o intrebare?

buna,ma numesc raluca si am si eu o intrebare pt voi.Deci pana acuma de curand nici nu am bagat de seama ca tin asa de mult la un coleg de clasa,dar dintr-o data nu stiu sincer ce am patit am inceput sa fiu geloasa pe orice fata,chiar si pe colegele mele.Inainte in cls a 11a ma prosteam si ziceam ca arata bine si ca cik mi-ar place de el,simpteam numa o simpla simpatie.Dar in vara am mai tot vb cu el pe mess si cand a inceput scoala,bomba a explodat,am inceput sa simt nevoia sa-l vad,sa fiu ii acaparez atentia.Si sincer face cateodata niste faza din care eu simt ca poate si el simte ceva sau poate eu vreau sa ma tin de speranta ca si el tine la mine.Va dau un exemplu:
Intr-o zi am iesit de la ora si o colega de a mea la luat de brat,el ia zis so lase si atunci colega mea la lasat si ea a zis k intelege nu vrea sa o faca geloasa pe prietenasa,el nu a inteles prea bine si a intrebat pe cine si fiindca eu eram mai aproape de el i-am zis ce o zis colega mea si el a raspuns ca nu vreau ca eu sa fiu geloasa.
Alt examplu:
In aceiasi zi cand s-a intamplat faza de mai sus,eram in clasa si mam apropiat de el s-ai zic ceva,el s-a bagat in mine si i-am zis ca iar se baga in mine [k se ma intamplase de vreo 2 ori in ziua respectiva] si un coleg s-a uitat la noi si a zis k el s-a indragostit de mine eu am raspuns simplu prin da da ,iar el s-a uitat la mine si a inceput sa-mi zica asa: Esti iubirea vietii mele!!...Deci pe bune ca nu mai inteleg nimic,stiu ca ar trebui sa-l intreb direct pe el da nu stiu parca mi rusine,mi teama si mi frica ca dupa ce il intreb el sa dea un rasp negativ cu privire la sentimentele lui fata de mine si in plus sa le zica la ceilalti colegi....DEci va rog frumos dati un sfat ceva,vaa roooog frumos!!!!!!!!!
ralluccuttzza
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:02
Rallu,stii cati baieti iti vor placea in liceu si poate la facultate?iar baietii , colegii tai, stii la cate fete viseaza?suntem in sistemul consumismului.
vuvuzela
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:20
draga mea, crezi ca e mai bine sa te perpelesti asa, c-o fi, ca n-o fi, decat sa-l intrebi direct daca el considera ca e ceva intre voi ori daca vrea ceva de la tine, doar de teama ca raspunsul lui nu va fi unul satisfacator ori dorit de tine? pana la urma ce e mai bine?: sa stii limpede sau nu? ce te deranjeaza mai tare?: certitudinea ori bajbaiala? si, la urma urmei, ce daca raspunsul lui nu va fi pe masura asteptarilor tale?! inteleg ca esti in clasa a-12-a, asa ca asta nu e decat un inceput si nu trebuie s-o iei ca pe o fatalitate. acum nici macar nu stiti bine ce e cu voi (individual vorbind) ori cine sunteti voi insiva. dar apoi, ce va doriti ori ce credeti ca v-ati putea dori! si mai e ceva, omul evolueaza si idealurile se schimba, mai ales la varsta asta! asadar, va mai curge multa apa pe Dunare, pana sa poti spune cu mana pe inima si cu intreaga convingere: el e ACELA. ...ori, poate, nu vei ajunge sa spui niciodata raspicat si articulat, ci doar inganand un raspuns ce denota acceptare insotita de un oftat, si nimic mai mult. bucura-te acum cat nu prea ai idee de ceea ce inseamna responsabilitate!
esme
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:21
cel mai bine e sa porti o discutie si cu el si s avezi ce sentimente are, nu are rost in acest caz s aiti fie rusine, caile inimii sunt atit de necunoscute iar dragostea e atit de frumoas ala oric evirst!
rupt_de_realitate
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:43
Eu zic sa te tii de scoala si sa inveti sa scrii si sa te exprimi. Problemele pe care crezi ca le ai cu baietii sunt de fapt niste copilarii, de care o sa razi peste cativa ani. Cred ca ai alte probleme acum decat cele descrise de tine. Invata sa scrii intai, mai citeste o carte- doua, dezvolta-ti o exprimare coerenta si apoi ocupa-te si de prostiile astea!
Just_a_girl
Postat pe 9 Noiembrie 2010 15:22
Ai dreptate Just_a_girl inca e prea tanara ca sa-si bata capul cu aceste copilarii si la fel cu scrisul si exprimarea.
garbo026275
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:48
auzi fatoooo vi pe forumu asta sa ceri pareri tu nu ai si tu niste parinti pe acasa mai stai de vorba cu ei ca de aia ii ai ei te cunosc mai bine si stiu si ce e mai bine pt tine mai bine cum zic altii terminatii scoala si invata si tu ceva ca baieti oa sa tot ai de no sa le mai sti numarul
klaus77
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac?e doar o faza sau nu o mearga? 25 De la: bulish 14 Martie 2013 17:14
buna 45 De la: tutankhamon 12 Iunie 2009 23:40
oare mai exista ceva? 94 De la: maria10242 13 Februarie 2011 22:51
Problema.. 11 De la: garbo_5587 22 August 2012 11:08
de cand ne-am casatorit,s-a schimbat... 20 De la: ynayna 13 Noiembrie 2013 10:19
Setari Cookie-uri