Probleme

Salutare.
Am 20 de ani iar prietena mea are 15 . O iubesc super mult , as face orice pt ea.
Dar in ultima vreme imi spune ca o stresez foarte mult . Ii dadeam prea multe sms-uri si telefoane . Dar am încetat sa fiu asa " stresant " . Cand o mai sun e ok , dar uneori vb sec cu mn si parca se schimba comportamentul .
Mi-a zis ca prietenele ei o critica cand o vede ca vb la tel cu mn , ceva de genu " toata ziua vb cu ala" si a Zis sa nu o sun cand merge la sc din cauza prietenelor . Ok am înghițit si am zis ok .
Am întrebat-o daca ma iubește mult . A zis ca da.
Am întrebat-o daca se simte bine cu mn si daca ar vrea sa fim cat mai mult impreuna , poate chiar mereu .
A zis ca nu stie , timpul decide . Inteleg. Asa e , dar simt o nesiguranța Aici . Stiu ca e micuta inca dar asa simt .
Intr-o zi am iesit prin centru , iar ea a mers la balul bobocilor . Stiam acest lucru desigur dar nu am mers sa nu comenteze profii . Ma plimbam prin jurul căminului cultural unde se susținea balul . A stat doar cu prietenele ei , la mn a venit doar o data , . Mam simtit super Prost , dar am așteptat-o afara pana cand sa terminat .
Vreau sa stiu parerea voastră .
Voi ce credeți ?
Multumesc
garbo_420921
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:16
Puiutule, astea sunt probleme normale la varsta voastra. Ai sa vezi ca o sa treaca odata cu timpul. Asa sunt fetele pe la 15 ani. Nici ele nu stiu ce vor si de cine sa asculte...Parerea prietenelor conteaza mult, vor sa para femei mature si cool...si tot asa. Oricum, m-ai facut sa zambesc cu nostalgie. Si....felicitari pentru scris si exprimare.
Acum, fuguta cu tine sa te pregatesti, ca imediat e pauza si poate ca vrei sa o surprinzi placut cu o floare sau o cafea.
Rotty
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:33
Multumesc mult ;)
Dar ma tem sa nu ma lase pentru altcineva .
Sau sa faca alte prostii . Majoritatea băieților isi bat joc de fete , fac ce vor cu ele si le lasa. Nu vreau sa pățească asta . Iam zis si explicat de multe ori . Ca o voi astepta oricat ar dura. O iubesc incredibil de mult .
garbo_420921
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:43
Se vede ca o iubesti si aveti o varsta atat de frumoasa si niste sentimente atat de curate, incat nu are cum sa nu fie bine. Tu, vegheaza asupra ei, insa fara sa o "sufoci",este doar un copil, nu aveti aceeasi gandire.Fa cumva sa nu devii disperat, incat sa o indepartezi prin comportament posesiv, prin gelozie, nesiguranta.
Sa fiti sanatosi si fericiti!
Schmetterling
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:50
Iti multumesc frumos .
In fiecare seara ma rog pentru ea . Si pentru noi sa fie bine .
Mereu voi veghea asupra ei.
Iti multumesc de încurajări , esti o dulce :) ;)
garbo_420921
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:55
Nimeni nu iti poate garanta ca nu o sa va despartiti, mai ales ca ea e inca mult prea "necoapta" . Dar indiferent ce se va intampla, iti doresc sa nu-ti strici si sa nu-ti inveninezi niciodata sufletul frumos pe care il ai acum. Deocamdata (vorba lui Schmett), fi intelept si bucurati-va unul de altul.
Rotty
Postat pe 24 Noiembrie 2015 09:04
Iti multumesc pentru vorbele frumoase si profunde . Asa voi face . Dar sper da fiu cu ea pentru totdeauna. Sa ne iubim cum numai in filme si povesti vezi . :) ;)
Voi avea mare grija de ea .
garbo_420921
Postat pe 24 Noiembrie 2015 09:06
Draga 921, la 15 ani tot ce zboara se mananca. Ea mai trebuie sa creasca, momentan are nevoie acum este un frate mai mare mai mult decat un Romeo, cineva cine sa o stie aduce cu picioarele pe pamant cand e prea cu capul in nori, o persoana in care sa gaseasca echilibru, cineva pe umarul caruia sa poata plange cand simte nevoia, sa o sustina mereu si sa aiba "10 tone de rabdare" cu toate toanele ei. Fara a avea intentia sa te descurajez, daca crezi ca poti fi toate acestea pentru ea, in conditiile in care deocamdata parerea prietenelor este foarte importanta, atunci merita sa astepti. Asigura-te ca si ea stie toate acestea. Daca nu, ar fi bine sa fugi tare de tot de aceasta relatie. Si mai asigura-te ca a inteles bine implicatiile relatiei cu tine, pentru ca pari a avea ganduri serioase in privinta asta. Mai exista riscul ca ea sa doreasca sa mai cunoasca si pe altcineva, nu tot universul ei se sa invarteasca imprejurul tau. Trebuie sa iei in calcul si asta. Stiu ca deocamdata iti pare in limba chineza ce iti spun eu (si sper sa nu se intample sa vrea acest lucru) dar este posibil. La varsta asta curiozitatea si naivitatea sunt o combinatie nu prea fericita. Incearca sa vezi tu lumea de la nivelul ei si nu o forta sa creasca ea la nivelul tau inainte de vreme. Risti sa te alegi cu reprosuri mai tarziu. Ar mai fi multe sa iti spun, dar nu este loc aici. Atat doar: fii intelept si inarmeaza-te cu multa rabdare. Succes. Si daca iti face placere tine-ne la curent, poate iti vom mai putea fi de folos.
angel_forever
Postat pe 24 Noiembrie 2015 12:34
De la: garbo_420921, la data 2015-11-24 09:06:12Iti multumesc pentru vorbele frumoase si profunde . Asa voi face . Dar sper da fiu cu ea pentru totdeauna. Sa ne iubim cum numai in filme si povesti vezi . :) ;)
Voi avea mare grija de ea .


"stii ca-mi dai filme", la varsta voastra. nu stiti ce-i viata si iubirea. mai bine prieteni si atat
pinkrainbow
Postat pe 24 Noiembrie 2015 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Antibiotice in sarcina 4 De la: garbo_384649 7 Octombrie 2013 22:45
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
VReau un sfat pls:D 16 De la: cretz0oolina 15 Martie 2010 21:47
Sa pastrez sarcina sau sa renunt? Am nevoie urgent de un sfat pls 20 De la: garbo_11499 27 Octombrie 2016 16:39
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 2 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 15:51
Setari Cookie-uri