Mit sau adevar?

Am citit f multe forumuri si multe femei au spus ca in primele 4-5luni de sarcina au avut ciclul.Este adevarat?caci ma chinuie si pe mine un gand...pe data de 28iulie am avut un contact sexual neprotejat fara ca prietenul meu sa ejaculeze in mine(am inceput sa ma indoiesc).In fiecare luna mi-a venit ciclul,insa in octombrie doar 2zile si si restul zilelor mai putin decat de obicei(locuiesc in alta tara momentan).Cele 2teste au iesit negative.Teama de o posibila sarcina e atat de mare incat nu pot dormi sau manca normal.Si nu am folosit un mijloc de contraceptie intrucat prietenul meu este din Anglia si ne vedem mai rarut.Va rog mult un sfat sa ma linistesc
iBianca
Postat pe 26 Octombrie 2012 18:56
felicitari! esti insarcinata!
Eugenia_
Postat pe 26 Octombrie 2012 19:09
De la: iBianca, la data 2012-10-26 18:56:12Am citit f multe forumuri si multe femei au spus ca in primele 4-5luni de sarcina au avut ciclul.Este adevarat?caci ma chinuie si pe mine un gand...pe data de 28iulie am avut un contact sexual neprotejat fara ca prietenul meu sa ejaculeze in mine(am inceput sa ma indoiesc).In fiecare luna mi-a venit ciclul,insa in octombrie doar 2zile si si restul zilelor mai putin decat de obicei(locuiesc in alta tara momentan).Cele 2teste au iesit negative.Teama de o posibila sarcina e atat de mare incat nu pot dormi sau manca normal.Si nu am folosit un mijloc de contraceptie intrucat prietenul meu este din Anglia si ne vedem mai rarut.Va rog mult un sfat sa ma linistesc


du-te la o clinica (acolo unde esti) si fa-ti analizele de sange sau o ecografie pelviana si afli ce se intampla
adeline
Postat pe 2 Noiembrie 2012 22:28
Poti sta linistita ! Nu se pune problema de a fi insarcinata...tulburarile de ciclu pot apare din multe cauze, una dintre ele este stres-ul... In ceea ce priveste faptul ca nu a ejaculat in tine nu este un factor determinant in a nu ramane cu alta ocazie, insarcinata...Urmare erectiei si a actului copulator, barbatul elimina lichid seminal si odata cu el si un numar de spermatozoizi...acestia pot patrunde prin colul uterin , care se deschide, si trecand prin uter pot ajunge la nivelul trompelor unde pot incepe fertilizarea ovulelor...aici tine si de perioada de ovulatie dar daca tu nu stii elemente de baza ale sexologiei , iti va fi greu sa intelegi ceea ce as avea de spus ...Cert este ca nu esti gravida, in fapt , asta te intereseaza !
adsum
Postat pe 2 Noiembrie 2012 22:50
Draga Bianca te ingrijorezi degeaba.Daca testele pe care le-ai facut au iesit negative inseamna ca nu esti.Poate fi ceva adevar in ce ai zis u dar st cazuri singulare.Ptr linistea ta si ptr sigurantza dute la un medic!Take care!
RonnaGarbo117309
Postat pe 8 Noiembrie 2012 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
examenul urinar in sarcina 4 De la: Lory07 16 Mai 2012 21:06
buna seara am si eu nevoie de un sfat: timp de jumătate de an pina luna aceasta am avut o menstruației de 28 zile . acum am 5 zle de inri 3 De la: Jennifer 18 Ianuarie 2015 09:05
nastere la municipal 4 De la: ralucaaa13 16 Mai 2012 20:59
Pe 1 aprilie trebuie sa-mi apara rindunelele ,abia le astept !!!! Voi ce asteptari aveti? 100 De la: fengari 4 Aprilie 2013 20:50
Preconceptie 21 De la: Stoicovici_Iulia 28 Ianuarie 2013 11:40
Setari Cookie-uri