Distanta

Ne-am cunoscut pe net , avand un prieten comun . De prima data cand i-am vazut pozele , am stiut ca o sa fie al meu. Nu pot sa explic sentimentul care l-am avut atunci ...
De cand am vorbit prima data , am devenit dependenti unul de altul si la 2 luni el era in aeroport in Romania.

Au urmat cateva zile superbe. Daca n-am crezut niciodata in suflete pereche , in zilele petrecute cu el am ajuns sa cred cu tarie. N-am fost indragostita niciodata cu adevarat. Dar el ma face sa-mi pierd mintile .

A venit ziua cand a trebuit sa plece. Acum ne despart peste 2000 de km ...Vorbim , ne vedem pe webcam , in acelasi ritm in care ne vedeam si inainte ...zilnic .
Dar ma apasa din ce in ce mai mult faptul ca nu-l pot avea langa mine.

Si problema nu e asta ...problema este ca , iubirea noastra e imposibila.
Posibilitatea sa devina reala la un moment dat , este egala cu 0 , deoarece eu mai am 4 ani de facultate , iar el 2 ani de master .
El are o viata acolo , familia , prietenii , serviciul , afacerea ...
Eu nu am nimic aici , dar am facultate.
Eu nu pot renunta , el n-ar putea renunta.

4 ani la distanta ?! Din pct meu de vedere e ca si cand atingi marea cu degetul ...
Sa renunt , desi cred ca mi-am intalnit barbatul vietii ? Pot oare acesti km si acesti 4 ani sa imi ia sufletul pereche de sub nas si sa ma lase printre barbatii nepotriviti dintre care va trebui in final sa aleg unul nepotrivit ?!

Nu vreau sa-l pierd ! Dar nu vad nici o solutie !
Ne vom vedea destul de rar la 2-3 luni . Dar cat va putea dura asa ?!....

Avem 23 , respectiv 26 ani .
Va rog...puneti-va in locul meu si spuneti-mi ce ati face.
art77
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:43
Dupa mine.... ai doua posibilitati:
iti ingheti anul si mergi la el... si vezi daca merge relatia si apoi cauti in tara respectiva o modalitate de continuare a studiilor. Asta este raspunsul pe care il doreai !!! NU?
a doua posibilitatea este sa iti continui studiile aici....

Chestia cu relatia la distanta ... la varsta voastra nu prea o vad bine. Relatia la distanta rezista la un cuplu sudat, cu ceva vechime.

Sufletul pereche ... de multe ori nu este ceea ce pare..... Nu vreau sa fiu carcotasa, poate chiar va potriviti, cine stie ......
cricat
Postat pe 26 Ianuarie 2011 23:42
cred ca xpresia "barbatul vietii" dupa ce l-ai vazut de citeva ori e exagerata... Care o fi fost barbatul vietii iti cam dai seama spe sfarsitul vietii, din pacate.

Altfel, dilema e reala: dar n-ai decit doua posibilitati: iti intrerupi studiile si pleci dupa el sa te lamuresti. Dupa ce te-ai lamurit le poti continua acolo. Facultatea asta e o chestie flexibila: poti sa faci zece in zece moduri daca vrei. Nici o nenorocire.
Sau poti sa il lasi sa se duca, aplicind filozofia ca, daca e sa fie al tau, va fi.
quasaria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 08:52
eu ma gandesc ca de multe ori sentimentul asta de suflet pereche e confundat cu ala de conjunctura favorabila.
primul zic eu ca ar fi de verificat& confirmat. in timp. mult.
bluelight
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:20
Au dreptate fetele cand spun de 'timp'...mai depinde si de maturitatea si experienta fiecaruia...
Eu la 23 de ani intalneam numai suflete pereche...
ufishor
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi intelegeti tipul asta? 4 De la: garbo110966 17 Iulie 2011 00:19
Relatie de 10 ani 5 De la: Red_Line_1 5 Octombrie 2016 22:48
Buna. 29 De la: Thor_again 17 Iulie 2011 22:28
Am nevoie de un sfat 7 De la: Simonnne 1 Septembrie 2015 17:40
divort dupa 22 de ani de casnicie 19 De la: chrystal_10 21 Ianuarie 2010 00:04
Setari Cookie-uri