Cum sa fiu femeie puternica

eu zic ca femeia trebuie sa fie independenta psihic.sa nu se ia dupa capul barbatului care doar la rele se pricepe si invata femeia de rau,,in favoarea lui,ca sa ii mearga lui bine..Dar daca are copiii trebuie sa il trimita pe barbat la munca...sa munceasca sa creasca copii pt ca doar el si-a lasat samanata...acuma sa munceasca...
ori sa munceasca amandoi dar amandoi sa faca treburile in gospodarie,,,pe jumatate adica frateste
ingerasulluptator
Postat pe 20 Octombrie 2012 19:01
eu zic ca femeia trebuie sa fie independenta psihic.sa nu se ia dupa capul barbatului care doar la rele se pricepe si invata femeia de rau,,in favoarea lui,ca sa ii mearga lui bine..Dar daca are copiii trebuie sa il trimita pe barbat la munca...sa munceasca sa creasca copii pt ca doar el si-a lasat samanata...acuma sa munceasca...
ori sa munceasca amandoi dar amandoi sa faca treburile in gospodarie,,,pe jumatate adica frateste
ingerasulluptator
Postat pe 20 Octombrie 2012 19:01
BRAVO ALINA
garbo211690
Postat pe 21 Octombrie 2012 10:22
De la: Rotty, la data 2012-10-13 10:58:24Despre Woman TV asta,ne-ai mai zis de cateva ori...Trebe musai sa ne tot amintesti ? Doar nu suntem batute in cap


Rosemaryyy
Postat pe 21 Octombrie 2012 23:49
uf....nu stiu io ce m as face fara ingerasul luptator in noptile lungi si reci de iarna(toamna)...intodeauna reuseste sa mi smulga un suras....
tzontzonica
Postat pe 22 Octombrie 2012 03:27
Ia fier, zinc si alte metale pe langa vitaminele uzuale!
Sassette
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:21
In primul rand un suflet cu multe cicatrici este un suflet invatat,adaptat si faza e ca trebuie sa te increzi in tine.Citeste o carte de Psihologie bazata pe acest subiect te va ajuta mult si vei vedea rezultatul.Incearca sa gasesti elementul cheie in tine,Succes si informeazate ca daca o persoana simte ca nu e inzestrat cu putere si-o poate insusi, si mai e o varianta in a te inscrie la karate spre exemplu. Exercitiu plus putere fiica dar iti da o incredere in tn pe care vei putea sa o exploatezi in ajantajul tau!
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 05:57
poti fii si puternic psihic prin faptul de a sti la timp sa iti impui punctul de vedere fara sa apelezi la forta fizica...
pt ca puterea mintii este mai importanta ca forta fizica..da pt ca sa nu intampini atacuri este bine sa eviti locurile izolate si sa umbi pe strazi la ore tarzii..cu persoane care nu sunt de incredere asa cum ar fii barbatii...
ingerasulluptator
Postat pe 31 Octombrie 2012 11:25
Da ingerasule luptator empatizez cu tine in aceasta priviinta. Eu am o prietena care avea servici pe timp de noapte si incerca sa se autoprotejee prin imbracaminte,nu ceva tipator sa atraga atentia,isi vedea de treaba ei plus ca avea incredere in ea deoarece Dumnezeu ii dadea aceasta incredere, si timp de 2 ani ea nu a avut probleme in a i se intampla cev si a dat peste fel si fel de oameni cand trecea pe strada la ore tarzii dar pur si simplu isi vedea de treaba ei ignora ce se petrece in jurul ei. Ea trebuia sa ajunga la servici si acesta era obiectivul ei.
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 22:52
Eu cred ca o femeie este puternica atunci cind este......femeeie !
VOIAJOR
Postat pe 2 Noiembrie 2012 00:31
De la: VOIAJOR, la data 2012-11-02 00:31:41Eu cred ca o femeie este puternica atunci cind este......femeeie !
eu cred ca o femeie este puternica atunci camd nu este casatorita...pt ca atunci cand ai barbat,,are el grija ca sa te faca proasta ca sa faca el ce vrea din femeie si sa profite..
oricum barbatii nu vor sa fie destepti dar nici pe femei nu le lasa....
barbatii prefera sa coopereze cu sarsaila decat sa coopereze cu Dumnezeu si sa fie barbati cuminti..Dupa cum spuneam barbatul este dracul
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 21:22
eu cred ca o femeie este puternica atunci camd nu este casatorita...pt ca atunci cand ai barbat,,are el grija ca sa te faca proasta ca sa faca el ce vrea din femeie si sa profite..
oricum barbatii nu vor sa fie destepti dar nici pe femei nu le lasa....
barbatii prefera sa coopereze cu sarsaila decat sa coopereze cu Dumnezeu si sa fie barbati cuminti..Dupa cum spuneam barbatul este dracul


ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2012 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre casatoria Cu un musulman 27 De la: any3la 30 Noiembrie 2010 15:19
Ce inseamna casatoria dintre un barbat si o femeie? 41 De la: KNIGHT_31 9 August 2010 21:48
va rog sa ma ajuta-ti 2 De la: vieru_cezar_iasi 21 Iulie 2010 01:27
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
Eu zic ca se pot intelege persoane de religii diferite. Voi? 127 De la: Sarikiz 9 Ianuarie 2013 20:36
Setari Cookie-uri