Despre "femeile-fantana"

Ce parere aveti ?
ely_a
Postat pe 31 Octombrie 2014 13:29
Ely , io stiu numa` de "femeia avalansa" . Cum i aia "fantana" ?
Rotty
Postat pe 31 Octombrie 2014 14:44
Cât de adâncă-i fântâna?
Sau o secat puțu'?
Axl_R
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:45
poate femeile fantoma?
lllorena
Postat pe 1 Noiembrie 2014 16:47
Aia de cand e moarta ?
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2014 17:38
„Femeie-fântână“: o sintagmă creată pentru a denumi femeile a căror plăcere sexuală se manifestă prin emiterea abundentă a unui lichid în momentul orgasmului. Jacques Salomé ne oferă posibilitatea de a cunoaşte câteva astfel de femei, care au avut curajul să i se confeseze şi au fost de acord ca mărturiile lor să fie incluse într‑o carte despre acest subiect sensibil. Prin cuvintele lor directe şi sincere, deseori pline de poezie, aceste femei, numite fântână sau sursă, ne dezvăluie realitatea lor, multă vreme respinsă sau considerată o invenţie. Uimire, ruşine, dificultate de a vorbi despre strania lor experienţă celor din jur, dar şi eliberare totală în relaţiile lor sentimentale, acceptare necondiţionată a trupului lor şi a plăcerii lui; mărturiile acestor femei destabilizează unul dintre ultimele subiecte tabu. Asumându-şi astfel sexualitatea şi revendicându-şi dreptul de a fi ­diferite, „­femeile-fântână“ vorbesc în numele tuturor celor pentru care satisfacerea dorinţelor este şi în prezent aşezată pe un plan secundar, poate chiar reprimată, în numele pudorii, al unei reţineri sau al unei cenzuri personale. (di pi net)
Miafarow
Postat pe 1 Noiembrie 2014 17:51
Merci Mia No , ca m-ai luminat si pe mine...
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2014 18:57
De la: Miafarow, la data 2014-11-01 17:51:13„Femeie-fântână“: o sintagmă creată pentru a denumi femeile a căror plăcere sexuală se manifestă prin emiterea abundentă a unui lichid în momentul orgasmului. Jacques Salomé ne oferă posibilitatea de a cunoaşte câteva astfel de femei, care au avut curajul să i se confeseze şi au fost de acord ca mărturiile lor să fie incluse într‑o carte despre acest subiect sensibil. Prin cuvintele lor directe şi sincere, deseori pline de poezie, aceste femei, numite fântână sau sursă, ne dezvăluie realitatea lor, multă vreme respinsă sau considerată o invenţie. Uimire, ruşine, dificultate de a vorbi despre strania lor experienţă celor din jur, dar şi eliberare totală în relaţiile lor sentimentale, acceptare necondiţionată a trupului lor şi a plăcerii lui; mărturiile acestor femei destabilizează unul dintre ultimele subiecte tabu. Asumându-şi astfel sexualitatea şi revendicându-şi dreptul de a fi ­diferite, „­femeile-fântână“ vorbesc în numele tuturor celor pentru care satisfacerea dorinţelor este şi în prezent aşezată pe un plan secundar, poate chiar reprimată, în numele pudorii, al unei reţineri sau al unei cenzuri personale. (di pi net)

bravo Mia , ai gasit ! e vorba despre femeile care au trairi intense orgasmice, mai altfel
ely_a
Postat pe 3 Noiembrie 2014 16:46
Am o prietena care se confrunta cu astfel de orgasme, si nu se dumireste ce i se intampla...daca ii este ok...
ely_a
Postat pe 3 Noiembrie 2014 16:48
Daca una de-asta da peste un barbat gheizer, apoi sa vezi belea; de fiecare data cand vor face amor, vecinii vor trebui sa sune la 112 din cauza de inundatie.
Sassette
Postat pe 3 Noiembrie 2014 18:15
Mai, "ala-i" S(m)urd....pomperia vine mai fuga!=))
pitiTa_
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:01
Sa-i spele cu furtunu` ?
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:08
eiiii! ii face "clisma" sa-i depisteze specia....
pitiTa_
Postat pe 3 Noiembrie 2014 22:54
Subiectul este serios si delicat totodata , asa ca va rog sa comentati la tema
si nu sarcastic, daca stiti despre ce vorbim aici.
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 00:21
Subiect delicat.
Și ce faci dacă nu vrem?
Acum ai timp pt răspunsuri?
Axl_R
Postat pe 4 Noiembrie 2014 09:20
Buna Ely! Reactia mai bine zis " nereactia" cititorilor la intrebarea ta ma face sa apreciez de 2 ori pe cei care frecventeaza acest forum. Dupa cum vezi, oamenii nu-si dau cu parerea si nu judeca anumite lucruri, pe care nu le cunosc, nu au auzit, nu stiu ce inseamna. Ceea ce mie mi se pare de bun simt. Cum sa-ti dai cu parerea despre un subiect despre care ai citit pe net ce inseamna el? Ce parere poti sa ai? Ar fi simple speculatii, mai mult sau mai putin binevoitoare. Doar vezi ca la alte subiecte, raspunsurile curg: pro, contra, cu exemple, cu citate, cu pasiune, cu rautate, cu bunavointa... Pentru ca ei au trait intamplarile respective, au vazut, au fost alaturi de oameni care au patit ceva asemanator!
As zice pentru forumisti. Ceea ce este minunat si special pentru unii poate fi de neinteles pentru altii! Cuvantul este "toleranta" fara a judeca si vom trai intr-o lume mai buna!
Miafarow
Postat pe 4 Noiembrie 2014 11:48
De la: Axl_R, la data 2014-11-04 09:20:34Subiect delicat.
Și ce faci dacă nu vrem?
Acum ai timp pt răspunsuri?

Hello Axl_R! Pai ce pot sa fac daca nu vreti ?! ...asta e !
Mie mi se pare ca "ma tragi de urechi " pentru faptul ca nu raspund tot timpul aici pe forum
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 11:59
De la: Miafarow, la data 2014-11-04 11:48:44Buna Ely! Reactia mai bine zis " nereactia" cititorilor la intrebarea ta ma face sa apreciez de 2 ori pe cei care frecventeaza acest forum. Dupa cum vezi, oamenii nu-si dau cu parerea si nu judeca anumite lucruri, pe care nu le cunosc, nu au auzit, nu stiu ce inseamna. Ceea ce mie mi se pare de bun simt. Cum sa-ti dai cu parerea despre un subiect despre care ai citit pe net ce inseamna el? Ce parere poti sa ai? Ar fi simple speculatii, mai mult sau mai putin binevoitoare. Doar vezi ca la alte subiecte, raspunsurile curg: pro, contra, cu exemple, cu citate, cu pasiune, cu rautate, cu bunavointa... Pentru ca ei au trait intamplarile respective, au vazut, au fost alaturi de oameni care au patit ceva asemanator!
As zice pentru forumisti. Ceea ce este minunat si special pentru unii poate fi de neinteles pentru altii! Cuvantul este "toleranta" fara a judeca si vom trai intr-o lume mai buna!

Buna Mia ! Da ai dreptate, am citit pe un alt forum, unele pareri in legatura cu acest subiect, si de aceea am deschis aici, mi se parea mai familiar pe Garbo.
Iti multumesc pentru completarile tale, intr-o maniera eleganta si pe intelesul tuturor
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 12:04
Ți se pare. Tu ai zis că n-ai timp pt răspunsuri, când nu erau pe placul tău. (Știi tu, mutatul cu El.)
Acum decide-te, ai scris aici pt că ai o prietenă cu această pr, sau doar ai citit pe un alt forum. (Tot din lipsă de timp.)
Axl_R
Postat pe 4 Noiembrie 2014 12:43
De la: ely_a, la data 2014-10-31 13:29:54Ce parere aveti ?


Neeee, m-am prins, tu esti colectionara de "pareri"! :D

Ia zii, ce faci cu ele?
pitiTa_
Postat pe 4 Noiembrie 2014 14:40
Eu am adus fantana , despre femei sa ziceti voi...

http://i234.photobucket.com/albums/ee116/Vamplify/000e051Kk2M.gif

Vorba lui Mia , n-am fost la nunta , nu cunosc mireasa...
Rotty
Postat pe 4 Noiembrie 2014 16:55
Mi(a) mi se pare ca umbla cu ciora vopsita'n cotofana de haloween! ;))
Ely_ vrei sa sperii ca sa iesi din criza de timp si sa intri in "aia de nervi?"
N-ai sanse, ramai tot cu dej'tu-n gura!


pitiTa_
Postat pe 4 Noiembrie 2014 17:13
Femeile -fantana ? sau ... femeile - gurite, ape potabile ? .
Petrica_Bratan_1
Postat pe 4 Noiembrie 2014 19:37
De la: Miafarow, la data 2014-11-04 11:48:44Buna Ely! Reactia mai bine zis " nereactia" cititorilor la intrebarea ta ma face sa apreciez de 2 ori pe cei care frecventeaza acest forum. Dupa cum vezi, oamenii nu-si dau cu parerea si nu judeca anumite lucruri, pe care nu le cunosc, nu au auzit, nu stiu ce inseamna. Ceea ce mie mi se pare de bun simt. Cum sa-ti dai cu parerea despre un subiect despre care ai citit pe net ce inseamna el? Ce parere poti sa ai? Ar fi simple speculatii, mai mult sau mai putin binevoitoare. Doar vezi ca la alte subiecte, raspunsurile curg: pro, contra, cu exemple, cu citate, cu pasiune, cu rautate, cu bunavointa... Pentru ca ei au trait intamplarile respective, au vazut, au fost alaturi de oameni care au patit ceva asemanator!
As zice pentru forumisti. Ceea ce este minunat si special pentru unii poate fi de neinteles pentru altii! Cuvantul este "toleranta" fara a judeca si vom trai intr-o lume mai buna!


este interesant ...parerea mea !
garbo_19362
Postat pe 4 Noiembrie 2014 20:09
De la: Rotty, la data 2014-11-04 16:55:51Eu am adus fantana , despre femei sa ziceti voi...

http://i234.photobucket.com/albums/ee116/Vamplify/000e051Kk2M.gif

Vorba lui Mia , n-am fost la nunta , nu cunosc mireasa...

eu plantez si floricele ca tot au zis mai sus de floricele pe campiii ...
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:49
De la: garbo_19362, la data 2014-11-04 20:09:27
De la: Miafarow, la data 2014-11-04 11:48:44Buna Ely! Reactia mai bine zis " nereactia" cititorilor la intrebarea ta ma face sa apreciez de 2 ori pe cei care frecventeaza acest forum. Dupa cum vezi, oamenii nu-si dau cu parerea si nu judeca anumite lucruri, pe care nu le cunosc, nu au auzit, nu stiu ce inseamna. Ceea ce mie mi se pare de bun simt. Cum sa-ti dai cu parerea despre un subiect despre care ai citit pe net ce inseamna el? Ce parere poti sa ai? Ar fi simple speculatii, mai mult sau mai putin binevoitoare. Doar vezi ca la alte subiecte, raspunsurile curg: pro, contra, cu exemple, cu citate, cu pasiune, cu rautate, cu bunavointa... Pentru ca ei au trait intamplarile respective, au vazut, au fost alaturi de oameni care au patit ceva asemanator!
As zice pentru forumisti. Ceea ce este minunat si special pentru unii poate fi de neinteles pentru altii! Cuvantul este "toleranta" fara a judeca si vom trai intr-o lume mai buna!


este interesant ...parerea mea !

ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:50
De la: Axl_R, la data 2014-11-04 12:43:31Ți se pare. Tu ai zis că n-ai timp pt răspunsuri, când nu erau pe placul tău. (Știi tu, mutatul cu El.)
Acum decide-te, ai scris aici pt că ai o prietenă cu această pr, sau doar ai citit pe un alt forum. (Tot din lipsă de timp.)

M-am decis - am scris pentru ca am o prietena care traverseaza momente de "fantana/izvor"...si................. ziceam ca am citit pe alte FORUMURI despre asa ceva.
si aia cu mutatul
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:52
De la: Petrica_Bratan_1, la data 2014-11-04 19:37:24Femeile -fantana ? sau ... femeile - gurite, ape potabile ? .

Petrica detaliaza-ne si noua
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:54
De la: pitiTa_, la data 2014-11-04 17:13:33Mi(a) mi se pare ca umbla cu ciora vopsita'n cotofana de haloween! ;))
Ely_ vrei sa sperii ca sa iesi din criza de timp si sa intri in "aia de nervi?"
N-ai sanse, ramai tot cu dej'tu-n gura!




E vorba despre femeia -fantana- izvor si nu cu dej'tu ...ce tot ai cu el ?
ely_a
Postat pe 4 Noiembrie 2014 23:57
Aaa. am inteles ii vb. despre "femeia aia...aha! da' si castravetele contine 99% apa si face parte din categoria curcubitacee_lor ?

Hm! Viata insasi a femeii este un izvor nesecat, transpusa int-o curgere permanenta
a apei: line(cand ii e bine ), tulburi, picatura cu picatura pana se umple...paharul si-si poarta "amarul", mai bea si ea pt. a completa ce-i iese prin sudoare. Daca n-ar exista "femeia -fantana" nici o specie de pe planeta nu s-ar inmulti, ea este "vinovata" de existenta celor 9 miliarde si ceva de "agatatori".
Hai!Sa-si puna fiecare "camesa" in locu' potrivit si s-o gaseasca cand vrea s-o imbrace!



Numai femeia are putu', barbatu' preputul(se stie) tu, nu stiai?
Off, si cat conteaza CALITATEA ei!?

Ziua buna dimineata!
ely_ n-am nica si nici nu arat cu el!
pitiTa_
Postat pe 5 Noiembrie 2014 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai sunt atrasa de el. 19 De la: Maria_Mar_1 27 Septembrie 2016 20:59
nu mai vreau sa imi vars nervii pe el 42 De la: Ariad 19 Februarie 2011 10:02
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
Cum sa-mi recapat increderea in mine? 69 De la: garbo064415 25 Noiembrie 2012 12:47
Cum e cand te culci cu cineva prima data ? 50 De la: pik_nik 20 Ianuarie 2010 10:06
Setari Cookie-uri