E ciudat ..

Si doare.. Vreau doar sa uit persoana pe care o iubesc de 3 ani dintre care doar 3 luni au fost de relatie.
E imposibil sa fie ceva intre noi desi mi-a zis ca tine la mine si imi vrea tot binele din lume, nu e langa mine ca iubit. Ne-am mai intalnit in toti acesti ani pentru ca nu suportam sa nu stiu nimic de el, dar am si incercat sa il uit..tot ce a fost posibil am facut. Sport, concentratie mai mare asupra scolii, activitati extrascolare , iesiri, distractii, un prieten nou..NIMIC nu a mers, iar cand aveam norocul sa imi iau gandul de la el ne intalneam intamplator si avea grija sa nu il uit . De ce imi face asta ? De ce nu ma lasa sa il uit , dar nici sa il iubesc ? Ce vrea ? Imi spune mereu ca nu e gata pentru o relatie si ca nu poate sa fie langa nimeni si nu e vorba doar de mine . Intradevar il vad mereu suparat si cu probleme.. dar de ce se razbuna pe mine ?
Does know ?
Naif
Postat pe 4 Ianuarie 2011 01:14
nu el se razbuna pe tine. Tu te razbuni pe tine. Nu intra nimeni in mintea sau in sufletul nostru fara sa ii lasam noi acolo.
quasaria
Postat pe 5 Ianuarie 2011 16:03
Eu cred ca se razbuna , pentru ca mereu stie cum sa imi intre in suflet si nu se da batut pana nu vede situatia ca si inainte "moarta dupa el" !
Naif
Postat pe 6 Ianuarie 2011 01:20
si daca nu mai vede situatia "ca inainte" ce poate sa faca?
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2011 02:40
Nu am patit din pacate asa, sa nu ajung "ca inainte" . Daca asta nu e razbunare ce e ? Incurajare de genul "Lupta pentru mine daca vrei sa ma ai , eu nu imi voi calca in picioare mandria ca sa fim impreuna , fa tu totul !" ?!
Cred ca visez prea departe .
Naif
Postat pe 6 Ianuarie 2011 02:55
Draga mea - eu nu vad problema - tie iti place sa te indragostesti, sa fii nebuna dupa el , el iti ofera exact ceea ce-ti doresti. Joaca-te in continuare, esti tanara ai tot timpul din lume sa-ti imagimezi ca arzi pentru iubirea lui. Iti poti imagina ca el a trecut printr-o "suferinta cumplita" din cauza altei femei, ca a ramas infirm emotional iar tu cu mareata ta iubire ai sa-l vindeci. Ce naiba doar trebuie sa traiesti si tu o telenovela ca sa intri in rand cu lumea.
Lady_Di
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:29
ati pus-o sau nu?
ca nu mi-e clar,s-ar putea ca relatia sa fie in capul tau,fetitzo...
are grija sa nu-l uiti?
e firesc,orice om se simte misto cand sunt altii in limba dupa el(ea),chiar daca il doare fix undeva de persoanele inamorate...

nu se razbuna,pur si simplu ii esti indiferenta,daca e ursuz tot timpul ,asta tre' sa fie explicatia..
mergi mai departe,trece timpul....tre' sa te asezi si tu la casa ta,cum s-ar zice...
iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:39
cine stie, cunoaste!
zambila
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:52
zambilutz..

am tras niste concluzii din viatza altora,pisica...
eu n-am patit d-astea la viatza mea,daca am iubit- am fost iubita...a stiut si am stiut..

stiu si stie,cum s-ar zice...
fara cazne inutile..


iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 10:47
pai nu m-am referit ca din experienta sti...
ci doar ca esti fata isteatza si pricepi mai multe decat majoritatea!
zambila
Postat pe 6 Ianuarie 2011 10:56
mama, iaso, ce mishto : daca am iubit, am fost iubita...ireal de mishto...
sora_ilsi
Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:07
De la: sora_ilsi, la data 2011-01-06 11:07:56mama, iaso, ce mishto : daca am iubit, am fost iubita...ireal de mishto...


Eu zic ca-i ireal - suna a "play safe" - nu ma apuc sa ma implic decat daca vad reciprocitatea. Nu o vad - m-am retras. Unii pot juca asa - altii nu. Eu am iubit si n-am fost iubita, am fost iubita dar n-am putut sa raspund la sentimente, m-am agatat cu disperare de un barbat, am respins crud sentimentele altora. Dar pana la urma placerea, durerea, satisfactia , disperarea ne formeaza sufletul.
Lady_Di
Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:15
printeso,

acu' ce sa fac..mami? sa ma impusc?
eu am vorbit de iubirile care conteaza,tu ai bagat la gramada..iubirea de unu' singur altfel se numeste...

iasomia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:29
De la: iasomia, la data 2011-01-06 11:29:27printeso,

acu' ce sa fac..mami? sa ma impusc?
eu am vorbit de iubirile care conteaza,tu ai bagat la gramada..iubirea de unu' singur altfel se numeste...




Ea e tanara Iaso - trebuie sa traiasca mai multe iubiri pana ajunge la cea care conteaza.

Dar... la inceputurile mele - destul de tardive pentru ca nu am fost deloc precoce ( nu stiu de ce scoala, studiile mi se pareau mai importante ) si eu ziceam la fel - cum sa iubesc pe cineva care nu ma iubeste? Daca-i atat de prost incat sa nu vada cat sunt de exceptionala cum as putea eu sa-l iubesc?
Dupa care a urmat o perioada de framantari - cu plansete si nopti nedormite - in care nu intelegeam cum pot suferi atat. ca finalul sa semene iar cu inceputul - daca nu ma iubeste nu ma merita.
Lady_Di
Postat pe 6 Ianuarie 2011 11:43
De la: Lady_Di, la data 2011-01-06 09:29:58Draga mea - eu nu vad problema - tie iti place sa te indragostesti, sa fii nebuna dupa el , el iti ofera exact ceea ce-ti doresti. Joaca-te in continuare, esti tanara ai tot timpul din lume sa-ti imagimezi ca arzi pentru iubirea lui. Iti poti imagina ca el a trecut printr-o "suferinta cumplita" din cauza altei femei, ca a ramas infirm emotional iar tu cu mareata ta iubire ai sa-l vindeci. Ce naiba doar trebuie sa traiesti si tu o telenovela ca sa intri in rand cu lumea.


Nu traiesc nici o telenovela si nici nu am zis ca vreau sa il vindec sau cel putin ca am intentia/impresia asta. Eu am cerut o parere ce vrea defapt, nu trebuia sa pui atata "rautate" intr-un vag raspuns .
Poate tu esti cea care a suferit dupa "barbatul visurilor" si acum ai impresia ca toti sunt la fel .
Si mi se pare stupid sa "judeci" o persoana dupa varsta , poate eu sau altii de varsta mea am trecut prin mai multe decat persoane cu vechime in ani (nu mereu se intampla , dar totul acum e posibil din cauza ca au evoluat generatiile ), acum sunt oarba si chiar nu stiu ce se intampla in jurul meu cred ca stiu toti ca oricat de intelept ai fi dragostea te "prosteste" , asta daca e adevarata "Dragostea e oarba si nebunia o insoteste mereu " . Iti multumesc pentru raspunsul tau totusi , il voi analiza . Poate raspunsul tuturor "intrebarilor" e in el .
Naif
Postat pe 7 Ianuarie 2011 01:59
Nu vreau sa fiu rea dar nu stiu daca-mi iese , exista o" explicatie" : el e pentru tine prima ta dragoste tu esti pentru el una dintre ele , posibil sa gresesc dar dupa ce ai relatat asta se intelege , poti sa mai incerci dar fi pregatita sa mai suporti inca 3 ani de intrebari , cineva a spus :in dragoste intotdeauna unul saruta si celalalt intinde obrazul , poate eu gresesc dar incearca sa afli discret mai multe lucruri despre el si de ce nu si despre tine ,posibil sa ai si o frend pe undeva , la vita nu e bella mereu .
garbo174243
Postat pe 3 Februarie 2011 04:22
eu am avut o poveste f asemanatoare ani la rand l-am iubit... eu cred ca va iubiti amandoi f mult dar nu stiti cum sa va exprimati, sau poate va temeti de ceva. de necunoscut. de ceea ce se poate intampla. sfatul pe care ti-l dau este acelasi pe care l-am aplicat si eu; du-te si mai vb o data cu el. spune-i ce simti si ce iti doresti si incearca sa-l faci sa spuna si el ce si cum. nu lasati timpul sa treaca. uite eu il iubesc si acum au trecut aproape 9 ani. daca intradevar e dragostea ta adevarata nu-l pierde. sper sa-mi rasp sa-mi spui ce ai facut te pupa LADY_23 BAFTA
LADY_23
Postat pe 18 Februarie 2011 11:47
Dragostea nu e schimb pe schimb...te iubesc numai dak ma iubesti...dar asta nu inseamna k nu se numeste tot "dragoste"...cea care e sigura k ea cand a ales pe el si invers...sa nu mai fie atat de sigura pe el...k ce are ea este iubire,chiar dak unii formeaza o pereche nu inseamna imediat k se iubesc reciproc...iubirea adevarata se simte fara a cere nimic in schimb...dak n-au pus-o asta nu insemna k e doar in capul ei...e real!ea iubeste!il cunoaste!poate sa-l vada!e real!!!
AdrianaStoleru
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt-pesti el e scorpion credeti ca ne potrivim 3 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 26 De la: Kamitzu15 26 Ianuarie 2011 21:19
buna 24 De la: anaROBERT 2 Decembrie 2010 00:20
CUMNATELE 32 De la: Jojolin 19 August 2010 00:23
Un accident poate schimba un om??? 80 De la: D_Emy 5 Octombrie 2013 19:36
Setari Cookie-uri