despartire

buna ma numesc mihaela si traiesc in germania de 7 ani.de 5 ani am o relatie foarte strinsa cu nu barbat.nu de mult de pe data de 5 octombrie vine acasa si imi zice ca nu se mai poate.ca s-a saturat de tot si de toate ca vrea sa fie singur si sa-si puna viata la punct.l-am intrebat de ce vrea pasul asta si cu mine sa-l faca dar nu-mi da un raspuns concret ca sa il pot intelege.zice ca din cauza la bani nu mai poate.nu stiu ce sa fac pt nu vreau sa il pierd.am incercat sa discut cu el dar nu mai vrea sa auda de tema asta.citeodata imi zice ca ma vrea si citeodata nu vrea sa auda de mine si traim inca impreuna in acelasi apartament.va rog ajutatima si pe mine cu un sfat.multumesc:-)))
michaela608
Postat pe 17 Octombrie 2011 19:16
mi se pare mie, sau razi la final?..:))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 19:51
Buna.

E complicat tare cu barbatii astia. Eu m-am fript de mii de ori si tot nu le dau de cap. Cred ca suntem specii diferite. :D
Sincer, cred ca nimeni nu e capabil sa-ti dea sfatul perfect, care sa reflecte cat mai bine situatia. N-ai ce sa faci decat sa il tragi de limba cu binisorul. Incercati sa comunicati calm, arata-i ca poate comunica cu tine.
Parerea mea e ca barbatii se deschid mai greu si pana iti spun adevarul (asta daca ti-l spun vreodata) trebuie sa ai rabdare. Ei privesc propriile esecuri sau probleme ca dovezi de lipsa de barbatie. Ei nu prea sunt ca noi sa se planga, sa spuna pe fata ce au pe suflet pentru ca la ei primeaza orgoliul.
Cea mai optimista varianta ar fi ca trece printr-o perioada mai nasola si asta il apasa. Desigur, el stie cel mai bine ce-l framanta.
Atentie, daca da semne ca nu prea ar mai vrea sa fiti impreuna, fugi cat poti de repede, n-ai vrea sa pierzi timpul langa un barbat nehotarat sau care pur si simplu nu te mai vrea prin preajma..
Rabdare, diplomatie si.. succes!
S-auzim numai de bine.
Elena_A87
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:18
De la: Elena_A87, la data 2011-10-21 15:18:38Buna.

E complicat tare cu barbatii astia. Eu m-am fript de mii de ori si tot nu le dau de cap. Cred ca suntem specii diferite. :D
(...)



:)))
si de cate ori zici ca te-ai fript?... pai cum sa nu fie complicat?!... gandeste-te numai la timpul necesar alocat fiecaruia... :PP
te-oi fi fript tu de mii de ori, dar cu forta nu te-a dus nimeni la...(sa-i spunem) cuptor...:PP

cat despre afirmatia ta ca am fi "specii diferite"... asta e deja de "putzul gandirii".

adica din ceea ce spui tu, e deductibil ca ori barbatii e oameni si fumeea il inseala pe om,
ori fumeea e oama... si tot il inseala pe barbat...:PP

adanca rau, nene.
=))=))


PS: inca am o nelamurire:
de capul cui sa LE dai?! si la care cap te referi?!::DDD
:))))

eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:24
" N-ai ce sa faci decat sa il tragi de limba cu binisorul ."

cred ca il trage de altceva
pustietate_in_floare
Postat pe 21 Octombrie 2011 15:55
Eh, pe forumul asta oricum nimeni n-are chef de discutii serioase, toata lumea o arde cu mistouri... Pierdere de timp, energie si nervi.

O zi placuta!
Elena_A87
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:59
De la: Elena_A87, la data 2011-10-21 15:18:38Buna.


Atentie, daca da semne ca nu prea ar mai vrea sa fiti impreuna, fugi cat poti de repede, n-ai vrea sa pierzi timpul langa un barbat nehotarat sau care pur si simplu nu te mai vrea prin preajma..
Rabdare, diplomatie si.. succes!
S-auzim numai de bine.

da, michaelo, fugi cat mai repede, ca dac-o iei mai incet, asHEa, te-apuca remuscarile si cine stie, te intorci de unde ai plecat!
numai ca io nu prea asociez, in pana mea, `rabdarea` si `diplomatia` cu pusu` picioarelor la spinare si tulea, nene!
maya_n
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:41
De la: michaela608, la data 2011-10-17 19:16:27buna ma numesc mihaela si traiesc in germania de 7 ani.de 5 ani am o relatie foarte strinsa cu nu barbat.nu de mult de pe data de 5 octombrie vine acasa si imi zice ca nu se mai poate.ca s-a saturat de tot si de toate ca vrea sa fie singur si sa-si puna viata la punct.l-am intrebat de ce vrea pasul asta si cu mine sa-l faca dar nu-mi da un raspuns concret ca sa il pot intelege.zice ca din cauza la bani nu mai poate.nu stiu ce sa fac pt nu vreau sa il pierd.am incercat sa discut cu el dar nu mai vrea sa auda de tema asta.citeodata imi zice ca ma vrea si citeodata nu vrea sa auda de mine si traim inca impreuna in acelasi apartament.va rog ajutatima si pe mine cu un sfat.multumesc:-)))




exista perioade in viata omului cand simte nevoia sa se izoleze in interiorul lui.exact cum se spune ...fiecare are nevoie de intimitate,sa faca ceva numai pentru el,sa schimbe ceva in existenta lui,sau doar simte nevoia sa fie singur o perioada...asa ca acorda/i libertatea ceruta.fi sigura ca vei castiga mai mult
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:48
De la: Elena_A87, la data 2011-10-22 15:59:50Eh, pe forumul asta oricum nimeni n-are chef de discutii serioase, toata lumea o arde cu mistouri... Pierdere de timp, energie si nervi.

O zi placuta!




nu generaliza!
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:51
da,lasa-l putin in pace cu ale lui,spune-i doar ca orice ar fi,acum sau in viitor,vei fi prietena si sprijinul lui la greu,orice decizie va lua.
sigur trece prin probleme economice sau de alt fel,si vrea sa fie singur putin,sa gaseasca solutii.
unii barbati sunt mai inchisi cred,cred ca nu se exteriorizeaza usor.
lasa putin timp,oricat ti-ar fi de greu.
fiecare bun din viata noastra,se castiga cu sacrificiu,cu stradanie.
va spune singur ce il framanta,cand va fi mai linistit.
d
daniilia
Postat pe 23 Octombrie 2011 00:36
Zici ca stati in acelasi ap.Cum platiti intretinerea?Doar el?-Atunci asteapta ..Doar tu?-da-l afara.. Pe din doua?-atunci adu in camera ta pe unul..sa vezi..gelozie{caz fericit};sau indiferenta{caz incheiat=lamurit}
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2011 18:56
De la: Elena_A87, la data 2011-10-21 15:18:38Buna.
Ei privesc propriile esecuri sau probleme ca dovezi de lipsa de barbatie. Ei nu prea sunt ca noi sa se planga, sa spuna pe fata ce au pe suflet pentru ca la ei primeaza orgoliul.


sigur :-)) Specie diferita, intr-adevar. Spre deosebire de tipologia feminina care se tavaleste pe jos cind ala ii spune ca nu o mai vrea prin preajma, io-te ai dreak barbati cum la ei primeaza cica orgoliul?! Ce o fi ala?
Cum o fi specia asta care mai are si orgoliu?
quasaria
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:29
Nu stiu cum e specia cu orgoliul, dar stiu cum e cea care se tavaleste.


Are bigudiuri, masca cu castraveti, sosete de nylon cu firul dus si difuzeaza un usor iz de ceapa calita.

Sau te refereai la cea pe care o surprinde barbatul in timp ce se tavaleste, fie si pe jos?
nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:03
specia care se tavaleste (de obicei ambele situatii sint valabile) arata in primul rind colorata. Ca un pom de craciun. Cu diversi zulufi, ruj pink, gene verzi si pampoane si volane - de obicei peste multe kg in plus..... trazneste a parfum de la distanta, si tropaie pe tocuri (cui) pe bulevard.... Neaparat are unghii lungi si sclipicioase. Si se mindreste cu ele. In general, e o tona de fiinta "fragila" (daca nu cade pe tine). Si din cind in cind behaie tare ca o iapa (aia se numeste ca ride) sau da ochii peste cap - vaaaai faaataaaa ce greeeeeu e sa te plimbi prin mall....

Nefericitul din dotare e un fel de ursuletul de plus: total lobotomizat si viitor impotent saracul, sub valuri de urlete si scancete ale creaturii infantile cu care l-a pus drak sa se incurce. De ce l-a pus drak sa se incurce, ca nu numai aluia cu coarne ii apartine vina, e cu totul alta discutie... Cert e ca acu' nu mai poate sa ii rupa sufletzelu' lu' mamitza. Sau pisica, soricel, sau whatever analogie ii gaseste jumatatii.


na...ca am facut o descriere ampla..... Ca sa nu confunzi personajul, nat.
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2011 01:44
Descrierile noastre sunt diametral opuse, fara sa insemne ca se exclud.

Bigudata are un izvor de cultura solid, unde axiomatic Luis Fernando ii mai da o sansa queridei daca aceasta hohoteste inclestata in piciorul lui stang, face promisiuni si-si cere iertare pentru toate tocanitele afumate vreodata. (tavaleala la propriu)

Shoppingareasa da frau liber amenintarilor, vocabularului cu multi de zd si zg si nu uita de mana-n sold ori de impunsul cu aratatorul spre cel de fata si intreaga lui familie neprezenta, vie sau nu. (tavaleala la figurat)

In ambele cazuri, cetateanul poate fi determinat sa-si reconsidere afirmatia ca n-o mai vrea. Poate urma fie pitty sex, fie o vizita ad-hoc la salon.

(Imi place mult cum ai spus de tona de fiinta fragila, e de retinut)

nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 03:05
offff... multam Doamne, ca m-ai scutit!....:))))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 04:23
sa zugravim si bizonul - corespondentul masculin? :-)))) Nu, ca dupa aia sintem feministe.... De femei putem discuta fara probleme.

http://www.youtube.com/watch?v=wP_G8hpHPvk&NR=1
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2011 08:22
... sau

http://youtu.be/FOsZ5Q29Trk



Putem sa descriem si personajul masculin, pentru echitate daca vrei.
Cu ce-l zugravim?
nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 10:08
De la: eu_geminy, la data 2011-10-21 15:24:29
De la: Elena_A87, la data 2011-10-21 15:18:38Buna.

E complicat tare cu barbatii astia. Eu m-am fript de mii de ori si tot nu le dau de cap. Cred ca suntem specii diferite. :D
adanca rau, nene.
=))=))




Mii ? Esti sigura?
zack
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:39
,,din cauza la bani"...banul= ochiul
Concluzie,,din cauza la"
SAL
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:51
Pai Mihaela, cum sa te sfatuim? Eu n-am nici un sfat...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Octombrie 2011 16:52
De la: Sal_a_toi, la data 2011-10-24 14:51:29,,din cauza la bani"...banul= ochiul
Concluzie,,din cauza la"


Se crede si se spune des "cutare sta cu cutare pentru bani" sau "cutare s-a despartit de cutare din cauza banilor, a lipsei lor, of course". In esenta, nici una dintre afirmatii nu e adevarata.
Banul e instrumentul altor argumente...mascate mereu...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Octombrie 2011 16:59
Q, esti inconfundabila! Ce mai faci? Tutto bene?
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Octombrie 2011 17:03
De la: Elena_A87, la data 2011-10-22 15:59:50Eh, pe forumul asta oricum nimeni n-are chef de discutii serioase, toata lumea o arde cu mistouri... Pierdere de timp, energie si nervi.

O zi placuta!

hai nu serios...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 22:30
si, bene, grazie
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2011 23:13
Cum, bene, grazie?

Si alea-alea, cu moftangiul, coate goale, mate-fripte?

Deci, nu pot sa cred!
nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 23:36
de ce, Nat?... "nimic nou sub soare", cum ar spune Eclesiastul...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 23:45
Adevarat.

Desi, ori de cate ori iti sare inima din piept de fericire, parca-parca ar fi si ceva nou, sub acelasi soare, pe care credeai ca-l stii si pe timp de vara si pe timp de iarna.
nathalie
Postat pe 25 Octombrie 2011 00:44

nat..subscriu
sunsset
Postat pe 25 Octombrie 2011 00:54
buna mihaela! eu zic sa incerci sa-l recuceresti daca il iubesti. incearca sa fi m atragatoare, sa ai alt comportament fata de el... sa fi alta. nush ...ar tb sa-i pregatesti surprize. brafta multa!
nicoleta_adina
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COANA JOITICA 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:38
dragoste imposibila.. 11 De la: camelia73 12 Iulie 2009 15:31
Loc pentru citate 157 De la: Sarikiz 21 Februarie 2013 17:07
Viata bate filmul 46 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:52
un sfat.... 14 De la: garbo188355 24 Aprilie 2013 13:35
Setari Cookie-uri