sarcina oprita din evolutie

dureros...la inceput nu am vrut sa cred. In fine, trebuie sa fac chiuretaj. Unde ma duc in Bucuresti la ce clinica privata, la ce doctor? Ca pe cei cu care am avut de-a face mi-a ajuns sa-i vad o data ca sa nu mai calc pe acolo. Azi la Medlife eram de pe alta lume, nu-mi venea sa cred ca am pierdut copilul si doua doctorite trageau de mine " te programez eu, ti-l fac eu". Mi s-a facut greata. Se poate sa mi se spuna ca sarcina e oprita din evolutie si sa nu fie asa? mi-e greu sa cred ca s-a dus bebe
racovus
Postat pe 28 Iunie 2010 21:50
mai io zic sa mergi la o clinica privata si cat mai repede si,si si-mi pare rau pt tine pt ca este foarte dureros
garbo074997
Postat pe 28 Iunie 2010 22:07
gandestete ca este ingerasul tau care te insoteste peste tot
garbo074997
Postat pe 28 Iunie 2010 22:08
De la: racovus, la data 2010-06-28 21:50:18dureros...la inceput nu am vrut sa cred. In fine, trebuie sa fac chiuretaj. Unde ma duc in Bucuresti la ce clinica privata, la ce doctor? Ca pe cei cu care am avut de-a face mi-a ajuns sa-i vad o data ca sa nu mai calc pe acolo. Azi la Medlife eram de pe alta lume, nu-mi venea sa cred ca am pierdut copilul si doua doctorite trageau de mine " te programez eu, ti-l fac eu". Mi s-a facut greata. Se poate sa mi se spuna ca sarcina e oprita din evolutie si sa nu fie asa? mi-e greu sa cred ca s-a dus bebe
Pai mergi la alt ginecolog....Si nu ii povesti ce tiau zis celelalte doctorite...Taci sa vezi mai intai ce zice doctorul celalalt in legatura cu sarcina....Poate ca copilul traieste....Numai bine,,si sa iti ajute Dumnezeu.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 23:19
mai...cu riscul de a fi vazuta prost...sunt de acord cu irinuca.....

racovus...nu spune nimanui nimic...du-te la alt doctor....nu-i spune de diagnostic si vezi ce zice si acela....mai bine mai multe opinii decat sa faci ingeras un copil care poate deveni lumina ochilor tai....succes!...
tutankhamon
Postat pe 28 Iunie 2010 23:32
Nu stiu dar romanii sunt plini de rautate...Nu poti avea incredere in nimeni..Pt ca daca ii povestesti la cineva ce ti-a ti-a facut altceva..Risti sa iti faca si el la fel..Pt ca majoritatea nu au caracter si se iau unii dupa altii....Spun din proprie experienta...Nu este vorba despre copiii,sau avort..Doamne fereste ca eu nu am facut niciodata avort....Si multumesc ca am avut minte sa nu fac asa ceva..Pt ca as fii plans toata viata sa stiu ca as fii omorat vreun copil
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 23:43
Sincer mi pare rau. Daca vrei -ti pot recomand Doctorita mea este la Filantropia o cheama Antohi Irina este foarte buna sau Zgarbura Zorele(apare n foarte multe emisiuni la Tv) Amandoua sunt foarte bune. Doamne ajuta si ai grija de tine, sper ca totul sa fie bine. Medlife nu este un spital chiar atat de bun pe langa faptul ca dai o gramada de bani, medicii nu sunt chiar asa de buni.
alex2007
Postat pe 28 Iunie 2010 23:50
da ai dreptate cu Medlife. E sub orice cirtica, cel putin steriu mihaela a fost jalnica. Am ajuns la dr. pascal de la polizu, in final. Finut, iti explica tot, te asculta, glumeste, mi-a redat increderea in medici. Din pacate mi-a confirmat oprirea sarcinii din evolutie :(
racovus
Postat pe 29 Iunie 2010 13:59
Rac imi pare tare, tare, tare rau pentru tine.

Dar stii ceva? Eu cred ca e un plan pe care ai sa-l intelegi mai tirziu.

Eu am pierdut o sarcina muuuulti ani in urma si pe vremea aia...ma rog, altfel te tratau medicii cind pierdeai o sarcina. Anyway, n-am mai putut avea copii dupa asta si eram atit de suparata...si am visat intr-o noapte o fetita mica, de vreo 2 ani care nu putea merge si era malformata...(eu am pierdut o fetita) si eu eram in vis atit de trista pentru ea.

Ala a fost mesajul care mi-a raspuns la durerea mea. Nu trebuia sa fie!

Tu esti tinara si ai sa ai copilul tau (daca nu ai deja unul) si ai incredere ca nimic nu se intimpla la voia intimplarii. Universul este cea mai organizata masinarie.
Ciresica
Postat pe 30 Iunie 2010 04:22
Ciresico...
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 05:34
Multumesc ciresico! Cred ca doar asta imi da putere...sa ma gandesc ca asa a vrut Dumnezeu. ai mei ma intreaba daca mi-e frica de chiuretaj si as vrea sa le raspund ca sper sa ma doara tare ca sa uit de cealalta durere. Mai am un baietel si asta imi da putere. Cred ca m-a vazut cazuta si ma strange in brate toata ziua. Si am mai si apucat sa-i spun ca am un bebe in burtica si acuma ii spune "te iubesc foarte tare bebe mic" Mor! Dar sunt sigura ca nimic nu e intamplator si asa a fost sa fie, doar ca acum mi-e greu sa vad imaginea de ansamblu
racovus
Postat pe 30 Iunie 2010 12:57
hai, gata nu te mai gandi nimic nu-i la voia intamplarii.Fa-ti putere, mai ai un baietel care are nevoie de tine si nu trebuie sa vada suferinta ta.Alina-ti durerea, e greu, stiu, dar vei reusi
ameno
Postat pe 30 Iunie 2010 13:04
da, normal, nu se moare din asta, dar ma plang si eu pe la straini ca nu vreau sa-i bag in sperieti pe ai mei. Multumesc pentru ca ati postat si dea Dumnezeu sa nu treceti prin de-astea
racovus
Postat pe 1 Iulie 2010 13:34
fruntea sus! Dumnezeu are grijede fiecare. trebuie sa mergi mai departe si sa ai grije de baietel! si..cine stie...in general se spune ca,dupa ploaie si furtuna mai vinesi vreme buna...si poate ca cel de sus iti va darui o fetita...ca sa aibe si ea un fratior mai mare! ce zici?
180758
Postat pe 9 Iulie 2010 02:07
stiu ce inseamna si stiu ca nimic nu te poate alina, a trecut jumatate de an de atunci..:( si inca mai astept un bebe sa imi revin, o minune mica sa imi aline supararea , este greu si doar cu ajutorul lui Dumnezeu putem trece peste.Cine stie ce plan are EL de fapt cu noi,cu credinta si speranta trecem peste asta,capul sus.te pup
jannine21
Postat pe 9 Iulie 2010 08:43
nu ne-ai mai spus ce ai facut racovus , daca ai consultat si alt medic ...stiu prin ce treci , am pierdut o sarcina gemelara in ianuarie am fost la 4 doctori si toti mi-au spus alte lucruri , pana la urma am avut un avort spontan ......mergi si la alt medic , daca e intradevar oprita din evolutie , nu sta , sa nu se declanseze un avort spontan , eu era sa mor ......
ciocoiu_roxi
Postat pe 9 Iulie 2010 21:21
De la: ciocoiu_roxi, la data 2010-07-09 21:21:35nu ne-ai mai spus ce ai facut racovus , daca ai consultat si alt medic ...stiu prin ce treci , am pierdut o sarcina gemelara in ianuarie am fost la 4 doctori si toti mi-au spus alte lucruri , pana la urma am avut un avort spontan ......mergi si la alt medic , daca e intradevar oprita din evolutie , nu sta , sa nu se declanseze un avort spontan , eu era sa mor ......
ceea ce este mai rau este ca de la o sarcina oprita in evolutie se ajunge foarte repede la septicemie. si atunci....este periclitata si viata mamei.
180758
Postat pe 10 Iulie 2010 16:35
Doc. Nicolescu de la Polizu mi-a facut interventia. Am fost la Romar, o clinica semi-privata de langa Polizu. Nu am simtit absolut nimic, am dormit tot timpul interventiei, a fost ok. IDa, e periculos sa ai sarcina oprita din evolutie si sa stai asa. Eu am facut interventia la 2 zile dupa ce am aflat, dar cu cat mai repede, cu atat mai bine.Imi pare rau ca ati trecut si voi prin experiente asemanatoare, sper sa nu se repete si sa ne dea Dumnezeu sarcini de 9 luni si copilasi sanatosi! Acum mananc dulciuri, sunt deprimata rau...dar doar sapt. asta, de saptamana viitoare incep sa mananc sanatos si sau iau acid folic, urmatorul bebe trebuie sa ma gaseasca in forma! Curaj , ca va asteapta urmatorii bebei!
racovus
Postat pe 11 Iulie 2010 20:22
Am avut si eu sarcina oprita in evolutie la 5 luni. Doctorul ALBU FLORIN DINU de la spitalul Panait Sarbu ( fost Giulesti) m-a salvat. EXTRAORDINAR MEDIC!!!!!!!! Ti-l recomand.
Numauita
Postat pe 20 Iulie 2010 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TESTUL A IESIT NEGATIV DESIERAM INSARCINATA 17 De la: baby_alessya 2 Decembrie 2015 14:55
Sarcina si menstruatia 6 De la: garbo338430 23 Noiembrie 2014 09:43
Întârzierea mestruatiei 5 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:35
ciao 10 De la: iceboxxx 7 Februarie 2012 01:18
castiga un Opel Corsa 2 De la: iasomia 16 Mai 2012 20:59
Setari Cookie-uri