ce pot face cu un sot "bolnav" de inernet?

De la: garbo257922, la data 2013-06-01 06:24:05Il duci de manuta, la psiholog si la psihiatru!.. Bafta!.


la psiholog da, dar la psihiatru, doar daca e vorba de patologic..... ceea ce nu cred!

daiana
totusi raman la parerea exprimata la prima mea postare pe topicul tau.... iar banii pe care ii cheltui cu psihologul..... faci altceva cu ei... vacante... calatorii....!
sunt niste manastiri superbe in nordul tarii.... si altele in sudul tarii... zona de vest a judetului Constanta... si nu numai ... asa ... prin Dobrogea...! poti calatori destul, fara sa-l deranjezi!
heartbit
Postat pe 3 Iunie 2013 00:14
Dragul meu Hearbit,
nu ai inteles nimic din ceea ce s-a postat pe aici....nNU voi fi eu aceea care sa-ti explic....pune mana pe carti mai mult si te vei lumina singur. Succes!
dc5_1
Postat pe 3 Iunie 2013 13:26
BUNA.
NU CRED CA E O BOALA CE SE VA VINDECA VRE-ODATA.
CU REGRET ITI SPUN CA SI SOTUL MEU CAUTA STIRI SPORTIVE DAR IN GHILIMELE SAU JUCA JOCURI DAR ASTA NUMAI CAND MA APROPIAM EU DE EL IN REST ERA PE SAITURI MATRIMONIALE UNDE SE FAC DECLARATII DE DRAGOSTE, SE DAU INTALNIRI PE LA HOTELUI IN ADEVARATUL SENS, SE FACE SCHIMB DE NUMERE DE TELEFON , SE CAUTA ISI VORBESC SI FARA SA STII TE TREZESTI CA IN RELATIA VOASTRA DE CUPLU, TU ESTI CEA IN PLUS.IL PRINZI, SPUNE CA REGRETA, SE JURA CA TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA LUI, DAR DUPA CATEVA ZILE O IA DE LA CAPAT....SI POVESTEA IN CAZUL MEU S-A TOT REPETAT PANA CAND AM AJUNS SA MA ,,OBLIG"SA NU MAI VAD MOTIVUL LUI PT A STA PE INTERNET CA SA NU MAI SUFAR... DECI, DESI TE MINTI CA E TOTUL IN REGULA CU STATUL LUI PE INTERNET AFLA CA NU ESTE. DACA GASESTI VRE-UN ,,REMEDIU" TE ROG SA NI-L DAI SI NOUA. MULTUMESC.
femeia_xlast
Postat pe 5 Iunie 2013 17:37
De la: dc5_1, la data 2013-06-03 13:26:38Dragul meu Hearbit,
nu ai inteles nimic din ceea ce s-a postat pe aici....nNU voi fi eu aceea care sa-ti explic....pune mana pe carti mai mult si te vei lumina singur. Succes!



draga bit, n-am citit decat acest mesaj. dar tu nu vrei sa provoci un incendiu, nu-i asa?;))
Eugenia_
Postat pe 5 Iunie 2013 19:42
sigur ca nu Eugenia!

stii bine ca eu nu inteleg nimic si ca nu citesc carti.... decat asul de pica, dama de trefla sau toba, eventual chiar de pica...... depinde de sezon... si juvetele de caro ... sau fantele de spade...!
a dracului cultura unde statea ea!
daca ar stii matracuca ca n-are ea ani de scoala cati am eu de internet, ar tacea dracului din gura.... dar asa e cand risipesti margaritarele la porci (scroafe!) ...!

ziceai ceva de incendiu ... n-a ca m-am racorit ... fara sa pun benzina pe foc... doar o baie in mare....!

p.s. - imi da lectii si cu ironie... dar nici macar nu stie sa scrie corect, copiind, un nume pe care il vede scris in fata ei, pe monitor... si mai face parada si cu scolile ei inainte ... cu 5 etaje...!
nici macar nu ma luasem de ea... ci ii explicam amical ca aceasta "boala" a internetului are leac...! si eu nu virbesc din carti ... au alti timp de carti, eu vorbesc dintr-o practica destul de mare si care mi-a dat posibilitatea sa vad si distrusi de internet si scapati din ghearele lui!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2013 00:11
"Bolnava" de internet si eu sunt.. .,dar sotul meu ma "suporta" asa..nu stau pe site-uri de socializare {am stat-dar m-am plictisit repede-sunt enervante. .},dar stau pe Facebook si pe email-uri.. .! A fost o perioada cand eram zilnic ore-n sir numai pe Garbo.. .vad ca m-a mai lasat..acum FB..!!Sigur va trece si asta,mai ales ca e si vreme de munte!! Ce face sotul meu? imi face EL de mancare,imi aduce la calculator. .eu il mai chem sa-i arat cate un clip,un like,o postare ceva. .dar se plictiseste repede si pleaca. .Si DA. ..cand nu urcam la munte din cine stie ce motive..pe net eram "calare"!!! Acum am timp de munte,de plimbari..si pe net doar vero 2-3 ore/zi..
Se satura lumea si de net...daca nu-l foloseste pt. pb de servici!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2013 20:52
Simplu: O zi stai tu pe net, o zi stau eu. o dată gătesc eu, o data găteşti tu. Împărţim treburile în gospodărie in mod egal, ca şi plăcerile. Dar dacă nu eşti familiarizată cu Net-ul atunci va profita doar el. Cu diplomaţie il poţi surprinde in ce face. Merită chiar să iei ceva lecţii!.
garbo_4047
Postat pe 6 Iunie 2013 23:09
".nu stau pe site-uri de socializare {am stat-dar m-am plictisit repede-sunt enervante. "

Zaaaaau ?

"},dar stau pe Facebook "


....Aha....
Rotty
Postat pe 7 Iunie 2013 07:28
De la: elisabeta_boia, la data 2013-06-06 20:52:36"Bolnava" de internet si eu sunt.. .,dar sotul meu ma "suporta" asa..nu stau pe site-uri de socializare {am stat-dar m-am plictisit repede-sunt enervante. .},dar stau pe Facebook si pe email-uri.. .! A fost o perioada cand eram zilnic ore-n sir numai pe Garbo.. .vad ca m-a mai lasat..acum FB..!!Sigur va trece si asta,mai ales ca e si vreme de munte!! Ce face sotul meu? imi face EL de mancare,imi aduce la calculator. .eu il mai chem sa-i arat cate un clip,un like,o postare ceva. .dar se plictiseste repede si pleaca. .Si DA. ..cand nu urcam la munte din cine stie ce motive..pe net eram "calare"!!! Acum am timp de munte,de plimbari..si pe net doar vero 2-3 ore/zi..
Se satura lumea si de net...daca nu-l foloseste pt. pb de servici!!


Secretul fericirii in casnicie ! Sotul tau e un norocos: el sta in bucatarie si gateste, tu pe net si ai cu cine socializa. Am avut o revelatie citind postul tau !
deliana
Postat pe 9 Iunie 2013 15:21
" Sotul tau e un norocos: el sta in bucatarie si gateste, tu pe net si ai cu cine socializa. "


O fi fericit al naibii... I-o fi venind sa vomite de fericire...
Rotty
Postat pe 9 Iunie 2013 16:08
multumesc tuturor pentru mesajele postate!
Nu este usor si nu pot intelege decit cei care au trecut sau trec prin asemenea situatii.este groaznic!
Si eu ma conectez pe internet pentru ca am nevoie prin prisma muncii melei nsa,nu am facut si nu o sa fac din internet un mod de viata.
Domeniul in care lucrez este cel medical,imi place ceea ce fac,muncesc mult insa,din nefericire (cred-pentru sotul meu),suntem aproape mereu impreuna. Amindoi lucram in acest domeniu,insa,atunci cind eu plec la diverse intilniri,el prefera sa stea acasa, sau la birou,pe internet.Astfel,eu sunt cea care alearga iar el acela care asteapta rezultatele.Sunt putin satula si obosita,trista si indiferent de succese,am inceput sa nu ma mai bucur de nimic.Nu ducem lipsa de absolut nimic si tot ceea ce am creeat,am creeat impreuna.
Este dependent de internet si nu e greu de inteles acest lucru.
A inceput sa joace tot felul de jocuri on-line dar,asa cum am vazut ca mai fac si altii,cind ajung linga el,schimba pagina si trece pe alte sit-uri.nu e greu de inteles pe ce fel de sit-uri!
Sunt extrem de obosita psihic si chiar incep sa devin indiferenta.Mi se pare grav acest lucru deoarece nu cred ca devenind astfel voi rezolva problema!
E prima data cind scriu pe un forum pentru ca ma simt extrem de singura si sper sa aflu noutati de la cei care au trecut prin astfel de momente.

multumesc oricum tuturor,


miky65
Postat pe 9 Iunie 2013 18:10
Daiana

...nu ca as fi trecut prin astfel de momente dar si eu navighez pe internet, mai joc un tenis, mai schimb site-uri....dar ii o relaxare, nimic altceva.
Relationand pe forum ii tot o relaxare....nu trebuie sa te ingrijorezi pt. el ci ar trebui sa fii ingrijorata de tine si sa vezi ce a cauzat starile tale si l-a determinat pe el sa se refugieze la calculator.
eu cred ca daca as lucra in acelas mediu cu iubita, acasa , in bucatarie, in pat.....ar fi sufocanta sit. dupa cateva luni de zile si m-as refugia in altceva.
Nu pot sa cred ca nu-ti dai seama mai ales ca aveti job in dom. medical.....
Si daca tu nu recunosti sau corpul/creierul tau nu recunoaste ca ai o problema, o teama si o stare de indiferenta pe care ai descris-o, inseamna ca ii grav.

Mai, ia spune-mi te rog fr. depresia/nebunia se transmite la cei din jur? :-W na
Sara!
Fss_ssu
Postat pe 9 Iunie 2013 19:29
De la: Rotty, la data 2013-06-09 16:08:11" Sotul tau e un norocos: el sta in bucatarie si gateste, tu pe net si ai cu cine socializa. "


O fi fericit al naibii... I-o fi venind sa vomite de fericire...


Pai da, e ca si cum ar fi burlac doar ca e insurat
deliana
Postat pe 9 Iunie 2013 21:45
De la: suparatu_, la data 2013-06-09 19:29:07Daiana

...nu ca as fi trecut prin astfel de momente dar si eu navighez pe internet, mai joc un tenis, mai schimb site-uri....dar ii o relaxare, nimic altceva.
Relationand pe forum ii tot o relaxare....nu trebuie sa te ingrijorezi pt. el ci ar trebui sa fii ingrijorata de tine si sa vezi ce a cauzat starile tale si l-a determinat pe el sa se refugieze la calculator.
eu cred ca daca as lucra in acelas mediu cu iubita, acasa , in bucatarie, in pat.....ar fi sufocanta sit. dupa cateva luni de zile si m-as refugia in altceva.
Nu pot sa cred ca nu-ti dai seama mai ales ca aveti job in dom. medical.....
Si daca tu nu recunosti sau corpul/creierul tau nu recunoaste ca ai o problema, o teama si o stare de indiferenta pe care ai descris-o, inseamna ca ii grav.

Mai, ia spune-mi te rog fr. depresia/nebunia se transmite la cei din jur? :-W na
Sara!


Nu cred ca m-ai inteles!
Eu sunt aceea care am discutat cu un psiholog si nu eu sunt problema.
Ce femeie poate rezista la o asemena situatie si pentru cita vreme indiferent de cite sentimente sunt?! Cind am spus ca devin indiferenta a fost vorba despre acea saturatie de suferinta,intelegi? Pling mereu si in acelasi timp trebuie sa zimbesc pentru ca in munca pe care o am nu am loc de tristete.
Am scris pe acest forum pentru ca simteam nevoia sa vorbesc cu oameni pe care nu-i cunosc si care nu ma cunosc.Prietenii deja au simtit relatia noastra si eu nu vreau sa aprob nimic din ceea ce este adevarat.Toata lumea m-ar judeca si chiar o fac pentru ca accept aceasta situatie.
Sunt o femeie puternica si m-am luptat mereu cu viata,am avut nenumarate situatii dificile si am trecut peste tot.Am o prietena care-mi spune "pasarea Phoenix" si sunt trista cind stiu ce este in sufletul meu.Orice femeie are nevoie de un sot care sa-i fie aproape.nu crezi?
Parintii sotului meu imi sunt aproape si chiar sunt suparati cind vad ca ne certam insa el nu pricepe nimic! Este ca un zid gros de beton de care ma lovesc atunci cind incerc o discutie despre NOI.
Nu-i place sa ma vada pligind si pling singura,incerc sa ascund orice este rau si-l menajez de tot ce pot.Cred ca am gesit mult dar a interventi obisnuinta si daca reactionez altfel i se pare ciudat si tot nu e bine! Deci?
Tu gasesti ca e normal sa stai pe internet 12 ore/zi cu pauze de masa ? El nu mai face nici-un sport desi a fost rugby man.
N-am crezut ca voi recurge la aceata metoda de forum dar am fost si sunt prea trista.
o zi cit mai buna si multumesc oricum!
miky65
Postat pe 12 Iunie 2013 05:59
mie mi se pare ca exagerezi. Lasa-l in durerea lui sa stea pe net, nu asta e drama. Daca se uita la meciuri de rugby 12 ore pe zi era diferit?! Sau daca se refugia in munca? O, da, atunci exista scuza ca "munceste pentru voi". Era doar o scuza, crede-ma...
Exista si alte probleme intre voi, il simti indiferent, are alta atitudine fata de tine, mai faceti sex sau nu mai faceti, te mai priveste cu admiratie si dorinta sau nu, mai aveti planuri comune, mai exista afectiune, mai exista comunicare?
Cind un barbat te iubeste, SIMTI. Altfel, poate sa stea sa se uite in ochii tai 12 ore pe zi, si sa nu faca nimic altceva, tot depresiva esti si nu iti explici de ce. E subconstient. Deci cauta problema intre voi doi - nu intre el si net.... Netul nu e o cauza. E un simptom, de obicei.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2013 09:23

..ba eu cred ca te-am inteles in felul meu
Si la urma urmei, orice femeie isi "salveaza" onoarea familiei in fata prietenilor dar era mai bine sa te fi numit pasarea Colibri ...stii tu de ce?!....
Daiana, suparari avem toti si de toate soiurile dar situatia "profunda" a ta, chiar nu trebuie sa-ti faci probleme.
Trebuie ca daca comunicati mai mult (tu si sotul) sa luati un CO undeva departe de casa, sunt convins ca se schimba situatia.
Sorry, pana una alta roaga-l sa-ti puna muzica de pe net sa o ascutati impreuna si daca da sonorul f. tare.....sa stii ca are o vasta problema cu adevarat iar daca te refuza, gaseste tu ceva care sa-i distraga atentia.
Succes & mai vb.

O zi fr. tuturor!
Fss_ssu
Postat pe 13 Iunie 2013 14:08
Betty, musai să te contrazic, cum să fie enervant? Acum am văzut numa' topicu', da' io am râs...
Mai intră, te rog io mumos! Ştii că-mi place...

Rog fr, să nu se supere nimeni! Da' sunt nişte postări. Betty, EU_, Bit, Miha...

PS: Betty, nu te mânia!
Axl_R
Postat pe 13 Iunie 2013 16:48
Am citit acum cateva zile topicul asta , asa ca m-am tot gandit...Internetul este efect, nu cauza. Problema poate fi pusa ca singuratate in doi -s-a tot vorbit pe garbo- ori ca tradare- iarasi s-a scris aici. Imi pare rau dar singura rezolvare e despartirea. :(
Luna_in_capricorn
Postat pe 14 Iunie 2013 22:33
De la: daiana65, la data 2013-06-12 05:59:56
De la: suparatu_, la data 2013-06-09 19:29:07Daiana

...nu ca as fi trecut prin astfel de momente dar si eu navighez pe internet, mai joc un tenis, mai schimb site-uri....dar ii o relaxare, nimic altceva.
Relationand pe forum ii tot o relaxare....nu trebuie sa te ingrijorezi pt. el ci ar trebui sa fii ingrijorata de tine si sa vezi ce a cauzat starile tale si l-a determinat pe el sa se refugieze la calculator.
eu cred ca daca as lucra in acelas mediu cu iubita, acasa , in bucatarie, in pat.....ar fi sufocanta sit. dupa cateva luni de zile si m-as refugia in altceva.
Nu pot sa cred ca nu-ti dai seama mai ales ca aveti job in dom. medical.....
Si daca tu nu recunosti sau corpul/creierul tau nu recunoaste ca ai o problema, o teama si o stare de indiferenta pe care ai descris-o, inseamna ca ii grav.

Mai, ia spune-mi te rog fr. depresia/nebunia se transmite la cei din jur? :-W na
Sara!


Nu cred ca m-ai inteles!
Eu sunt aceea care am discutat cu un psiholog si nu eu sunt problema.
Ce femeie poate rezista la o asemena situatie si pentru cita vreme indiferent de cite sentimente sunt?! Cind am spus ca devin indiferenta a fost vorba despre acea saturatie de suferinta,intelegi? Pling mereu si in acelasi timp trebuie sa zimbesc pentru ca in munca pe care o am nu am loc de tristete.
Am scris pe acest forum pentru ca simteam nevoia sa vorbesc cu oameni pe care nu-i cunosc si care nu ma cunosc.Prietenii deja au simtit relatia noastra si eu nu vreau sa aprob nimic din ceea ce este adevarat.Toata lumea m-ar judeca si chiar o fac pentru ca accept aceasta situatie.
Sunt o femeie puternica si m-am luptat mereu cu viata,am avut nenumarate situatii dificile si am trecut peste tot.Am o prietena care-mi spune "pasarea Phoenix" si sunt trista cind stiu ce este in sufletul meu.Orice femeie are nevoie de un sot care sa-i fie aproape.nu crezi?
Parintii sotului meu imi sunt aproape si chiar sunt suparati cind vad ca ne certam insa el nu pricepe nimic! Este ca un zid gros de beton de care ma lovesc atunci cind incerc o discutie despre NOI.
Nu-i place sa ma vada pligind si pling singura,incerc sa ascund orice este rau si-l menajez de tot ce pot.Cred ca am gesit mult dar a interventi obisnuinta si daca reactionez altfel i se pare ciudat si tot nu e bine! Deci?
Tu gasesti ca e normal sa stai pe internet 12 ore/zi cu pauze de masa ? El nu mai face nici-un sport desi a fost rugby man.
N-am crezut ca voi recurge la aceata metoda de forum dar am fost si sunt prea trista.
o zi cit mai buna si multumesc oricum!



Nu-i place sa te vada plangand si plangi singura...O, Doamne!
Ba chiar fa sa te vada plangand...
Luna_in_capricorn
Postat pe 14 Iunie 2013 22:37
nu inteleg de ce "imprumutam " problemele altor si ne identificam cu ele . tu ce problema ai ca el sta pe internet? daca asta te deranjeaza ACTIONEAZA , fa ce doresti in functie de ce -ti dicteaza inima si mintea. Daca te vei vaicarii nu vei face de cat sa fii inca "o victima" .Suferinta e a ta !
aanaxor001
Postat pe 15 Iunie 2013 09:56
"Altor" este sotul ei, deci nu e usor sa actioneze pur si simplu. Intr-adevar poate schimba numai ce depinde de ea.
Ea43
Postat pe 15 Iunie 2013 15:32
De la: barboneli, la data 2013-05-26 18:18:51

te cred ! dar m-ai speriat rau la inceput... ! inca nu mai auzisem de boala asta "inernet"... la inceput am crezut ca e inert... ! in fine. e greu sa-l vindeci. si inca nu s-a descoperit medicamentul, infuzia sau metoda. dar lasa-l sa caute el pe net, raspunsul... solitia de vindecare. trebuie sa fie ceva pe undeva, scrie si tu sau el: ce ne facem cu barbatii astia... ? poate gasiti. oricum, trebuie vorbit. am spus vorbit, nu certat si nu cu tigaia in mana... ! mai plimba-te si tu in chiloti prin casa... stii tu la ce ma refer. propune-i sa iesiti unde sti tu ca-i place sa manance . nu, la cinema nu e bine, sigur adoarme acolo... ! impune-i un anumit timp doar sa se joace, daca nu tine.... vino cun un gagiu acasa. nu, doi e prea multi... ! succes !
Asta e nu ai cei face.Obisnuiestwete cu situatia.
garbo_14167
Postat pe 15 Iunie 2013 19:29

Sunt de parerea lui Hearbit, e cea mai aproape de rezolvarea situatiei. Cunosc 2 familii cu probleme asemanatoare. Una este mai trista. El e pe net tot timpul, cand vine acasa( rar, lucreaza pe tir in SUA, acolo locuiesc) nu o mai iubeste, sunt diferiti, ea e f. mistica,cuminte, doar ca il adora, ii face toate poftele,dar....el nu mai are ...pofte...numai la mancare,e supraponderal, dar o considera pe ea sub nivelul lui de inteligenta, desi au studii medii, ea e mai timida, el mai informat, stie....cam tot.......aici e punctul lui forte, din pacate ,....cu iubirea a dat-o in bara...s-a indragostit de alta pe net....s-a sfarsit trist iubirea lui virtuala...a fost scandal ca ea s-a prins...in fine s-au impacat....dar ....a ramas ca-n tren....adica blocati...
A 2-a poveste e si mai trista, el bea de mic copil...dar f.f. rezistent...dependenta de crasma f.f.mare...nu mai ajunge acasa dela serv..... ci direct in crasma. Cat despre comunicare...situatie e exact inversa. Ea o intelectuala, el fara sa citeasca macar o carte...sa zicem de povesti, ha,ha, dar.militar de cariera si la fizica bun.....istet...desi mai prozaic....vesel....fara sa dea un ban familiei....decat cu greutate...in fine...s-a descurcat baiatul, ea o mare doamna, nu-i facea scandal, tinea toata casa, copi, cariera...o romanca adevarata., de toata isprava,...mai o depresie, mai cu inima...se aduna sentimentele de umilinta...in fine greu la deal cu boii mici...in ambele cazuri puteau ramane buni prieteni...divortati binenteles....
[/quote]

Are legatura cu subiectul deschis aici ? Adica cel din povestea nr.2 este pana la urma si dependent de net ? ( ca de licorile bahice, am inteles ca este ! ) . Si ,, puteau ramane buni prieteni...'' adica puteau , dar n-au ramas, sau au ramas ? Valabila intrebarea pt ambele povesti ....
ScotyAnna
Postat pe 18 Iunie 2013 08:34
De la: daiana65, la data 2013-05-26 16:43:19 In fiecare zi ma gindesc ce as putea face pentru a indeparta pe sotul meu de acest internet maladiv!
fiecare dintre noi se conecteaza pe internet,aflam informatii utile,interesante insa,exista persoane carora internetul le umple toata viata!Este oribil pentru cei din jurul acestor persoane.Am incercat tot,absolut tot dar nebunia internetului i-a acaparat toata mintea.M-am saturat si simt c-am ajuns la capatul puterilor.
Mai este cineva in situatia aceasta? Sunt tare dezamagita si trista!

faceti sex http://video.xnxx.com/video1064844/erika_bella_and_dolly_golden_-_lesbian_warm_up
garbo_11724
Postat pe 19 Iunie 2013 02:01
Il lasi sa-si consume drogul(in cazul de fata, internetul) la capacitate maxima si tu dispari...cateodata disparitia a ceva ce li se parea normal si banal, prin lipsa creeaza dependenta...si apoi, poate, se trezeste si devii tu drogul fara de care nu poate sa traiasca. De obicei, daca termini toate metodele normale si de bun simt, fara rezultat, aplica-i un dus rece, ca ultima varianta. Daca nici asa n-ai rezultat, lasa-l in plata cui o vrea sau creeaza-ti si tu o dependenta insuportabila lui, dar asta inseamna razboi continuu, stii nu?! Si nu se merita, pentru sanatatea ta, in primul rand.
magdabeauty
Postat pe 19 Iunie 2013 07:21

Uite un sfat Sanatos! ;)

Roaga-l sa-ti caute un nou costum de baie pt. tine(pe internet) si vezi cum te priveste? asa sau ?

Ei, daca esti mai mult decat plinuta fa si tu o cura de...."ceva" ca sa mai slabesti si apoi o sa caute si bilete de avion ca sa plecati la mare/munte, ii sezonul!:)

Salut!
O zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 19 Iunie 2013 12:08
Am trecut printr-o situatie de genul asta mai demult (eram tineri si internetul era ceva fascinant). Tipul era inscris pe toate siteurile matrimoniale (pe atunci nu exista FB) , vbea cu fatuci care mai decare mai dulcikaxx sexutaxx... pe mess, isi scriau, vorbeau la telefon....si eu habar nu aveam . Iar cand am aflat am facut ca toate visele , el a zis ca mine si a facut ca el, adica ne-am intors in punctul zero. Odata am facut o farsa....m-am inscris pe un site de matrimoniale pe care era si l-am agatat :P Poate va dati intalnire si ...surprizaaa!!!

Deci daca socializeaza cu persoane pe net e clar ca nu mai vrea sa socializeze cu persoana de langa el. Parerea mea.
Daca face altceva in afara de a vorbi cu alte persoane.....poate fi o dependenta.
O metoda pe care am descoperit-o mult mai tarziu este aceea de a face impreuna ceva ce va place amândurora sau ce ii place lui ( si incerci sa o asimilezi si tu). Poti incerca un joc pe calculator...poate te prinde :P.
In orice caz, trebuie sa comunicati...sa ii spui lui ce te deranzeaza, si el sa spuna ce il deranjeaza...si sa ajungeti la o concluzie.
LakeofTears
Postat pe 6 Iulie 2013 13:37
Poti sa-i faci un Blowjob sa-l mai distragi olecutza
PerfectStranger
Postat pe 7 August 2013 08:34
De la: garbo115329_camy, la data 2013-06-02 08:43:38 Problema internetului..e o problema mare, actuala si de viitor pentru..copiii nostri.!!! In viata trebuie sa existe limite..la toate.! Tot ce e prea mult..strica.!!! Dar in cazul in care unul din parteneri..e vesnic la calculator..si nu mai face nimic in rest...e o problema grava,mai ales de cominicare..cu partenerul..!!! Ori..il accepti..si-l lasi..asa..in cazul in care se tine de servici si-ti aduce banii acasa..sa te poti descurca,ori il lasi..si-ti vezi de viata ta,pana nu e prea tarziu..!!! Totul..se rezolva..ori intr-un sens..ori in altul..numai cu comunicaresi intelegere.!!! Mult succes.!!!
miky65
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:26
multumesc tuturor pentru mesaje.A mai trecut ceva timp si viata mea continua in acelasi fel.
disperata,am inceput sa cauta cauzele acestui comportament al sotului meu si,din pacate explicatia am gasit-o in copilaria lui. poate ca o sa rideti sau o sa credeti ca exagerez insa,in urma mai multor discutii cu prieteni (psihologi),prieteni apropiati lui,am inteles ca o buna parte din vina este indepartarea lui (in copilarie) de catre mama lui pentru o scurta vacanta intr-un loc asa numit -"de odihna si recuperare pentru copii supra nervosi"! La virsta de 6 ani a fost trimis (chiar de proprii parinti) intr-un astfel de loc.Aceasta deespartire de catre parinti a fost interpretata ca un abandon din partea lui (lucru pe care mi l-a povestit singur de citeva ori si astfel am inceput sa-mi pun intrebari).
Din acel moment nu a mai putut sa-si ubeasca propriul frate,cu care si acum nu discuta si cauta (sa nu rideti) iubiri materne sau tot felul de lucruri ciudate!
Probabil ca nu este simplu de inteles insa,este o parte din rezultatul comportamentului lui prezent .
Eu ,inca il mai iubesc foarte mult si incerc tot felul de lucruri ca sa gasesc o rezolvare.Oricum,am (din pacate)un sot bolnav dupa femei si tot felul de amuzamente pe internet.Ma gindesc ca nici nu trebuie sa caut mai profund pentru ca sunt convinsa c-as suferi si mai mult de ceea ce as descoperii.
Sunt trista si muncesc mereu sperind ,cu timpul,sa se rezolve aceste probleme.
Am vazut tot ceea ce mi-ati spus ca idei de :razbunare,inselare,disparitie prelungita de linga el,etc insa nu stiu ce metoda as putea sa aplic .sunt extrem de dezorientata.
Nu sunt batrina ,nici urita si nici grasa.Mise spune ca sunt o tipa sexi si placuta.Deci,nu acesta este punctul meu slab.Insa,cred ca iubesc prea patimas si chiar posesiv.In fine,incerc sa ma invinuiesc si sa-i gasesc scuze.
Sunt constienta ca tot ceea ce accept nu este bine insa nu pot sa vad viata fara el! E groaznic,nu?
Singura mea bucurie este fetita mea! E bine ca mai am totusi o bucurie!

miky65
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce se indeparteaza barbatii ? 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Suflet ranit din dragoste 24 De la: garbo100378 3 Decembrie 2014 23:31
"Perioada dificila" la barbati 251 De la: reyya 4 Martie 2010 17:13
Punctul G la femei 21 De la: adina72 25 August 2016 18:04
absinenta! 66 De la: garbo_430294 14 Martie 2016 00:20
Setari Cookie-uri