Despartire

Cum reactionezi in momentul in care iti spune ca-si doreste o pauza in relatie? Ce inseamna asta?
Vrem sa ne despartim, dar ne este frica de singuratate, cum putem face?
Am aflat ca ne inseala, cum se desparte o femeie adevarata pentru a nu-i fi stirbita demnitatea? Despre sfarsitul unei relatii pe larg in emisiunea disponibila la acest link: http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/71/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep-11-despartire.html

Cum vi s-a parut? As vrea sa stiu daca vi se par adevarate indicatiile din emisiune
garbo_7980
Postat pe 30 Septembrie 2012 01:32
Mai...Tu-i faci reclama emisiunii asteia....sau/si postului
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2012 07:28


happy0009:
YO, am citit si n-am stiut daca am nimerit la interogatoriu, la interviu sau in pelteaua emisiunii?! Oricum si la interogatoriu si la interviu intrebarile sunt facute si puse de incepatori (low beginner)!!!
Ma gandesc ca a intrat vreo fetita pe aici si a pus "spe" intrebari intr-una singura!!!! :sml-
adeline
Postat pe 11 Octombrie 2012 16:46
Nu reactionez, este cumva obligatoiu sa faci crize?
Rosemaryyy
Postat pe 16 Octombrie 2012 22:55
Daca chiar vrei,da-i drumul....noi nu zicem nimic.
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:12
... de cind am vazut -o pe pisi aia boita ca un pom de craciun si in rochita roz, m-am lamurit.... Traumatizata de despartire, saraca....
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:40
Neata Q
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:43
neata Rotty!
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 08:57
Ce mai faci tu draga,ca nu te-am mai "vazut" de mult....? Bine ? Sanatoasa ?
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 09:14
sanatatea... stii cum e, e relativa intotdeauna.
In rest, sintem bine. Amindoua.
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 09:43
Cu sanatatea ai dreptate ....Pupici la amandoua Fug cu cainii ca e deja cam tarziu...
Rotty
Postat pe 17 Octombrie 2012 09:48
Neatza, fetili! Va pup! Ati dormit bine?
Luna_in_capricorn
Postat pe 17 Octombrie 2012 10:19
neata luna.
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 12:32
cum, bit, n-ai vazut ce rochita bombon are don'soara? Si microfon trandafiriu.
Si scaune de ratan....
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 13:01
n-am vazut ca nu ma uit la asa ceva.
nici nu vreau sa vad.
si nu stiu de ce, dar am o parere pur personala ca nu mai e domnisoara de mult!

a trecut de la webchat la tv-online?
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 13:22
De la: garbo_7980, la data 2012-09-30 01:32:52Cum reactionezi in momentul in care iti spune ca-si doreste o pauza in relatie? Ce inseamna asta?
Vrem sa ne despartim, dar ne este frica de singuratate, cum putem face?
Am aflat ca ne inseala, cum se desparte o femeie adevarata pentru a nu-i fi stirbita demnitatea? Despre sfarsitul unei relatii pe larg in emisiunea disponibila la acest link: http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/71/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep-11-despartire.html

Cum vi s-a parut? As vrea sa stiu daca vi se par adevarate indicatiile din emisiune

In viata totul este posibil,dar intr-o relatie de familie in speta casnicia ,apar uneori probleme de natura materiala cind sotul ramine somer sau sotia pierde locul de munca.Este momentul in care cei doi se ingrozesc si cred ca va fi imposibil sa mai supravetuiasca impreuna si doresc sa se separe.Alt eveniment este acela cind unul dintre soti se indragosteste de alta persoana si atunci doreste un moment de respiro pentru testarea noii achizitii,de multe ori se intimpla sa constate ca este inferioara celei avute si incearca o revenire,alteori se insista in prostie din mindrie si o duce tiris pina la moarte.
http://www.youtube.com/watch?v=4sO8p8W2l9w&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 21 Octombrie 2012 00:52
Daca vrea pauza in relatie.....ii dau libertate totala !!!!
Nu poti lua pauza la sentimente. Cum ar fi ca o mama sa ceara pauza la meseria de mama ??!!!
GHEISA_
Postat pe 21 Octombrie 2012 08:39
De la: GHEISA_, la data 2012-10-21 08:39:06Daca vrea pauza in relatie.....ii dau libertate totala !!!!
Nu poti lua pauza la sentimente. Cum ar fi ca o mama sa ceara pauza la meseria de mama ??!!!

Ai mare dreptate,dar barbatii se maturizeaza foarte greu aproape de 70 de ani .
http://www.trilulilu.ro/video-diverse/te-iubesc-1262
VOIAJOR
Postat pe 21 Octombrie 2012 12:11

Sunt situatii in care pauza luata intr-o relatie,poate aduce acea revigorare atat de benefica ei!!
Ca o parere personala,la o asemenea cerere,i-as acorda libertate totala si definitiva!!!Adica "Out"!!!Sentimentul de dragoste nu este un lucru sau obiect dus la mezat,exista sau nu,este puternic sau nu este prezent,nu suporta furtisagul emotiilor sau disparitia lor,cu alte cuvinte,iubesti sau nu!
The_rock_flower
Postat pe 21 Octombrie 2012 12:16
,,Cum reactionezi in momentul in care iti spune ca-si doreste o pauza in relatie? Ce inseamna asta? Vrem sa ne despartim, dar ne este frica de singuratate, cum putem face? ,,
Presupun ca intrebi de ce vrea acea pauza in relatie, si din raspunsul lui poti sa deduci ce inseamna.Daca nu iti da un motiv clar si cert poate fi vorba de o alta femeie. O incearca si daca nu e mai buna ca tine se intoarce la tine. Dar cind vrea pauza in relatie e clar ca inca nu este sigur ca vrea cu adevarat sa va despartiti.
In ceea ce priveste a doua problema ridicata de tine;
,,Am aflat ca ne inseala, cum se desparte o femeie adevarata pentru a nu-i fi stirbita demnitatea?,,
Sufera in tacere, dar pleaca. Spera ca odata el sa se intoarca si sa isi ceara scuze.Daca nu se intimpla, se bucura ca nu s-a injosit degeaba, cu toate ca a suferit mult( dar si-a pastrat demnitatea), si daca da...............depinde de ea daca il mai vrea sau nu in acel moment al vietii.
cdg69
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:47
Eu sunt foarte curioasa sa stiu ce inseamna ca o femeie sa fie adevarata si prin ce anume se deosebesc femeile adevarate de cele neadevarate? ;
september
Postat pe 28 Octombrie 2012 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Natura femeii 43 De la: Daniel71 11 Septembrie 2012 12:36
dieta 1 De la: medeea46 9 Noiembrie 2010 10:51
E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea? 555 De la: iasomia 3 Noiembrie 2011 17:14
Ai 7 minute la dispozitie sa te indragostesti? 16 De la: nathalie 10 Octombrie 2011 09:35
Prostitutie? 2 De la: dor72 22 Mai 2011 07:35
Setari Cookie-uri