imi iubesc sotul,dar el nu ma crede

De la: garbo_403368, la data 2014-06-20 21:53:49buna,eu si sotul meu suntem impreuna de la varsta de 16 ani si jumatate,dar ne-am casatorit cu 11 ani...

sotul meu ma insela,a avut o relatie de un 1 si ceva.cand am descoperit punandu-l in fata faptelor,el a renuntat la amanta,iar eu l-am iertat.....

acum vreo 2 ani si jumatate m-an ratacit eu intr-o alta relatie.nu stiu exact ce a fost in capul meu,ori m-a luat valul,ori am vrut sa i-o platesc cu aceeasi moneda,chiar nu stiu raspunsul exact.el a aflat si sincer chiar daca a trecut ceva timp el nu cred ca trece peste...................

.nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca il iubesc intr-adevar si vreau sa-mi petrec restul vietii alaturi de el.


chiar nu te cred!
ca sa-l faci sa inteleaga, trebuia sa ii arati, nu sa-l inseli, oricare ti-ar fi fost motivatia (razbunare, ratacire, etc.)
mai biine te-ai uita in oglinda si ai recunoaste ca minti si te minti!
nu stiu ce anume te face sa spui ca vrei sa ramai pentru restul vietii cu el, dar cu siguranta nu iubirea!
heartbit
Postat pe 2 Iulie 2014 03:27
De la: Vlaicu_Costel_1, la data 2014-06-30 15:51:19buna ziua ,stimat forum,tin sa mentionez daca eu corespund celor relatate de personalul forumului,ar fi trebuit sa ma identific fizic cu calitatea atribuita (javra) a celorlalti participanti sau participante,oricum am gustat gluma,va multumesc!



Costele draga da peruca jos si prezinta-te ca un domn ce esti ...eee...!
garbo_19362
Postat pe 19 Iulie 2014 20:17
De la: garbo_396677, la data 2014-06-30 13:56:59...sunteti ''varza''!!! femeia a simtit nevoia sa se planga...avea nevoie de un sfat, de o incurajare....sunteti jalnici, demni de mila!



ACEST cuplu nu stie ce este increderea , devotamentul , onestitatea demnitatea ...clar !
Femeia a simtit nevoia sa se planga ca ce ...???Ca nu isi vede de familie , sot si de copiii ...???
Incurajare sa ce ... sa insele ...?
un sfat -simplu ,sunteti adulti si parinti -vedeti-va de copii si lasa-ti prostiile ...ca vine timpul sa si platiti fiecare ...copii nu iarta si timpul curge in defavoarea voastra !
CE EDUCATIE PUTETI VOI OFERI UNOR COPII CE EXEMPLE SUNTETI ...ii invatati pe copii sa nu minta sa nu insele ...?CUM ?Din carti ..?
garbo_19362
Postat pe 19 Iulie 2014 20:25
Intr-o relatie, daca unul dintre parteneri inseala o data, o s-o mai faca si a doua oara si a mia oara. Si asta e valabil si pentru tine si pentru el. Increderea s-a spulberat oricum, la fel si dragostea. Aveti grija de cei mici, pentru ca ei simt ca e ceva in neregula si de multe ori, nestiind care e problema, vor crede ca ei sunt vinovati ca voi nu va mai intelegeti. Ce intelegi tu prin independenta? Independenta din punct de vedere financiar? Te poti descurca sa-ti cresti copilasii de una singura?Eu asta inteleg prin independenta si ar fi o solutie in cele din urma, pentru linistea lor si a voastra. O viata dusa intr-un climat ostil nu face bine nimanui.
onegru
Postat pe 3 August 2014 07:46
Aceeasi acuza poti sa o faci si tu lui, el e primul care a inselat.De ce trebuie sa demonstrezi ca il iubesti, el o face cu tine?Cred ca ii dai prea multa valoare, iar in realitate nu prea o are.Gandeste cu creierul, nu cu inima.Are tupeu nu gluma.
Tia-iasi
Postat pe 3 August 2014 08:35
nu sant de acord cu ,te iubesc si raman cu tine tot restul vietii' dupa ce ai inselat....inseamna ca nu regreti,iar cand se intampla asta sant convinsa ca nu sant sentimente,nu cred ca poti spune ca te a luat valul....totul e ca vrei,ca ti doresti asta , ca ai unele lipsuri si ca ti le doresti si le cauti in alta parte.Poate ca uneori se intampla sa te faca sa intelegi ca ce ti lipseste nu sant asa...wau..si ca poti trai linistita si fara,dar chiar sa nu te simti vinovata ca le ai cautat in alta parte....
garbo242232
Postat pe 3 August 2014 09:37
Doamna cind doi patrteneri se iubesc iar unul dintre acestia face o greseala de acest gen si pe urma o face si celalalt , indifferent cati ani ar exista intre cei doi, cati copii au cei doi sa nu uitati ca nu mai poate exista iubire, deoarece lasandu--te posedat/a de un alt partener deja ai tradat un lucru (sacru) si anume (iubirea pentru un suflet) . DE CE NU VA MAI CREDE? , pentru ca ceea ce simte el pentru persoana cu care va inselat stie précis ca si dvs. vi-se intampla. Nu mereu intadevar dar sporadic tot o faceti in anumite momente . Le-as numi (momente ce amintiri , dorinte si simtiri retroactive).
Cand ai facut greseala aceste simtiri devin inerente si se produc fara voia noastra. Arsinel
garbo133906
Postat pe 3 August 2014 12:04
da,ai perfecta dreptate....un barbat nu renunta usor la o femeie pe care o iubeste sincer...totul este teatru ...
garbo089273
Postat pe 3 August 2014 12:13
dupa mine, independent unei femei nu consta in faptul de a avea amant. In rest , un cliseu......Eu te iubesc, tu ma iubesti si amandoi ne gasim refugiu in bratele amantelor/amantilor. Mi-e sila........
pirania_1960
Postat pe 3 August 2014 12:57
Dom' Arsinel, ai si mata dreptate dar de ce nu termini formularea, ha?

"Cand ai facut greseala aceste simtiri devin inerente si se produc fara voia noastra" si transforma partenera/ul in victima... "inerente"? haidi bre, filo de 2 bani!
"Baga" exprimarea care nu "impleticeste limbile si nu suceste mintile" mai departe nu ma duce gandu'! ;)
pitiTa_
Postat pe 3 August 2014 13:44
Si daca , pana la urma, avantajul tau consta in impletirea , sa inteleg , a noii tale personalitati descoperite sau formate in urma , cu dragostea pe care o simti fata de sotul tau, de ce te-ar mai durea daca el te crede sau nu? Din moment ce ai ajuns la un nivel propriu de echilibru ,si acest lucru te incanta, nu ar trebui sa iti fie suficient?
garbo_404835
Postat pe 3 August 2014 15:29
De la: garbo_403368, la data 2014-06-20 21:53:49buna,eu si sotul meu suntem impreuna de la varsta de 16 ani si jumatate,dar ne-am casatorit cu 11 ani in urma,avem 2 copii,un baiat si o fata.dupa ce am nascut baiatul am descoperit nu l-a foarte mult timp ca sotul meu ma insela,a avut o relatie de un 1 si ceva.cand am descoperit punandu-l in fata faptelor,el a renuntat la amanta,iar eu l-am iertat.dupa cativa ani a venit pe lume cel de-al 2 copil,totul bine si frumos.dar acum vreo 2 ani si jumatate m-an ratacit eu intr-o alta relatie.nu stiu exact ce a fost in capul meu,ori m-a luat valul,ori am vrut sa i-o platesc cu aceeasi moneda,chiar nu stiu raspunsul exact.el a aflat si sincer chiar daca a trecut ceva timp el nu cred ca trece peste.eu am ramas cu sotul meu pt ca il iubesc in ciuda a tot ceea ce an facut,dar el nu ma crede.cel putin asa spune.ma acuza ca eu il iubesc pe celalat care a fost in viata mea si ca am ramas cu el doar pt copii.sincer nu e asa,intr-adevar eu m-am schimbat mult in ultimul timp,poate nu ii mai arat ca il iubesc asa cum o faceam odata.inainte el era mondul meu in jurul caruia eu ma invarteam si faceam ca totul sa fie pe placul lui si cum vrea el,acum insa sunt mai independenta si nu mai fac tot ceea ce faceam inainte,lucrul care il deranjea-za.il iubesc enorm,dar sincer ma plac mai mult cum sunt acum independenta, nu ca innainte cand depindeam de el.nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca il iubesc intr-adevar si vreau sa-mi petrec restul vietii alaturi de el.


Se spune ca fiecare judeca dupa el , sotul tau continuand sa afirme ca il iubesti pe cel cu care ai avut o relatie iti confirma ca se gandeste mai mult la cea cu care a avut o relatie...in rest ii demonstrezi „iubirea„ta, prin fapte, traind alaturi de el si comportandu-te ”la fel ca el„daca viata cu el o doresti spun daca , pentru ca ma indoiesc si eu de acest lucru ,,altfel altul nu ar fi avut loc in ”patul tau„
cristina5
Postat pe 3 August 2014 16:12
De la: quasaria, la data 2014-06-28 08:26:50da, chiar "enorm" il iubesti...
Daca l-ai iubi asa enorm nu l-ai insela nici daca el te inseala. In general cind unul din doi inseala, ceva se rupe.... si e iremediabil, oricit incerci sa pretinzi ca nu e. Indiferent daca ascunzi gunoiul din sufletul tau sub pres, e tot acolo, si uneori pute mai rau daca e ascuns.
Faptul ca "ai devenit mai independenta" e un mod (disperat) de a incerca sa iti gestionezi problemele. Disperat si gresit.

Eu apreciez persoanele capabile sa ierte - pentru ca eu nu sint capabila sa iert. Dar "a ierta" nu inseamna sa i-o mai platesti vreodata. Sau sa vrei macar sa i-o mai platesti. Nu inseamna razbunare, nu inseamna nopti nedormite, nu inseamna dusmanul din pat, nu inseamna suspiciuni in plus. Sa ierti inseamna ca esti capabila sa simti ca si cum N-A FOST nimic. Sa simti, nu sa pretinzi sa simti. Daca ai capacitatea asta, bravo tie. Daca nu o ai, da-o in hirtoape in continuare, incercind sa carpesti un compromis care te depaseste.


garbo 403368 -Ar fi necesar sa citesti de doua ori nu o data ,ceeea ce a scris quasaria, poate astfel vei invata ceva pentru viata ta si nu vei mai face greseli
cristina5
Postat pe 3 August 2014 16:22
Increderea s-a spulberat oricum, la fel si dragostea. Aveti grija de cei mici, vor crede ca ei sunt vinovati ca voi nu va mai intelegeti.
Ce intelegi tu prin independenta?
Independenta din punct de vedere financiar?
Te poti descurca sa-ti cresti copilasii de una singura?Eu asta inteleg prin independenta si ar fi o solutie in cele din urma, pentru linistea lor si a voastra.
O viata dusa intr-un climat ostil nu face bine nimanui.
cand increderea dispare nu mai ramane ....nimic ....

garbo243957
Postat pe 6 August 2014 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el berbec eu taur 5 De la: mia79x 1 Iulie 2009 12:04
divort 6 De la: simonici24 10 Ianuarie 2016 18:35
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
:sml-ashamed0001: CE PARERE AVETI DESPRE FEMEILE CARE VORBESC VULGAR ? 2 De la: blondy_made_to_love 21 Octombrie 2010 11:53
Setari Cookie-uri