cum ii spun?

dupa despartirea de prietenul care imi spunea ca sunt slaba, am descoperit ca m-a infectat si cu hpv. mi-am facut analize, m-am panicat, m-am agitat si acum sunt la tratament. intre timp am cunoscut si un tip care imi place foarte mult, si se pare ca si el ma place, dar nu stiu cum sa ii spun de treaba asta cu hpv-ul. mi-e si rusine.... si mi-e frica. daca nu o sa mai vrea sa fie cu mine?
garbo_1567
Postat pe 26 Aprilie 2012 17:17
nu ii spui. te tratezi intai si pe urma poti sa iti incepi viata sexuala cu el. nu e un bun inceput pt voi sa afle acest lucru. crede-ma, poate iti spune ca nu e nici o problema, dar mereu va fi pt el. nu o sa uite niciodata. deci, rezolva-ti intai problema, nu il implica si pe el, va face rau relatiei. bafta
MARILENA_25
Postat pe 4 Mai 2012 07:49
nici eu nu cred ca ar trebuii sa ii spui . MARILENA_25 are dreptate, intai trateaza-te , poate ca el va crede ( in cazul in care ii spui) ca esti o depravata. Iar apoi, daca te vindeci, nici nu ar trebuii sa stie vreo data, ii pana la urma, un detaliu insignifiant ( asta daca te vei face bine, caci daca te vei culca cu el, fiind inca bolnava, va trebuii sa-i spui), dar cel mai bine ar fi sa astepti !
Amor_Aeternus
Postat pe 6 Mai 2012 21:04
te faci bine si apoi aprfundezi relatia; cum sa-i spui asa ceva? ia pune-te in locul lui? tu ce ai face daca ti-ar spune o femeie pe care de-abia ai cunoscut-o ca are "o boala" , oricare ar fi boala
adeline
Postat pe 7 Mai 2012 15:44
pai dureaza ceva tratamentul pt hpv... da, asa ma gandeam si eu si fac tot ce pot ca sa ma tratez.... voi imi spuneti ca daca, de ex, voi nu ati intra intr-o relatie cu cineva care are o boala?
garbo_1567
Postat pe 9 Mai 2012 17:58
depinde de relatie...
Eu as fi intrat "in relatie" cu omul pe care il iubeam si daca avea HIV, nu HPV, dar astea sint cazuri extreme - in general, un oarecare macho sau o oarecare pitzi nu, nu intra in relatie cu cineva care are vreo boala pentru ca relatiile sint niste chestii pe care le schimbi ca pe ciorapi - daca s-au rupt, ii arunci si iei altii.
quasaria
Postat pe 10 Mai 2012 01:19
De la: garbo_1567, la data 2012-05-09 17:58:14pai dureaza ceva tratamentul pt hpv... da, asa ma gandeam si eu si fac tot ce pot ca sa ma tratez.... voi imi spuneti ca daca, de ex, voi nu ati intra intr-o relatie cu cineva care are o boala?


poti sa intri in relatie nimic de zis, dar poate ca nu trebuie sa faci sex chiar de la inceput....mai plimba-l; poati construi o relatie fara sa alergati in pat de la inceput
adeline
Postat pe 10 Mai 2012 15:59
De la: garbo_1567, la data 2012-05-09 17:58:14pai dureaza ceva tratamentul pt hpv... da, asa ma gandeam si eu si fac tot ce pot ca sa ma tratez.... voi imi spuneti ca daca, de ex, voi nu ati intra intr-o relatie cu cineva care are o boala?

Bineinteles ca nu, doar ca nu ti-ar placea sa sti ca partenerul/iubitul tau are o boala. Nu a spus nimeni ca nu trebuie sa ai o relatie cu el, ci doar sa ai grija ce ii spui si sa nu te grabesti sa te culci cu el. Mai stati putin, mai discutati, mai trage de timp pana te vei face bine!
Amor_Aeternus
Postat pe 20 Mai 2012 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat ! 4 De la: garbo116770 4 Mai 2010 17:38
Rezista o femeie fara sex un an 51 De la: drago 4 Ianuarie 2010 14:43
Oare femeile nu pot face plangere la guvern..Pt antiagresiune impotriva femeilor 94 De la: batman1 18 Februarie 2010 23:15
Cum ne putem ajuta reciproc in timp de criza?!! 1 De la: nicole58 11 Martie 2010 02:06
VREAO O FATA DIN NEAMT SAI FAC UN COPIL DAR FATA SA AIBE 16 SAU 18 ANI 24 De la: garbo015269 21 Septembrie 2009 19:54
Setari Cookie-uri