LA CINE TINE BARBATUL MAI MULT

DUPA CE SE INSOARA BARBATUL UITA DE MAMA SA,
SI TINE IN PRIMUL RIND LA EL ,IAR APOI LA NEVASTA,UITIND DE MAMA.
iacoben
Postat pe 26 Septembrie 2012 15:25
Serios? Uita de mama sa? Care barbat a facut asta??? Si femeia la cine tine cel mai mult? Parca ati facut o alianta impotriva barbatilor... Si cred ca in primul rand tine la nevasta, ca doar d'aia a "luat'o"...si dupa aia uita de mama ... iar uita de mama??? De 2 ori???
Tind sa cred ca sunt muuulti barbati care, intalnind femei cu'aceeasi gandire ca a ta...tin mai repede la un biet catel de pe strada...
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 16:14
Eu cred ca e o mama careia i s-a insurat feciorul si nu suporta "concurenta".... ...halal mama ,halal soacra....
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 17:35
Asta inclin si eu sa cred....
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 17:36
nu uita de mama lui niciodata,dar nu mai traieste cu ea,nu mai depinde de ea nici material,nici psihologic,si sotia devine number one.
ca importanta.
mama reprezinta trecutul,cand copiii se casatoresc.
mama facea si dregea,o viata.
Acum face si drege sotia,iar in viitor,sotia are grija si de batranetile soacrei,si de batranetile sotului.
mama sotului nu va fi acolo,cand el va fi batran.
copiii care s-au casatorit,pot trai fara parintii lor,dar pot trai fara sotie,si fara copiii pe care i-au facut cu ea?????
o noua familie ia locul celei vechi,si copiii sunt mai importanti decat parinii si bunicii,de aceea cine ii creste,este pe locul unu,ca importanta.
iubirea de mama ramane aceeasi,iubirea nu cunoaste nici distanta,nici timp.
numai ca CEA MAI APROPIATA PERSOANA PENTRU SOT,ESTE SOTIA LUI.
daniilia
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:48
De la: iacoben, la data 2012-09-26 15:25:15DUPA CE SE INSOARA BARBATUL UITA DE MAMA SA,
SI TINE IN PRIMUL RIND LA EL ,IAR APOI LA NEVASTA,UITIND DE MAMA.


gresit scumpo; barbatul nu va uita never-ever de mama; tu ai uitat cumva de parintii tai dupa ce ta-i maritat?
sa-ti spun un secret, sunt foarte putine mame de baieti care isi accepta nurorile asa cum sunt ; multe nu accepta si in mare partedin cazuri se rup relatiile intre familii, dar asta nu inseamnaca barbatii uita de mamele lor
adeline
Postat pe 28 Septembrie 2012 16:05
care uita de mama??
vreau sa -l cunosc si eu??
doremi
Postat pe 29 Septembrie 2012 16:10
Barbatul inteligent si bine crescut nu va uita niciodata de mama sa. Dragostea de mama e deosebita fata de dragostea acordaata unei sotii. Pentru ambele va avea recunostinta. Pentru mama sa va fi recunoscator ca urmare sacrificiilor facute pentru el; educatia data. Sotiei ii va fi recunoscator pentru iubirea ei, pentru altfel de sacrificiu: daruirea iubirii, a copiilor care ii implinesc viata. Legatura sufleteasca fata de mama se manifesta doar cand o mai intalneste, legatura sufleteasca fata de sotie e permanenta. Bine spunea cineva mai sus ca sprijinul sotiei este permanent si ultimul, deci etapele vietii se consuma altfel. Cazurile fericite sunt acelea in care mama si sotia se inteleg perfect si contribuie la trainicia familie si a fericirii ei.
garbo_4047
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:46
De la: doremi, la data 2012-09-29 16:10:03 care uita de mama??
vreau sa -l cunosc si eu??


Da' bine'ai zis... mi'ar fi placut si mie sa'l cunosc pe "dansu"...
b727ana
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:56
Foarte tare!
roxi12
Postat pe 2 Octombrie 2012 07:55
De la: doremi, la data 2012-09-29 16:10:03 care uita de mama??
vreau sa -l cunosc si eu??



Citeam candva un articol ,un psiholog vorbea despre relatia unui barbat cu mama lui. Sfatul lui era : Urmariti cum vorbeste si cum se comporta un barbat cu mama lui !!Asa se va comporta si cu sotia lui. Un barbat care isi respecta mama,isi va respecta si sotia.
GHEISA_
Postat pe 8 Octombrie 2012 09:35
In ciuda aparentelor,un barbat adevarat si sanatos este o fiinta mult mai complexa decit femeia si acesta este motivul pentru care femeile umbla inebunite dupa el.
Necazul este ca multe se pacalesc si se indragostesc de sosii ale barbatului si au un regret toata viata.
Barbatul copil tine la mama,adolescent tine la mama si un prieten,dupa 25 de ani tine la tata si femei,pe planul doi la mama,daca se insoara tine la mama si copii cu respect pentru sotie,cind ramine orfan de parinti iubeste sotia si copii,uneori mai cauta si cite o amanta pentru revigorare,insa barbatii adevarati nu-si pierd controlul si ramint toata viata linga sotie si copii.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=TSAqfh26WwM
VOIAJOR
Postat pe 8 Octombrie 2012 14:46
De la: iacoben, la data 2012-09-26 15:25:15DUPA CE SE INSOARA BARBATUL UITA DE MAMA SA,
SI TINE IN PRIMUL RIND LA EL ,IAR APOI LA NEVASTA,UITIND DE MAMA.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=lTgckK2trCI
VOIAJOR
Postat pe 8 Octombrie 2012 14:51
De la: VOIAJOR, la data 2012-10-08 14:46:45In ciuda aparentelor,un barbat adevarat si sanatos este o fiinta mult mai complexa decit femeia si acesta este motivul pentru care femeile umbla inebunite dupa el.
Necazul este ca multe se pacalesc si se indragostesc de sosii ale barbatului si au un regret toata viata.
Barbatul copil tine la mama,adolescent tine la mama si un prieten,dupa 25 de ani tine la tata si femei,pe planul doi la mama,daca se insoara tine la mama si copii cu respect pentru sotie,cind ramine orfan de parinti iubeste sotia si copii,uneori mai cauta si cite o amanta pentru revigorare,insa barbatii adevarati nu-si pierd controlul si ramint toata viata linga sotie si copii.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=TSAqfh26WwM
Un talmes balmes........ce inseamna .....sosii ale barbatului.....ca nu are cocosel?
lylu
Postat pe 9 Octombrie 2012 23:22
De la: lylu, la data 2012-10-09 23:22:17
De la: VOIAJOR, la data 2012-10-08 14:46:45In ciuda aparentelor,un barbat adevarat si sanatos este o fiinta mult mai complexa decit femeia si acesta este motivul pentru care femeile umbla inebunite dupa el.
Necazul este ca multe se pacalesc si se indragostesc de sosii ale barbatului si au un regret toata viata.
Barbatul copil tine la mama,adolescent tine la mama si un prieten,dupa 25 de ani tine la tata si femei,pe planul doi la mama,daca se insoara tine la mama si copii cu respect pentru sotie,cind ramine orfan de parinti iubeste sotia si copii,uneori mai cauta si cite o amanta pentru revigorare,insa barbatii adevarati nu-si pierd controlul si ramint toata viata linga sotie si copii.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=TSAqfh26WwM
Un talmes balmes........ce inseamna .....sosii ale barbatului.....ca nu are cocosel?

cocosel au toti mirlanii ,suflet mai putin.......

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Cs8oyOVKAFg&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 10 Octombrie 2012 18:05
De la: lylu, la data 2012-10-09 23:22:17
De la: VOIAJOR, la data 2012-10-08 14:46:45In ciuda aparentelor,un barbat adevarat si sanatos este o fiinta mult mai complexa decit femeia si acesta este motivul pentru care femeile umbla inebunite dupa el.
Necazul este ca multe se pacalesc si se indragostesc de sosii ale barbatului si au un regret toata viata.
Barbatul copil tine la mama,adolescent tine la mama si un prieten,dupa 25 de ani tine la tata si femei,pe planul doi la mama,daca se insoara tine la mama si copii cu respect pentru sotie,cind ramine orfan de parinti iubeste sotia si copii,uneori mai cauta si cite o amanta pentru revigorare,insa barbatii adevarati nu-si pierd controlul si ramint toata viata linga sotie si copii.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=TSAqfh26WwM
Un talmes balmes........ce inseamna .....sosii ale barbatului.....ca nu are cocosel?

sosie =copie care nu este tot una cu originalul
http://www.youtube.com/watch?v=Vu-Q4jWm6P4&NR=1&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Octombrie 2012 10:31
CATEGORIC! barbatul care isi respecta mama, isi v-a respecta si sotia! mama v-a face intodeauna parte din viata lui, chiar dc e la distanta. sotia reprezinta implinirea ca barbat, ca viitor tata. iubirea pt mama e una si pt sotie e alta, nu se compara, sunt diferite si unice!
in final conteaza foarte mult cum ne crestem baietii, felul cum ii educam si ce exemplu vad ei in familie!

De la: GHEISA_, la data 2012-10-08 09:35:35
De la: doremi, la data 2012-09-29 16:10:03 care uita de mama??
vreau sa -l cunosc si eu??



Citeam candva un articol ,un psiholog vorbea despre relatia unui barbat cu mama lui. Sfatul lui era : Urmariti cum vorbeste si cum se comporta un barbat cu mama lui !!Asa se va comporta si cu sotia lui. Un barbat care isi respecta mama,isi va respecta si sotia.
cris_13
Postat pe 17 Octombrie 2012 14:29
De la: GHEISA_, la data 2012-10-08 09:35:35
De la: doremi, la data 2012-09-29 16:10:03 care uita de mama??
vreau sa -l cunosc si eu??



Citeam candva un articol ,un psiholog vorbea despre relatia unui barbat cu mama lui. Sfatul lui era : Urmariti cum vorbeste si cum se comporta un barbat cu mama lui !!Asa se va comporta si cu sotia lui. Un barbat care isi respecta mama,isi va respecta si sotia.


Gheisa, absolut corect in cazurile in care si cele doua femei din viata lui se respecta una pe alta.
In mod normal ar trebui sa se respecte, dar in tara asta a lui Traian nimic nu este normal, numai daca te uiti sa vezi cate topicuri sunt deschise cu certuri intre nora si soacra din care am dedus ca la noi "anormalul " este "normal"


adeline
Postat pe 17 Octombrie 2012 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
am nevoie de un sfat 7 De la: garbo099444 24 Februarie 2010 17:32
de ce incepeti subiecte din astea de sex ..si apoi atacati? vrem si noi sa citim sa vedem ce vreti..nu de asta ati abordat subiectul? 8 De la: Sal_a_toi 24 Septembrie 2011 16:26
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 26 De la: Kamitzu15 26 Ianuarie 2011 21:19
Relatii intime... rare 43 De la: cristina_to_sinergia 23 Aprilie 2013 07:14
Setari Cookie-uri