Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc

Da` de ce 866 ? Altfel bagi tu interdictie ?
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:06
De la: Rotty, la data 2014-04-10 20:45:08Maritata .

ieti sak shi dak ieshti maritat dak noi doi ni intntzelejim ghini nu ti potz dismarita?
io nu ma bag pisti barbatuzalu tau dak tu nu ieshti multzamita di iel, vin la mini pintru k io is ku adivarat om bun.giur pi ci vrei tu ia spuni kati sheva dinspri tini s ni kunoashtim
garbo_398447
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:30
De la: garbo212866, la data 2014-04-10 21:03:11invata sa scrii corect romaneste intai, si apoi posteaza aici :)

bre io shtiu s skriu romineshti&frantzuzashti&inglezeshti da aku is sub akoperiri k ma urmareshti CIA&MOSADU&KGBU
prishepi
garbo_398447
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:34
Multzam de oferta. Na te tzuc si io pe obraz . Sa visezi frumos. Da` acuma treba musai sa plec , ca altfel dau de banuit ca , vezi tu , nu-i bine sa capai pe inserat cu barbati straini Lasa ca mai vorbim noi cand ne vedem pe aici prin targ.
Noapte buna sa ai.
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:41
De la: Rotty, la data 2014-04-10 21:41:43Multzam de oferta. Na te tzuc si io pe obraz . Sa visezi frumos. Da` acuma treba musai sa plec , ca altfel dau de banuit ca , vezi tu , nu-i bine sa capai pe inserat cu barbati straini Lasa ca mai vorbim noi cand ne vedem pe aici prin targ.
Noapte buna sa ai.

ioti shi imi fashi dup shi ma tzuk di am insheput s tremur k la sheispi ani aku mo lasat balt ashe ti portz matali cu barbatzi dupe shi ni provoshi da ti prind io la inghesuial sh s vezi shi itz fak
garbo_398447
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:48
Ptiu...ptiu , ca focos mai iesti....

http://r18.imgfast.net/users/1811/10/91/42/smiles/1137157620.gif

Ni ce m-am rusanat ...Ma duc mai , ca s-o aprins lompasele pe ulitza si io tot nu-s in casa .
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 22:18
De la: Rotty, la data 2014-04-10 22:18:55Ptiu...ptiu , ca focos mai iesti....

http://r18.imgfast.net/users/1811/10/91/42/smiles/1137157620.gif

Ni ce m-am rusanat ...Ma duc mai , ca s-o aprins lompasele pe ulitza si io tot nu-s in casa .

aha vez k nu ai razistat sh ai rivinit la mini? insiamn k is mai tari k barbatzalu matali sh k dieja ti o kerdut iubiri sa shti k a me ieshti hai mai aproapi s ti samtz mai ghini
garbo_398447
Postat pe 10 Aprilie 2014 22:26
sunt foarte dezamagita de femeile din alta generatie,,de 45,50 ani..Asa urat vorbesc despre femei si dau vina doar pe femei ca cica nu isi educa copii ca doar asta le invata popa la biserica ca sa critice doar femeile,,ca sunt fraiere...Da preotii nu ii critica pe barbati pt ca aia ia atitudine ca sa ii critice niste excroci emotionali ca preotii..

dar nu pot intelelege cum pot fii atata de proaste femeile...Barbatii le-au prostit de cap.le-au spalat creierul sa gandeasca la fel ca ei ca barbatii...doamne
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 10 Aprilie 2014 23:15
tare proaste mai sunt femeile din alta generatie ca zic ca cica femeile de ce fac sex..de parca ele nu au facut cand erau tinere...dar acuma cand nu mai pot sunt invidiosi si critica pe tineri..Atata stiu batranii ca din cauza noastra.

imi este scarab cand vad atata prostie.
eu un ar putea el sa fie el un exemplu bun pt ceilalti oameni si sa pretinda calitatile de la oameni pe care le are el..Dar nu consider correct sa critici pe alti oameni cand tu esti la fel ca ei..sau au alte parti mai rele decat ei..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 10 Aprilie 2014 23:22
eu om ar putea el sa fie el un exemplu bun pt ceilalti oameni si sa pretinda calitatile de la oameni pe care le are el..Dar nu consider correct sa critici pe alti oameni cand tu esti la fel ca ei..sau poate ai alte parti mai rele decat ei..



ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 10 Aprilie 2014 23:26
imi este frica ca sa nu ajung si eu o proasta ca si astea daca ma marit..Pt ca barbatul va incerca mereu ma faca proasta ca sa gandeasca el in locul meu si sa facafaca sluga sa ii fac mancare si sa ii spal chilotii puturosi si sosetele.

ma apuca groaza ca ma gandesc ca or sa ma faca si pe mine asa proasta daca o sa traiesc zi de zi cu el..or sa ma nebuneasca de cap barbatul si cu masa pe care taicasu a prostito de cap sa gandeasca exact ca un barbat.
mie frica sa nu ajung si eu la fel ca ele asa ca prefer mai bine sa nu fac copii..cred ca sunt mai utila asa decat sa devin eu o proasta si copii tot la fel de prosti..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 10 Aprilie 2014 23:40
Eu nu vreau sa ajung asa proasta si rea ca femeile in varsta.
dar daca o sa am barbat ma va face si pe mine sa devin la fel de proasta si rea ca astea..si care tin doar cu barbatii,,au o gandire de barbat,,ca doar femeile trebuie sa se schimbe,,dar barbatii chiar daca inseala trebuie sa ii iertam,,ca din cauza noastra a femeilor copii sunt rai,,cu toateca barbatul spala creierul femeii si apoi copii copie gandirea de la parinti..
totul pica pe femeie..si apoi femeile maritate tot vina pe femei dau,nu inteleg cum pot face asta pt ca si ele sunt femei...imi este frica ca daca ma marit sa nu ajung si eu la fel de proasta ca si ele si sa gandesc ca un barbat ca doar femeile trebuie sa se schimbe dar barbatii chiar daca inseala trebuie iertati..Cum pot fii oare asa de proaste si rele? Eu una cred ca femeile mai in varsta vor ca noua femeilor mai tinere sa ne mearga la fel de rau ca si ele...
barbatul nu vb multe el doar se I,mpune,,nu fac aia si aia..asta inseamna ca face femeia care tace si face...si apoi alte femei in varsta care si ele sau complacut cu barbatii si au facut invata pe femeile mai tinere sa faca la fel.sa le mearga si lor rau la fel..
eu nu vreau sa fiu asa proasta si rea..dar nici nu vreau sa ma imbolnavesc de nervi sa stau cu un barbat care sa ma bata la cap sa ii asimilez prostiile apoi copii mei sa devina la fel de prosti ca si mine,,este o investitie proasta munca fara rost,,eu nu vreau sa fiu asa
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 11 Aprilie 2014 00:02
eu nu vreau sa gandesc la ele..

nici intrun caz nu vreau sa ajung asa..si chiar daca asa avea copii si nu ii pot salva pe ei sa aiba o gandire proasta din cauza gandirii gandirii proaste a barbatului.O sa ma salvez eu sa gandesc sanatos si copii ii las la barbat,pt ca eu nu pot intretine singura copii...asta nu este datoria mea,,daca barbatul imi face copii este samanta lui sa se chinuie sa ii creasca..Eu nici intrun caz nu o sa ii las lui libertate si toti banii ca el sa se distreze sa faca copii si eu sa ma chinui sa ii cresc..Mai bine sa se chinuie el sa creasca copii si eu o sa am libertate...asa ca ma salvez eu sa nu am o gandire proasta...pt ca pe oricum nu o sa ii pot salva pt ca eu nu ii pot si educa si sa muncesc...sa ii intretin...lasa sa se chinuie barbatul sa plateasca pt ei si sa ii educe cum vrea el,,oricum este plina lumea de idioti mai incao inca cativa..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 11 Aprilie 2014 00:13
Adica, cu alte cuvinte, daca nu functionezi dupa
formula :spirutuality+love= life esti iesit din tiparele ei? Ce spui tu despre femeile de 45-50 de ani este interpretabil, la fel de interpretabila este si "judecata" uneia sau altora (la gramada) dupa parerea mea.
Cine este in masura si mai presus de D-zeu sa judece oamenii limitati?
Sa nu-mi fie scormonita scoarta ca ma dezbrac de caracter si o sa citesti pe aici ce poate femeia din mine"din generatia (asta)".
Pana atunci, scrie mai clar si, nu te mai repeta, ca nu ai niciun handicap din cate-mi dau seama, clar?



447, bag seama ca ti-a sarit BROASCA si ai ramas blocat pe dinauntru.
Pune dreaq si scrie pe inteles, ca nu toata lumea ii plecata cu sorcova sa caute "stiluri"si acopera-te cu frunza in caz ca ti pierzi "pana".
Data viitoare sa scrii de bine, ca.......in fine!

pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 09:58
" Data viitoare sa scrii de bine, ca.......in fine! "

....Ca o trecut tanti garbo la curatenia de primavara si te taie la postari de nu te vezi...tot in fine .

Rotty
Postat pe 11 Aprilie 2014 11:38

Decat sa pasati vina , mai bine va educati copiii . Compotamentul unora si ce vorbe spun lasa sa se vada cat de educati sunt .

Argentina_Malcea_1
Postat pe 11 Aprilie 2014 13:30
Cu multe lamai va va trece.
Argentina_Malcea_1
Postat pe 11 Aprilie 2014 13:33
Argentina, in "tara' ta o fi asa cum spui, aici suntem in ro si ....nu cresc "lamai"!


A! si apropo pa'sapte, tu nu analiza "babele" prin prisma lu' maica-ta si a femelelelor pe unde te invarti tu de nu mai vezi bine, la 50 de ani femeile sunt doamne de categ. intai nu babe, intelegi? sau vrei sa-ti explic mai pe'ndelete mai baiete......hai, alege!
pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 14:31
De la: pitiTa_, la data 2014-04-11 14:31:50Argentina, in "tara' ta o fi asa cum spui, aici suntem in ro si ....nu cresc "lamai"!


A! si apropo pa'sapte, tu nu analiza "babele" prin prisma lu' maica-ta si a femelelelor pe unde te invarti tu de nu mai vezi bine, la 50 de ani femeile sunt doamne de categ. intai nu babe, intelegi? sau vrei sa-ti explic mai pe'ndelete mai baiete......hai, alege![/quote
pitzi tu dai lektai di skris pi aishia da ieshti habarnist rau bre la skris, ieshti un dizastru
s shti k tati doamnili divin babi da tat doamni or sa hie* da nu toati babili is doamni: tu ieshti o bab pitzi kari ti baji sangur in sama sh pintru k is jentalman nu s zak kum o fo mumta
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:08
bre ashtia di la Garbo di shi shtergitzi bre postarili meli k is di bun simtz?
io nu skriu maskari - nu ingiur - nu jigniesc lumea ku cuvinti urati. di shi pi aia i lasatzi s postezi iar pi mini ma shterjitz?
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:13
De la: pitiTa_, la data 2014-04-11 09:58:33 Adica, cu alte cuvinte, daca nu functionezi dupa
formula :spirutuality+love= life esti iesit din tiparele ei? Ce spui tu despre femeile de 45-50 de ani este interpretabil, la fel de interpretabila este si "judecata" uneia sau altora (la gramada) dupa parerea mea.
Cine este in masura si mai presus de D-zeu sa judece oamenii limitati?
Sa nu-mi fie scormonita scoarta ca ma dezbrac de caracter si o sa citesti pe aici ce poate femeia din mine"din generatia (asta)".
Pana atunci, scrie mai clar si, nu te mai repeta, ca nu ai niciun handicap din cate-mi dau seama, clar?



447, bag seama ca ti-a sarit BROASCA si ai ramas blocat pe dinauntru.
Pune dreaq si scrie pe inteles, ca nu toata lumea ii plecata cu sorcova sa caute "stiluri"si acopera-te cu frunza in caz ca ti pierzi "pana".
Data viitoare sa scrii de bine, ca.......in fine!


tanti pitzi nu pierd io timp ku matali s itz ixplik k karakteru nu il dizbrashi k pi kamesh. nu i di imbrakat - dizbrakat mankat-kumparat-vandut. il ai or nu il ai.
bre sh ma amenintz k dak nu skriu di bini di tini data viitoari shi imi fashi?
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:18
mai ratacitule, faci tu diferenta dintre strofa si catastrofa? nu mai miorlai ca mata din reclama ca nu ti-a sters nimeni postarile, nici macar nu esti instare sa le scrii....
o faci pe-a victima?
Mai bine, imi numeri ridurile sa vezi cat sunt de baba daca tot te simti lezat?
pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:20
De la: Rotty, la data 2014-04-11 11:38:13 " Data viitoare sa scrii de bine, ca.......in fine! "

....Ca o trecut tanti garbo la curatenia de primavara si te taie la postari de nu te vezi...tot in fine .


vezi tu iubiri k mor babili di shiuda sh is jeloasi pi amoru nostru? aku o trekut la amenintzari da s vez k o s treak la fapti tre s ieu kostumu di spaidermen s am puteri k s distrug shforzili reli k s ti salvez sh s traim ferishitz pan .. ni pliktisim.
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:25
tu fa-o! ai sa vezi cum rad eu "la porci" si spal cu furtunu', apoi, le dau drumu'.....sa pasca!
pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:28
De la: pitiTa_, la data 2014-04-11 16:20:56mai ratacitule, faci tu diferenta dintre strofa si catastrofa? nu mai miorlai ca mata din reclama ca nu ti-a sters nimeni postarile, nici macar nu esti instare sa le scrii....
o faci pe-a victima?
Mai bine, imi numeri ridurile sa vezi cat sunt de baba daca tot te simti lezat?

tanti pitzi ti rog io frumos s pleshi di pi topiku mieu k ieshti ixpirat sh inervant. fatz topiku tau k io promit k nu ti deranjez akolu.
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:30
Ce-a zis doctorul tau, te mai faci bine?

pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:34
tre s ieu conshediu medikal dak mai shitesk shi skri tu
promit io k nu ti sher di nevast nu vreu satz fak copchii nu vreu s ti schimb la gandiri sh la simtzari la nik k nu mai pot
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 16:40
De la: garbo_398447, la data 2014-04-11 16:25:37
De la: Rotty, la data 2014-04-11 11:38:13 " Data viitoare sa scrii de bine, ca.......in fine! "

....Ca o trecut tanti garbo la curatenia de primavara si te taie la postari de nu te vezi...tot in fine .


vezi tu iubiri k mor babili di shiuda sh is jeloasi pi amoru nostru? aku o trekut la amenintzari da s vez k o s treak la fapti tre s ieu kostumu di spaidermen s am puteri k s distrug shforzili reli k s ti salvez sh s traim ferishitz pan .. ni pliktisim.










Poate te ajuta sa scrii si romaneste. ca fericit esti si te lauzi ca o tata in capita,

Nu-i da apa la moara lu' Rotty, umbla des pe la parau, s-ar putea sa-i vezi caninii si o sa fugi cu "ea" intre picioare!;))
pitiTa_
Postat pe 11 Aprilie 2014 18:43
Corect. Nu primesc reclamatii pentru pantaloni rupti .
Rotty
Postat pe 11 Aprilie 2014 19:18
pi tati tunitili lu zeus! fumeia aista i mai re k raia vrieu sh io s hiu sangur ku iubi a me sh tanti pitzi * k bini ai mai alies numili hop sh ie dup k... nost da vez bre di manopauza lu matali sh nu deranja pi aia tiniri
garbo_398447
Postat pe 11 Aprilie 2014 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bijuuri 1 De la: garbo001656 30 Iunie 2009 20:28
Cadou amanta 27 De la: garbo_464538 31 Mai 2017 01:46
Despre cele de trebuinta pentru bunii crestini 21 De la: barboneli 2 Martie 2011 16:53
"Fostele iubirii" 18 De la: blondina_X 16 Septembrie 2015 11:19
LA MULTI ANI! 3 De la: tutankhamon 5 Decembrie 2009 13:15
Setari Cookie-uri