Cum sa plec daca il iubesc?

Din trista poveste, reies doar zbuciumul si pasiunea ta, el e un simplu coleg ( de sex, de camera, de ...viata). Scorpionul e un om dintr-o bucata, loial in dragoste, profund si cu o senzualitate aparte. E o zodie de artist, are profunzime si mari abilitati : se intelege cu toate zodiile...Ideea e ca meriti mai mult decat un catelus - nici macar de plus nu este, ci doar atras de coiotul vecin...Imi pare rau ca ai investit sentimente dar o sa vezi mai tarziu, ca TOT CE FACEM FACEM PENTRU NOI. Acum te va ajuta INTOARCEREA CATRE DUMNEZEU, nu catre el, roaga-te si FERICIREA adevarata nu va intarzia sa apara. O sa vezi ca te va cuprinde pacea si o sa uiti toata aceasta poveste care nu ti-a fost benefica. Mult succes!
cercelmarilena
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:37
exact. Ea vrea doar o stabilitate si confort casnic..........doi refulati ce s+au intalnit si au decis ca, totusi, ar avea ceva in comun......nu e deloc dragoste, din nici un unghi ai privi+o.........
geta_garbo
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:40
Ce interesant mai Crista ....si la Mnster tot dimineata e ....dar nu e ceata
Rotty
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:43
De la: heartbit, la data 2012-10-27 20:29:59degeba iti cauti scuze si explicatii! esti penibila si nu ma impresionezi cu nimic!
oricum vulgaritatea e cel de-al doliea nume al tau!


de unde ai scos atitea tute noi? ploua agfara si le ploua in parcari?
garbo_5862
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:47
Lunga si detaliata poveste, dar m-am regasit in ea si eu imi zapaceam prietenele cu lungi povestiri despre tradare ,despre cat merit eu, despre cate fac si ce sacrificii fac si cat de nedreptatita sunt, de ce nu este cum imi doresc eu, de ce nu se ridica la nivelul asteptarilor mele si nu face ce vreau , cand vreau, dar multe din aceste discutii nu le aveam cu partenerul meu fata in fata, calm, linistit , in fata erau tipete plansete, reprosuri, pentru ca nu invatasem sa port o discutie fata in fata si sai-o asum.
Dar asta nu e iubire, nici o relatie nu se poate numi pentru ca intr-o relatie mai exista comunicare, din pacate nu ne invata nimeni despre relatii si dragoste. Mergem la scoala , parintii ne educa sa muncim , sa invatam, sa fim politicosi, dar ce facem cu nevoia noastra de afectivitate, de iubire nu ne invata nimeni. . Nu ne invata nimeni ce e fericirea si nu stim ce sa cerem de la o relatie, ori dam prea mult si nu stim ce sa cerem , ori cerem prea mult fara sa dam nimic. Exista si conceptia ca femeia care s-a oferit barbatului si-a castigat dreptul de ai controla viata.Ce ai povestit nu a fost o poveste de iubire ci o joaca de-a cuplul din care fiecare a inteles ceva, poate ca ai inteles ca oamenii nu se schimba pentru ca sunt intr-o relatie sau au un partener, pur si simplu si daca isi doreste foarte mult sa o faca pentru tine este greu sa gaseasca modul de a se stearga tot ce au deprins din copilarie si mediul in care s-a dezvoltat, cum de asemenea faptul ca ai un partener nu inseamna ca trebuie sa renunti la cei care te-au sustinut emotional mai inainte. Problemele sexuale se rezolva prin comunicare, in fond nimeni nu s-a nascut invatat . Cred ca ti-a placut la partenerul tau ca poate fi o persoana controlabila, dar faptul ca mai apasa si altii la butoane sau ca nu raspunde mereu la comenzi te face sa te simti tradata. Intr-o relatie dai atat cat vrei sa dai , nu te amagii ca ai dat prea mult , ai dat cat ai dorit sperand ca ai sa primesti la fel ,dar el nu este la fel ca tine (pentru ca fiecare este unic) si toate frustarile de comunicare de lipsa convingerilor comune te-au facut sa suferi si sa vezi in lucruri mici o tragedie.
carmen46
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:04
toate maimutele stiu psiholologie, dar habar nu au sa scrie. vezi lalaiala de mai sus.cind ai timp studiaza cum se scrie a-i si ai. coind pui 2-3 de i la verb. cind e articulat si articulung.toata vara v-Am vazut prin parcari cu tigarile si telefoanele in miini, dar nici una nu aveati o carte de gramatica cu care sa va racoriti.voi sinteti gashka taurului comunal, slugile care tineti site-ul.SUCCES
garbo_5862
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:13
-)) cam ciudata povestea asta...eu cred k e si diferenta de varsta intre voi ...dar ajung si la concluzia ca nu este ceea ce cauti tu,el e o fire calma si tu esti cam fituoasa..tu chiar vrei sa il izolezi de prieteni si de colegul de munca?"sa vina acasa de la munca direct la apartament?"-))tu ai stat sa te gandesti 5 min sa fii in locul lui sa ai o prietena cu atatea figuri in cap,ce ai face????sa i cumperi si apartament din banii tai?si mai zici si faptul ca dureaza mult timp sa cumpere unele lucruri,pai nu crezi k e cam satul sa il si presezi tu atata si sa plateasca atata?intre voi 2 nu va fii niciodata o relatie frumoasa din cauza ta,tu nu stii sa vb frumos cu el,sa i explici lucrurile pe fata,ci din contra te iei si te duci...asta rezolva problema?draga mea daca vrei neaparat sa fii cu el,controleaza-te si spune lucrurilor pe fata,eu cred k esti la o varsta unde nu iti mai arde de aventuri.succes!
garbo183211
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:06
si eu trec cam rpin tot aceeasi chestie..iubitul meu continua sa faca lucruri pe care le regreta apoi...nu stiu uneori simt ca nu gandeste....mama mea imi tot reproseaza cat de indragostita sunt de el de fac atataea pentru el nu pot sta fara el si el se supara si mereu apar certuri....in privinta pb tale incearca sa discuti cu el...desi cred ca ai facut-o deja dar cred ca ar trebui sa pui piciorul in prag desi el nu se arata tot sufera..eu tocmai am pus picorul in prag dupa o serie de 10 telefoane pe care i le-am dat si el mi-a respins mesaje,...o mare nebunie am hotarat sa il las si acum ma cauta el,,,incearca stiu ca e greu dar trebuie sa fim tari noi..femeile aratam dar ei barbatii nu arata dar si ei sufera...
garbo070672
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:48
tu-l iubesti pe el si vrei confort alaturi de el,il vrei pe el mai mult pt tine ceea ce mi se pare normal sa fii pe primul loc in viata lui ...el nu te iubeste pe tine...isi iubeste prietenii si sunt mai importanti...tu stai si asteapta sa nu mai aiba nevoie nimeni de el....atunci isi va gasi timp si pt tine...prietenii lui din ce am citit ii pastreaza doar pt el...de ce nu sunt si ai tai?...de ce nu isi rezerva timp pt tine si te lasa sa te zbati singura?....v-ati casatorit sa traiti separat?el cu prietenii tu cu casa?...asa vad eu...nu am citit ca ai spune ceva de timpul petrecut impreuna cu prietenii lui...cu familia lui?....nu pleci pt ca il iubesti sau pt ca iti doresti o familie ...cauti sa fii apreciata ,nu-ti doresti singuratatea de care ai fugit cand erai acasa ...dar tocmai asta ai gasit si la el....indiferenta...nu va certati inca pt ca el se relaxeaza departe de tine si n-are timp...nu mai cauta pe net un barbat...ceea ce-ti doresti tu nu gasesti langa el pt ca el isi doreste altceva...nu are nimik pt tine...nici macar timp....discuta cu el nu de faianta si parchet ci de timpul care este dispus sa ti-l acorde tie,de sentimentele care le are sau nu pt tine...cand iubesti te grabesti sa ajungi la persoana iubita si vrei sa stai cat mai mult langa ea chiar daca pui faianta sau parchel...daca nu iubesti iti faci de lucru si pleci...stai cat mai putin motivand cu obligatii...
yzabela_03
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:56
iti place sa detii controlul..esti suspicioasa, vrei ca totul sa fie ca tine. nu merge asa, a obosit sa fie cicalit zi de zi, sa i se reproseze mereu ceva. eu una am obosit numai cititind ce ai povestit, dar el care a stat cu tine zi de zi. uf..greu cu tine, nu ai o marioneta langa tine. schimba-ti modul de a privi lucrurile, o sa ai de patimit si cu alti barbati, iar altii nu o sa fie asa calmi ca actualul. oricum, nu stiu de ce te cramponezi asa mult de relatia asta, ai vazut demult ca nu merge, te bati cu morile de vant, sunteti mult prea diferiti, nu o sa mearga. mergi mai departe, lasa-l sa respire, iar tu cauta-ti barbatul care sa ti se potriveasca. bafta
MARILENA_25
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:08
draga mea, am citit tot desi era cam .....lunga povestea. Parerea mea este ca......a tunat si v-a adunat. in primul rand doresc sa iti spun ca, desi ai terminat o facultate ai grave probleme de exprimare in limba romana. Iar daca prntru a-i spune ce se intampla cu tine i-ai scris 8 pagini , cred ca s-a plictisit sau si-a pierdut interesul inainte de a le termina de citit. de obicei, cand dorim sa spunem ceva este bine sa o facem clar, concis, nu sa ne invartim asa pana cand............. In legatura cu relatia cred ca tu ai dorit toate lucrurile (de a fi cu el, de a cumpara apartament, de a.......de a........). El este obisnuit ca altcineva sa impinga barca in care se afla . cred ca este mai bine sa renunti acum deoarece astfel de oameni nu se schimba. Asta daca nu vrei sa il impingi de la spate toata viata. Crede-ma, nu vei rezista.
pirania_1960
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:11
"Am renuntat la toata viata mea ca sa fiu cu el, ma asteptam la afectiune, respect, sinceritate, incredere! I-am oferit inima mea si increderea si a reusit sa le distruga zi de zi, incetul cu incetul, cu faptele pe care le-a facut...care sunt mai multe decat am scris dar si asa m-am intins prea mult.."
Dc , chiar te-ai saturat calca ti pe inima si pleaca . e greu , e foarte greu , crezi ca se v a schimba ?

......................se pare ca nu ai suferit suficient , mai vrei , poate te "bucuri"de situatia asta , poate asa iti place sa te simti........
flo200
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:28
De la: Rotty, la data 2012-10-28 09:43:23 Ce interesant mai Crista ....si la Mnster tot dimineata e ....dar nu e ceata


SA VII, SA-TI BAGI NASUL, LIMBA SI SA MI-L DESFUNZI.STIU CA TE PRICEPI.ESTI IN-CON FUND-A-BILA !.SI AI GRIJA DE MAMA TA !
garbo_5862
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:35
Pacat ca femeile nu realizeaza xa prietenul nu este doar prieten , e si coleg de munca , poate se ajuta intre ei , toate sotiile isi forteaza barbatii sa se lepede de prieteni , incearca sa-l acapareze cu totul pana il sufoca , nu va mai sufocati prietenii sau sotii , asta este sfatul meu.
garbo077258
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:38
Am citit tot...ce pot spune?!tu ai fost cea care a intretinut flacara acestei relatii...iar daca il lasi pe el sa intretina flacara...clar nu o va face...de fapt ti-a demonstrat lucrul asta!Eu zic sa pleci..nu are sens sa suferi pentru ca tot la despartire ajungi mai devreme sau mai tarziu!Nu cred ca poti rezista sa fii singura in 2. Eu stiu cum e ...am trecut prin ceva de genul...la un moment dat nu stii ce sa mai faci sa fie bine si esti dispusa poate sa faci multe lucruri insa daca din celalalta parte primesti prea putin interes...ce rost are sa continui?Sa0ti distrugi viata..pentru ce?Iti vei gasi linistea interioara si puterea necesara de a trece peste tot ce ti se intampla!Ai incredere in tine si in Dumnezeu!!Poate fi si bine!Il iubesti dar suferi langa el...dc sa mai stai?El iti ofera suferinta...oare asta meriti tu?Eu nu cred!!Fii stapana pe tine si spune STOP!fii ferma si incearca sa-ti faci ordine in ganduri in viata...o sa fie putin greu dar..nu imposibil!Oricum alegerea e strict a ta!Multa bafta si desi nu te cunosc sunt alaturi de tine si iti doresc sa ai multa multa putere!Te imbratisez!Capul sus!!
garbo220782
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:50
Ce istorisire matusalemica!
Draga doamna,barbatul tau nu este atras de tine fizic,este homo,nu mai plinge,o sa-ti gasesti un barbat care sa te merite!
Nu ti-ai dat seama pina acum,ca nu este doar o relatie profesionala cu "colegul lui",parerea mea este ca sotia "colegului" stia de orientarea sexuala a acestuia,era un fel de "menaje a trois! ,dar tu nu ai observat!
Chiar crezi ca a fost virgin la 36 de ani,esti naiva draga!
garbo162553
Postat pe 28 Octombrie 2012 13:07
Te inteleg f. bine si stiu cit de greu si cita durere ai in suflet prin tot sacrificiul pe care l-ai facut si nu ai primit recunostinta si pretuire,dar faptul ca in relatia voastra tu ai fost mai tot timpul "Motorul" cel cu a face si a rezolva problemele,sa stii ca el nu v-a reusi niciodata sa fie cel care ar avea intiativa si ce este mai rau este faptul ca si atunci cind altcineva ii rezolva problemele nu intelege sacrificiul celuilalt.Ar trebui sa analizezi bine situatia daca merita sa-ti chinui mai departe sufletul in aceasta relatie,eu as renunta daca nu intelege sa-si schimbe comportamentul fata de tine si sa de-a atentie celui de linga el nu are rost ,nemultumirile se vor aduna si tot la o despartire se ajunge.Iti doresc intelepciune,putere de discernamint si priveste in viitor,nu se sfirseste lumea fara el.Multa sanatate si intelepciune! Ai incredere in tine ,depasesete momentul si capul sus!
garbo255960
Postat pe 28 Octombrie 2012 13:32
Cauta-ti un alt drum.
Acest zis barbat nu e barbat din nici-un pct de vedere.
NU se va SCIMBA niciodata.
Cauta si vei gasi un altul pe masura ta.
Calca timiditatea in picioare, fii puternica, comunicativa si vei avea numai de castigat.
NU PLANGE ca este mare pacat sa te distrugi pt. o iluzie.
Daca esti asa dupa cum te-ai descris ai toata sustinerea mea.
Cu drag, adria
garbo043676
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:02
Pe scurt,seamana cu un fost prieten de al meu,care era in zodia racului si care dupa focuri de artificii si scantei sa ma cucereasca, a inceput la fel,cu scenete,cu neglijare si pana la urma a ramas cu cei 2 prieteni ai sai.Si acum isi mai cauta o sotie sau amanta,dar prefera sa fie de capul lui si sa minta ca e nedreptatit,ca femeile sunt cele vinovate,rele,bagacioase,egoiste si profitoare... Cel mai bine e sa-ti vezi de viata ta!Vei sfarsi dupa ani,singura si dezamagita.Asa cum femei sunt garla si barbati la fel.Nu te ingropa intr-o relatie sortita esecului de la inceput,nu se va schimba de dragul tau niciodata;e rau de musca cum se spune.Esti tanara,banuiesc ca si frumoasa,vezi-ti de viitor si nu te mai preocupa de el.Vei planga o zi,o luna un an...si cand iti va veni cel sortit,nici nu-ti vei aminti ca l-ai intalnit!E cel mai bun sfat.Multa bafta si ai grija!
adana1996161
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:07
si eu am trecut prin aceeasi situatie , nu stiu ce sfat sa-ti dau decat curaj si incredere in tine, observ ca esti o luptatoare, se vede esti scorpion ca si mine
garbo291524
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:54

Eu cred ca vedeti lucrurile in mod diferit...
Exista un oarecare interes din partea amandurora, dar nu este suficient sa continuati viata impreuna...chiar si cu dramul de iubire, care oricat de sincera ar parea, n e suficient...
Nu e iubire, nu e alchimia si liantul necesar convietuirii in 2;
Mai bine va vedeti de drum acum, pana nu va complicat vietile si mai tare si cu si mai mari pierderi si suferinte...chiar in 3, 4...
Lumea e mare si fiecare sac isi gaseste pana la urma peticul sau potrivit !
Buna pace .
m_arilena
Postat pe 28 Octombrie 2012 16:31
Raul se tae de la radacina si sa tii foarte bine minte" nicio fapta buna nu ramane nepedepsita" Restul ramane la latitudinea ta. iti doresc bafta.
fuscus
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:01
Te-ai gandit vreodata ca nu colegul este problema ci sotia lui ??? Cunosc cazuri in care cel in cauza , ca sa se apropie de sotia altuia , s-a imprietenit cu el ... Cat de greu iti este sa vezi ceea ce este evident ?! TU NU VREI SA VEZI !!! Stii ca am dreptate dar refuzi sa crezi si sa vezi ceea ce este evident... Sper sa ma insel dar ar fi prima data in viata mea ! Esti mult prea suparata ca sa vezi realitatea... Iti respect trairile dar, nu oricine merita iubit...cat de tarziu vrei sa-ti dai seama ? Pentru a iubi pe cineva, iubeste-te in primul rand pe tine !!!
adsum
Postat pe 28 Octombrie 2012 19:28
Buna,am citit si eu cu interes tot,pentru ca ai scris in un mod foarte interesant....poate pentru ca ai pus suflet in ceea ce ai scris.
trebuie sa iti amintesti ca niciodata nu vei avea totul in o relatie,si nici macar ceea ce iti doresti,fiecare ne dorim mai mult,din partea sotului.ne dorim ori sa ne ajute mai mult in casa,ori mai mult cu copii,ori sa ne inteleaga mai mult,ceea ce nu se va intampla niciodata,decat dupa o lunga comunicare buna,si nici atunci complet.
Prea te-ai suparat ca il ducea pe colegul lui,sincer eu nu m-as fi bagat,daca sotul meu alegea sa isi duca colegul sau copegii,si intarzia mai mult astfel.
Pana sa te cunoasca pe tine,l-a dus poate ani de zile,as cu masina.
Schimbarile in o relatie se fac treptat,una cate una,in ani de zile.
Sunt oameni care se schimba greu,mai ales dupa 30 de ani.....
eu cred ca ar trebui sa fii fericita ca ai gasit un om bun,cinstit,care nu te-a inselat,care a pus la bataie toti banii lui ca sa cumpere o casa pentru voi doi,chiar daca si tu ai contribuit la cheltuielile casei,cu economiile tale.
El ti-a aratat incredere,in felul asta.
daca ti-a si spus ca te iubeste,daca a si demonstrat in fapte....de ce sa il faci sa sufere,de ce sa te razbuni...asta nu duce decat la oboseala in relatie,te oboseste si pe tine,si pe el....
si ce castigi/
Mie sincer mi se pare ca te-ai agitat mai mult decat e necesar,pentru lucruri care nu merita.
asa sunt sotiile,incep sa zica,nu duce colegii,nu imprumuta pe rude,etc etc etc.....
si asa,printesa se transforma in vrajitoarea rea de gura,si printul se transforma si el,in broscoiul gras si urat,dupa ani de casnicie......
Pe tine te-a obosit faptul ca el nu se poate decide mai repede,si aici ai dreptate,este un defect,pe care il am si eu.......nu ma pot decide repede,nici in rivinta lucrurilor marunte,ca de ex,sa cumpar bluza rosie,sau pe cea galbena.......si asta ma oboseste,si pe mine.
dar nimeni nu este perfect.
Si viata sexuala este mai rea,din cauza ca tu esti nefericita in sufletul tau.
Trebuie zilnic sa iti amintesti de partile lui bune,de partile bune din casnicie,sa iti amintesti ca partea cu deciziile legate de casa,s-a terminat pentru totdeauna,si mai ales,sa iti amintesti ca pentru o cearta este nevoie de doi.
Ai face bine sa vorbesti cuprietenele tale,ca sa ai idee de cum decurg alte casnicii...nu in primii ani,bineinteles,ci dupa cel putin cinci ani,si dupa venirea copiilor.
Atunci ti-ai da seama,si ai aprecia cu adevarat ceea ce ai acum.
Poti sa fii fericita,cu sotul tau,poti sa il iubesti asa cum este,sa tolerezi defectele lui,sa comunici cu el frumos,fara reprosuri,si sa accepti cand el nu vrea sa schimbe ceva,mai ales daca are legatura cu serviciul lui.
eu am invatat de la mama ceva foarte pretios; in o relatie sa nu te bagi,de orice fel ar fi ea.
asta inseamna si relatii de servivu,si intre prietenii sotului....
aveam o prietena,sotul ei avea mare gasca,si ii invita seara de seara la ei,ii cinstea cu pizza,stateau pana tarziu....ea voia sa petreaca si ea mai mult cu el,ei doi singuri,mai ales ca erau proaspat casatoriti.....
vezi,daca nu este una,este alta,tot mama zicea,ca toate casatoriileau probleme tot timpul,ca se rezolva una,si vine alta.
toate casniciile deci au probleme,este parte normala a vietii.
nici ca alor mei,cu certuri care sa afecteze copii,astea sunt extreme,dar toate perechile mai au uneori certuri,si des neintelegeri.
in cazul vostru,ai probleme mici,si dai cu piciorul la ce este bun,din cauza asta.
O casatorie necesita multa lupta,multa rabdare,din partea amandorura...pentru ca fiecare intelegem doar in parte pe celalalt,fiecare venim din alte familii,cu alte obiceiuri,avem personalitati diferite,etc etc.
ia propune-ti sa il astepti un timp,fara reprosuri,chiar daca face ceva ce nu iti place.
din contra,sa auda apreciere,pentru ceea ce face bun.
fiecare casnicie are parti bune si rele,nu exista fara parti rele.....esti norocoasa ca partea rea din casnicia ta,este asa.....
mai regandeste,hotaraste sa nu traiesti in trecut,sa nu aduni in amintire relele,ce a trecut a trecut,lasa doar trei zile in urma,din trecut....aminteste-ti doar departile bune.
fericirea vine din felul cum privim viata,cu cat privim partea negativa,cu atata ne simtit mai rau,si invers.
fii optimista,esti tanara,esti sanatoasa,de ce sa stai suparata>?il vei face si pe el fericit.
iubire inseama din punctul meu de vedere,sa dai,sa ii faci fericiti pe oameni.
si eu,am dat mult mai mult decat am primit,mai ales in casnicia mea.
acum se vad in sfarsit roadele.
semintele aruncate sa stii ca dau roade mai tarziu.
am vazut ca a meritat tot ,toata investitia mea de suflet.
iti doresc multa fericire,uite mi-am amintit,matusa mea s-a maritat,acum multi ani,si a fost un an de zile fericita,ca in rai.......nu se poate descrie casnicia lor,ca de poveste,si dupa un an,el a murit de cancer la stomac....vezi,niciodata nu poti avea totul,asa e viata noastra,imperfecta.
spor la iubit,iti urez,ca de aici vine totul,dar totul!!!!!!

daniilia
Postat pe 28 Octombrie 2012 20:04
Marturisesc ca nu am avut rabdare sa citesc tot "pomelnicul" de lamentari despre ce face si mai ales ce nu face (ma intreb cum indrazneste) iubitul tau. Chiar asa, ma mir ca acest domn nu realizeaza ce persoana psihopata are in casa. Or, din continutul siropos al relatarii am dedus ca omul avea banii stransi pentru un apartament, ceea ce deduc (iarasi) ca omul nu e chiar un neica nimeni, ci munceste destul de mult in masura in care veniturile din Romania sunt asa cum sunt.
Deci, din moment ce omul si-a investit proprii bani este normal si firesc sa fii exigent cu produsul pe care il achizitionezi, daca erau banii tai ai fi fost la fel de exigenta. Or, atata timp cat omul a cumparat apartamentul la insistentele tale, fara sa mai punem la socoteala cicaleala de care a avut parte, asa ca bonus, acest domn merita o aureola. Altul ti-ar fi dat papucii cu o viteza mai mare decat cea a unei navete spatiale. Pana la urma erau banii lui, si isi cumpara casa cand are omul chef,. nu tu, dar problema e ca nici macar nu realizezi acest lucru. Te crezi "buricul pamantului" iar bietul de el nu a realizat ce "comoara" are. Probabil ca, saracul ar trebui sa ceara voie sa respire, sa pape, sa mearga la WC etc, altfel ar putea avea consecinte de cele mai ciudate. Ar trebui sa realizezi macar in al .......21-lea ceas, ca acest om are un trecut, iar in acest trecut s-au intercalat prieteni, colegi, rude etc, nu e coborat din stratosfera si a inceput sa vietuiasca cand te-a cunoscut pe tine. Pe scurt pentru a nu plictisi asistenta, doamna nici macar nu iti dai seama cat esti de ....deplasata, ca sa nu folosesc un alt adjectiv, nu stiu daca e de vina zodia, ca tot ai adus-o in discutie (tot cei posibil, am cunoscut si eu un scorpion care avea aceleasi simptome ca tine, operatiune care s-a soldat cu trimiterea respectivului la o plimbare mai lunga), ai intrat in viata omului, consideri ca ai dreptul sa-i bulversezi toata existenta, sa-si renege toti prietenii, il freci toata ziua la cap, asa rau de tot pana ii vine omului greata, mai stricam o farfurie, mai punem de-o telenovela cu lacrimi si tot tacamul, doar asa pentru hatarul de a te avea prin preajma? Ei, nici chiar asa, putin respect, daca cunosti sensul termenului, n-ar lipsi, pur si simplu sufoci omul.
Eu nu pun intrebari retorice de genul "daca il iubesti.....faci nu stiu ce", ci pur si simplu aici cred ca este vorba de un comportament de psihopat, ca sa nu spun nesimtire crasa, si cred ca ar trebui sa mergi de fapt la psiholog inainte de a neferici si pe altii, tu deja esti irecuperabila.
Imi pare rau ca a trebuit sa scriu asa ceva, dar cred ca poate fi de folos macar in al ...21-lea ceas? Ca femeie nu as accepta un asemenea comportament deviant ca al tau, daramite un barbat. Vorba proverbului:"Ce tie nu-ti place......." Atunci nu ramane decat sa-l pui in practica.

garbo107912
Postat pe 28 Octombrie 2012 20:34
chestia cu virginitatea la 36 ani trebuia sa iti dea de gandit.eu cred ca este un individ nesigur.nu stie ce orientare sexuala are,daca vrea sa fie alaturi de tine,iar daca luam in considerare si povestea cu apartamentul si amenajarea lui cred ca problemele sunt profunde.nu il cunosti.indeciziile lui par a fi patologice.
garbo038041
Postat pe 28 Octombrie 2012 21:03
Eu cred ca nu iubeste nici ea si nici el; pur si simplu s-au agatat unul de altul pentru ca nu avusesera curajul pana atunci sa faca sex, asa ca s-au gasit doi virgini intr-o relatie....daca cei doi ar fi avut 18 ani nu era o problema, dar el avea 36 si era inca virgin (ce barbat e asta?!) si ea la 25 inca virgina .....

Poate ar trebui sa mergeti la psiholog amandoi.
Initial si eu m-am gandit ca tipul este bisexual, dar nu stiu ce sa cred.

Si schimba-ti avatarul, pune unul de "cucoana"
adeline
Postat pe 28 Octombrie 2012 22:51
draga mea fata,eu zic sa fugi de acest barbat in Alaska...nu te merita si asa o sa suferi toata viata...sunt mama de 2 baieti dar eu tin cu fetele,cu femeile care sufera din cauza barbatilor ! NU MERITA NICI UN BARBAT !!!Sunt niste egoisti,puturosi,zgirciti,betivi,curvari......cu foooaaarte mici excepti......
garbo184612
Postat pe 29 Octombrie 2012 00:31
De la: garbo107912, la data 2012-10-28 20:34:38Marturisesc ca nu am avut rabdare sa citesc tot "pomelnicul" de lamentari despre ce face si mai ales ce nu face (ma intreb cum indrazneste) iubitul tau. Chiar asa, ma mir ca acest domn nu realizeaza ce persoana psihopata are in casa. Or, din continutul siropos al relatarii am dedus ca omul avea banii stransi pentru un apartament, ceea ce deduc (iarasi) ca omul nu e chiar un neica nimeni, ci munceste destul de mult in masura in care veniturile din Romania sunt asa cum sunt.
Deci, din moment ce omul si-a investit proprii bani este normal si firesc sa fii exigent cu produsul pe care il achizitionezi, daca erau banii tai ai fi fost la fel de exigenta. Or, atata timp cat omul a cumparat apartamentul la insistentele tale, fara sa mai punem la socoteala cicaleala de care a avut parte, asa ca bonus, acest domn merita o aureola. Altul ti-ar fi dat papucii cu o viteza mai mare decat cea a unei navete spatiale. Pana la urma erau banii lui, si isi cumpara casa cand are omul chef,. nu tu, dar problema e ca nici macar nu realizezi acest lucru. Te crezi "buricul pamantului" iar bietul de el nu a realizat ce "comoara" are. Probabil ca, saracul ar trebui sa ceara voie sa respire, sa pape, sa mearga la WC etc, altfel ar putea avea consecinte de cele mai ciudate. Ar trebui sa realizezi macar in al .......21-lea ceas, ca acest om are un trecut, iar in acest trecut s-au intercalat prieteni, colegi, rude etc, nu e coborat din stratosfera si a inceput sa vietuiasca cand te-a cunoscut pe tine. Pe scurt pentru a nu plictisi asistenta, doamna nici macar nu iti dai seama cat esti de ....deplasata, ca sa nu folosesc un alt adjectiv, nu stiu daca e de vina zodia, ca tot ai adus-o in discutie (tot cei posibil, am cunoscut si eu un scorpion care avea aceleasi simptome ca tine, operatiune care s-a soldat cu trimiterea respectivului la o plimbare mai lunga), ai intrat in viata omului, consideri ca ai dreptul sa-i bulversezi toata existenta, sa-si renege toti prietenii, il freci toata ziua la cap, asa rau de tot pana ii vine omului greata, mai stricam o farfurie, mai punem de-o telenovela cu lacrimi si tot tacamul, doar asa pentru hatarul de a te avea prin preajma? Ei, nici chiar asa, putin respect, daca cunosti sensul termenului, n-ar lipsi, pur si simplu sufoci omul.
Eu nu pun intrebari retorice de genul "daca il iubesti.....faci nu stiu ce", ci pur si simplu aici cred ca este vorba de un comportament de psihopat, ca sa nu spun nesimtire crasa, si cred ca ar trebui sa mergi de fapt la psiholog inainte de a neferici si pe altii, tu deja esti irecuperabila.
Imi pare rau ca a trebuit sa scriu asa ceva, dar cred ca poate fi de folos macar in al ...21-lea ceas? Ca femeie nu as accepta un asemenea comportament deviant ca al tau, daramite un barbat. Vorba proverbului:"Ce tie nu-ti place......." Atunci nu ramane decat sa-l pui in practica.



nici noi nu avem rabdare sa citim ce scrii tu.ce rol are cuvintul "marturisesc " in poliloghia ta?iti da valoare? sau, crezi xca citeste cineva ???
garbo_5862
Postat pe 29 Octombrie 2012 08:40
Da. Eu am citit. Si in mare sint de acord cu ideile din continut.
cdg69
Postat pe 29 Octombrie 2012 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare? 36 De la: garbo163126 17 Iulie 2010 18:46
astrologie/ iubire 2 De la: KNIGHT_31 29 Septembrie 2010 02:30
Probleme cu tatal si inca nu s-a nascut copillul 53 De la: garbo_462287 23 Februarie 2017 12:51
Cum credeti ca ar fi mai bine: sa-i spuna sau sa nu-i spuna? 158 De la: sunsset 20 Iunie 2011 08:55
va cer ajutorul! 20 De la: margelatu 5 Mai 2010 15:52
Setari Cookie-uri