Singuratatea din...mijlocul familiei..!!

De la: elisabeta_boia, la data 2012-12-18 20:29:44Ei....draga 675....singuratatea asta de care te plangi este in tine,in mintea ta TU esti cea care trebuie sa vada ca nimeni nu este singur!!! Daca .vrei crestineste:D-ZEU este totdeauna cu tine...cu mine...cu ei...cu ele!!! Iar daca vrei altfel...poti sa stai singura intr-un parc ..si sa fii inconjurata de multa,multa lume prietenoasa si binevoitoare!! O floare-ti zambeste si-ti da parfumul ei! O mica vietate iti canta si -ti bucura auzul! Un susur de apa iti "povesteste" sipotind pe unde si ce-a vazut Nu poti fii singura NICIODATA...numai daca tu asa vrei... Un esec intr-o relatie ar trebui sa fie ..sutul in c-r..pt a face un pas inainte!!
Deci...NU exista singuratate in familie...numai in mintea ta!!LUPTA cu pesimista din tine!! Da-o afara din fiinta ta!! Fii barbata!! Lupta!!daca nu pt tine..pentru fiica ta DA!!! Invat-o sa fie mereu vesela,optimista,prietenoasa cu chef de viata si de "lupta" cu singuratatea asta indusa...
Sarbatori Fericite la amandoua,in mijlocul familiei de la tara,in mijlocul naturii!!
garbo_1956
Postat pe 22 Decembrie 2012 10:45
lasa tristetea si asteptarile de la altii deoparte si crezi doar in tine ! http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/17641.html#
Fa-ti viata frumoasa bucurandu-te de copil si mama, de orice iti incanta ochii si sufletul.
Gaseste-ti un hobby (dans, pictura, etc) si umple-ti timpul cu ceea ce iti place http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/17641.html#
Pupici
garbo_1956
Postat pe 22 Decembrie 2012 10:51
probabil era o idee buna sa va luati fiica de la tara si sa petreceti sarbatorile impreuna, sunt atatea lucruri pe care le-ati putea face amandoua , sunteti separate fizic prea mult, la varsta ei are nevoie si de mama alaturi, nu ca bunica nu ar face tot ce poate pentru fetita, dar... copiii nostri au si nevoi afective , nu doar materiale .De fapt toti avem SI nevoi afective, in goana dupa realizarea profesionala sau materiala unii uita de familie, de prieteni, aceasta uscaciune spirituala isi scoate ghearele cand te astepti mai putin. Doamna draga, sunteti prea ocupata ca sa vedeti ca bucuriile simple ale vietii trec in goana pe langa dumneavoastra . O zi frumoasa , cu fiica alaturi , la patinaj, la un teatru pentru copii, la shopping pur si simplu sau ...( sunt atatea posibilitati in Bucuresti ) face cat trei avansari pe scara ierarhica la serviciu. Degeaba e omul sanatos si implinit material daca sufletul e sec , tot esec se numeste
garbo039125
Postat pe 22 Decembrie 2012 10:55
garbo no. x, ce as face eu in locul tau (de fapt, ce am facut): mi-as lua fata si as inscrie-o la scoala acolo unde lucrez - plus cursuri de ce ii place ei (desen, dans, muzica - etc). Iar in fiecare seara de la job ne-am duce direct in parc, pe plaja, pe munte, la restaurante , la concerte, la shopping de fitze, UNDEVA unde sa ne placa si sa ne asigure o "aventura" noua in fiecare zi. Las-o sa iti fie cea mai buna prietena. Joaca-te impreuna cu ea.
Sa fii cu copilul tau, dincolo de responsabilitatea inerenta, poate fi fun: copiilor le place sa se distreze. Sint fericiti si entuziasti si redevii si tu copil alaturi de ei, de foarte multe ori :-) Sint convinsa ca nu numai eu am un copil tonic: toti copiii asa sint, daca invatam de la ei sa ne bucuram de orice prostiuta.

Poftim: fie-mea are 6 ani si am fost azi cu ea sa ne luam fustite de balerine si poante, si sa vedem cui ii ies mai bine piruetele... :-)))
quasaria
Postat pe 22 Decembrie 2012 11:07
Dar bunica ta care ti-a crescut fiica, adica s-a trezit noptile, a alergat dupa treburi, a renuntat la idealuri nu-ti este prietena? Te rog dezvolta!
Tatal fiicei tale chiar o duce greu?
Singuratatea e o problema cu mai multe fatete. Furnizeaza-ne mai multe informatii
Ce ai vrea de fapt? Singuratatea o resimti uneori, tot timpul? Ce te face sa te simti singura? Cum comunici cu lumea, inclusiv cu fiecare din membrii familiei tale luati separat? Ce raspuns primesti de la fiecare? Ce astepti tu de la ei? In functie de ce sunt asteptarile tale de la cei din familia ta? Poate ca te-ai sacrificat pentru ei iar ei(ele) nu au raspuns pe masura eforturilor tale? E posibil ca tu sa nu fi putut sa te impui. Se intampla! Incearca de acum inainte sa transezi problemele neelucidate. Singuratatea se naste acolo unde nu este comunicare si unde exista frustrari. Nu te teme sa abordezi lucrurile delicate, dar fa-o cu calm si intelepciune. Intelepciune! Pe indelete. In timp. Totodata, nu trebuie sa ceri mereu celor din jur, nici atentie, nici dragoste, nici sa stea drepti pentru ca tu sa nu te simti singura. Apa curenta si celelalte de la tara conteaza mai putin decat faptul ca cei din familia in care te simti singura sa te perceapa ca pe ceva ce-si doresc. Fa-te dorita! Dar nici asta prea mult, ci doar atat cat sa te mentina in prim plan. Cat sa doreasca sa te aiba in preajma. Cat sa doresti sa le fii in preajma. Ce e mult strica. Gestioneaza cat mai bine timpul tau, sentimentele tale, dorintele si, de ce nu, viitorul tau. Citeste ceva de psihologie dar si altceva ce ti-ar face placere si te-ar invata despre noi oamenii, care nu suntem toti la fel. Deschide-le ochii celor care te fac sa te simti singura si deschide si tu ochii la ce s-ar fi putut sa gresesti. Nu e imposibil, daca te vei cunoaste mai bine, pe tine insati si pe ai tai. Fiecare gest, fiecare cuvant conteaza extrem de mult. Uneori cat o viata de om.
Succes! Sanatate! Vesti bune!
Asteptam si noi vesti de la tine
antonetastoica
Postat pe 22 Decembrie 2012 11:23
ia-ti copilul de la tara si instaleaz-o aici in bucuresti permanent. ar trebui sa o cresti tu nu bunicii. atunci ai avea activitate si nu te-ai mai plange. crede-ma ...........
bozolica
Postat pe 22 Decembrie 2012 12:11
Esti tanara, ai un copil pentru care trebuie sa mergi mai departe si sa fii tot timpul alaturi de el. Ai perintii care te ajuta si sunt alaturi de tine. Nu esti singura draga mea. Este adevarat ca fiecare persoana din viata noastra ocupa cate un loc special. Nu putem inlocui absenta unei persoane cu alta oricat am vrea. Dar totul depinde de tine si numai de tine sa alungi acea singuratate de care te plangi. Parerea mea este sa-ti aduni fortele, sa te ridici si sa mergi cu hotarare mai departe. Atunci cand te vei astepta mei putin va aparea si persoana care lipseste si sa-ti umple golul din viata si din suflet. Totul este sa vrei. Incearca sa lasi acele ganduri negative la o parte. Gandeste-te ca viata este frumoasa si trebuie traita la maxim chiar cu bune si cu rele. Curaj draga mea, mergi cu incredere mai departe.
LA MULTI ANI! Sarbatori cu sanatate si bucurii afaturi de familia ta.
carmen170767
Postat pe 22 Decembrie 2012 13:15
Daca a realizat atatea in plan profesional, inseamna ca s-a ridicat mereu si a mers mai departe. Prietena noastra nu de singuratatea fizica sufera. Alaturi de cei din familie, se simte singura. Daca fiica ii raspunde obraznic, luatul la Buc ar adanci solitudinea. Singuratatea prietenei noastre este in ea iar ea vrea sa identifice cauzele si sa gaseasca o cale spre solutionarea problemei. La urma urmei, atatia oameni lucreaza singuri pe platforme izolate ori fac expeditii sau sunt exploratori, dar gandul la cei dragi ii ajuta. Aici, fie prietena noastra vrea sa se stie mereu in atentia celor din familie daca este autoritara si invadanta, fie cei din familie nu ii apreciaza eforturile, vor mereu mai mult de la ea si o desfid fara sa inteleaga eforturile ei. Exista dezamagiri si din partea celor pentru care ne spetim. In speta, fie prietena noastra crede ca i se cuvine mai multa intelegere si dragoste, fie membrii familiei sale cred ca li se cuvine mai mult. Afland amanunte despre caz, am putea sa-i aratam o cale, ramanand ca ea sa o adopte sau nu, functie de detalii pe care numai ea le cunoaste. Rezolvarea este o functie continua pana la ordinul doi al derivatelor variabilelor fiecarei coordonate
Spune-ne mai mult, daca simti nevoia sa te descarci
Dumnezeu sa fie cu tine si cu noi
Iti doresc luciditate
antonetastoica
Postat pe 22 Decembrie 2012 14:38
de la varsta de 34 de ani mi-am crescut singura fiul. (sotul meu este decedat) Nu m-am simtit nici-o data singura, el a fost cel care mi-a umplut mereu timpul, a fost mereu prezent in gandurile si in proiectele mele. Nu l-am considerat NICI-O DATA un zero, ci, dimpotriva , a fost impulsul care ma indemna sa merg inainte cand simteam ca nu mai pot, a fost cel care mi-a dat puterea sa trec peste toate. Asa ca, mai reflecteaza.
pirania_1960
Postat pe 22 Decembrie 2012 15:33
eu te inteleg...e vorba de singuratatea sufletului...am simtit asta de mii de ori...am adunat atata singuratate sufleteasca pana am facut piatra la fiere... nu ti doresc asta. oricum cat esti ok, te mai sustine lumea sau asa -zisii prieteni. insa daca ai nesansa sa te simti rau, toata lumea te da deoparte asa ca alege. eu am avut sansa sa cunosc un adevarat om ,doar ca are familie...si , tot singura ma simt . mai ales de sarbatori. el, la fel. si,doare mai mult asta, cand iubesti. curaj. ori,ori. si nu l mai crede pe barbata tu ca n are. de ce n a stat sa va sustina?
garbo097841
Postat pe 22 Decembrie 2012 15:45
Nici eu nu mi-as lasa copiii sa creasca departe de mine; ia-ti fata si adu-o langa tine si faceti tot ce va trece prin cap (in sensul bun al cuvantului);
de ce nu mergeti undeva (la munte, sau undeva in tara asta , sau daca poti pleaca cateva zile "afara", sa fiti numai voi doua undeva intr-o tara civilizata si sa petreceti acolo revelionul; cred ca poti realiza multe dar iti este teama; mult curaj si bafta!
adeline
Postat pe 22 Decembrie 2012 18:41
COPII SE CRESC DE PARINȚI,NU DE BUNICI.LA BUNICI TREBUIE SA STEA IN VACANTE(dar nu toata vacanta),LA SFARSIT DE SAPTAMN,N VIZITE..REFERITOR LA SINGURATATE DAC FETIȚA AR FI LA TINE CU SIGURANȚ AR FI ATTEA DE FCUT MPREUN NCT NU V-AR AJUNGE TIMPUL,DAR CRED C DE FAPT TU DOREȘTI O PERSOAN DE SEX MASCULIN CARE AR REZOLVA PROBLEMA.
garbo203525
Postat pe 22 Decembrie 2012 23:34
Cam acelasi lucru pot spune si eu la fel ca si tine cu mentiunea ca eu am 48 deja si fata mea are 21.
vio
Postat pe 23 Decembrie 2012 13:22
Singuratate....Poti avea sotul langa tine dar sa te simti singura si sa cresti nu unul, ci doi copii... asa cum am patit eu.Asta am trait eu pana acum doua luni, cand sustinta de Pieteni ! am reusit sa pun stop unei mizerii de viata in doi. Prienii sunt importanti in viata noastra, trebuie doar sa sti doar ce prieteni iti alegi. Nu toti din jur iti sunt prieteni !
Ceea ce am simtit eu langa familia mea, am incercat sa pun in cateva versuri...

SINGURATATE ....IN DOI...
Esti langa mine,
Si totusi ...nu esti ...
Precum o naluca,
Din tainice povesti ...

Zambim unul spre altul
Sperand sa apara o raza de soare
Si tacerea profunda sa o arunce
In adanca si trista mare

Stam unul langa altul,
Uniti de un destin.
Si totusi separati
Tacuti, acceptam acest chin

Ne intrebam uneori ...
De ce aceste lucruri ?
Si ca doi calatori..
Cautam raspuns in trecuturi.

Pasim impreuna pe-un drum
Stiam ca ne provoaca durere.
Pasim mana-n mana acum ..
Fericirea dispare-n tacere

Suntem doua suflete
Vesnic nelinistite
Cautand cu disperare
Vise neimplinite

Ne privim amandoi...
Stand unul langa altul ..
Suntem aici amandoi
In fata noastra neantul ..

Tacuti ne-am acceptat destinul
Luptand cu soarta cruda
Sufletele noastre acceptand chinul
Iar viata noastra e muta

Am sperat sa fim amandoi
Impreuna-ascultand sunetul ploii
Insa n-a fost sa fie asa ...
Suntem DOI in singuratatea grea

Zambim tacuti ...
In negura ce ne-nconjoara
Incercand sa gasim
Amintiri ..de-o vara...

Nu am gasit un pod
Unde sa-ne-ntalnim in tacere
Nu am gasit un nod..
vietile noastre sunt paralele...

Tacuti ne acceptam destinul
Fara a-avea puterea sa spunem STOP
Sa rupem lantul ce tine chinul
Si pe noi amandoi la un loc ...

Ne intoarcem acum ...
Tacuti amandoi ...
Pasind pe-acelasi drum
Al ....singuratatii in DOI

EmptySoul, 27.06.2010
garbo_9764
Postat pe 24 Decembrie 2012 15:24
pffff, ce face plictiseala asta din om?!
heartbit
Postat pe 24 Decembrie 2012 15:36
Poet ?
Rotty
Postat pe 24 Decembrie 2012 15:41
In primul rand nu sunt de acord cu tine ca ti-ai lasat fetita la bunici la tara, asta denota mult egoism si lipsa de iubire si sacrificiul pentru propriu copil. Daca ai avea copilul langa tine zi de zi si ai sti sa-ti organizezi viata nu te-ai mai plange de singuratate. Vina o porti ca nu stii sa fii sociabia.Copilul are nevoie de prezenta si iubirea mamei. Este simplu sa ti-l creasca altcineva si tu sa mergi in vizita si cu propriul copil sa te simti singura. Eu sunt in Bucuresti , mi-am crescut singura copilul si am facut si cariera si multi bani. Nu m-am recasatorit stau singura de 14 ani si nu m-am plans niciodata, sunt prea ocupata sa ma simt singura. DAR ATENTIE COPILUL NU A STAT NICI IN VACANTA LA TARA LA BUNICI. aVEAM ACTIVITATI, INOT, TENIS, GIMNASTICA,. DANS SPORTIV, BALET, MERS LA OPERETA, OPERA, TEATRU ETC. Pe rand binenteles dar tu nu-ti iubesti copilul, esti o mama egoista care depinde de un mascul. La-ai lasat la tara, vai are toate condiiile de la oras dar nu are cei mai important DRAGOSTEA DE MAMA, cand va fi mare va fi departe de tine sufleteste si vei fi singura cu adevarat. Cum iti asterni asa dormi, te va judeca cand va fi mare, ca ai lasato acolo cu bunica ta.Ea poate sa o cresca tu nu, asta pentru ca te iubesti numai pe tine si nu vrei sa-ti asumi responsabilitatea si efortul cresterii propriului copil.
garbo273075
Postat pe 25 Decembrie 2012 10:21
Si eu ma simt singur.Am avut o prietena din Franta dar nu a mers .Acum eu locuiesc in Germania.Daca vrei sa discutam adresa mea imail yonel 362@hotmail.com



Ionel
octaviu
Postat pe 25 Decembrie 2012 16:04
De la: garbo171675, la data 2012-12-18 18:14:40fiica.mea are 11 ani,eu-30. E aproape cat mine de inalta,eu avand 1.82m,clasa a 5 a. E o mica realizare ...la care am muncit mult..
garbo259973
Postat pe 25 Decembrie 2012 17:36
La anii tai ma simteam exact ca tine...Ai rabdare!
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Decembrie 2012 21:45
la 30 de ani eram f fericita,aveam f multi prieteni,un copil care-mi umplea aproape tot timpul...nu aveam timp sa ma simt singura ... daca sotul meu nu prea avea nevoie de prezenta mea mai mult decat de prezenta prietenilor eu nu-i simteam lipsa pt ca aveam o comoara de care ma bucuram f tare...la 11 ani ai fiului meu eram ingrijorata de cuibul gol care stiam ca isi va face loc dar am cautat sa fie doar la mine acel cuib nu si la copilul meu...traim intr-o lume singuratica si egoista si e normal sa simtim golul acela cand copiii nostri nu mai au nevoie de noi...de fapt traim pt a oferi si cand nu mai avem cui simtim ca am ramas doar noi,pustiul acela ne chinuie pt ca prietenii azi sunt doar interesati dar noi in calitate de prieteni oare nu suntem la fel?...greseala noastra este ca vrem socializare dar nu prietenia cuiva in adevaratul sens...putem avea prieteni f multi,un sot,copii dar daca nu avem o legatura de iubire cu acestia nu avem nimik...golul se simte chiar atunci cand casa e plina pt ca nu suntem impreuna de placere ci din obligatie....cand oferim dragoste ar trebui sa si primim dar uneori dragostea daruita nu se intoarce ci este folosita pt anumite scopuri...uneori ni se ofera dragoste dar noi avem alte prioritati si o dam la o parte ...ciudat dar adevarat...aruncam margaritare la porci cand altii asteapta sa le oferim macar prezenta noastra...daca familia nu este comoara pe care o dorim si de care ar trebui sa ne bucuram prietenii nici atat...unde lipseste dragostea apare golul acela pe care si tu il simti si multi altii...relatia cu fiica ta s-a racit nu acum ci atunci cand ai hotarat sa pleci de langa ea ...un copil ne paraseste doar atunci cand se simte parasit ...mai intai trebuie sa fim prieteni cu cei din familie apoi vor urma cu siguranta un alt lant de prietenii pt ca omul nu traieste singur decat daca se insingureaza...eu am hotarat sa nu fiu singura si am alergat sa ofer cate putin din mine fiecaruia si inca nu am reusit sa ajung pt toata lumea dar uneori simtim nevoia acelui gol pt ca l-am cunoscut candva si noi ii facem loc pt ca vrem ...singuratatea o simtim pt ca o vrem ,pt ca nu suntem acolo unde ne dorim cu adevarat...uneori obosim sa tot oferim si crezand ca ne odihnim si noi putin simtim ca nu avem nevoie de odihna ci doar de alt fel de traire ,in altfel de imprejurari si alaturi de alte persoane.
luysa
Postat pe 27 Decembrie 2012 09:56
Imi suna ciudat titlu topicului..." Singuratatea din ....mijlocul familiei", ce te-ai fi facut daca erai orfana? si nu aveai aceea familie, care sincer se pare nu o apreciezi! Nu te-ai gandit niciodata ca viata ti-a daruit cel mai de pret cadou, un copil. Multe femei fac tratamente, care le termina, atat psihic cat si fizic si tot nu reusesc sa aibe un copil, tu il ai,....asa ca sfatul meu este sa te ridici scutura-te de griji si necazuri si mergi mai departe. Spui ca te simti singura,...poate multii dintre noi ne simtim cateodata singuri si ne este greu sa recunoastem,...raspunsul....numai noi il stim de ce? Poate ne dorim ceva ce cu greu se poate realiza si atunci clacam si dam vina pe singuratate, pe nenoroc, pe nu am avut si noi o soarta mai buna. In definitie ce este viata...o lupta continua atat cu noi insine cat si cu provocariile ei. Apreciaza ce ai si gandeste-te ca in lume poate chiar sunt oamenii care sunt intradevar singuri si fara de speranta.
Exemple: batranii care nu au avut copii si nu mai au pe nimeni, copii parasitii in maternitatii sau case de copii.....
fortuna
Postat pe 28 Decembrie 2012 10:24
Aveti dreptate...
garbo171454
Postat pe 28 Decembrie 2012 12:05
fiica.mea e la tara la bunica.mea de 5 luni...inainte de astea 5 luni a fost la mine cam de cand s.a nascut,si asta nu e ceva usor cand esti cam singurA si fara casa stand cu chirie...statul langa mine nu ar ajuta.o Eu nu am casa mea in bucuresti,,,am suficienti bani cat sa traiesc de la o luna la alta platindu,mi o chirie,dar nu am atatia bani cat sa.mi cumpar o casa. Si totusi ca sa imi permit cheltuielile curent trebuie sa muncesc minim 18 ore din 24,iar fiica,mea degeaba ar fi la mine....cum a si fost dealtfel.....ar fi in casa mai tot timpul singura si m.ar vedea o jumate de ora pe zi,cand as aduce.o sau duce.o la si de la...scoala...atat. Atat de multa singuratate intre 4 pereti pt un copil de 11 ani ar fi cam mult,,,,ptr ca ar fi mult si ptr un adult. Sa stea la tara,ptr ea e mai bine din acest punct de vedere ca nu mai e tot timpul singura ci ca e tot timpul cu cineva. Eu sa.mi scurtez prigreamul de munca nu pot ptr ca se scurteaza si banii si apar nevoile...neimplinite
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:14
adevarul e ca....sunt persoane, cu adevarat importante,medici,artisti,vedete internationale,etc si care desi au realizari in viata,la fel de singuri se simt sau parca le lipseste ceva...dovada stau divorturile,drogurile,bautura sau viata tumultoasa si controversata in care se arunca multi ...chiar tentative de sinucidere de care auzim si vedem la tv, d-apai oameni obisnuiti,sa le zicem normali,ca mine,mici rotite intr-un sistem in care daca te.ai stricat poti fi inlocuit exact ca o rotita defecta ce poate fi usor inlocuita...si despre care nu o sa stie nimeni si care inlocuire nu o sa aibe nici o importanta ..in afara de cel...inlaturat...si care va privi din exterior lucruri ce opana mai devreme le privea ...din interior
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:30
unul dintre cele mai dureroase lucruri in viata e ca.....desi facem tot ce putem si dam tot ce e mai bun din noi.....la final nu avem nici o importanta...si degeaba ne.am spetit....fericiti sunt cei care nu observa....si nu constientizeaza lucruri de genul asta
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:32
desi o sa fiu putin ..off-topic....si am sa dau un exemplu...de munca...colectiva de pomana...iar exemplul pe care o sa.l dau e unul de oameni fericiti care nu constientizeaza faptul ca s.au spetit de pomana
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:33
bunica.mea are 2 surori,,cea mica 2 copii,,2 fete adica,in varsta de 40 si 42 de ani daca nu ma insel...Florentina(cea mica) si Mihaela(cea mare). Mihaela,verisoara primara cu maica.mea si matusa ptr mine la 42 de ani,dupa ce a terminat faculatea de medicina,cu rezultate foarte bune,dupa atatia ani de chin,zic chin ptr ca ei nu sunt din Bucuresti acolo unde a absolvit faculatatea...ci din Ploiesti....viata de camin,pachete saptamanale din partea familiei...chin per total
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:38
toata lumea o vedea medic la sfarsitul facultatii,,doamna doctor,maica,sa fusese asistenta,acum e pensionara...in fine....nici nu stiu cum sa ma exprim corect asa ca o sa o parafrazez pe bunica-mea....Mihaela a intrat la yoghini....ce o fi vrand sa insemne exact nu stiu ....decat ca nu practica medicina...de fapt nimeni nu stie ce face exact e la bucuresti....nu mai mananca ..cu carne...ci cu soia,ba a mai convertit-o si pe sora.sa si pe maica,sa la aceleasi idei de viata sa nu mai manance carne......o marre prostie zic eu..in fine sunt vietile lor,,,nu ar trebui sa ma intereseze pe mine si totusi.....ca exemplu....la ce a folosit tot chinul...zic chin ptr ca au fost ani de zile de meditataii si vreo 6-7 incercari...examen de admitere la medicina....nu a reusit din primul an...dar a reusit in fibal sa ce???.....sa faca yoga?? adica???...habar n-am.......numai ca mi se pare chinul degeaba si al ei si al familiei ei.......toata lumea spera sa iasa doctora...si totusi nu a iesit desi are facultate....degeaba o are....rezultatele nu se vad.........decat un soi de regresie sociala si mentala...nu.i trebuia facultate sa fie unde e astazi si sa faca ce face(ea stie ce)....daca era ceva bun stia toata lumea nu??
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:46
eu daca eram in locul ei...as fi plecat in israel ca medic....si dupa cativa ani m,as fi intors si mi,as fi deschis propriul cabinet medical si as fi fost cineva...nu??...inteleg ca oricine alege sa faca o facultate nazuieste catre ...mai sus...pe parte profesionala...si nu nuimai...dar cum spuneam e un caza fericit ca nu vede unde si cat s,a zbatut degeaba....ani irositi ca sa ce???
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Menage a trois 14 De la: jeanette40 28 Decembrie 2010 17:14
deew 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:29
politica 78 De la: daria_pet 27 Iulie 2010 23:50
Voma la bebelusi 2 De la: Ungureanu_Denisa_1 28 Septembrie 2015 09:48
VREAU SA FIU BUN , HAI SA DEVENIM BUNI . NU VRETI SI VOI ? 317 De la: mcherciu 26 Februarie 2010 20:07
Setari Cookie-uri