Nu stiu pe care sa il aleg...Helpppppppp

simplu de tot , alege-l pe y
garbo261803
Postat pe 12 Ianuarie 2013 09:22
draguta alegerea o faci numai tu.asculta-ti glasul inimi si-n functie de asta alegi.dar mare crija sa nu dai vrabia din mina pe cea de pe gard.mult succes
Nedelcu_Florica_1
Postat pe 12 Ianuarie 2013 09:30
defectele se aga

rveaza cu timpul
floredana
Postat pe 12 Ianuarie 2013 09:53
Try y pt ca x da semne de comandant. gandeste ce va fii mai incolo daca continui relatia. succes.
garbo301752
Postat pe 12 Ianuarie 2013 09:55
Alege-l pe cel cu care te simti in largul tau,in orice imprejurare! Pe cel ,pe care daca nu-l vezi putin simti ca te apuca o moleseala in suflet! Mai simplu de atat ,nu stiu!
garbo094832
Postat pe 12 Ianuarie 2013 09:55
eu zic sa il alegi pe al treilea. X iti va cere socoteala intotdeauna, chiar daca va nega acest lucru, iar Y stie deja ce si cum se comporta X, iar daca vei avea o relatie cu el iti va cere acelasi lucru. GARANTAT!!!
crisv01
Postat pe 12 Ianuarie 2013 10:10
x^3 - 3*x + 2 = x^3 - x - 2x+ 2 = x*(x^2-1) - 2*(x-1) = x*(x-1)*(x+1) - 2*(x-1) = (x-1)*[x*(x+1)-2] = (x-1)*(x^2+x-2).
popey
Postat pe 12 Ianuarie 2013 10:30


hmmm... !!! cu asta ai dat-o gata pe fata !!! dar unde este "Y"... ???
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 10:39
Salut ,ai o problema nu de ordin sentimental ci de ordin organizatoric .Faptul ca esti indragostita de 2 deodata explica multe .Din punctul meu de vedere nu esti indragostita ,esti inca in faza de cautare si mi se pare normal sa fie asa .Cred ca ar fi totusi corect sa te decizi asupra unia dintre ei ca poate ei saracii or fi indragostiti de tine si la un moment dat unul dintre ei va suferi nevinovat .Cit priveste selectia e simplu de realizat , sursa de venit , stilul de viata dus ,cit este de potent ,cit este de manierat ,educat ,ce principii de viata are ,ce idealuri are ,ce perspective are in urmatorii ani si trebuie veriuficat nu cumva si ei ca si tine mai sunt agatati si in alte relatii .Si daca in viata ta au fost doar astia 2 i-ti recomand sa mai cauti si daca esti interesata sa intri in viata de familie repede atunci are rost sa te grabesti daca nu e bine sa cunosti cit mai multi sa capeti oarecare experienta si in momentul in care te decizi ca asta e drumul pe care vreau sa merg atunci are rost sa alegi. Pina atunci da friu liber sentimentelor si traieste viata la maxim pentru ca aceasta perioada frumoasa a tineretii nu se mai intoarce .
petreagh18_yahoo_com
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:45
salut
am si eu o intrebare .
El este tatal tau sau iubitul tau?
Daca o sa te trateze ca pe un copil care nu stie nimic si nu este capabil de nimic si te tine intre limite si bariere tu unde mai traiesti.
Iti raspund eu peste 11 ani nu mai sti nici cine esti nici unde vrei sa ajungi pentru ca te lovesti de el care nu accepta decat ce vrea el.
garbo006140
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:16
buna
eu te sfatuiesc sa il cauti pe Z, pentru ca atunci cand alergi dupa doi iepuri...ramai doar cu morcovul, poate nici cu ala. Mai bine acorda-ti o perioada in care sa iti dai seama ce vrei de la tine si de la o relatie, indiferent cu cine ar fi, ca e X sau Y. Nu poti da vina pe X ca e posesiv, sau pe Y ca mai stiu eu cum e, pentru ca e vina ta ca te-ai complacut intr-o relatie in care esti manipulata. O relatie se construieste pe respect si incredere, nu stiu ce barbati ai langa tine, dar trebuie in primul rand sa te gandesti la tine, la ce simti, la ce iti doresti si sa te respecti, atat pe tine cat si pe ei. E simplu, gaseste un Z care sa fie asa cum iti doresti. Bafta
garbo_7496
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:26
Draga mea,nu stiu ce experienta ai in relatii, dar sa stii ca nimeni nu se schimba pentru nimeni,nici chiar tu nu poti sa faci asta,si daca o faci este pentru un timp relativ scurt.Ne nastem cu un anumit temperament,si indiferent cat de mult am dorii sa ne schimbam nu putem,deoarece este scris in codul nostru genetic sa fim,pasionali sau gelosi sau libertini si asa mai departe.X se comporta mai frumos cu tine deoarece, tu te comporti cu el mai rece si simte ca te pierde,barbatilor le place sa controleze tot,bine si unelor femei,dar in momentul in care il vei alege definitiv pe X , va reveni la acelasi comportament poate chiar mai rau,in schimb cu Y te intelegi bine deoarece va vedeti mai rar dar nu se stie cum te-ai intelege in momentul in care ai sta intradevar cu el, este ca si la loto.Dar cu siguranta pot sa-ti spun din proprie experienta X nu se va schimba niciodata,deci ramane la latitudinea ta ,te risti sa ramai cu X sau te risti sa-l alegi pe Y. Bafta in luarea deciziei si numai bine.
crisnyco
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:52
Imi pare rau ca sunt atatia care ma condamna si care ma vad intr-un fel anume. Am inceput acest subiect pentru ca am crezut ca eu sunt problema nu el, am inceput sa vad alt baiat mai atragator din pricina a ceea ce am patit cu el.Nu cred ca trb sa lasati atatea mesaje rautacioase, pentru ca eu am trecut prin multe certuri dure si etc. De aceea si ma repet l-am vzt pe Y.. Nu am o relatie cu Y pur si simplu m-am gandit ca pe viitor daca m-as desparti de X as putea incepe o relatie cu Y mai ales ca suntem de aceeasi varsta. si pana in momentul de fata am fost chiar buni prieteni. Orcat am incercat nu ma pot desparte de X chiar daca a facut ce a facut , ceva parca ma tine si ma gandesc ca poate fac o greseala. Nu sunt nici o fetita rasfatata cum am vzt in mesajele anterioare si nici nu umblu din floare in floare. X a fost sg barbat din viatza mea , cu care mi-am inceput si viatza amoara si cu el am trecut prin foarte multe. As va rog nu ma mai judecati pentru ceva ce nu stiti.Aveam nevoie de sfaturi, pt ca eu nu pot dormi noapte, ma simt oribil am mustrari de constiinta pt ca m-am gandit la alt baiat si nu la el, ma simt foarte prost si sunt foarte stresata din pricina acestui fapt. Am tot sperat ca el sa se schimbe si acum cum mi-a dat aceste semne ca s-ar fi schimbat ma simt foarte prost ca am vzt alt baiat :( si de aceea am si mustrari de constiinta. :( :(
garbo271017
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:53
Oamenii nu se schimba nici in cateva saptamani, nici in cateva luni, si de multe ori nici in cativa ani.
Isi pot pune in schimb o masca pe fata, adica se pot comporta altfel, dar cu siguranta nu pentru mult timp si nu in perioadele de criza ale cuplului.
Adica, primul tau prieten nu s-a schimbat de fapt, si-a schimbat doar comportamentul. Daca te-ai casatori cu el, dupa o perioada de timp care poate dura de la cateva luni, la cativa ani, ti-ai da seama ca am dreptate. Adica isi va relua vechiul comportament.
Si poate ar trebui sa te adresezi unui astrolog , in sensul de a iti face compatibilitatea cu fiecare dintre cei doi parteneri. De acolo ti-ai putea da seama de cum ar putea evolua relatia dintre voi in timp. Adica, in cazul in care ai ramane cu oricare dintre ei , sa vezi daca ar "merge" relatia sau nu.
rodica_stefane
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:06
Draga mea! X nu se va "indrepta" Ti-o spun eu,care am divortat de X al meu dupa 19 ani de casnicie in care am sperat la fiecare capitol ca se va indrepta. Bine scriu cateva mai sus: daca ai ajuns la Y , inseamna ca nu erai OK cu X. Si tot bine scriu sa nu iti faci proiecte nici cu Y. Daca cu Y te simti bine momentan, fi cu el. Insa nu face scenarii ca el va fi alesul. Cand va aparea alesul, vei sti ca el e. POate di Y sau Z sau W.... :)
garbo007433
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:36
Nu poti scapa de el, tocmai pentru ca asta a facut: te-a controlat, te-a manipulat. Ai crezut mereu ca tu esti de vina. Si eu am facut asta 3 ani de prietenie si 19 ani de casnicie. In care am tot sperat ca va fi bine. Pana la urma la 40 de ani am inteles: ca nu pot pune intru-m pahar apa curata decat da paharul e gol. Asa incat te sfatuiesc sa o rupi cu X si sa nu-ti para rau de asta niciodata. Poate ca nu vei da peste Fat frumos cel perfect, dar fi sigura ca nici relatia ta cu X nu te va face NICIODATA fericita!
garbo007433
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:40
Alege-l pe Y,traieste-ti viata asa cum ti-o doresti,fara sa te controleze altii! Succes!
garbo162553
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:49
Mah fata: tu il iubesti pe X? da sau nu. Daca il iubesti ramai dracu cu el cum o fi. daca nu il iubesti, desparte-te si gata. Y nu este relevant, de fapt tu ai o problema cu X, putea fii W, G,M etc.

Daca o mamaie s-a despartit la 45 de ani si acum clameaza ca ceea ce a facut ea este ceea ce trebuie sa faca oricine, nu inseamna ca si la tine se va intampla la fel.

Oamenii se mai schimba cu varsta oricum.
burst4x
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:01
De la: garbo271017, la data 2013-01-12 12:53:23Imi pare rau ca sunt atatia care ma condamna si care ma vad intr-un fel anume. Am inceput acest subiect pentru ca am crezut ca eu sunt problema nu el, am inceput sa vad alt baiat mai atragator din pricina a ceea ce am patit cu el.Nu cred ca trb sa lasati atatea mesaje rautacioase, pentru ca eu am trecut prin multe certuri dure si etc. De aceea si ma repet l-am vzt pe Y.. Nu am o relatie cu Y pur si simplu m-am gandit ca pe viitor daca m-as desparti de X as putea incepe o relatie cu Y mai ales ca suntem de aceeasi varsta. si pana in momentul de fata am fost chiar buni prieteni. Orcat am incercat nu ma pot desparte de X chiar daca a facut ce a facut , ceva parca ma tine si ma gandesc ca poate fac o greseala. Nu sunt nici o fetita rasfatata cum am vzt in mesajele anterioare si nici nu umblu din floare in floare. X a fost sg barbat din viatza mea , cu care mi-am inceput si viatza amoara si cu el am trecut prin foarte multe. As va rog nu ma mai judecati pentru ceva ce nu stiti.Aveam nevoie de sfaturi, pt ca eu nu pot dormi noapte, ma simt oribil am mustrari de constiinta pt ca m-am gandit la alt baiat si nu la el, ma simt foarte prost si sunt foarte stresata din pricina acestui fapt. Am tot sperat ca el sa se schimbe si acum cum mi-a dat aceste semne ca s-ar fi schimbat ma simt foarte prost ca am vzt alt baiat :( si de aceea am si mustrari de constiinta. :( :(


eu nu am vazut ca te condamna cineva... ! poate doar iti spun adevarul cum te vad ei... dar nimeni n-are dreptul sa te condamne. nu dintre noi... ! ai intrebat un forum care are o suta de pareri. stiu eu... poate doar 98... ! dar nu asta conteaza. eu de ex. nu te-am condamnat. la varsta ta.... nu e de condamnat . ori e de sfatuit ori de lasat in pace. eu mi-am spus parerea strict la intrebare. pe care sa-l alegi ! si,,, asa am crezut ca e mai bine ptr. tine, l-am ales pe Y ! daca am condamnat pe cineva a fost pe X ! eu am alta mentalitate si vad altfel lucrurile... nu-mi cere sa le vad ca tine. din intrebarea ta nu se intelege nimic de framantarile si de mustrarile tale. daca tu vezi si consideri ca X s-a schimbat... ce ne mai intrebi pe cine sa alegi ! doar ai ales tu deja. eu unul nu am incredere in el... dar nu eu hotarasc, eu mi-am dat doar cu parerea.....
barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:04
Din moment ce oscilezi intre cei trei inseamna ca nu esti decisa .Sfatul meu este sa-i abandonezi pe toti trei si sa incepi o relatie noua cu un baiat de caare te vei indragosti.
Marin_Stoian_1
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:15
De la: Marin_Stoian_1, la data 2013-01-12 14:15:15Din moment ce oscilezi intre cei trei inseamna ca nu esti decisa .Sfatul meu este sa-i abandonezi pe toti trei si sa incepi o relatie noua cu un baiat de caare te vei indragosti.



Care trei ? Erau doar doi. Ai citit prima postare ? Maiiiii..... Zapaciti fata cu totul.
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:16
Alege pe cel care e mai generos , cred ca x te iubeste si pt asta e gelos . Stii cum e nu da cioara din mana pe vrabia dupa gard.Si daca x e mai in varsta e mai cu experienta si daca ai stat 5 ani cu el inseamna ca intre voi exista o chimie si merita continuat.Y probabil doar o pofta nu si ceva de viitor . Sau ai putea merge in paralel o perioada si vezi care e mai darnic mai generos pt ca conteaza si asta parerea mea.
sha
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:18
De la: sha, la data 2013-01-12 14:18:11Alege pe cel care e mai generos , cred ca x te iubeste si pt asta e gelos . Stii cum e nu da cioara din mana pe vrabia dupa gard.Si daca x e mai in varsta e mai cu experienta si daca ai stat 5 ani cu el inseamna ca intre voi exista o chimie si merita continuat.Y probabil doar o pofta nu si ceva de viitor . Sau ai putea merge in paralel o perioada si vezi care e mai darnic mai generos pt ca conteaza si asta parerea mea.


ei, da, asa mai zic si eu... si se mai intreaba unele de ce preferam sa le luam cu chirie...
burst4x
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:48
De la: Rotty, la data 2013-01-12 14:16:51
De la: Marin_Stoian_1, la data 2013-01-12 14:15:15Din moment ce oscilezi intre cei trei inseamna ca nu esti decisa .Sfatul meu este sa-i abandonezi pe toti trei si sa incepi o relatie noua cu un baiat de caare te vei indragosti.



Care trei ? Erau doar doi. Ai citit prima postare ? Maiiiii..... Zapaciti fata cu totul.



barboneli
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:56
Api, cam aa-i, fiecare cu norocu' lui. De ce s ii un animal de cas, cnd este carne proaspt la prvlie.
Axl_R
Postat pe 12 Ianuarie 2013 15:01
iubirea se traieste nu se controleaza. cred ca , trebuie sa ramai cu cel cu care te simti TU nu cu cel cu care trebuie sa fii asa cum vrea el. comportamentul posesiv nu se amelioreaza (desi pe moment ai aceasta impresiea0, cu timpul se accentueaza. tine minte un lucru draga mea: nu se poate trai in colivie. Chiar daca colivia este de aur, tot o colivie ramane. Cred ca ai inteles. Poate cu timpul, vei intalni si un Z care iti va oferi tot ceea ce acum ai nevoie. cine stie? numai bine
pirania_1960
Postat pe 12 Ianuarie 2013 15:14
sfatul meu alegel pe Y din experienta mea un baiat mult mai mare si care te controleaza este o mareeeeeeeeeeeeeeee problema
elena27
Postat pe 12 Ianuarie 2013 15:20
x
garbo200707
Postat pe 12 Ianuarie 2013 17:04
De la: garbo271017, la data 2013-01-12 12:53:23Imi pare rau ca sunt atatia care ma condamna si care ma vad intr-un fel anume. Am inceput acest subiect pentru ca am crezut ca eu sunt problema nu el, am inceput sa vad alt baiat mai atragator din pricina a ceea ce am patit cu el.Nu cred ca trb sa lasati atatea mesaje rautacioase, pentru ca eu am trecut prin multe certuri dure si etc. De aceea si ma repet l-am vzt pe Y.. Nu am o relatie cu Y pur si simplu m-am gandit ca pe viitor daca m-as desparti de X as putea incepe o relatie cu Y mai ales ca suntem de aceeasi varsta. si pana in momentul de fata am fost chiar buni prieteni. Orcat am incercat nu ma pot desparte de X chiar daca a facut ce a facut , ceva parca ma tine si ma gandesc ca poate fac o greseala. Nu sunt nici o fetita rasfatata cum am vzt in mesajele anterioare si nici nu umblu din floare in floare. X a fost sg barbat din viatza mea , cu care mi-am inceput si viatza amoara si cu el am trecut prin foarte multe. As va rog nu ma mai judecati pentru ceva ce nu stiti.Aveam nevoie de sfaturi, pt ca eu nu pot dormi noapte, ma simt oribil am mustrari de constiinta pt ca m-am gandit la alt baiat si nu la el, ma simt foarte prost si sunt foarte stresata din pricina acestui fapt. Am tot sperat ca el sa se schimbe si acum cum mi-a dat aceste semne ca s-ar fi schimbat ma simt foarte prost ca am vzt alt baiat :( si de aceea am si mustrari de constiinta. :( :(



Ai vazut alt baiat pentru ca nu esti multumita de relatia pe care o ai.Total normal la varsta ta (nu ai mai mult de 25)=
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 17:30
Eu zic sa ramai cu Y caci mai devreme su mai tarziu o sa-si dea in petic X .
szeniko68
Postat pe 12 Ianuarie 2013 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
povestia mea..sau mai bine prostia ce am facuto...:( 172 De la: garbo089734 9 Februarie 2010 10:06
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
Seful mamei mele! 20 De la: Axl_22 27 Septembrie 2011 07:08
Ce sa fac acum ? 31 De la: liaiedera 8 Aprilie 2010 19:02
Setari Cookie-uri