cica nu-i. Deci , e rivala.
Rotty
Postat pe 24 Noiembrie 2014 07:39
Eu nu cred ca cealaltă stie, cei doi stau împreună, deci stau in concubinaj, e clar ca sunt ca si casatoriti, ely e singura in plus, eu una asa o vad ca amanta, cealaltă saraca nici nu stie ca are o rivala. Oricum idea e ca lui ely ii place sa se multumeasca cu putin, la anii ei ar trebui sa gandeasca altfel, daca era vreo fetita de 17ani mai intelegeam.
Alina_89
Postat pe 24 Noiembrie 2014 10:10
Pentru ca este mai complicat. De la divort, sa scap de amenintari si sa nu mai fiu in preajma ex-sotului, m- am mutat cu copiii(studenti) in B.Jobul il am acolo de unde vin si- l pot controla de la distanta. Merg cam o saptamana pe luna pentru plati si tot ce mai implica. Deci, se intelege, aici nu am prieteni, merg din cand in cand la o sala buna(adica nu am mai mers de un an )toata vara am avut de lucru, mi- am extins afacerea,la spa din cand in cand, in rest... Uneori ma simt bine cu mine asa cum sunt cu copiii mei cu realizarile mele, si...incerc sa ma distantez de el, sunt constienta ca nu va fi nimic niciodata intre noi ,desi cand vede ca m- am cam prins de situatie, spune ca munceste sa fim impreuna si voi fi multumita(a, noi nu suntem impreuna pentru ca el s- a mutat la o fosta, pentru ca nu mai avea posibilitatea sa plateasca chiria ) In aceasta situatie desi spune ca sunt totul pentru el, dar eu cred ca nu- si va lasa el confortul, desi e necajit si stresat tot timpul , (in ultimul timp spune asta, ca am cam luat distanta) nu avem relatii intime, el nu- si bate joc de nimeni iar eu, am observat , in aceasta situatie nu as putea. Deci, nu pot iesi pe strada la 'agatat'sa strig: caut barbat !:) Nici sa nu crezi ca sunt vreo urata rau, rau :) din contra, multa lume spune ca nu am cum sa fiu singura! Aiurea !;)
garbo287007
Postat pe 29 Noiembrie 2014 04:05
De la: Alina_89, la data 2014-11-24 10:10:26Eu nu cred ca cealaltă stie, cei doi stau împreună, deci stau in concubinaj, e clar ca sunt ca si casatoriti, ely e singura in plus, eu una asa o vad ca amanta, cealaltă saraca nici nu stie ca are o rivala. Oricum idea e ca lui ely ii place sa se multumeasca cu putin, la anii ei ar trebui sa gandeasca altfel, daca era vreo fetita de 17ani mai intelegeam.


Am urmarit topicul, mi s a parut interesant, si comentariile in general de bun simt. Nu mi am permis sa dau un sfat pt ca e o dna, cu anumita experienta de viata, eu n am ajuns acolo. Chiar daca pare din exterior situatia destul de clara si barbatul sa nu valoreze prea mult, eu zic ca e dur sa fie criticata astfel.

Imi imaginez ca e greu sa divortezi dupa 20 de ani si sa ramai singura. Ne plangem si noi la 20+ dupa un an de relatie parca esti debusolata chiar daca ti revii relativ usor. E vorba de obiceiuri, tabieturi, viata care se invartea in jurul unui om cumva, ani in care n ai mai avut habar ce inseamna sa cauti pe cineva... Probabil ca si detaliile astea o fac mai vulnerabila.
Maya1985
Postat pe 29 Noiembrie 2014 05:00
Maya1985,
Schmetterling
Postat pe 29 Noiembrie 2014 09:10
Cum il cheama pe iubitul tau
Madalina_Mihaela_2
Postat pe 29 Noiembrie 2014 11:45
... Asta se voia o intrebare ? Si...pe-al cui ?
Rotty
Postat pe 29 Noiembrie 2014 11:51

Chiar asa! Si a cui e, de unde? Nu conteaza a cui, cv-ul, va rog!
Schmetterling
Postat pe 29 Noiembrie 2014 12:31
De la: ely_a, la data 2014-10-14 14:12:01pentru ca nu-mi place sa ma simt folosita


Nu-ţi place, aia e, dar tot folosită eşti. Iar în privinţa "folosirii" , cred că v-aţi folosit unul de altul deopotrivă, nu face acum pe inocenta. Probabil ai vrut sex după despărţirea de partenerul tău, şi, cum se zice, "primul venit, primul servit" - te-ai aruncat în braţele primului venit....
VasileDinNuc
Postat pe 29 Noiembrie 2014 13:04
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


1. Îţi meriţi soarta.
2. Nu-l vei face / nu-l vei determina să vă mutaţi împreună niciodată.
3. El a vrut doar sex şi atît...nu vrea mai mult...dacxă 1 an a stat aşa, fără nicio propunere, nici de-acum încolo nu va "mişca" nimic în sensul ăsta... dovadă şi discuţiile voastre... - de fapt cred că tu ai vorbit, el a ascultat cu o ureche, pe alta i-a ieşit, tu ai monologat, şi ai rămas cu monologul...
4. De ce te deranjează asta ? La început ai vrut consolare doar, după despărţirea de fostul, şi el ţi-a dat sex, iar acum, că ai prins gustul sexului cu el, îţi vine greu să mai cauţi pe altcineva, şi crezi că, dacă te muţi cu el, îl schimbi... Niciodată ! Mă uimesc uneori ce naive sunt femeile, unele cred că dacă se mută cu x, îl vor schimba... Niciodată ! Cum este acum, aşa va fi şi atunci, de fapt, într-o măsură mai mare vor fi trăsăturile negative...
5. Dacă era să ai nevoie de lucrurile astea, i le spuneai de la început, nu după 1 an... Din nou spun, la început ai avut nevoie de sex şi consolare, şi atît ! Pe urmă ţi-ai făurit vise cu el, sau legat de el, dar realitatea e alta...

PS. Ce silă mi-e de tipele de genul tău, care se complac într-o relaţie fără viitor, fără dragoste, şi, după ce-şi dau seama că vor mai mult, iar tipul nu este interesat decît de sex şi atît...îşi deplîng "soarta" miorlăindu-se pe forumuri....în căutare de soluţii...

Singura soluţie este la tine, femeie ! Tu trebuie să ştii ce vrei ! Vrei să te complaci în relaţia asta fără viitor, să fii "friends with benefits" , sau nu ? Doar tu poţi face alegerea : la dreapta sau la stînga !

Ai spus clar că ai tot discutat cu el, e clar pt mine că nu se va implica mai mult tipul...dacă voia, o făcea pînă acum... Chiar nu-ţi pui un semn de întrebare ?

Nu ştiu ce vîrstă ai, şi nici nu mă interesează, dar, poate ajungi aşa :

http://www.evz.ro/femeia-de-cariera-singura-la-40-de-ani-o-bomba-nucleara-cu-efect-de-prastie.html
VasileDinNuc
Postat pe 29 Noiembrie 2014 13:25
De la: ely_a, la data 2014-10-14 23:42:37 Nu e casatorit cu "relatia" aia ! Pai tocmai asta vreau si i-am cerut sa o incheie, insa nu mai stiu ce sa cred, tergiverseaza lucrurile...


"Între 2 nu te plouă !"

Şi nu mai stau să citez şi ce ai scris mai jos, că ai 40 ani...

Ce previzibile sunteţi... Iar faza cu "sunt inlove faţă de el" , o să-ţi treacă. Dacă vrei cu adevărat ! Îţi iei timp pt tine, doar tu, ieşi în oraş, te plimbi, faci ceva să-ţi ocupi timpul, ca să-l uiţi, sau stai cu nasul în pernă pînă-ţi trece, dar trebuie să-ţi treacă !

Dacă te complaci în situaţia actuală, lui o să-i fie bine în continuare, iar tu, te vei simţi mai departe folosită ! Sau poate eşti masochistă şi-ţi place să suferi !

În ultimul caz, niciun sfat nu te poate ajuta ! Decizia este doar la tine !
VasileDinNuc
Postat pe 29 Noiembrie 2014 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in relatie 28 De la: garbo_460861 9 Martie 2017 14:43
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Cele mai originale locatii pentru nebunii 49 De la: pik_nik 27 Mai 2010 15:33
Cereri in casatorie... ! 16 De la: barboneli 23 Iulie 2012 21:23
Salut 29 De la: garbo_395084 9 Februarie 2014 09:50
Setari Cookie-uri