Intrebare

Buna fetelor
Ma adresez voua , poate primesc cateva sfaturi ,sa nu le spun raspunsuri caci asta poate doar un medic sa confirme

Noi am obtinut foarte greu prima sarcina , sotul avand probleme de fertilitate,dupa tratamente .

Insa acum la 3 ani dupa (am un baietel ,multumesc lui Dumnezeu) am cateva simptome nemaincercate pana acum .

Am sanii cam durerosi , o senzatie de rau ,dar nu excesiva atat dimineata cat si in timpul zilei si o burta cat toate zilele . Nu explic balonarea ...

Contact noi am tot avut in tot acest timp neprotejat caci stiam ca nu mai avem sanse sa raman insarcinata data fiind situatia .

Insa ma intreb oare este posibil sa fiu ...nici nu indraznesc sa zic... insarcinata ?
Testul de sarcina nu cred ca il pot face caci urmatoarea menstruatie ar fi pe 02oct .
Acum uitandu-ma in urma , am observat ca am avut contact in perioada fertila si chiar in ziua ovulatiei .

Sunt acestea simptome de sarcina . Eu la prima nu am avut absolut nici o simptoma .

Multumesc mult .
O zi buna si numai bine .
kidz000940
Postat pe 26 Septembrie 2012 11:50
Cred ca o programare la medicul tau ginecolog lamureste cel mai bine "dilema". Nu uita ca exista si ciclu peste sarcina,deci fuguta la doctor.
Astept vesti.
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 12:09
Testul de sarcina se poate face in orice moment...fuguta la farmacie...
Luna_in_capricorn
Postat pe 26 Septembrie 2012 12:22
Clar testul de sarcina... Nu stiu de ce mai pierzi timpul
Zau daca mai inteleg ... Avem acces la atatea "chestii" moderne, si totusi le folosim aiurea sau deloc...
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 13:29
O fi mai usor sa deschida un topic decat sa faca un test de sarcina......
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 14:21
Rotty, mai mult dureaza pana face contul si tasteaza
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 14:24
Eu te cred draga mea. Pe vremea cand am fost eu insarcinata,nu erau teste din astea . Doar medicul.
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 14:31
Teste de sarcina am facut multiple pana sa aflu ca trebuie tratamente multiple pt sot pt a obtine o sarcina.
Si nici nu sunt incepatoare pe acest site demult ,numai ca citesc des si am scris cand am simtit .

Numai bine
kidz000940
Postat pe 26 Septembrie 2012 15:27
Voi face si un test desi pe prospect se mentioneaza ca se poate efectua din prima zi de intarziere si eu mai am cateva zile pana atunci si pentru linistitea mea voi face si un Beta Hcg ,care are o mai mare acuratete.

pentru noi ar fi o adevarata minune sa fiu insarcinata din nou .

vroiam doar o mica confirmare ca simptomele pe care le incerc se pot intalni in sarcina, pentru cine a avut ...si nu am eu pareri din senin .
kidz000940
Postat pe 26 Septembrie 2012 15:42
Pai, avand in vedere ca esti mama si ai o anumita experienta, ar trebuie sa stii si tu ca nu toate femeile au aceleasi simptome. Nu se intampla de 2 ori, in 2 sarcini diferite, sa te simti la fel... Nu fiecare durere de sani este un semn ca ai fi insarcinata. Nici greata, nici intarzierea menstruatiei, nici ametelile bruste... Ce naiba, mai oameni buni !!!!!!
Inainte sa nasc, am intalnit o femeie insarcinta in varsta de 35 de ani care nu mai fusese niciodata la ginecolog !!!! Niciodata!!! Ne lovim de tot felul de intrebari puerile, stupide chiar as putea spune, fara suparare ! Departe de mine gandul sa jignesc pe cineva, dar este strigator la cer cum in 2012 inca sunt femei "limitate" in ceea ce priveste corpul lor si ce se intampla "acolo"...
Pot atrage nemultumiri cu acest comentariu, dar, doamna draga, mi se pare penibil sa deschideti un topic pe aceasta tema. cu scuzele de rigoare... E ca si cum as intreba eu acum..ceva de genul..... "ala a fost un orgasm sau sunt bolnava si trebuie sa consult un doctor...sau sa ma consulte el pe mine....?"
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 16:01
Poate fi sarcina,sau pot fi simtome inainte de ciclu.... De aceea iti spuneam ca e cel mai bine sa mergi la medic. M-as bucura pentru voi sa aud ca esti insarcinata,daca ti-o doresti. Bafta multa

Ana...Astept topicul....
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 16:03
Io l'am deschis p'ala "loc de dat cu capu' " da' nimeni nu se incumeta... :))
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 17:38
Stiu.....ai rabdare...
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 17:43
simptomele difera de la sarcina la sarcina pentru aceeasi femeie dar de la femeie la femeie; dinpacate nu poate nimeni sa-ti spuna, tu singura afli daca faci un test si apoi un control la medicul ginecolog
adeline
Postat pe 28 Septembrie 2012 15:09
Esti insarcinata sau nu?
garbo_6875
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:29
De la: Rotty, la data 2012-09-26 14:21:25O fi mai usor sa deschida un topic decat sa faca un test de sarcina......


costa mai putin!
si de ce sa dai banii pe un test de sarcina, cand aici ai totul gratis!
si sfaturi, si tratamente, si uneori chiar si orgasm, daca nu fizic, macar intelectual!
heartbit
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:49
De la: b727ana, la data 2012-09-26 17:38:26Io l'am deschis p'ala "loc de dat cu capu' " da' nimeni nu se incumeta... :))


daca ar avea cu ce sa dea, s-ar incumeta.
numai ca la multi capul e obiect de decor si loc pentru etalarea diverselor produse de machiaj!
cum zicea cineva, acum multi, multi ani in urma:
sediul prostiei se afla in cap... asa ca...
heartbit
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:52
940, probabil pina acum te-ai lamurit daca esti insarcinata sau nu: ideea e ca da, ai putea fi - "probleme de fertilitate " comune la barbati sint sau azo - si in cazul asta n-ai fi putut avea prima sarcina - sau oligospermie, situatie in care exista TOTUSI niste amariti de spermatozoizi. Mai prapaditi si putini, da' exista - deci da, poti fi insarcinata.
quasaria
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produs pt mamici (mami fashion) 4 De la: Laura_Baldini 16 Mai 2012 21:06
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 28 De la: Celleste 3 Ianuarie 2010 18:30
care sunt analizele pt sarcina? 22 De la: garbo_1568 8 Mai 2012 10:33
TESTUL DE SARCINA 42 De la: YAZMYNA 16 Mai 2012 20:47
test sarcina pozitiv 6 De la: belle_a 16 Mai 2012 21:05
Setari Cookie-uri