Cum sa-l fac pe El sa ne mutam impreuna ?

Neata, Rotty Imi pare rau, iar am "comis-o" Unde mai pui ca am inceput sa umblam, ca niste adevarate amazoane, in cete (cu Deliana, Quasaria). Zi buna la toata lumea!
Miafarow
Postat pe 28 Octombrie 2014 10:41
noooo! Eu cred ca "voi" n-u sunteti instare sa ganditi cu propria minte, sa traiti si sa simtiti pe propria piele va luati dupa citate si le insirati pe unde aveti prilejul, doar-doar... vedeti "gasca" pe apa si ziceti ca ati trecut si pe acolo!

Mai! De unde si de cand trebuie sa te afli in vre-un "post" ca sa te apropii de D-zeu, ce-i aberatia asta? Sunteti duse?

Iubirea nu-i boala cu transmisie, o ai, o daruiesti, n-o ai, astepti ca Ghita la poarta noua si cand apare si-l vede, o ia la fuga!Lasa, o veni
el si Craciunu' ala de care zici.
Unii, numa' atunci au privilegiul sa fie luminati ca sa daruiasca, altfel, de " mandrie", nu mai incap nici pe usa lu' Garbo.

Ziua buna dimineata!
pitiTa_
Postat pe 28 Octombrie 2014 11:06
De la: Schmetterling, la data 2014-10-28 07:37:08 Frumos spus,acum nu stiu cum se aplică în realitatea de azi...
Neata,Ely_a.

Ziua buna !
ely_a
Postat pe 28 Octombrie 2014 12:03
De la: Miafarow, la data 2014-10-28 10:15:24Buna dimineata,
"Si-atat cat sufletul imi va putea sa rabde".... cam asa as comenta citatul de mai sus.
Iti propun ceva mai digerabil si mai uman:
http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/15305/cele-30-de-semne-ale-unei-mari-iubiri.html#ixzz3HQQ9wis1.

Neata ! super articolul , multumesc frumosss !
ely_a
Postat pe 28 Octombrie 2014 12:05
noapte calda ! va daruiesc o piesa foarte frumoasa, mie imi place , sper si voua ! https://www.youtube.com/watch?v=rYDL11Hy_vg
Sa aveti o zi calda !
https://www.youtube.com/watch?v=rYDL11Hy_vg
ely_a
Postat pe 28 Octombrie 2014 12:17
De la: pitiTa_, la data 2014-10-28 11:06:13noooo! Eu cred ca "voi" n-u sunteti instare sa ganditi cu propria minte, sa traiti si sa simtiti pe propria piele va luati dupa citate si le insirati pe unde aveti prilejul, doar-doar... vedeti "gasca" pe apa si ziceti ca ati trecut si pe acolo!

Mai! De unde si de cand trebuie sa te afli in vre-un "post" ca sa te apropii de D-zeu, ce-i aberatia asta? Sunteti duse?

Iubirea nu-i boala cu transmisie, o ai, o daruiesti, n-o ai, astepti ca Ghita la poarta noua si cand apare si-l vede, o ia la fuga!Lasa, o veni
el si Craciunu' ala de care zici.
Unii, numa' atunci au privilegiul sa fie luminati ca sa daruiasca, altfel, de " mandrie", nu mai incap nici pe usa lu' Garbo.

Ziua buna dimineata!

Pitito esti inversunata de dimineata
Dragostea e frumoasa si scriem trairile, ne inspira... poezia e frumoasa ...
Sa ai o zi plina de iubire !
ely_a
Postat pe 28 Octombrie 2014 12:22
din pacate este mai grava trebusoara la mine...din cauza ca stau mai mult in casa ,nu mai socializez,nu am ocazia sa cunosc pe altcineva,ma complac..Daca va veni un El,il voi parasi fara regrete .A avut destul timp sa faca ceva,dar..nu a facut.Draga mea,sa ne ajute Domnul sa ne debarasam de acest drog,numit'íubire''..
garbo287007
Postat pe 28 Octombrie 2014 17:30
De la: ely_a, la data 2014-10-28 00:59:20
Insa am sa va rog sa comentati putin aceste cuvinte :
"Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate: dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie, nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău, nu se bucură de neleguire, ci se bucură de adevăr, acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul. Dragostea nu va pieri niciodată." (1 Corinteni 13:4-8a).
vis a vi de subiectul/topicul deschis aici, mai sus


"se bucura de adevar" - total de acord... Tu STII care e adevarul? Vizualizezi momentele lor de tandrete? Esti capabila sa le urezi in mod sincer de bine impreuna, nu de rau? In fond, "dragostea nu cauta in folosul sau" si "nu pizmuieste". Asa ca n-ar trebui sa vrei sa se mute cu tine - ar trebui sa fii fericita ca se simt bine impreuna, nu?
quasaria
Postat pe 29 Octombrie 2014 05:09
De la: garbo287007, la data 2014-10-28 17:30:56din pacate este mai grava trebusoara la mine...din cauza ca stau mai mult in casa ,nu mai socializez,nu am ocazia sa cunosc pe altcineva,ma complac..Daca va veni un El,il voi parasi fara regrete .A avut destul timp sa faca ceva,dar..nu a facut.Draga mea,sa ne ajute Domnul sa ne debarasam de acest drog,numit'íubire''..



Si tu de ce nu iesi din casa ma rog frumos ?
Rotty
Postat pe 29 Octombrie 2014 07:29
Ca s a facut frig,cred!
Neata!
Schmetterling
Postat pe 29 Octombrie 2014 07:47
''Asa ca n-ar trebui sa vrei sa se mute cu tine - ar trebui sa fii fericita ca se simt bine impreuna, nu?''


Axl_R
Postat pe 29 Octombrie 2014 08:01
De la: Schmetterling, la data 2014-10-29 07:47:54 Ca s a facut frig,cred!
Neata!



N-are geaca ? Fular ?
Rotty
Postat pe 29 Octombrie 2014 08:03
Se gasesc de cumparat, trebuie doar sa iasa din casa!
Schmetterling
Postat pe 29 Octombrie 2014 08:36
" nu se manie" Nu-i adevarat, ba chiar"te" apuca rau
pandaliile cand dai/faci multe din dragoste si ti se raspunde " cu spatele".:( Cine-i vinovat ca si dragostea'i de mai multe feluri sau ca
cei caror-a le-o adresam o inteleg ca un ciorap de lana impletit, unu pe fata trii pe dos si mai sare cate-un ochi, ha?

S-ar potrivi, cu a chibzui mai mult daca si-ar da mana "da' ce e scris in frunte-i pus" si mania se dezlantuie
necontrolata de multe ori ca apoi sa ne cerem scz." Banalul" apare
cand sunt sau nu, acceptate!

Ziua buna pt. voi toti!
pitiTa_
Postat pe 29 Octombrie 2014 15:25
De la: Axl_R, la data 2014-10-29 08:01:06 ''Asa ca n-ar trebui sa vrei sa se mute cu tine - ar trebui sa fii fericita ca se simt bine impreuna, nu?''




Mno, "se bucura de adevarul" pe care considera ca ea il detine(liberul arbitru)... si "pizmuieste".
nu-i asa ely_? Scoate dej'tu din gura si raspunde!
pitiTa_
Postat pe 29 Octombrie 2014 15:37
Ciorapu' măcar ţine de cald.
Şi dacă se găureşte, mai cârpim...
Axl_R
Postat pe 29 Octombrie 2014 23:13
De la: garbo287007, la data 2014-10-28 17:30:56din pacate este mai grava trebusoara la mine...din cauza ca stau mai mult in casa ,nu mai socializez,nu am ocazia sa cunosc pe altcineva,ma complac..Daca va veni un El,il voi parasi fara regrete .A avut destul timp sa faca ceva,dar..nu a facut.Draga mea,sa ne ajute Domnul sa ne debarasam de acest drog,numit'íubire''..


Pai ce povestesti tu nu suna a iubire ci a dependenta. Pai cu banii pe care-i dai ca sa-l hranesti la pranz pe nenea asta cu care ai o relatie dar de fapt nu ai, nu mai bine iti cumperi niste rochite sau te-nscrii la un curs de dans, olarit, orice, ca sa iesi din colivia in care te-ai inchis ori te duci la un psiholog sa te-ajute cu stima de sine ?
deliana
Postat pe 30 Octombrie 2014 08:49
De la: Axl_R, la data 2014-10-29 23:13:41Ciorapu' măcar ţine de cald.
Şi dacă se găureşte, mai cârpim...



"esti saraca cu duhul"!
..stiu, multi ar vrea sa fie si nu stiu cum.
Adevarul este undeva pe la mijloc. Cum a cui?

Axl, ca sa-ti spun pe "limba ta", sa pricepi mai bine: vezi codru' cela, are di tati, dar undeva prin mijlocu' lui, pe unde piciorul de om n-o calcat,
poate exista, ci n-o vazut ochii matali vreodata si sa ai mare trebuinta, sau poti descoperi "un petic" arid, unde nici viermii nu misuna!

Ha! Ti incumeti sa ajungi pana acolo?...aceasta-i intrebarea!

Acolo'i "imparatia cerurilor"...si vei descoperi cat esti de fericita! :D

Ziua buna dimineata!
pitiTa_
Postat pe 30 Octombrie 2014 09:34
Însănătoșire grabnică!
Axl_R
Postat pe 30 Octombrie 2014 12:54
...cei blanzi" au IQ 160 si debitu' lu' Einstein!
...produc multa saliva si o scot la vedere:))) fara sa spuna nimic concret, arata doar textura!

Mai nou, "stima de sine" este statatoare per ansamblu'(folcloric)
Seamana cu batuta la podea de pe vremea....me-a picat fisa! acum am aflat de ce sunt atatia psiho... cu initialele pe usa apartamentelor!=)) hi hi...
pitiTa_
Postat pe 30 Octombrie 2014 13:39
mi-a*

Mai ieși din apartament! Dăunează aerul din apartamentul, fără iniațialele tale pe ușă.
Io zic băloasă, pt că nu mai poate înghite propria salivă. Venin.
Axl_R
Postat pe 30 Octombrie 2014 14:58
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".
zack
Postat pe 30 Octombrie 2014 20:43
Axl_ "veninu'i" de la fiere, mami. Acu', musai sa se" insanatoseasca grabnic" altfel, i-o scoate.

ely_ tu insa, ai luat-o la fuga!

El ii el si cand nu-i El, cand ii el nu-l vezi pe el....=)) pe tine cum te vezi?
ely_ cu tine vb.!
pitiTa_
Postat pe 30 Octombrie 2014 23:10
De la: pitiTa_, la data 2014-10-30 23:10:43Axl_ "veninu'i" de la fiere, mami. Acu', musai sa se" insanatoseasca grabnic" altfel, i-o scoate.

ely_ tu insa, ai luat-o la fuga!

El ii el si cand nu-i El, cand ii el nu-l vezi pe el....=)) pe tine cum te vezi?
ely_ cu tine vb.!

Salutaree!
Am deschis topicul acesta , si am primit sfaturi de la voi, pareri. Nu am timp sa vin aici si sa scriu tot timpul, sa va raspund.
ely_a
Postat pe 31 Octombrie 2014 13:00
De la: zack, la data 2014-10-30 20:43:45
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".

Bine ai venit Zack ! Merci pentru parerea ta
ely_a
Postat pe 31 Octombrie 2014 13:03
Multumesc pentru ca scrieti aici , pentru raspunsurile voastre! va citesc atunci cand am timp !
Va doresc numai bine
ely_a
Postat pe 31 Octombrie 2014 13:04
Asta-i bună!
Mulţumim, că ne dai voie sa-ţi răspundem.
Axl_R
Postat pe 31 Octombrie 2014 16:09
De la: zack, la data 2014-10-30 20:43:45
De la: ely_a, la data 2014-10-13 13:36:54Povestea noastra decurge de un an de zile, timp in care El avea/ are o alta relatie "subreda" , persoana respectiva fiind plecata in strainatate cand ne-am cunoscut noi doi.
Eu stiu sa iubesc fara jumatati de masura, cred ca e indragostit si El de mine, comunicam foarte bine, insa cu toate astea ...
Am ajuns la concluzia ca suntem "Friends with benefits "

Si ma deranjeaza deja lucrul acesta, am tot discutat, i-am spus despre ceea ce am nevoie eu, dar tinand cont si de El. Insa mi se pare ca batem pasul pe loc, si petrecem acum mai putin timp impreuna decat in urma cu 6 luni de zile.


Pentru o clipa in timp ce citeam mi-a trecut prin cap ca ai putea avea o relatie cu....El. Cu totul altcineva decat cel la care te refereai tu. Probabil ca o sa fie totul cum iti doresti tu atunci cand "EL" va deveni simplu... "el".


El, EL sau el, doar să se mute odat'!
Pur și simplu nu înțelege. (ea)
Axl_R
Postat pe 31 Octombrie 2014 19:54

floricele pe campii. Cind raspunsurile nu sint ce si-ar dori dra, brusc e foarte ocupata.
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2014 00:34
Tre sa recunoastem ca fata intra si raspunde Q. Nu a aruncat in nimeni cu vorbe mutdare , comparativ cu altele. O fi avand si ea servici...
Neata :)
Rotty
Postat pe 1 Noiembrie 2014 08:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea... 543 De la: byby2 12 Martie 2010 10:53
Garbo089465 40 De la: bestia 23 Decembrie 2009 10:37
daca sotia nu mai are chef de sex 627 De la: garbo002010 14 Martie 2012 11:23
Nu ma mai cauta 14 De la: garbo_7796 5 Februarie 2015 21:49
iubirea asta 13 De la: anaROBERT 26 Decembrie 2010 15:12
Setari Cookie-uri