ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent

si...ce te faci cu ...diferenta de inaltime?????????????
Andrada54
Postat pe 19 Mai 2013 04:37
si...ce te faci cu ...diferenta de inaltime?????????????
Andrada54
Postat pe 19 Mai 2013 04:44
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-19 00:03:51
De la: roberth, la data 2013-05-17 15:17:28
De la: garbo203525, la data 2013-05-14 17:01:14 SCU ZA-MA ,DAR ESTI CERTATA CU GRAMATICA,AI MULTE DE INVATAT DE LA VIATA.NU TOTUL SE REZUMA LA SEX,LA RELATII PASAGERE.SPUI CA -L VREI PENTRU TINE.VORBESTI DESPRE VREUN BUN CARE O SA-L CUMPERI ,PE CARE TI-L DORESTI?.NU AM INTELES CE SENTIMENTE AI PENTRU EL ,POATE CA LE-AI AVUT SI PENTRU ALTII,ETC.DIN ACEASTA CAUZA FEMEILE SUNT DIN CE IN CE MAI PUTIN RESPECTATE DE BARBATI,PENTRU CA UNA-DOUA FEMEIA ISI DA CHILOTII JOS SI SE "CULCA"CU ORICINE.RUSINICA!!!!.


Uite cine vorbeste! :)
pai lasa ca femeile din alta generatie nu si-au dat chilotii asa usor jos si multe au avut doar un singur barbat,,,care tot slugi le-au facut,sa curate dupa ei si le si umileau pt ca femeile erau dependente de barbate din cauza copiilor..

eu zic ca nu este asa rau sa iti dai chilotii jos usor numai sa nu ramai gravida sa faci avort..

eu zic ca merita sa fii fata cuminte daca esti credincioasa in Dumnezeu si respecti pe Dumnezeu dar sa ai si un barbat la fel de credincios pe masura respectups si cu bun simt care sa nu faca femeia sluga...

in fond daca nu ai credinta si nu respecti pe Dumnezru este frumos sa sa ai relatii multe cu diferiti barbatii si sa nu fii femeie serioasa daca barbatul de langa tine nu este serios..

o viata ai...ori o traiesti in credinta cu un barbat respectuos ori o traiesti cu barbate diferiti in multe relatii nu se merita sa te pastrezi coresta pt barbate daca nu ai credinta in Dumnezeu si nu respecti pe Dumnezeu si nu ai barbat respecuos langa tine mai bine singura decat un barbat care sa te insele si sa te umileasca...sau multe relatii diferiti barbate dar fara sa faci copii si avorturi




Amin !
Andrada54
Postat pe 19 Mai 2013 05:25
pai da este logic...
si femeile din alte generatii au fost supuse barbatilor care le-au facut slugi,,,si le-au inselat cu alte femei usoare,le-au umilit..si pt ce,,barbatii le-au spalat creierul ca sa faca femeile sa se urasca intre ele,,,sa se urasca intre ele pt ca barbatii le maltratau asa ca trebuiau si ele sa isi descarce frustrarea...

asa ca nu se merita sa fii femeie serioasa daca nu ai un barbat serios si cinstit..

pt ca daca o femeie se lasa umilita si face rau altor personae nevinovate tot in iad ajunge..ori ca esti usuratica si iti dai chilotii jos,,in fond este ceva frumos sa schimbi barbatii ca pe sosete,,decat sa fii sluga lor si sa te lasi umilita de ei...ca sa le mearga barbatilor exact cum ne merge si noua,,sa dimta si ei umilinta de a fii inselat mintit si batjocorit...

de ce barbatilor sa le mearga bine daca pe ei ii doare in fund de noi femeile,,noi ii nastem si ei ne fac slugi..si isi bat joc de noi femeile
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2013 11:21
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-19 11:21:55pai da este logic...
si femeile din alte generatii au fost supuse barbatilor care le-au facut slugi,,,si le-au inselat cu alte femei usoare,le-au umilit..si pt ce,,barbatii le-au spalat creierul ca sa faca femeile sa se urasca intre ele,,,sa se urasca intre ele pt ca barbatii le maltratau asa ca trebuiau si ele sa isi descarce frustrarea...

asa ca nu se merita sa fii femeie serioasa daca nu ai un barbat serios si cinstit..

pt ca daca o femeie se lasa umilita si face rau altor persone nevinovate tot in iad ajunge..ori ca esti usuratica si iti dai chilotii jos,,in fond este ceva frumos sa schimbi barbatii ca pe sosete,,decat sa fii sluga lor si sa te lasi umilita de ei...ca sa le mearga barbatilor exact cum ne merge si noua,,sa simta si ei umilinta de a fii inselat mintit si batjocorit...

de ce barbatilor sa le mearga bine daca pe ei ii doare in fund de noi femeile,,noi ii nastem,daca nu ar exista femeia barbatii nu ar exusta pe acest pamant si ei ne fac slugi..si isi bat joc de noi femeile


ca zic ca barbatii au facut masina de spalat si alte lucruri pai femeia s-a ocupat de copiii...
asa ca mai bine sa demostram barbatilor ca suntem mai destepte ca ei,,,sa nu mai facem copiii sa nu mai curatam dupa barbate si sa ne dedicam muncii noastre si sa demostram ca suntem mai destepte ca barbatii...si sa nu ne mai lasam manipulate de barbate sau de mamele noastre care fac parte din alta generatie si au creirii spalati de barbati
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2013 11:27
ca zic ca barbatii au facut masina de spalat si alte lucruri pai femeia s-a ocupat de copiii...
asa ca mai bine sa demostram barbatilor ca suntem mai destepte ca ei,,,sa nu mai facem copiii sa nu mai curatam dupa barbate si sa ne dedicam muncii noastre si sa demostram ca suntem mai destepte ca barbatii...si sa nu ne mai lasam manipulate de barbate sau de mamele noastre care fac parte din alta generatie si au creirii spalati de barbati
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2013 11:28
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-19 11:28:42ca zic ca barbatii au facut masina de spalat si alte lucruri pai femeia s-a ocupat de copiii...
asa ca mai bine sa demostram barbatilor ca suntem mai destepte ca ei,,,sa nu mai facem copiii sa nu mai curatam dupa barbate si sa ne dedicam muncii noastre si sa demostram ca suntem mai destepte ca barbatii...si sa nu ne mai lasam manipulate de barbate sau de mamele noastre care fac parte din alta generatie si au creierii spalati de barbati
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2013 11:29
(Apocalipsa 21:8)
Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

(Faptele Apostolilor 17:30,31)
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…”


Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. (Ioan 3: 16)
garbo242980
Postat pe 20 Mai 2013 19:44
sunt multe organizatii religioase de care au fost infiintate de niste lideri cu interese egoiste..Care au manipulat multi oameni care ii fac sa se certe pt niste lucruri de suprafata...De aceea au si murit multi,pt religie...ca si-au dat viata pt religia lor asa de mult le-a salat creierul liderul lor..
barbatii oricum prefer sa creada minciuni numai cinstiti sa nu fie
sunt oameni sarmani sectarii,,oameni care au creierul spalat de niste lideri religiosi care au creat niste organizatii religioase cu interese egoiste care ii face sa se certe si sa ii dezbine..Si asta din cauza ca barbatii nu vor sa lupte sa isi formeze un carcater sa fie cinstiti,,prefera sa lupte pt minciuna decat pt adevar..Sa lupte sa isi formeze un character..


au scris preotii o biblie cu care manipuleaza oamenii..
Toate religiile sunt niste organizatii cu interese egoiste care ii inseala pe oamenii care se uita la eticheta si nu la continut..

daca preotii sau liderii religiosi ar lupta pt adevar si sinceritate si corectitudine nu ar mai avea atatia bani si atunci oamenii nu I-ar mai aprecia daca nu au bani..De aceea si mint...fac bani multi apoi oamenii ii respecta...

pt ca oamenii sinceri si corecti care umbla sa ii invete de bine si sa nu ii insele ca sa se imbogateasca de pe spinarea la atii nu sunt apreciati pt ca ei sunt saraci asa cum a fost Iisus..

oamenii l-au respins pt ca el nu avea bani,,,si I-au acceptat pe preotii care ii inselau de bani de aceea si erau asa bogati..Si pe Iisus care afacut atata bine si nu a cerut bani si nu a umblat sa se imbogateasca de pe spinarea altora nu a fost iubit si apreciat ci din contra a fost respins pt ca a fost sarac,,,s-a nascut in o pestera...a dus o viata simpla a muncit ca sa poata manca...A dus o viata simpla...pt ca El nu a umblat sa insele ca sa se imbogateasca de pe spinarea la altii..De aceea oameni nu l-au acceptat,,,asa cum I-a acceptat pe preotii ipocriti cu bani erau bogati pt ca ei inselau lumea nu umbla sa ii ajute cum a facut Iisus..

Asa fac oamenii si in ziua de azi...

ei respecta oamenii cu bani care ii inseala,,,dar nu respecta oamenii care au ganduri curate..
daca ar avea credinta..Dumnezeu le-ar da o gandire buna realista...dar ei sunt prea mandri si prefer sa se lase manipulate de lideri religiosi,,,care I-au dus si la moarte cu mult timp in urma..


I-au facut sa moara pt religie..
asa cum ii aud pe sectari ei ar fii in stare sa moara pt religia lor,,asa de manipulate sunt de liderii lor cu interese egoiste
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2013 00:20
sunt multe organizatii religioase de care au fost infiintate de niste lideri cu interese egoiste..Care au manipulat multi oameni care ii fac sa se certe pt niste lucruri de suprafata...De aceea au si murit multi,pt religie...ca si-au dat viata pt religia lor asa de mult le-a salat creierul liderul lor..
barbatii oricum prefer sa creada minciuni numai cinstiti sa nu fie
sunt oameni sarmani sectarii,,oameni care au creierul spalat de niste lideri religiosi care au creat niste organizatii religioase cu interese egoiste care ii face sa se certe si sa ii dezbine..Si asta din cauza ca barbatii nu vor sa lupte sa isi formeze un carcater sa fie cinstiti,,prefera sa lupte pt minciuna decat pt adevar..Sa lupte sa isi formeze un character..


au scris preotii o biblie cu care manipuleaza oamenii..
Toate religiile sunt niste organizatii cu interese egoiste care ii inseala pe oamenii care se uita la eticheta si nu la continut..

daca preotii sau liderii religiosi ar lupta pt adevar si sinceritate si corectitudine nu ar mai avea atatia bani si atunci oamenii nu I-ar mai aprecia daca nu au bani..De aceea si mint...fac bani multi apoi oamenii ii respecta...

pt ca oamenii sinceri si corecti care umbla sa ii invete de bine si sa nu ii insele ca sa se imbogateasca de pe spinarea la atii nu sunt apreciati pt ca ei sunt saraci asa cum a fost Iisus..

oamenii l-au respins pt ca el nu avea bani,,,si I-au acceptat pe preotii care ii inselau de bani de aceea si erau asa bogati..Si pe Iisus care afacut atata bine si nu a cerut bani si nu a umblat sa se imbogateasca de pe spinarea altora nu a fost iubit si apreciat ci din contra a fost respins pt ca a fost sarac,,,s-a nascut in o pestera...a dus o viata simpla a muncit ca sa poata manca...A dus o viata simpla...pt ca El nu a umblat sa insele ca sa se imbogateasca de pe spinarea la altii..De aceea oameni nu l-au acceptat,,,asa cum I-a acceptat pe preotii ipocriti cu bani erau bogati pt ca ei inselau lumea nu umbla sa ii ajute cum a facut Iisus..

Asa fac oamenii si in ziua de azi...

ei respecta oamenii cu bani care ii inseala,,,dar nu respecta oamenii care au ganduri curate..
daca ar avea credinta..Dumnezeu le-ar da o gandire buna realista...dar ei sunt prea mandri si prefer sa se lase manipulate de lideri religiosi,,,care I-au dus si la moarte cu mult timp in urma..


I-au facut sa moara pt religie..
asa cum ii aud pe sectari ei ar fii in stare sa moara pt religia lor,,asa de manipulate sunt de liderii lor cu interese egoiste
ingerasulluptator
Postat pe 21 Mai 2013 00:20
liderii care au format alte religiii cum ar fii baptistii,,pensticostalii martorii lui iahova.

liderii religiosi ii manipuleaza ca daca nu asculta de ei dupa moarte ajung in iad..si ei de frica cred.ascuta si se lasa manipulate


liderii religiosi nu ii invata pe enoriasi ca trebuie sa lupte pt lucrurile spiritual ca sa isi formeze un character..
ca oamenii trebuie sa lupte si sa munceasca pt lucrurile spiritual,,sa lupte sa se mentina oameni corecti si curati cu inima...

liderii religiosi au bagat frica in oameni ca daca nu se lasa manipulati de ideile liderilor religiosi o sa ajunga in iad dar

ingerasulluptator
Postat pe 23 Mai 2013 22:10
Ai dreptate ingerasule Sa-i trimitem in iad pe astia

http://www.youtube.com/watch?v=tL8FUJ5paqI
Rotty
Postat pe 23 Mai 2013 22:20
eu am ciuda pe sectarii astia pt ca se cred mai buni c ortodoxii...

Dar si ei au mentalitatea ca femeia trebuie sa fie supusa barbatului,,de parca barbatul ar fii un Dumnezeu si nu un pacatos la fel ca femeia...
diferenta dintre barbat si femeie este ca femeia este superioara din punct de vedere biologic fata de barbat dar asta nu ii da barbatului sa o stapaneasca pt ca preotii au scris o biblie ca femeia impinge barbatul la pacat dar este cu totul invers ca sa poata manipula femeile...

liderii relifgiosi sunt cei mai rai oameni,pt ca se folosesc de punctele sensibile ca sa manipuleze oamenii
ingerasulluptator
Postat pe 23 Mai 2013 22:36
eu am ciuda pe sectarii astia pt ca se cred mai buni ca ortodoxii...

Dar si ei au mentalitatea ca femeia trebuie sa fie supusa barbatului,,de parca barbatul ar fii un Dumnezeu si nu un pacatos la fel ca femeia...
diferenta dintre barbat si femeie este ca femeia este superioara din punct de vedere biologic fata de barbat dar asta nu ii da barbatului sa o stapaneasca pt ca preotii au scris o biblie ca femeia impinge barbatul la pacat dar este cu totul invers ca sa poata manipula femeile...

liderii relifgiosi sunt cei mai rai oameni,pt ca se folosesc de punctele sensibile ca sa manipuleze oamenii
ingerasulluptator
Postat pe 23 Mai 2013 22:36
"dar asta nu ii da barbatului sa o stapaneasca"...

Nu i da ce ?... ...ca sa pot urma cursul "povestii"......Ca tare frumos si filozofic o zici.....
Rotty
Postat pe 23 Mai 2013 23:13
De la: Rotty, la data 2013-05-23 23:13:03"dar asta nu ii da barbatului sa o stapaneasca"...

Nu i da ce ?... ...ca sa pot urma cursul "povestii"......Ca tare frumos si filozofic o zici.....

l-am mancat pe dreptul...
dar asta nu ii da barbatului dreptul sa o stapaneasca pe femeie si sa o exploateze ..
ci barbatul poate fii un lider prin faptul de a fii serios si correct cu bun simt si sa impuna ca si femeia sa fie la fel ..un barbat cinstit poate fii lider prin faptul ca isi impune punctual de vedere si pretinde la fel..
dar barbatul nu poate fii lider pt a a axploata si face rau femeii si oamenilor din jurul sau
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2013 20:35
dar asta nu ii da barbatului dreptul sa o stapaneasca pe femeie si sa o exploateze ..
ci barbatul poate fii un lider prin faptul de a fii serios si correct cu bun simt si sa impuna ca si femeia sa fie la fel ..un barbat cinstit poate fii lider prin faptul ca isi impune punctual de vedere si pretinde la fel..
dar barbatul nu poate fii lider pt a a axploata si face rau femeii si oamenilor din jurul sau

si femeile la fel,numai ca femeia este mai slaba psihic si nu se stie cat rezista eanfrunte barbatul psihic sa isi isi infrunte barbatul mai ales daca locuieste cu el...

eu cred ca de la inceput trebuie impuse niste reguli de care si barbatul si femeia trebuie sa le respecte.
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2013 20:39
si femeile la fel,numai ca femeia este mai slaba psihic si nu se stie cat rezista femeia psihic sa isi isi infrunte barbatul mai ales daca locuieste cu el...pt ca femeile sunr sensibile si barbatii profita de slabiciunea femeii sensibilitatea.

eu cred ca de la inceput trebuie impuse niste reguli de care si barbatul si femeia trebuie sa le respecte
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2013 21:24
Hei , cred ca stiu exact ce dorea tipul , a zis ca vorbea cu alta in ultimul timp pentru a se convinge daca ti la el . Se pare ca nu e prost , dar nici destept nu e . Daca era destept iti spunea adevarul , altfel putea risca ca tu sa gasesti pe altul . Tamtai pe tamtai , ti-ai gasit perechea , in orice caz se spune prostia se aduna si inmulteste mai repede decat orice in univers . Daca il inviti la o iesire speciala in oras doar pentru el , nu vad de ce ar refuza . Sa ii spui cat de convinsa esti ca e baiatul cautat .Nu crede alte fete , ci mai degraba bunicile stiu mai bine .
Ilie_Aurel
Postat pe 26 Mai 2013 21:01
"Nevestelor, fiţi supuse bărbaţilor voştri ca Domnului; căci bărbatul este capul nevestei, după cum şi Hristos este capul Bisericii, El, Mântuitorul trupului" (Efeseni 5:22-23). "Bărbaţilor, iubiţi-vă nevestele cum a iubit şi Hristos Biserica şi S-a dat pe Sine pentru ea" (Efeseni 5:25). “Tot aşa trebuie să-şi iubească şi bărbaţii nevestele, ca pe trupurile lor. Cine îşi iubeşte nevasta, se iubeşte pe sine însuşi. Căci nimeni nu şi-a urât vreodată trupul lui, ci îl hrăneşte, îl îngrijeşte cu drag, ca şi Hristos Biserica" (Efeseni 5:28-29). "De aceea va lăsa omul pe tatăl său şi pe mamă-sa, şi se va lipi de nevastă-sa, şi cei doi vor fi un singur trup" (Efeseni 5:31).
Ce spune Biblia despre căsătorie?
http://www.gotquestions.org/Romana/casatorie-Biblia.html
garbo242980
Postat pe 26 Mai 2013 21:18
In primul rand biblia este scrisa de biserica de preoti,,apoi sectarii chiar daca au infiintat religii ei tot dupa biblie se ghideaza chiar daca sunt impotriva preotilor ortodoxi,,preoti catolici etc..au schimbat cateva capitol cu ce au inteles ei si nu au inteles ei si vor sa fie acceptati cu ideile lor proaste..

In primul rand preotii au scris biblia dupa inspiratia duhulilor rele...

pt ca biblia nu are nici o logica


femeia trebuie sa fie supusa doar lui Dumnezeu si Dumnezeu trebuie sa o invete,,,si barbatul tot la fel trebuie sa fie supus lui Dumnezeu sa il invete Dumnezeu nu liderii sectari care au infiintat religii care au idei proaste si vor sa si le impuna la nivel national numai ca nu au nici o sansa pt ca Dumnezeu nu este de partea lor de aceea au si o viata asa chinuita si o minte la fel de chinuita de lucruri fara logica..

Femeia trebuie sa fie supusa doar lui Dumnezeu,,Lui Iiisus apoi sa coopereze cu barbatul si sa se ajuta reciproc.
ingerasulluptator
Postat pe 30 Mai 2013 00:51
femeile din alta generatie au fost si ele rele nu au luptat pt ;lucruiri spiritual sa isi formeze un caracter sa fie serioase corecte..

Sa fie supus lui Dumnezeu lui Iisus.care sa o ajute sa isi formeze un caracter..dar pt asta trebuie sa fii serioasa sa iti vezi de treburile tale sa te comporti frumos cu toata ;lumea nu doar cand ai interese..Sa nu fie rele


problema femeilor ca nu sunt serioase si exigente


poate au fost curve rele si exigente si de aceea le si capacesc barbatii daca deschid gura

femeile trebuiau sa fie serioase si poate ca barbatii le-ar fii respectat..
Numai ca ele nu au vrut sa lupte pt lucruri spiritual de aceea au ajuns ceea ce sunt...

eu nu tin nici cu barbatii nici cu femeile

eu tin cu dreptatea
ingerasulluptator
Postat pe 30 Mai 2013 00:59
A gresi este omeneste dar trebuie sa privesti inainte si sa fii realista. Nu cred ca e bine sa-i arati disperare, nu forta nimic, te poate folosi, gandeste-te ca se poate desparti de tipa aia si "ranit" fiind, te suna sa-ti "recite" regretele care-l "macina" ca a gresit fata de tine, tu il primesti alaturi convinsa de sinceritatea lui, incepeti relatiile sexuale si tot ce pofteste el iar apoi, cand "ranile" sunt "cicatrizate", pleaca lasandu-ti cateva cuvinte de genul "mi-am dat seama ca nu ne potrivim si am decis sa plec". Ai grija, totul pleaca de la respect, rabdare si bun simt.

shadow
Postat pe 27 Octombrie 2013 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantezii 13 De la: cea_mica 23 Iulie 2009 00:16
ce vrea ? 8 De la: apaminerala 19 Februarie 2010 05:39
De ce barbatii se comporta urat cu femeile pe care nu le pot avea.... 140 De la: tamango_007 21 August 2011 08:04
Buna, imi place sa ma uit la iubtul meu in timp ce face sex cu alta femeie 78 De la: Princess1990 20 Ianuarie 2014 01:22
ce vrea de la mine? sex? 75 De la: madita 12 August 2011 15:47
Setari Cookie-uri