nu stiu ce sa fac:| va rog ajutor rapid

sall;),
eu sunt un baiat din cls a 8a si mam indragostit pentru prima data de o fata din cls a 6a...faza este ca si prietenul meu cel mai bun tot din cls a 8a sa indragostit de cea mai buna prietena a fetei de care mam indragostit eu... deo saptamana am vorbit fff mult pe mess cu ea si cred ca o cunosc ff bine.. da vineri am iesit la o intalnire.. in 4:|...dar eu nu stiam ca la intalnire vor venii inca 2 fete... iar noi nu prea puteam vorbi.. si ne era jena sa le luam de mana.. iar eu cum sunt o fire mai inchisa nu prea stiam ce so intreb... ea care vorbeste despre orice.. urmatoarea intalnire a fost ziua urmatoare... si de dupa primele 15-20 de minute leam luat amandoi de mana pe iubitele noastre.. si leam dus acasa...ca trebuiau sa ajunga acasa...si nam mai vb aproape nimic pe drum... iar dupa intalnire mia spus ea pe mess ca sunt prea tacut si ca o sa vina la urmatoare intalnire cand o sa fiu si eu mai vesel...ca eu nuu iam zis inca ca sunt o fire mai tacuta si iam zis ca nu sunt in apele mele.. iar daca ii spun ca sunt o fire mai tacuta...dupa cum o cunosc eu mar refuza... si nu stiu ce sa fac:-?? iar eu o iubesc ffffffff mult.. ca ar fii prima mea iubita... da nu stiu ce sa fac:|
just_say_music
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:05
Raspuns rapid: pune mana pe carte si lasa prostiile. Cati ani ai? 14? Si ea? 12? Deja iubiti? Iubite? Iubire? Te doare capul.


ps. Asa scrii tu de obicei sau doar ti-a fost lene sa pui cratime?
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:10
sal
in clasa a 8-a???
parca era un topic "intitulat" dragostea nu are varsta
asa ca eu nu mai raspund la provocari
LILO
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:13
Invit-o si tu la o intalnire unde sa fiti doar voi 2. Si vorbeste si tu mai mult. Dar daca nu e felul tau sa vorbesti si ei ii plac vorbaretii nu prea stiu ce sa iti spun. Inseamna ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda. Si atunci asta e.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:17
hi hi maruntico..
ce stii tu?
ca eu am avut "dragut" la gardi
numai ca era in dublu exemplar...erau gemeni
si nu stiam exact de care imi place...
LILO
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:18
muzicuta,daca nu esti o tanti sau un nene care scrie fix de plictiseala si esti cine zici ca esti,nu vrei sa avem un dialog?

banuiesc ca nu ai aflat despre garbo din culegerea "Limba si literatura romana,evaluarea nationala 2010",ci ai tras cu ochiul pe la mamica
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:18
Si mie imi placea de un baiat la gradinita. Din pacate dragostea mea n-a fost impartasita.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:20
colega are dreptate,trebuie sa iti vezi serios si de scoala.in legatura cu dragostea ta,cam devreme dar vezi tu dragostea este un sentiment ce nu intreaba cand sa vina.sunt sigura ca fiind asa o fire inchisa cum zici,nu ai incercat sa vorbesti cu parintii tai,sa le explici ce simti.dar crezi ca te vor intelege?aici e vina parintilor,ca nu sunt prieteni cu copiii lor,ca nu le inteleg framantarile si nu ii sprijina in problemele lor de viata.incearca sa vorbesti cu dirigintele!crezi ca te ajuta,sa i te destainuiesti? sentimentul tau nu trebuie condamnat,se intampla la toti tinerii.dar este bine sa stie si parintii vostrii,iar scoala sa fie pe primul loc.daca nu te superi,stiu sigur ca parintii tai sau ai fetii nu va cunosc sentimentele,as vrea daca poti sa spui,esti prieten cu vre-unul din parinti?si incearca sa fi sincer fata de prietena ta.faptul ca esti mai inchis in tine,nu este un defect. ce vei face de aici inainte?incerci sa vorbesti cu parintii?daca nu vrei sa scrii pe site intra in lista mea.vb in privat.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:40
Dar de ce ii tot inviti tu pe toti la discutii in privat? Ti se pare ca stii adevarul universal si ca nimeni nu poate trai fara sfaturile tale? Parca ziceai ca n-ai timp de forum Pentru o persoana care n-are timp esti cam mult prezenta pe aici.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:43
muzicuta,tu sa stii ca si pe site si in privat forma corecta este
"sa fii sincer",nu "sa fi sincer",
"vreunul",nu "vre-unul"

elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:54
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-25 14:20:34Si mie imi placea de un baiat la gradinita. Din pacate dragostea mea n-a fost impartasita.


vaaii dor, asa e ai dreptate! cei mai frumosi barbati si eu i=am intalnit tot la gradinita....
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:11
si euuuuuuuuuu
panty_C
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:15
daca ma gandesc bine,si eu...cei mai frumosi barbati i/am intalnit la gradi,cand imi duceam copilul...
erau asa draguti cu copiii de mana
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:17
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:18
...a inceput si ptr mine weekendul!
astfel incat ma duc sa dorm....
si sa visez si eu la cei mai frumosi barbati...
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:19
florence,glumesti?
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:25
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-25 14:43:45Dar de ce ii tot inviti tu pe toti la discutii in privat? Ti se pare ca stii adevarul universal si ca nimeni nu poate trai fara sfaturile tale? Parca ziceai ca n-ai timp de forum Pentru o persoana care n-are timp esti cam mult prezenta pe aici.



exista o campanie si o adresa,pt siguranta copiilor si a adolescentilor.exista si o fundatie.dar ca sa-i trimit spre aceea adss,trebuie sa aflu daca subiectul,nu este doar,un subiect de viata.nu stii sigur cine se ascunde in spatele unui nick-name,copil,adolescent sau un parinte cu o problema de acel gen.mai usor vb in privat.apoi le dau adss unde sa se adreseze,in functie de situatie sa vb direct cu cineva specializat.referitor la timp pe net,nu este problema nimanui cat sta altcineva pe net.ca sa conchidem,nu uita ca azi e duminica, o zi de relache.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:34
in primul rand va multumesc tuturor pentru ajutor..nici nu credeam ca o sa fie deja atatea raspunsuri:O..pai la asta ma gandeam.. so invit la o intalnire numa noi 2.. dar ea o raspuns ca o sa se plictiseasca...si am ramas amutit atunci si nu am stiut ce sa spun.. si in legatura cu scoala... pun pariu ca va intelega ca o putem lasa mai moale cand sunt acele tastari nationala ca si ea mo rugat sa o mai las un pic in pace ca este perioada tezelor..asa ca nu va fi nicoproblema..si iti multumesc alexxandra fffffff mult pentru ajutorul foarte mare pe care mil dai
just_say_music
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:05
De la: elodia, la data 2010-04-25 15:25:55florence,glumesti?


nu glumeesc dragaa....de ce crezi ca bantui asa de acra pe-aici??
viatza meaa!
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:11
mai,sa fie!
da' idioate ne mai crezi,trai/ti/ar copilasii!


unde esti tu,pik nik,doamne?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare merita sa lupti atata? 26 De la: garbo092182 2 Februarie 2010 02:45
Sunt prea copila? 24 De la: AnonimSbS 9 August 2009 01:41
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro? 4 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:42
Poti fi prieten(a) cu fostul dupa ce te-a inselat? 32 De la: Freya__ 11 Martie 2011 14:57
Cum pot să-mi recucerească soția???? 9 De la: Ady_Ludu_1 18 Februarie 2017 15:39
Setari Cookie-uri