sa te indragostesti de un barbat , fara sa stii ca e insurat...?

poate e o situatie penibila si fara viitor?deja era prea tarziu pt mine dar si pt el sa mai fi vrut sa rupem povestea.poate ca el era cel pe care l am cautat mereu si cel care imi ofera toata linistea si fericirea de care aveam atata nevoie.nu e deajuns sa ai de toate bani situatie satisfactii de la copiii....daca nu esti fericit degeaba.treci prin viata ca vantul.am vrut de atatea si atatea ori sa rup totul dar mereu a existat acea scanteie a dragostei intre noi e complicat mai ales cand unul din copii nu te accepta e dificil sa nu poti comenta nimic cred ca e un pacat si stiu ca suferinta copiilor e mare .dar se merita sa astept in tacere de dragul lui ziua si clipacand totul se va rezolva s?sau sa mergem fiecare pe drumul sau?poate ar trebui sa fiu eu cea egoista si sa ma bucur ca l am intalnit. si sa lupt pt el sincera sa fiu e un barbat care merita sa lupt pt el si cred ca am sa o fac.cand iubesti si te face...fericita trebuie sa depasesti toate barierele care iti stau in cale ar fi pacat sa traiesti singura cand de fapt fericirea e chiar langa tine ......as cere un sfat sau doar o parere....??
garbo196453
Postat pe 24 Septembrie 2011 17:17
de ce trebuie sa lupti, ca nu inteleg
e concurs
pustietate_in_floare
Postat pe 24 Septembrie 2011 17:25
ai inceput bine....POATE?
Axl_22
Postat pe 24 Septembrie 2011 17:37
cam greu sa poti sa dai un sfat de genul acesta pe un forum. eu as cere parerea unei prietene bune careia intai sa-i povestesti mai in detaliu.

eu cel putin nu agreez acest gen de relatii complicate. cred ca decizia apartine acelui barbat. daca el nu mai este multumit cu ce are si divorteaza e alta situate, dar ca sa te pui sa desparti familia respectiva, nu cred ca va fi o temelie prea buna pentru relatia ta.

de unde stii ca mai tarziu nu va veni alta, care sa te desparta la randul ei pe tine de acest barbat ?
Cristian_Lay_Bijuterii_1
Postat pe 24 Septembrie 2011 18:12


......doar o parere....


...dupa ce ai aflat ca e insurat....?

...ai acceptat sa fi ,,amanta"...

singurul lucru pe care-l poti tu, face,e sa renunti la acest statut
in rest nimic nu depinde de tine....sunt doar iluzii...si cred ,multa suferinta...

sunsset
Postat pe 24 Septembrie 2011 18:29
Nu cladi fericirea ta pe nefericirea altora. Daca era serios si nu mai avea nimic pt sotia lui, trebuia sa divorteze si apoi sa te intalnesca pe tine.
Oricum o femeie serioasa nu se incurca cu un barbat insurat, indiferent de imprejurari. Vei fi mereu pe locul 2, probabil ca asta vrei de la viata.....
Cristicuta
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:27
ca el sigur e barbat serios...si respectat....
dor72_
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:38
Cristi_cutzo... da' ce bine le stii...:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:38
niky2011
Postat pe 1 Octombrie 2011 21:15
Eu nu inteleg un lucru; cum te poti indragosti de cineva pe care nu-l cunosti? Iar daca il cunosti implicit sti ca e insurat si ;;;daca nu doresti complicatii" -- nu te bagi. Scuze, dar asta e parerea mea.
SAL
Postat pe 1 Octombrie 2011 21:21
iar la lupta????
Eugenia69
Postat pe 1 Octombrie 2011 21:25
"insurat" nu e un fel de handicap cu care s-a nascut bietul om si asta e, n-are ce face. Asa ca ar trebui sa iti pui problema altfeL; nu daca merita sa iubesti unul insurat. Ci daca merita sa iubesti unul care nu te iubeste.

Ca "unul dintre copii nu accepta" e frectie: copiii nu trebuie "sa accepte" faptul ca parintii nu se mai iubesc sau nu se mai inteleg si pot sa ia propriile decizii. N-ar trebui sa fie niste dl. Goe care bate din picior ca nu face mamitzica cum zice el. A fi parinte nu inseamna a fi sclav. Nici marioneta copiilor.



quasaria
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:44
multumesc ai dreptate dar nu e asa simplu sa te combati cu adolescenta si cu capriciie fiecaruia.
garbo196453
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:41
De la: garbo196453, la data 2011-11-06 18:41:08multumesc ai dreptate dar nu e asa simplu sa te combati cu adolescenta si cu capriciie fiecaruia.
Nu cladi fericirea ta pe nefericirea altora. Daca era serios si nu mai avea nimic pt sotia lui, trebuia sa divorteze si apoi sa te intalnesca pe tine.
Oricum o femeie serioasa nu se incurca cu un barbat insurat, indiferent de imprejurari. Vei fi mereu pe locul 2, probabil ca asta vrei de la viata.....

ingerasulluptator
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:48
da, dar iubirea...
numai iubirea, doar iubirea....
dor72_
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:50
un barbat care si-a parasit nevasta.....cand va gasi o alta iti va face tot la fel,,,si roata se va intoarce...sunt barbatii in toate santurile,,si sub poduri,peste tot nu inteleg de ce tocmai pe cei insurati ii gasiti....
ingerasulluptator
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:51
De la: dor72_, la data 2011-11-06 21:50:21da, dar iubirea...
numai iubirea, doar iubirea....
Ei iubirea....Sexul,,,pasiunea,inferbateala.....fluturasii .....iubirea este un cuvant mare......
ingerasulluptator
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:52
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-06 21:52:53
De la: dor72_, la data 2011-11-06 21:50:21da, dar iubirea...
numai iubirea, doar iubirea....
Ei iubirea....Sexul,,,pasiunea,inferbateala.....fluturasii ....principiile lipsesc....oamenii se conduc dupa instincte la fel ca catelele in calduri....iubirea este un cuvant mare......
ingerasulluptator
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:54
eu niciodata nu as putea sa fur barbatul unei femei,,,cat de frumos si apetisant si cat de mult mi-ar placea....Apoi conteaza principiile...Daca nu ai principiii,,,,in fiecare zi ti-o tragi cu cate unul,apoi altul si altul
ingerasulluptator
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:57
ingerashule ... tu n-ai putea sa furi nici un barbat ... ca si de l-ai fura... ar fugi de-ar manca pamantul cand ti-ar vedea liota de copii pe care i-i aduci si i-i pui in bratze ... dar mai ales cand ti-ar vedea piesa de rezistentza.... arsenalul de tigai...
aaaa.... nu alea pentru gatit... ci alea pentru dat in cap!!!
alfheim
Postat pe 7 Noiembrie 2011 10:39
Nu vreau sa jgnesc pe nimeni , dar stau si ma intreb cum te poti indragostii de cineva daca nu stii prea multe despre el , nu le-am inteles niciodata pe femei si cred ca nici nu o s-o fac . Dar acum sa va spun ce mi se intampla mie , de curand am venit in Italia la sotul meu , sunt venita de o saptamana , nu stiu limba decat foarte putin , in scara blocului unde stam am auzit vb romaneste , si m-am intors bucuroasa auzind o romanca , din vb in vb am intrebat-o omeneste daca stie vreun loc de munca , atat cat sa ma pot descurca cu limba deci la faza de inceput , ia zice eu vreau sa plec de sarbatori acasa si ai putea sa ma inlocuiesti doua saptamani, dar sa vii sa te prezint batranei, m-am dus increzatoare am discutat , si apoi am fost invitati atat eu cat si sotul meu pe care nu il cunosteau in momentul respectiv sa il cunoasca batrana , Vreau sa va spun ca romanca a stat cu ochii numai pe sotul meu , numai cat glumea , complimentele erau adresate numai lui, sincer mi s-a facut lehamite . Acum ma gandesc la faza sa renunt la aceste doua saptamani de munca , asta a fost si cuvintele sotului meu sa nu ma duc ca romanca e o femeie neserioasa, de asta am spus la inceput ca nu le cred pe femei , si nici nu le inteleg ,Poate ma puteti voi sfatui ce sa fac referitor la ce v-am scris despre mine si locul meu de munca gasit pentru doua saptamani.
danica
Postat pe 17 Noiembrie 2011 20:31
De la: alfheim, la data 2011-11-07 10:39:33ingerashule ... tu n-ai putea sa furi nici un barbat ... ca si de l-ai fura... ar fugi de-ar manca pamantul cand ti-ar vedea liota de copii pe care i-i aduci si i-i pui in bratze ... dar mai ales cand ti-ar vedea piesa de rezistentza.... arsenalul de tigai...
aaaa.... nu alea pentru gatit... ci alea pentru dat in cap!!!
pai aia normal ca nu stau cu mine,,pt ca ei cauta o femeie care sa ii slugareasca...pt ca asa i-a educat masa sa le faca de crapare,,,curat,calcat si ei sa se gandeasca doar la ale lor,de asta au devenit si asa egoisti....Apoi dupa ce masa i-a educat asa,,,si le-a facut toate de-a gata si i-a invatat niste egoisti,,,normal ca cauta femei pe care sa le prosteasca si sa ii slugareasca...normal cu una ca mine nu stau,,pt ca eu pun bata pe el automat....si ei nu sunt prosti sa stea sa suporte...mai bine sa suporte femeile mitocaniile lor.....eu zic ca inainte sa te casatoresti,,,trebuie sa deschizi bine ochii
dar femeile nu au minte,,,,se compromit si devin rele ca niste vrajitoare.
eu mai bine pun biciul pe barbat,decat sa devin rea ca o vrajitoare ca celelalte femei...dar barbatii nu sunt prosti sa stea....ei vor mai bine sa puna ei biciul pe femeie...si apoi si femeile daca ar fii mai serioase,,,s-ar putea impune..
dar si ele sunt lenese...mai bine tac din gura se compromit,,,si fac si ele rautati dar cu oameni nevinovati...si pe barbati ii slugaresc ca niste proaste
ingerasulluptator
Postat pe 17 Noiembrie 2011 20:44
pai barbatii aia normal ca nu stau cu mine,,pt ca ei cauta o femeie care sa ii slugareasca...pt ca asa i-a educat masa sa le faca de crapare,,,curat,calcat si ei sa se gandeasca doar la ale lor,de asta au devenit si asa egoisti....Apoi dupa ce masa i-a educat asa,,,si le-a facut toate de-a gata si i-a invatat niste egoisti,,,normal ca cauta femei pe care sa le prosteasca si sa ii slugareasca...normal cu una ca mine nu stau,,pt ca eu pun bata pe el automat....si ei nu sunt prosti sa stea sa suporte...mai bine sa suporte femeile mitocaniile lor.....eu zic ca inainte sa te casatoresti,,,trebuie sa deschizi bine ochii
dar femeile nu au minte,,,,se compromit si devin rele ca niste vrajitoare.
eu mai bine pun biciul pe barbat,decat sa devin rea ca o vrajitoare ca celelalte femei...dar barbatii nu sunt prosti sa stea....ei vor mai bine sa puna ei biciul pe femeie...si apoi si femeile daca ar fii mai serioase,,,s-ar putea impune..
dar si ele sunt lenese...mai bine tac din gura se compromit,,,si fac si ele rautati dar cu oameni nevinovati...si pe barbati ii slugaresc ca niste proaste
ingerasulluptator
Postat pe 17 Noiembrie 2011 20:46
Danica,ce este asa curios?sigur ca te poti indragosti si de o persoana despre care nu te informezi ,pana cand nu intra in atentia si in sufletul tau.uneori viata te poate dezamagi...tu ce faci te interesezi inainte sa te indragostesti de un barbat?si sa fim seriosi care este noutatea acestui aspect?se intampla unora....acum depinde de fiecare cum isi rezolva aceasta problema.nu trebuie sa judecam pe nimeni pentru asta.dragostea nu are" serviciu de informatii."
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:03
Mai, io ma angajez la SRI, inainte de a ma indragosti, din nou !
Axl_22
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:15
ce mai astepti? fugi
Eugenia69
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:18
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:19
OK !
Axl_22
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:21
femeile sunt superioare din punct de vedere biologic decat barbatii....daca femeile nu ar fii avut grija de ei si sa le dea sa manace,,la cata grija au tatii...barbatii nici nu ar fii existat si avem si recunostinta din partea barbatilor
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2011 20:12
barbatii pun femeile sa avorteze,,pt ca ei nu vor multi copiii ca sa nu se rupa muncind...dar sex vor non stop
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2011 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Cadourile in Relatiile de Lunga Durata 8 De la: lauras91 16 Iulie 2015 20:18
ce se intampla cu mine? ce pot sa fac? 17 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:20
ne vom impaca vreodata? 221 De la: garbo243377 31 Octombrie 2011 21:20
buna 45 De la: tutankhamon 12 Iunie 2009 23:40
Setari Cookie-uri