Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc

bai "frate_miu"=))) ai gresit ruta, nu acolo iese "vinu' bun"la "Dealu' mare":D

"shinsti", pen'ce? Ma scoti datoare si buna de cinste, inteleg, da sa stiu pt. ce! Tu du-te une-ai zis, gasesti cumva /ceva=))
Ma interesez de-o femeie ca muma-ta, vrei? da, sa nu ma'n juri pe urma cin'ti-o scos-o 'n cale!
pitiTa_
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:00
De la: garbo_398447, la data 2014-04-07 18:34:58 ai tata direptatia din lumi. aku nu mai is barbatz adivaratz kum o fo taika da nishi fumei ka muma me. s o strakat lumia. io il am igzamplu pi taika sh vrau s gasask o fumei ka muma da nu dau di ie. atz vazut ghietu fratili mieu sh o patzat. injerash ieshti on pik kam koapt
pintru min da io tat ti
oak tat pria trekut iesti sh im pari rau. kum mai ie pi la tini la foksheni oak tati is buni ?akolu s fashi vinu bun. vin la toamn la tini s fashi shinsti.
vorbeste si tu ca un om notmail bine
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:03
''notmail''
Axl_R
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:07
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-04-07 19:03:28
De la: garbo_398447, la data 2014-04-07 18:34:58 ai tata direptatia din lumi. aku nu mai is barbatz adivaratz kum o fo taika da nishi fumei ka muma me. s o strakat lumia. io il am igzamplu pi taika sh vrau s gasask o fumei ka muma da nu dau di ie. atz vazut ghietu fratili mieu sh o patzat. injerash ieshti on pik kam koapt
pintru min da io tat ti
oak tat pria trekut iesti sh im pari rau. kum mai ie pi la tini la foksheni oak tati is buni ?akolu s fashi vinu bun. vin la toamn la tini s fashi shinsti.
vorbeste si tu ca un om notmail bine


uite ca incep sa vb si eu ca el,,culmea

vb ca un om normal bine
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:23
de ce barbatii zic ca femeile sunt curve? Pt ca le cer bani cand barbatii le streseaza pt ca vor sa faca sex..Si femeile ele vor familie copii,,,nu vor sa ramana gravide apoi sa se casatoreasca si barbatul sa le forteze sa stea cu soacra si sa o frece cum vrea ea..ca vrea aia si aia..Apoi femeile din alta generatie si ele faceau sex prin paduri si prin scolile 1-8.dar ele nu cereau bani...de aceea barbatii nu le faceau curve...Ele faceau totul pe gratis..de aceea barbatii le socotesc pe femeile batrane si alte generatii femei cuminti..

pe cand pe noi femeile tinere din aceasta generatie se socotesc curve pt ca vrem bani pt ca barbatii nu vor sa coopereze ei vor sa ordone sa fie sefi.Pai sefii mereu trebuie sa plateasca
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Aprilie 2014 19:36
dar sefii nu stiu sa fie corecti,,asa cum nici liderii nu stiu sa fie corecti.in fond sunt toti barbate..si la barbate nu le place sa fie corecti

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Aprilie 2014 20:21
dar sefii nu stiu sa fie corecti,,asa cum nici liderii nu stiu sa fie corecti.in fond sunt toti barbate..si la barbate nu le place sa fie corecti

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 7 Aprilie 2014 20:22
nu vretz s raspunditz la topik sh pashi. nu stetz serioasi di lok.
dak gasashti o fumei k muma mie cari o fost frumuas& gospodin&iubituari di famili&sotz&copki&shinstit sh s nu hie mai mari di 40 di ani io ma insor bre oak
dak injerashu ierea oleak mai tinerik pi ia o alejeam k ari suflitu kurat.
noapti linishtit
garbo_398447
Postat pe 7 Aprilie 2014 20:28
Intreaba maica , ca io-ti raspund mintenas.
Noapte buna.
Rotty
Postat pe 7 Aprilie 2014 21:21
47, sa fie blonda si nemachiata? sau o machezi tu?
pitiTa_
Postat pe 7 Aprilie 2014 22:49
...Speram ca nu.
Neata.
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2014 08:56
m'dee! stiu, soarele rasare la" miaza_zi" da' nu into'deauna incalzeste sau...!

Ziua buna dimineata!...pe aici
pitiTa_
Postat pe 8 Aprilie 2014 10:16
sper ca nu mo cerut pe mine de nevasta..Pt ca eu cand aud ce minte are barbatul imi piere pofta de toate..Si daca as fii avut problem hormonale mai bine mas marita cu un vibrator decat cu un barbat..Care pare mai orthodox decat un barbat..este inofensiv.
dar eu prefer sa imi vad de treaba mea pt ca daca ma apropii de barbate aia au metodele lor de a zapaci hormonii si apoi nu vreau sa gasesc alte metode ca sa imi descarc hormonii nicidecum cu barbati..eu ma stradui sa fiu fata cuminte cat pot
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:09
De la: Rotty, la data 2014-04-07 21:21:47 Intreaba maica , ca io-ti raspund mintenas.
Noapte buna.


sper ca nu mo cerut pe mine de nevasta..Pt ca eu cand aud ce minte are barbatul imi piere pofta de toate..Si daca as fii avut problem hormonale mai bine mas marita cu un vibrator decat cu un barbat..Care pare mai orthodox decat un barbat..este inofensiv.si nu te lasa gravida ca sa trebuiasca sa faci avort..eu cred ca pt o femeie care sufera hormonal este mai practic un vibrator decat un barbat..pt ca iti [provoaca de multe ori mai multa placer decat un barbat..Pt ca decat sa iei un barbat doar pt sex si care nu are character sa ai afectiune sufleteasca mai bine dupa parerea mea iti cumperi un vibrator..este mai util si mai folositor decat un barbat parerea mea
dar eu prefer sa imi vad de treaba mea pt ca daca ma apropii de barbate aia au metodele lor de a zapaci hormonii si apoi nu vreau sa gasesc alte metode ca sa imi descarc hormonii nicidecum cu barbati..eu ma stradui sa fiu fata cuminte cat pot

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:15
De la: Rotty, la data 2014-04-07 21:21:47 Intreaba maica , ca io-ti raspund mintenas.
Noapte buna.


sper ca nu mo cerut pe mine de nevasta..Pt ca eu cand aud ce minte are barbatul imi piere pofta de toate..Si daca as fii avut problem hormonale mai bine mas marita cu un vibrator decat cu un barbat..Care pare mai orthodox decat un barbat..este inofensiv.si nu te lasa gravida ca sa trebuiasca sa faci avort..eu cred ca pt o femeie care sufera hormonal este mai practic un vibrator decat un barbat..pt ca iti [provoaca de multe ori mai multa placer decat un barbat..Pt ca decat sa iei un barbat doar pt sex si care nu are character sa ai afectiune sufleteasca mai bine dupa parerea mea iti cumperi un vibrator..este mai util si mai folositor decat un barbat parerea mea
dar eu prefer sa imi vad de treaba mea pt ca daca ma apropii de barbate aia au metodele lor de a zapaci hormonii si apoi nu vreau sa gasesc alte metode ca sa imi descarc hormonii nicidecum cu barbati..eu ma stradui sa fiu fata cuminte cat pot

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:16
))))))))asculti "mintea barbatului" cu urechea?

cum? s-o fac si eu.
pitiTa_
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:16
eu cred ca o femeie care vrea sa cunoasca un barbat mai intai trebuie sa isi cumpere un vibrator.De ce? Pt ca barbatii au tacticile lor de a zapaci hormonii femeilor nu zic si femeile care se iau dupa barbati,,depinde de principiile fiecaruia si cum vrea sa cucereasca partenera...Multi cuceresc prin seducere..

pt ca daca vrei sa iesi cu un barbat si te zapaceste hormonal ca sa nu ajungi sa te culci cu el iti descarci hormonii altfel apoi sa vezi ca il vezi cu alti ochi,,gandesti cu creierul,,acuma si daca il ai.si depinde si de ceea ce vrei si tu.

dar putini sunt barbatii care cuceresc femeia pe cai corecte fara sa ii agite hormonii si crezi ca il iubesti dar de fapt urla hormonii dupa ce tii descarci nu te mai simti atrasa de barbatul respective pt ca nu are character..
este greu sa iti faci o relatie unde sa gandesti rational pt ca oameni folosesc tactici hormonale de seductive....
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:24
barbatii folosesc seductia ca sa cucereasca femeia si asta intr-un stil care pare correct,,dar eu cred ca intentiile lor agita hormonii cred ca vb intre ei hormonii,au o vorbire doar a lor daca nu folosesti mintea ca sa te cucereasca sa iti zapaceasca hormonii la femeie..ea crede ca este iubire dar de fapt sunt hormonii..
nu zic ca este rau sa ai hormone,,este bine sa ii ai dar nu abuzezi de ei pt a duce pe cineva in eroare si de a ao face sa creada altceva de ceea ce este.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:30
eu cred ca nu atractia hormonala trebuie sa te faca sa te legi intr-o relatie cu un barbat zi de zi...CI atractia sufleteasca carcaterul da si horminii atractia fizica este bine sa o ai pt persoana respectiva dar nu este bine sa abuzezi de ei si sa ii pui sa seduca persoana sa o faci sa creada ca esti altfel decat cum esti in realitate..
hormonii ii poti lasa inactivi cred eu daca persoana nu are face trucuri care cica par inocente,,dar ele nu sunt poate ca gandurile lui rele avandu-l in preajma si le transmite si tie..Nu pot sa inteleg fenomenul.Dar cred ca un barbat cu ganduri bune nu cred ca te poate zapaci hormonal ca sa nu mai poti gandi.Nu stiu dar eu cred asta
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:37
De la: pitiTa_, la data 2014-04-08 16:16:59 ))))))))asculti "mintea barbatului" cu urechea?

cum? s-o fac si eu.

pai asta a fost dorinta mea..
Eu nu vreau sa fiu bogata sa am familie copii...
Eu vreau sa am gandire ca a unui barbat,,,adica sa nu fac ceea ce face el,,,dar vreau sa ii intru in cap sa inteleg gandirea lui...Asta imi doresc de la Dumnezeu sa ma ajute..
cateodata imi mai fuge mintea si la casatorie dar cand vad cat de rai sunt oamenii si cand ma gandesc ca daca ma marit trebuie sa stau zi de zi cu barbatul si plus mi-o mai adduce si pe maicasa pe cap,care a inraito taicasu
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:46
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-04-08 16:46:19
De la: pitiTa_, la data 2014-04-08 16:16:59 ))))))))asculti "mintea barbatului" cu urechea?

cum? s-o fac si eu.

pai asta a fost dorinta mea..
Eu nu vreau sa fiu bogata sa am familie copii...
Eu vreau sa am gandire ca a unui barbat,,,adica sa nu fac ceea ce face el,,,dar vreau sa ii intru in cap sa inteleg gandirea lui...Asta imi doresc de la Dumnezeu sa ma ajute..
cateodata imi mai fuge mintea si la casatorie dar cand vad cat de rai sunt oamenii si cand ma gandesc ca daca ma marit trebuie sa stau zi de zi cu barbatul si plus mi-o mai adduce si pe maicasa pe cap,care a inraito taicasu
imi trece repede pofta de maritat cand vad cat de rai sunt oamenii si cate interrese egoiste au...au o gandire rea
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 16:55
pai eu daca ma concentrez bine pot intelege intentiile unui om imediat..
nu zic toata lumea are nevoie de afectiune..ca sa ma mai gandesc cateodata la casatorie,dar pe mine ma intereseaza cel mai mult afectiunea sufleteasca apoi si cea fizica..pt ca daca nu iti place de cineva degeaba este si afectiunea suflteasca,sau invers degeaba iti place de cineva daca voi ganditi diferit si gandirile se resping,,se poate trai doar din afectiunea fizica..
si ca sa te mariti sa stai zi de zi cu un barbat care are o gandire rea si interese egoiste mai bine raman singura ...dar nici nu cred ca exista asa ceva...toti ma dezamagesc
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 17:04
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-04-08 16:16:03
De la: Rotty, la data 2014-04-07 21:21:47 Intreaba maica , ca io-ti raspund mintenas.
Noapte buna.


sper ca nu mo cerut pe mine de nevasta..Pt ca eu cand aud ce minte are barbatul imi piere pofta de toate..Si daca as fii avut problem hormonale mai bine mas marita cu un vibrator decat cu un barbat..Care pare mai orthodox decat un barbat..este inofensiv.si nu te lasa gravida ca sa trebuiasca sa faci avort..eu cred ca pt o femeie care sufera hormonal este mai practic un vibrator decat un barbat..pt ca iti [provoaca de multe ori mai multa placer decat un barbat..Pt ca decat sa iei un barbat doar pt sex si care nu are character sa ai afectiune sufleteasca mai bine dupa parerea mea iti cumperi un vibrator..este mai util si mai folositor decat un barbat parerea mea
dar eu prefer sa imi vad de treaba mea pt ca daca ma apropii de barbate aia au metodele lor de a zapaci hormonii si apoi nu vreau sa gasesc alte metode ca sa imi descarc hormonii nicidecum cu barbati..eu ma stradui sa fiu fata cuminte cat pot




Bravo Ingeritzo Stai linistita , ca nu te dam nici de te vrea pe 300 de camile.
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2014 18:11

Ati citit pe GARBO ce-l invata un tata pe fiul sau ?
Argentina_Malcea_1
Postat pe 8 Aprilie 2014 20:31
si chiar crezi ca ii invata tatii pe baieti asa ceva sa respecte femeia..

asta este o lume condusa de barbate prin intermediul preotilor.care se numesc pe ei preasfintia lor...Si nu slavesc pe Dumnezeu prin faptele lor..Sfant este doar Dumnezeu,Oamenii nu sunt sfinti,,toti sunt crestini,fie adevarati fie falsi faptele vorbesc..Pt ca eu nu ma uit la un om la ceea ce vorbeste si cum gandeste.Eu ma uit la fapte ca sa ii pot pune o eticheta.

oamenii in general se uita la eticheta dar nu si la fapte.Da ii professor ii destept,,poate fii destept dar poate fii om rau si isi foloseste inteligenta pt scopuri egoiste..
da este preot,,are o scoala este destept...da poate fii destept dar si-o foloseste pt scopuri egoiste..material.Lucruri materiale toti vrem dar nu ca sa le obtii batandu-ti joc de altii.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 21:29
preotii barbate niciodata nu ii critica pe barbate in biserica..Din cauza ca barbatii iau atitudine si din cauza pt ca nu le place sa fie criticati de niste preoti care nu sunt cinstiti..

asa ca preotii biserica critica doar femeia,,ca noi sa fim noi sa dregem..Ca noi femeile suntem niste fraiere ca sa ne critice si sa ne duca de nas niste preoti fara valori morale..

eu cred ca biserica nu are dreptul sa critice pe nimeni..Ci poate sa ne educe prin exemplu propriu..dar sa fie un exemplu bun constructiv..Nu sa faca tot felul de lucruri cum ar fii sa se inchine la oase de credinciosi morti si sa ne oblige si pe noi sa facem tot la fel.
Mie imi este frica sa ma inchin la moarte si oase de credinciosi morti cum ma punea un preot orthodox..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 21:36
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-04-08 21:36:10preotii barbate niciodata nu ii critica pe barbate in biserica..Din cauza ca barbatii iau atitudine si din cauza pt ca nu le place sa fie criticati de niste preoti care nu sunt cinstiti..

asa ca preotii biserica critica doar femeia,,ca noi sa fim noi sa dregem..Ca noi femeile suntem niste fraiere ca sa ne critice si sa ne duca de nas niste preoti fara valori morale..

eu cred ca biserica nu are dreptul sa critice pe nimeni..Ci poate sa ne educe prin exemplu propriu..dar sa fie un exemplu bun constructiv..Nu sa faca tot felul de lucruri cum ar fii sa se inchine la oase de credinciosi morti si sa ne oblige si pe noi sa facem tot la fel.
Mie imi este frica sa ma inchin la moaste si oase de credinciosi morti cum ma punea un preot orthodox..
astia te oblige sa te inchini la moarte si oase de credinciosi morti..
eu cred ca fac asta pt ca sa impredice oamenii sa se inchine direct la Iisus si Tatal ceresc pt ca oamenii sa nu fie luminati la minte si sa nu le mai da bani sa isi faca vile masini ultimul tip..dar in fond femeile dau bani la biserica or fii si baieti naivi..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 8 Aprilie 2014 21:42
447 , ia vezi tu ca era una pe aici ce o rupea numai pe italeneste. O chiar deschis un topic....vezi o tzara de soarta ei , daca nu-ti plac romancuntzele noastre. Numa` sa n-ai parte de dezamagirea vietzii , sa fie si aia tot din Focsani.
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 20:07
Maritata .
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 20:45
invata sa scrii corect romaneste intai, si apoi posteaza aici :)
garbo212866
Postat pe 10 Aprilie 2014 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce inselam? 61 De la: adinagia 2 Martie 2012 21:25
cunoaste cineva o ghicitoare in timisoara?? 15 De la: garbo_7675 4 Octombrie 2012 08:54
NU STIU CE SA MAI CRED! 207 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 23:10
de ce avem nevoie de politete? 105 De la: Freya__ 17 Aprilie 2011 20:35
Preotii predica doar prostii la biserica si enoriasii nu inteleg ca sunt mintiti din cauza ca sunt saraci cu duhul.... 3 De la: Eugenia69 3 Noiembrie 2011 16:56
Setari Cookie-uri