Ajutati-ma va rog.e urgent

Pleaca, stai departe de barbati insurati! Nu te gandesti la femeia aceea care are un astfel de barbat? Poate si ea il iubeste inca si sufera, poate are si copii... Cum poti sa te uiti la un barbat insurat? Daca este casatorit trebuie imediat sa nu-i apari in cale, sa nu-l cauti, ca sa te feresti pe tine de a face o fapta mizerabila si pe el, de a-si parasi familia pentru tine! Barbatii sunt slabi si gandesc in primul rand cu "capul" ...ala mic si plin de dorinte, nu cu sufletul! Gandeste-te ce vei simti tu cand o alta femei iti va lua tie iubitul? Ei, asta simte si sotia acestui barbat! Si inca ceva... poate tipul e slab si te vrea dar se va trezi la realitate si se va intoarce la sotia lui! Tu cum te vei simti cand vei fi parasita? Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face! Totul se plateste in viata, sa stii!
garbo_12519
Postat pe 25 Decembrie 2013 06:05
depinde ce-ti doresti de la viata, daca vrei statutul de amanta, este ok, daca in schimb vrei statului de sotie, atunci va trebui sa te gandesti bine inainte de a intreprinde ceva in acest sens, e mai greu, nu o sa-l poti determina sa renunte asa simpu la casnicia lui,
andoiana
Postat pe 28 Decembrie 2013 09:26
asa este andoiana , sunt ambele situatii distincte , amanta cu decoratul propriei persoane , mersul la spa si aerobic (ca sa isi mentina frumusetea care l-a cucerit ), la salonul de infrumusetare si la masaj! Iar sotia cu toate responsabilitatile unei gospodarii ,piata, spalat , calcat , curatenie , gatit pana la 1 noaptea sau si mai mult daca vin musafiri...plus copiii si toata grija fata de sotul cuceritor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo_19362
Postat pe 28 Decembrie 2013 10:57
ah, sarmana "nevasta"... Sa suspinam iar in batista.
S-a intrebat careva Penelopa aia ce dreak face de patru luni, de cind a disparut barbatu-sau ca magarul in ceata? Plinge si suspina? :-)) Face piata?
PATRU LUNI.... daca a plecat de patru luni si n-a mai venit, pardon, nu victima te numesti. Probabil posesoarea diplomei castigatoare de nevasta nu face decit sa se lafaie bine merci in banii tontului (si fara tont) si la asta se rezuma titlul nobiliar. Asa ca zit, restul telenovelelor...
Daca ai ceva demnitate in situatia asta te desparti. Cu atit mai mult cu cit il iubesti sau l-ai iubit, te desparti. Daca n-o faci, e evident ca nu pentru el iti convenea situatia, deci iti convine la fel de mult avantajul financiar si in lipsa lui.
quasaria
Postat pe 28 Decembrie 2013 12:47
pleaca, nu stie ce vrea, ar trebui sa stea singur sa se decida, s-ar putea sa te simti doar o umbrela..
garbo013347
Postat pe 1 Ianuarie 2014 23:56
Daca trece mult timp si nu face nimic care sa iti arate ca chiar tine la tine ,lasa l si nu pune suflet ca pe urma vei suferi enorm. Numai tu stii pana la urma ce este mai bine.Ai grije de tine!
garbo_394336
Postat pe 2 Ianuarie 2014 16:47
mai fata, lasa omul in pace, are familia lui, e un ticalos daca s-a combinat si cu tine...gaseste unul potrivit pentru tine...mai potrivit adica;))
Anna_Felicia_Dolhan_1
Postat pe 2 Ianuarie 2014 16:53
Eu am trecut printr-o experienta urata si eram sa imi pierd sotul din cauza unei femei fara scrupule care ma invata dupa 15 ani de casnicie cum sa traiesc cu sotul meu.Atunci sotul meu a inceput sa se comporte urat cu mine si cu fetita noastra de 10 ani,nu mai aducea bani acasa ,iar ea radea si se distra pe suferinta noastra.M-am rugat la Dumnezeu ca sa-i lumineze mintea acelei femei ,care isi facuse id-ul cu nume masculin,adica adrian_drn1 pe mess ,are si acelasi id pe netlog si se da mare acum ca si atunci ca este contabila si ca traieste in Franta.Il facuse pe sotul meu sa plece la ea si a reusit.Dar Dumnezeu nu a lasat sa se intample sa se intalneascasi s-a intors acasa dar ea totusi a continuat sa-l caute si nu se lasa.Dar suferinta in primul rand a copilului apoi a mea ,zile si nopti nedormite si nu reuseam sa ma descurc cu hrana ,platile,etc.Cine iti da inapoi acele luni pierdute fara sot si fara tata din cauza unei femei care a vrut sa faca numai rau.
M-am rugat ptr ea sa-i lumineze Dumnezeu mintea si drumul ca sa ne lase in pace ,sa nu mai aduca suferinta in familia noastra.
Am hotarat sa stie toata lumea despre aceasta femeie ,ce rau a facut sa nu se mai intample si cu alte familii.
Numele ei este DARJAN VALENTINA este din Timisoara ,are 2 id-uri adrian_drn1 si valentinadarjan,are cont si pe netlog,si cam atat stiu in momentul asta.
Sper sa nu isi construiasca fericirea pe nefericirea altor femei care sufera si va rog aveti grija .

INCA NU M-AM VINDECAT DE RAUL FACUT.DAR CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU SPER SA NU IMI MAI REVINA ACELE MOMENTE IN MINTE.
DOAMNE AJUTA!
ametist_cami
Postat pe 2 Ianuarie 2014 19:40
Buna. Daca te iubeste sta cu tine ceea ce rar sunt care iubesc cu adevarat dupa o casatorie.Eu lucrez in italia si iti pot spune ca sunt nespalati si zghirciti. La ei divortu dureaza 3 ani si costa citeva mii de euro. Daca isi permite. Si eu si sotu meu suntem aici si el are aceeas parere. Nu stiu de cit sa spuna ca e criza. Adica sa nu te ajute.Parerea mea e mai bine un roman de al nostru. Esti la inceput acum,nu ti dai seama dar sa treaca un pic de timp si imi vei da dreptate--au o alta metalitate. Ei nu stiu de cit sa rida noi ca cum de ne casatorim imediat dupa un pic de timp de cind ne cunoastem. Ei traesc ani in sir fac copii si tirziu se cununa si la biserica nu mai o data. Cautati un Roman ca e mai bun ca va trage pentru familia lui... Dzeu sa te ajute sa ti gasesti fericirea
garbo077921
Postat pe 20 Ianuarie 2014 00:59
dar cine te-a pus cami sa atirni pe spatele lui pentru "facturi si hrana"? Are mai mult de doua maini ca tine? Mai mult de doua picioare? Nu are tot un creier? TU personal de ce ai facut un copil caruia nu esti in stare sa ii asiguri supravietuirea, indiferent ca barbatu-tau moare, te lasa sau se volatizeaza?
Copilul a iesit din tine, daca nu esti capabila sa iti asumi responsabilitatea in caz ca ramai singura, atunci trebuia sa nu te inmultesti! Si lasa-ma cu textele ca "tu ai avut grija de copil", poti foarte bine sa le faci pe amindoua! Daca nu esti in stare, repet, trebuia sa NU il faci! Exista suficienti paraziti pe lumea asta ca sa ceri compatimire ca esti unul dintre ei.

921, sigur, daca are pasaport de romania e alta specie. Superioara, in principal.... de aia au romanii imaginea pe care o au. Sint superiori si neintelesi.
Ce imi plac mie nationalismele astea prostesti....






quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2014 01:33
921 nu esti bine informata.
legea divortului la ei este doar de acum 10 ani. pina atunci era casatorie pe viata.
acum pot divorta, dar dupa 3 ani de separatie din momentul in care au facut cerere de divort. daca dupa cei 3 ani separati ei tot vor sa divorteze abia de atunci incepe procesul divortului care dureza inca alti citiva ani.
de bani, nu mai spun cit costa.

iar in biserica se cununa doar o singura data.
a doua nu mai au voie in biserica

am mai spus: majoritatea italienilor se despart dar nu fac divortul.
vivacedonna
Postat pe 20 Ianuarie 2014 03:04
Au voie (cun. rel.) a 2 oară în caz de deces, bine'nţeles după divorţ. În cazu' de faţă.
E una din legile bisericii catolice.
Axl_R
Postat pe 20 Ianuarie 2014 07:58
vivacedonna
Postat pe 20 Ianuarie 2014 08:56
De la: Axl_R, la data 2014-01-20 07:58:57Au voie (cun. rel.) a 2 oară în caz de deces, bine'nţeles după divorţ. În cazu' de faţă.
E una din legile bisericii catolice.


Deces ? Stai cuminte ca-i dai idei la tanti
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2014 08:58
Io_S cu_minte.
Axl_R
Postat pe 20 Ianuarie 2014 09:10
...Ca catzelul lui dom` parinte
Nu dadea ca am fugit
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2014 09:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt intr-o mare dilema - Ajutor 12 De la: caroline87 28 Mai 2012 14:33
Mi-e dor 118 De la: daria_pet 16 Mai 2011 10:45
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
S-a schimbat dupa nasterea copilului... 47 De la: garbo_398552 12 Mai 2014 15:28
Ce parere aveti ? ... 85 De la: Ela91garbo 28 Februarie 2013 18:28
Setari Cookie-uri