problemele copiiilor problemele parintilor

salutari echipei garbo Sunt intro dilema nu stiu ce sa fac in decembrie a fost o despartire de sotul meu eu eram plecata in italia la munca si el sa incurcat cu o vecina si si-a gonit copii de linga el dupa toate astea el nu a facut altceva decit sa ne ameninte ca noi trei am fi vinovati de aceasta despartire si sa ne ameninte chiar cu moartea am incercat sa discut cu el sa ne refacem familia dar nu voia ,iam cerut sa lase copii sa nui mai ameninte sa nui mai dispere dar din pacate o face in continuare Copilul a avut curaj sa se intilneasca cu el dar a sfirsit prin scandal
De frica sa numi bag copii in probleme am fost nevoita sa plec in alta tara ca in italia nu mai puteam lucra ....nu pot sa spun ca el avea prieteni dubiosi si am primit amenintari din partea lor
acum sunt in alta tara o duc ff greu acasa nu mai sunt banii care erau DAR problema cea mai grava este ca intre timp copilul meu care face acum pe 9 iunie 19 ani sa casatorit nu are servici si nu mai comunica cu mine Am uitat sa va spun mai am o fetita in facultate iar copii traiesc in orase diferite copilul a ramas in casa mea iar fata o am in gazda NU STIU CE SA FAC nu vreau sami perd copii oare problema sunt banii sau copilul meu are o influenta de la tatal lui sau nevasta care o are
lam rugat sa se angajeze si el ca nu fac fata cu banii si ma minte ca se duce la lucru dar nu o face
doresc un sfat
nu stiu cum sa li apropiii sa fim iarasi ca inainte sa discutam sa ne ajutam
neco
Postat pe 4 Iunie 2012 14:08
Ai incercat sa-ti refaci "familia"cu unul care si-a gonit copiii din casa(copii care sunt si-ai tai) si v-a amenintat cu moartea.Ai plecat in alta tara " de frica sa numi bag copii in probleme".Adica tu ai scapat de dement si i-ai lasat pe ei sa se descurce cu dementul.Misto!Si mai misto ca ai gasit si scuza pentru fuga ta,tot pentru copii ai facut-o,nu-i asa?Copiii tai nu mai sunt mici si prosti sa nu inteleaga ca reprezinta "vax albina crema puca "pentru ambii parinti.Esti intr-o tara straina unde o duci foarte greu cu banii.Ce dracu cauti acolo si nu langa ei?"Copilul meu are o influenta de la tatal lui"-pai daca el e cel pe care l-a avut in preajma atunci cand avea nevoie de un exemplu,de cineva care sa-l iubeasca,sustina si educe,ce pretentii ai?Nu tu i-ai lasat cu el si-ai plecat in Italia?Nu stiai cu cine-ti lasi copii? "Nu vreau sami perd copii"-la asta trebuia sa te gandesti inainte de-a pleca si a-i lasa cu un om ca el.Daca totusi intr-o zi o sa-ti asezi copiii pe o treapta superioara propiilor conforturi,si ei au puterea sa te ietre,probabil vei reusi sa ti-i apropii.Pana atunci,asa din vorbe genul"copiii mei sunt prioritatea mea nr.1" e frectie diana la picior de lemn si ei o stiu si simt cel mai bine.
lala2
Postat pe 4 Iunie 2012 16:48
neco,
1- dupa parerea mea, copiii nu se lasa acasa. Nu poti sa pleci cu ei,nu pleci. NU se lasa nici cu tat-su, nici cu bunica-sa, nici cu matusa - cu nimeni altcineva.Tu ti i-ai facut, ii iei cu tine, punct.
2- in locul copiilor alora,m-as fi simtit al dreak de tradata de AMBII parinti: de ala care i-a dat afara din casa, si de tine care ti-aipus palma in fund, si nici macar cind ai aflat ca au ramas pe drumuri nu te-ai urcat in primul tren sa ii ajuti. Tu doar te lamentezi de la distanta - e inutil..
Fiu-tau a gasit in nevasta-sa prima persoana dispusa sa il ajute, si a procedat corect. Probabil si fiica-ta va face la fel.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 17:30
hai mai nu mai fiti asa duri cu biata femeie..Toate necazurile cad in capul ei...
Cum putea biata femeie sa isi creasca copiii cu salaul din romania...cu un barbat nebun.
ingura solutie este sa nu faci copiii daca simti ca nu va merge relatia.Si credema ca nu pierzi nimic.Decat sa faci copiii si sa nu ai cum sa te ocupu de ei,sau sa ii faci sa sufere mai bine nu ii mai faci.
parerea mea...
oricum daca nu ai posibilitati ca sa iti educi copiii si sa ai un barbat cu care te poti intelege o sa ai doar batai de cap..
ce pot sa zic daca femeile ar fii serioase poate si-ar putea impune punctul de vedere si barbatul le-ar repecta...dar si femeile sunt asa rele de asta si barbatii cred ca sunt asa rai cu ele nu stiu.
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 19:24
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-04 19:24:59hai mai nu mai fiti asa duri cu biata femeie..Toate necazurile cad in capul ei...
Cum putea biata femeie sa isi creasca copiii cu salarul din romania...cu un barbat nebun.
singura solutie este sa nu faci copiii daca simti ca nu va merge relatia.Si credema ca nu pierzi nimic.Decat sa faci copiii si sa nu ai cum sa te ocupi de ei,sa le dai o educatie,sau sa ii faci sa sufere mai bine nu ii mai faci.
parerea mea...
oricum daca nu ai posibilitati ca sa iti educi copiii si sa ai un barbat cu care te poti intelege o sa ai doar batai de cap..
ce pot sa zic daca femeile ar fii serioase poate si-ar putea impune punctul de vedere si barbatul le-ar repecta...dar si femeile sunt asa rele de asta si barbatii cred ca sunt asa rai cu ele nu stiu.

oricum nu este asa rau daca nu faci copiii deloc daca nu gasesti partener de viata cu care sa te poti intelege.
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 19:26
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-04 19:24:59hai mai nu mai fiti asa duri cu biata femeie..Toate necazurile cad in capul ei...

nu zau, ar trebui sa iti cer tie parerea sau ce?!
Ia vezi-ti de liturghiile tale irino... nu-mi trezi necuratu'...
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 22:04
De la: quasaria, la data 2012-06-04 22:04:32
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-04 19:24:59hai mai nu mai fiti asa duri cu biata femeie..Toate necazurile cad in capul ei...

nu zau, ar trebui sa iti cer tie parerea sau ce?!
Ia vezi-ti de liturghiile tale irino... nu-mi trezi necuratu'...
te rog lasa-l pe nicuratul ca sa doarma in continuare sau trimite-l sub pamant la culcare
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:09
e, bun, atunci corecteaza in alta parte... Mai de la distanta asa....
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 22:15
ai pocedat gresit din start! dicuta cu copiii tai si daca sunt dispusi sa ierte macar jumatate atunci poate geasesti o cale de comunicare cu ei.
adeline
Postat pe 7 Iunie 2012 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum e mai bine, casatorit sau...pacsat? 81 De la: yanyacharberet 13 Septembrie 2009 13:15
impas 28 De la: garbo_402078 16 Iulie 2014 14:26
ce sa fac...? sunt intr-o mare incurcatura !!! 32 De la: bente 2 Octombrie 2009 18:00
simt ca nu mai pot 469 De la: ancutza_76 10 Ianuarie 2016 18:29
eu si viata mea-ce am ratat-ce pot recupera din sufletul meu 12 De la: mia79x 3 Iulie 2009 00:35
Setari Cookie-uri