In relatie cu un barbat aventurier si nestatornic

Ce faceti daca va indragostiti de cel mai cuceritor, aventurier si nestatornic barbat? Mie asta mi se intampla chiar acum! Cum putem sa-l pastram doar pentru noi?
Am tot cautat si am gasit pe net emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/80/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep14-cum-sa-cuceresti-un-aventurier-si-sa-l-pastrezi-doar-pentru-tine.html . Mi s-a parut extrem de interesanta si as vrea sa-mi spuneti cum vi se par sfaturile si daca sa le incerc sau nu?

garbo_7980
Postat pe 20 Octombrie 2012 09:42
as vrea sa te cred!
dar transpiri toata a minciuna!
du-te la pasunat!
heartbit
Postat pe 20 Octombrie 2012 12:41
daca e asa cum spui, de ce te complici? lasa-l sa isi faca mendrele, nu il poti schimba si nici nu e indicat sa schimbi pe cineva, fiecare e asa cum e. tu, poti trece mai departe ]n cautarea barbatului care ti se potriveste.
MARILENA_25
Postat pe 26 Octombrie 2012 08:39
Buna ,
In cazul tau , lasa-l sa plece nu vei avea nici o sansa sa-l tii alaturi de tine.
garbo209976
Postat pe 26 Octombrie 2012 12:42
De unde iarb Bit?
Seceta o lsat urme...
Axl_R
Postat pe 26 Octombrie 2012 12:48
Da,da,seceta ...pana in tesuturile adipoase....
The_rock_flower
Postat pe 26 Octombrie 2012 13:34
De la: garbo_7980, la data 2012-10-20 09:42:34Ce faceti daca va indragostiti de cel mai cuceritor, aventurier si nestatornic barbat? Mie asta mi se intampla chiar acum! Cum putem sa-l pastram doar pentru noi?
Am tot cautat si am gasit pe net emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/80/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep14-cum-sa-cuceresti-un-aventurier-si-sa-l-pastrezi-doar-pentru-tine.html . Mi s-a parut extrem de interesanta si as vrea sa-mi spuneti cum vi se par sfaturile si daca sa le incerc sau nu?



Pai daca ii cunosti aceste particularitati si totusi te intrebi cum sa-l tii langa tine , iti meriti soarta !
Fata_Morgana
Postat pe 27 Octombrie 2012 08:31
De la: garbo_7980, la data 2012-10-20 09:42:34Ce faceti daca va indragostiti de cel mai cuceritor, aventurier si nestatornic barbat? Mie asta mi se intampla chiar acum! Cum putem sa-l pastram doar pentru noi?
Am tot cautat si am gasit pe net emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/80/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep14-cum-sa-cuceresti-un-aventurier-si-sa-l-pastrezi-doar-pentru-tine.html . Mi s-a parut extrem de interesanta si as vrea sa-mi spuneti cum vi se par sfaturile si daca sa le incerc sau nu?



Un astefel de barbat nu-l pastrezi, doar il folosesti si atat!!!
adeline
Postat pe 27 Octombrie 2012 20:06
eu una n-as folosi asa ceva...presupune sa-mi asum niste riscuri...cred ca sanatatea mea e mai importanta decat ce are el in pantaloni ...prefer" un nestiutor"dar sa fie doar al meu...invata el sa cucereasca si daca nu singur il ajut eu....important e sa fie doar al meu ...nu ma incalzeste cu nimic un fluture ...are zile scurte iar eu sunt femeie si am o viata pe care vreau s-o traiesc frumos...din fericire eu am unul doar pt mine...nu ar fi cazul...
yzabela_03
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:08
rebuturile se arunca... n-ai ce sa folosesti...
quasaria
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:11
Trebuie sa se indragosteasca de tine si sa inteleaga ca trebuie sa renunte la aventurile lui daca nu vrea sa te piarda. Oricum nu este usor sa faci un astfel de barbat sa fie numai al tau, sa te vrea numai pe tine.
cdg69
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:51



"cine se aseamana,se aduna"
"rebut, la rebut(a) trage" ...doi magneti...;)

...ce n-am vazut niciodata ?!...un "rebut" la pascut ;))

...da, sigur o sa vad

Fss_ssu
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:12
dragalasha eu nu ma uit la link, dar zic mai bine renuntza. Nu faci casa cu un tip asa,daca iti plac aventurile,dar sa nu pui suflet ptr el merge,dar daca vrei ceva serios nu te baga ca nu e mai bine sa fii tu linistita sa duci o viatza faina nu agitata. E naspa sa fie aventurier.Maicamea a avut parte de un tip gen si au stat cam 11 ani impreuna, dar nu te sfatuiescMai bine renunta si axeazza-te pe alte calitati ale unui barbat. Imi dau seama ca si te fascineaza si parca ai vrea sa-l pastrezi doar ptr tn dar ai grija!
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 09:42
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 09:44
De la: garbo_7980, la data 2012-10-20 09:42:34Ce faceti daca va indragostiti de cel mai cuceritor, aventurier si nestatornic barbat? Mie asta mi se intampla chiar acum! Cum putem sa-l pastram doar pentru noi?
Am tot cautat si am gasit pe net emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/80/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep14-cum-sa-cuceresti-un-aventurier-si-sa-l-pastrezi-doar-pentru-tine.html . Mi s-a parut extrem de interesanta si as vrea sa-mi spuneti cum vi se par sfaturile si daca sa le incerc sau nu?


Nu stiu ce spune sau despre ce spune emisiunea citata de tine ,cert este ca un barbat aventurier ca de pilda o femeie (purice)care sar din pat in pat,nu sunt decit niste fiinte suferinde,boala lor consta in nesiguranta de sine,fiind permanent macinati de insatisfactie,lipsiti de rationament.Atit barbatii cit si femeile bolnave in acest diagnostic de
noologie abisala si psihanaliza retarda,cu deficiente de personalitate si subdezvoltarea inconstientului care determina faptele noastre constiente,sunt tributare unuia dintre cele trei instincte primare pe care se bazeaza elanul vietii,foamea,sexul si instinctul de aparare-agresiune.Acesti pacienti nu pot separa cele doua componente ale sexualitatii ,placerea si dorinta,fiind incapabile de sentimente si ratiune intr-o relatie conjugala,suferind grave incidente pe termen lung,care se vindeca numai dupa depasirea unui stadiu de viata ,de regula peste 50 de ani.Aceasta pulsiune sexuala,aduce multe prejudicii motorului vietii psihice si creativitatii,persoanele respective fiind in permanenta ocupate in gindire de notiunea de sex.
VOIAJOR
Postat pe 1 Noiembrie 2012 23:56
Nu-l vei putea tine doar pentru tine......Mai bine raspunde-i cu aceeasi moneda!!!!!!
garbo105616
Postat pe 2 Noiembrie 2012 21:08
Draga mea, intrebarea ta contine raspunsul: nu-l pastrezi, mai ales daca este mai in varsta si nu se mai poate schimba...
Esti constienta ca esti doar o etapa in viata lui si ca nu poti sa-l pastrezi. Daca te gandesti bine, nici nu ai de ce. Ceea ce iti ofera el gasesti la altcineva, in conditii mult mai avantajoase. Te vrajeste ca tu esti unica, esti cea mai buna, etc. E repertoriul clasic, ar trebui sa te pretuiesti mai mult, meriti mai mult decat o continua minciuna si nesiguranta... Asta ca sa nu mai vorbim de cum te vad ceilalti, apropiatii, persoanele dragi si prietenii... Sau probabil ai si renuntat la ei...
Maturizeaza-te, ridica stacheta, dragostea poate fi extraordinara, daca gasesti persoana potrivita;i da cu flit la smecheri, valorizeaza calitatea intrinseca demonstrata si nu formele fara fond!

Iesi cat mai repede din asta si repara ce mai e de reparat!

Bafta!
garbo038973
Postat pe 3 Noiembrie 2012 11:19
Mai nou am intilnit la rubrica anunturi cu femei si barbati nestatornici si faceam o comparatie cu Cezar lupul meu si Cerasela catelusa vecinei pe care o adora,dar cind am lasat ciinele slobod prin padure .....a devenit nestatornic,uitasem ca el nu are ratiune !
http://www.youtube.com/watch?v=fxVhJAknRZY&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:11
inteligent raspuns !
garbo279914
Postat pe 13 Noiembrie 2012 12:08
Ce aiurea....sa vrei sa ai parte de neliniste, gelozie, lacrimi si disperare ! Doar de asa ceva "te poti bucura" langa un asemenea barbat! Iti lipseste respectul de sine si nici nu te iubesti, o astfel de relatie nu poate aduce nimic bun in viata ta, dimpotriva! Mai bine renunta si pune-i punct!
LLisa
Postat pe 13 Noiembrie 2012 14:51
De la: garbo_7980, la data 2012-10-20 09:42:34Ce faceti daca va indragostiti de cel mai cuceritor, aventurier si nestatornic barbat? Mie asta mi se intampla chiar acum! Cum putem sa-l pastram doar pentru noi?
Am tot cautat si am gasit pe net emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/80/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep14-cum-sa-cuceresti-un-aventurier-si-sa-l-pastrezi-doar-pentru-tine.html . Mi s-a parut extrem de interesanta si as vrea sa-mi spuneti cum vi se par sfaturile si daca sa le incerc sau nu?



Daca te indragostesti de el pentru ca e cuceritor, aventurier si nestatornic de ce ai vrea sa-l schimbi si sa-l faci doar al tau? Si-ar pierde farmecul. Si oricum de ce l-ai pastra daca el nu vrea sa stea?
garbo_9389
Postat pe 16 Noiembrie 2012 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
intreb femeile de pe Garbo, exista o diferentza intre sex si dragoste ?? 233 De la: garbo038659 15 Februarie 2011 16:51
heartbreaker and heartbreaked 24 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:13
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
durere si iubire 16 De la: vieru_cezar_iasi 26 Iunie 2010 16:04
Setari Cookie-uri