Cum sa-l fac pe El sa ne mutam impreuna ?

Iar a ta (ziua de maine zic ) , musai tre sa fie faina de tot. Sa nu uiti .
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2014 21:41
Multam! ! Chiar esti o draguta si jumatate! (chiar daca zici ca ai vreo suta sau doua de defecte!! )
Miafarow
Postat pe 20 Octombrie 2014 22:06
De la: Dulcyka_Danyella_1, la data 2014-10-20 13:52:49Buna, nu stiu ca de mult o sa iti fie de ajutor ceea ce o sa iti spun dar sper sa te ajute in ceva. Ti-o spun din propie experienta.

Depinde de varsta lui, de ceea ce vrea cu adevarat, iar aparte de asta trebuie sa sti exact in ce stadiu se afla cu domnisoara de la distanta, cat de des isi vb fie la tlf fie pe net.( mai important la tlf ca pe net poate sa vb cu oricine dar tlf cam costa bani), daca ai putea sa suprinzi o conversatie de a lor ar fi si mai bine, si cel mai important cat timp au impreuna, cat de des se vad, cat de mare e distanta care i desparte.

Eu de exp am o rel la distanta de un an jumate, sunt 2000 km ce ne separ. Vb zinic la tlf, pe net, ne vedem cat de des putem si cat ne permite timpul si vrem sa ne mutam impreuna dar pana atunci mai este putin,timp in care eu nu stiu ce invarte el acolo si cu cine asa cum si el poate sa gandeasca la fel de mine. Dar pt aia mergem mai departe si vedem pana la urma ce o fi. Totusi eu cred ca daca nu ar exista ceva care sa apropie acele 2 persoane, distanta ar termina cu ei si pana la urma si-ar pierde de urma nu ar mai tine legatura. Vorbesc din punctul meu de vedere. Noi am trecut prin o despartire din cauza distantei, el a pus punct, eu i-am respectat decizia cu toate ca mi-a fost greu si am renuntat sa ne mai vb si la tlf si pe net, dupa care dupa 2 luni ma sunat si ma intrebat daca se poate sa i dau o noua sansa si sa fim din nou "impreuna". Daca nu erau sentimente in joc nu mai ajungeam sa reluam relatia.

La asta vroiam sa ajung, poate relatia lui nu e chiar asa de subreda cum el spune si chiar daca va durea ce spun poate ca vrea doar sa aiba pe cineva langa el sa i treaca de urat pana va ajunge sa fie impreuna cu cea de la distanta.
Eu cred ca daca el cu adevarat isi dorea sa fiti impreuna,avand in vedere ca esti si aproape de el si va puteti vedea mereu,era un as in maneca, un avantaj pt tine, ar fi putut sa incheie f usor cu d-soara de la distanta gasind orice motiv, sau chiar spunandui adevaru avand in vedere ca sunt departe unu de altu dar pe semne ca nu i este tocmai indiferenta.
Incearca sa stain f serios de vb cu el, aveti niste ani nu mai sunteti adolescenti sa va invartiti in jurul cozii fara sa stiti ce vreti. Spunei sa fie sincer cu tine si sa iti spuna daca chiar vrea ceva sau te tine ca rezerva. Daca este un barbat in adevaratul sens al cuvantului o sa iti spuna exact ceea ce urmareste. Si daca nu ar mai fi o solutie, dar asta deja e putin extrema sa zicem asa. Afla cine e domnisoara si incearca sa vb cu ea sa afli si parerea ei cu respect la asa zisa lor relatie. Atunci o sa sti cu adevarat ce ai de facut ca sa nu piezi timp si sa suferi degeaba pt cine nu merita.
Multa bafta.

Buna seara Dulcyka_Danyella_1 ! Bine ai venit in club ! pardon la shueta de pe Garbo
Pai am discutat mai zilele trecute si mi-a marturisit ca noi2 suntem mai mult decat prieteni cu beneficii, si ca vrea cu mine, sa-l astept
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:32
Mi-a sarit somnul. Sa asteptzi ...ce ?
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:34
De la: Miafarow, la data 2014-10-20 22:06:34Multam! ! Chiar esti o draguta si jumatate! (chiar daca zici ca ai vreo suta sau doua de defecte!! )


255,53 (la defecte ma refeream ) Noapte buna.
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:36
De la: Rotty, la data 2014-10-20 14:35:53Ely , mai ada vreo 20 de cafele , ca iote inca una care nu s-a trezit inca.
Acum o mutat-o pe "cealalta" la nu stiu ce distanta .

Aduc... si o prajitura/tiramisu cu dovleac
http://www.celebrations.com/c/recipe/pumpkin-pie-dessert-lasagna
lasa s-o muteeeeeee cu tot!!!!
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:42
Prajitura o iau io Gata , ma duc la somn...
Somnici pufosi ...
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:49
De la: Schmetterling, la data 2014-10-20 20:15:18 Eeii,mai sunt si alte culori,dar la vin! http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/706186/110530367/stock-photo-red-wine-pouring-into-a-wine-glass-selective-focus-on-the-red-wine-110530367.jpg
Si la bere http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/118042/114306505/stock-photo-beer-barrel-with-beer-glasses-on-a-wooden-table-the-dark-background-114306505.jpg



Ma bucur ca ne-ai adus de toatele aci
Eu pregatesc o reteta nou noutza de tiramisu cu dovleac :smlhappy0158: maine va aduc si voua
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:49
De la: Rotty, la data 2014-10-20 23:34:54 Mi-a sarit somnul. Sa asteptzi ...ce ?

Rotty draga de ce ti-a sarit somnul ? Pai da , mi-a zis sa il mai astept sa ia o decizie ca nu ii place sa fie presat
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:51
De la: Rotty, la data 2014-10-20 23:49:06Prajitura o iau io Gata , ma duc la somn...
Somnici pufosi ...

Somnici pufosi si 7 puricoshi si tie , eu continui sa pregatesc tiramisuuuuul , maine va aduc fotografii

http://www.youtube.com/watch?v=TW9uj83Vq-0
ely_a
Postat pe 20 Octombrie 2014 23:54
Astept si reteta daca a iesit bun , nu numai poze.
Neata
Rotty
Postat pe 21 Octombrie 2014 07:49
De la: Rotty, la data 2014-10-21 07:49:54Astept si reteta daca a iesit bun , nu numai poze.
Neata

Ziua buna la amiaza ! A iesit bestiallll tiramisuuu !!!! ... de aseara savurez... admir textura fina, si crocanta totodata, light, si cred ca reteta asta a fost creata pentru mine , de fapt am eu am reinventat-o .
ely_a
Postat pe 21 Octombrie 2014 17:01
De la: ely_a, la data 2014-10-21 17:01:20
De la: Rotty, la data 2014-10-21 07:49:54Astept si reteta daca a iesit bun , nu numai poze.
Neata

Ziua buna la amiaza ! A iesit bestiallll tiramisuuu !!!! ... de aseara savurez... admir textura fina, si crocanta totodata, light, si cred ca reteta asta a fost creata pentru mine , de fapt am eu am reinventat-o .

http://www.garbo.ro/comunitate/ely_a/poze/show/2/27974/tiramisu-cu-dovleac.html


http://www.garbo.ro/comunitate/ely_a/poze/show/1/27974/prajitura-cu-dovleac.html
necesita un proces mai complicat de preparare dar eeee e foarte foarte buunaaaa !!!!

si iata ca suntem
ely_a
Postat pe 21 Octombrie 2014 17:05
Ba nu suntem ...E un raspuns la titlul topicului. Cu prajitura cu dovleac .
Seara buna .

Rotty
Postat pe 21 Octombrie 2014 18:53
De la: Rotty, la data 2014-10-21 18:53:57Ba nu suntem ...E un raspuns la titlul topicului. Cu prajitura cu dovleac .
Seara buna .



ziua buna Rotty ! la pranz la mine ploua ...la voi cum e ?

ely_a
Postat pe 22 Octombrie 2014 13:09
Vant , ploaie si cam 7 grade...brrrrr...

http://i805.photobucket.com/albums/yy333/ksmosplace0/AA%20Temp/Cabin%20Interiors/rub-foyer--3.gif

Uite aici as sta toata ziua
Rotty
Postat pe 22 Octombrie 2014 15:16
De la: Rotty, la data 2014-10-22 15:16:55Vant , ploaie si cam 7 grade...brrrrr...

http://i805.photobucket.com/albums/yy333/ksmosplace0/AA%20Temp/Cabin%20Interiors/rub-foyer--3.gif

Uite aici as sta toata ziua

seara buna !!!! brrrrrrr.... veni iarna ?/ E bine bine de tat acilisea unde gasisi tu Rotty langa foc , semineu . sobitza :)))))
Noapte buna somn usor 7 purii p un picior !
ely_a
Postat pe 23 Octombrie 2014 22:55
`Tule mamarutza lor de purici , ca nu m-au lasat sa dorm La noapte sa nu-i mai trimiti la mine te rog.
Neata buna Ely.
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 08:59
Dar CE, e perioada insomniilor?
vivacedonna
Postat pe 24 Octombrie 2014 09:07
Probabil ...
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 09:10
mda
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 12:58
De la: Rotty, la data 2014-10-24 08:59:17`Tule mamarutza lor de purici , ca nu m-au lasat sa dorm La noapte sa nu-i mai trimiti la mine te rog.
Neata buna Ely.


Seara buna ! , uite ti trimit sa ai somn lin !
ely_a
Postat pe 25 Octombrie 2014 00:42
http://www.youtube.com/watch?v=Dxf_p54Ncuc

Simt ca incepem sa luptam amandoi, fiecare pentru ce are nevoie din relatie Nu stiu cum o fi asta ?!
ely_a
Postat pe 25 Octombrie 2014 00:46
http://www.youtube.com/watch?v=Dxf_p54Ncuc

Simt ca incepem sa luptam amandoi, fiecare pentru ce are nevoie din relatie Nu stiu cum o fi asta ?!
Eu ii cer mere, el imi da serbet
ely_a
Postat pe 25 Octombrie 2014 00:54
http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/17241/beneficii-tinut-de-mana/pagina-2.html
- Gestul a doua persoane de a se tine de mana este precum o simbioza. El aduce beneficii pentru amandoi, atat pentru cel care ofera, cat si pentru cel care primeste.

Detalii aici > http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/17241/beneficii-tinut-de-mana/pagina-2.html#ixzz3H6RwGuD4
ely_a
Postat pe 25 Octombrie 2014 01:11
Draga mea, vorbim despre acelasi barbat??!!!!: Am citit cu real interes, inclusiv sfaturile pe care le primesti, desi stiu ca nu te ajuta, vei face tot ce vei simti ,pana nu vei ajunge tu la saturatie, pana nu vei considera ca ai asteptat destul sau ai dat toate sansele acestei relatii , nu ai sa incetezi. E clar omul se simte mai bine cu cealalta, altfel ar fi renuntat, daca ar fi considerat ca ii este mai bine cu tine, cu siguranta te- ar fi ales. Tu, ai o relatie de 1 an si astepti. Ati inceput relatia asa cum ai spus. Fiecare avea o problema in 'relatie'., dar...tu ai divortat, el este tot acolo. Parca ar fi 'povestea'mea Si eu, am 40 si ceva, am divortat dupa 20 si ceva. Am cunoscut un El si de 4 ani nu am reusit sa ne mutam impreuna. A, eu nici macar nu am o relatie intima. Daca nu am fost de acord cand ne- am cunoscut, acum nici nu mai vad! Cu toate astea nu suntem impreuna:) Stiu ca nu procedez corect, nu ma respect si cu toate astea ma complac in...nimic. Ne vedem aproape zilnic la cafea sau masa de pranz pe...banii mei. In acesti 4 ani, a incercat o data sa puna punct 'relatiei' cu mine, dar tot au existat apeluri telefonice din partea lui. Daca m- am conformat nu l- am sunat , nu i- am raspuns cateva zile, am plecat in vacanta desi el nu a stiut, a inebunit 70 de mesaje a trimis in doua ore ca el vrea o viata , linistita, o famile...pana am ajuns in oras si apoi...nimic. Nu are nicio relatie , decat pasagere, dar de 1 an sta la fosta ,cica, nu poate sa- si plateasca chiria :) Asa o fi, dar...ma mint ...e clar ,se simte confortabil cu ea, are o casa, eu stau cu chirie ...Deci, concluzia....poti astepta si mai mult si tot degeaba...Ce sa- ti spun, eu o s- o raresc cu dusul la intalnire in fiecare zi , fara weekend ai inteles si poate incet, incet o sa ma debarasez total si nu o sa ma mai las 'tradusa'de apropourile lui ca vom fi candva impreuna. As vrea sa pot accepta pe altcineva...Din pacate, nu mai suntem tinere, am irosit 20 si ceva langa unul nepotrivit, dar...nu am invatat nimic...Bafta si putere,sa poti alege ce e bine pentru tine!
garbo287007
Postat pe 25 Octombrie 2014 06:15
De la: ely_a, la data 2014-10-25 00:42:52
De la: Rotty, la data 2014-10-24 08:59:17`Tule mamarutza lor de purici , ca nu m-au lasat sa dorm La noapte sa nu-i mai trimiti la mine te rog.
Neata buna Ely.


Seara buna ! , uite ti trimit sa ai somn lin !



Am avut , multumesc. Neata
Rotty
Postat pe 25 Octombrie 2014 08:04
daca tipa e in strainatate, el de ce trebuie sa "fuga de acasa"? Si de ce trebuie sa "caute pretexte" sa va intilniti? Pretextele pentru cine - pentru ea, care e la mama drak si oricum habar n-are, sau pentru tine?
Whatever. Sau insista el sa va mutati impreuna - sau, daca nu, las-o balta. Mai devreme sau mai tirziu iti va explica foarte clar - daca subtil nu intelegi - ca aveti interese diferite. Nu stiu de ce e atit de greu de retinut ca un barbat care vrea ceva, CERE. Nu se foieste pe linga tine ca sa il impingi tu sa ceara. Cere singur. Daca nu cere, e clar ca nu (te) vrea.
quasaria
Postat pe 25 Octombrie 2014 08:13
dai ce isi doreste....
mmiriam
Postat pe 25 Octombrie 2014 09:07
Felicitari pentru raspunsul dat!!!Este fffffffffff adevarat ce spui .
neacsustela
Postat pe 25 Octombrie 2014 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema.. 11 De la: garbo_5587 22 August 2012 11:08
Ce se ascunde in spatele profilelor in general? 193 De la: cricat 12 Noiembrie 2010 01:08
dak imi puteti spune parerea voastra 7 De la: me_reloaded 15 Octombrie 2010 17:35
,,familia la distanta,, 33 De la: valentina_16 27 Septembrie 2009 02:49
soacre poame acre 4 De la: si_totusi 26 Decembrie 2009 09:42
Setari Cookie-uri