DE CE NU POTI TRAI CU O PERSOANA DE ALTA RELIGIE ¿?¿

De la: Rotty, la data 2012-12-16 17:39:50Macar o betie zdravana tot reusesti

Nu pot, ca nu vreau sa mor din betie. Nu trebuie sa astept apocalipsa? Sa vad daca este adevarat sau nu? Sa mor fara sa simt? NUuuuuu
Sarikiz
Postat pe 16 Decembrie 2012 18:05
De la: garbo242980, la data 2012-12-13 14:43:44Domnul nu intarzie in implinirea fagaduintei Lui, cum cred unii; ci are o indeluga rabdare pentru voi, si doreste ca nici unul sa nu piara, ci toti sa vina la pocainta. 2 Petru 3:9


nnnna... ca am si eu 5 minute sa le pierd pe aici... poate mai invat ceva !!!
intai... ce e aia "sa piara"... ? sa moara, sa crape... ? si daca vin la pocainta... zici ca nu mai "pier" ? stii... eu nu te cred ! pai cum sa te cred cand, pana acum au pierit, murit, kaput TOTI... si pocaiti si nepocaiti si pocniti si... etc. !!! apropo... Papii astia care pier unul dupa altul, au fost pocaiti... ca eu am uitat sa-i intreb inainte ???
barboneli
Postat pe 17 Decembrie 2012 12:28
Papii sunt "sfinti" si nu mor...
Sarikiz
Postat pe 17 Decembrie 2012 17:38
http://www.youtube.com/watch?v=5FB3zwAHiUw Rapirea bisericii Lui Dumnezeu
garbo242980
Postat pe 18 Decembrie 2012 13:38
De la: Sarikiz, la data 2012-12-17 17:38:33Papii sunt "sfinti" si nu mor...





ok... sa zicem ! dar dupa asa inmormantari frumoase ce li se fac... m-a facut sa ma gandesc ca, daca si ceilalti oameni care mor sunt inmormantati lza fel, doar pe mai putini bani... inseamna ca si ei toti sfinti sunt, nu ? asta ma refer la crestini... ca noi, astia paganii nu avem nici un sfant, nu in viata si nu care a "pierit"... !!!
barboneli
Postat pe 18 Decembrie 2012 19:05

de groaza filmul... !!!
maiii.... o fi si la evrei valabil chestia asta cu trezitul... ??? ca eu sincer as mai dormii vre-o 39 de ani inainte sa ma trezesc cu hainele pe jos.... !!!! acum inteleg de unde sunt atatea haine la second hand... !!!!
barboneli
Postat pe 18 Decembrie 2012 19:16
(Iuda 1:9) Arhanghelul Mihail, cnd se mpotrivea diavolului i se certa cu el pentru trupul lui Moise, n-a ndrznit s rosteasc mpotriva lui o judecat de ocar, ci doar a zis: Domnul s te mustre!
garbo242980
Postat pe 19 Decembrie 2012 11:10


siii.... ??? pana la urma l-a mustrat Domnul ??? si ce vroia sa faca cu trupul lui Moise... ?????
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 11:20
mai copii, am aflat o veste noua...
care trebuie sa o afle si nenea asta cu citatele.
am aflat ca inainte sa vina sfarsitul lumii o sa vina sfarsitul lunii... sfarsitul anului... si sfarsitul anului viitor si al deceniului viitor... si intr-un tarziu foarte tarziu o sa vina si sfarsitul lumii...
dar nu sfarsitul imparatiei lui Dumnezeu.... ca asa se zice ca imparatia lui e fara sfarsit!
asa ca nu va mai faceti griji ca nu aveti de ce!
heartbit
Postat pe 19 Decembrie 2012 14:55

ohhhh..... m-am linistit... !!!! veste buna ! traiasca Dumnezeu Imparat... !!!
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 15:21
De la: garbo242980, la data 2012-12-19 11:10:17(Iuda 1:9) Arhanghelul Mihail, cnd se mpotrivea diavolului i se certa cu el pentru trupul lui Moise, n-a ndrznit s rosteasc mpotriva lui o judecat de ocar, ci doar a zis: Domnul s te mustre!


Io stiam ca ala "ptiu...uciga-l toaca",vrea suflete nu trupuri....
Rotty
Postat pe 19 Decembrie 2012 17:29


auzi Rotty.. tu sa nu ma sperii !!! eu stiam ca su Dzeu. tot suflete vrea acolo in Rai.... si eram linistit ! ca eu nu vreau sa ajung in Rai cu un trup de 102 ani... cu sufletul mai merge, ca ala e inca foarte tanar... !!!!
barboneli
Postat pe 19 Decembrie 2012 19:22
Amandoi vor suflete. Cu trupurile ce sa faca ? Stafidite,folosite, muncite (sau mai putin ) In esenta sufletul ramane,ca restul e furaj pentru viermi.
Rotty
Postat pe 19 Decembrie 2012 19:27
Nu stiu ce voia sa faca cu trupul, Biblie nu specifica.

garbo242980
Postat pe 20 Decembrie 2012 17:40
Nu stiu ce voia sa faca cu trupul, Biblia nu specifica.
garbo242980
Postat pe 20 Decembrie 2012 17:41
Ahaaa....Da` tu ce parere ai ? ....fara citate din Biblie nu stii sa gandesti ?
Rotty
Postat pe 20 Decembrie 2012 17:46
Poate pentru a se idolatriza poporul la el cum sunt moastele.
garbo242980
Postat pe 20 Decembrie 2012 20:23
Marea ta problema e alta,oare ai uitat s-au intentionat nu ne spui nimic de religia ta,ca doar nui fi tu trimisul domnului sa ne arati calea ce-a dreapta,fara urcusuri si coborasuri.In momentul de fata traiesc cu o persoana de alta religie(cult)e bine,eu sant ortodox dar am dobandit o calitate mare, VA SIMT DE LA O POSTA CINE SANTETI SI CE INTERES AVETI. astia te reprezinta pe tine iar astia pe mine multumit,Domnul a zis tot ce este pe pamant e de mine creat de mine binecuvantat,mai poti spune ceva,nu cre ca sati gasesti adepti aici.
garbo_10178
Postat pe 20 Decembrie 2012 23:28
a trecut de ceva vreme de miezul noptii si "sfarsitul lumii" n-a venit!
heartbit
Postat pe 21 Decembrie 2012 01:07
De la: heartbit, la data 2012-12-19 14:55:35mai copii, am aflat o veste noua...
care trebuie sa o afle si nenea asta cu citatele.
am aflat ca inainte sa vina sfarsitul lumii o sa vina sfarsitul lunii... sfarsitul anului... si sfarsitul anului viitor si al deceniului viitor... si intr-un tarziu foarte tarziu o sa vina si sfarsitul lumii...
dar nu sfarsitul imparatiei lui Dumnezeu.... ca asa se zice ca imparatia lui e fara sfarsit!
asa ca nu va mai faceti griji ca nu aveti de ce!



ica2
Postat pe 21 Decembrie 2012 01:22
yessssss
garbo247480
Postat pe 21 Decembrie 2012 07:06
De la: heartbit, la data 2012-12-21 01:07:23a trecut de ceva vreme de miezul noptii si "sfarsitul lumii" n-a venit!


Am auzit ca s-a amanat pentru alta zi. Data precisa o stie Al` de sus. Deci,continuam cu pregatirile pentru Craciun.
Rotty
Postat pe 21 Decembrie 2012 08:12
Egeseni 5:18 Nu va imbatati de vin, aceasta este destrabalare. Dimpotriva, fiti plini de Duh.
garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:33
ai auzit bine!
oare de ce seamna cu sloganul ala electoral?
eh, sigur e doar o coincidenta!
heartbit
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:37
Am prigonit aceast Cale Faptele Apostolilor 22.4


Mrturisirea unui preot (1)

Charles Chiniqui (1809-1899) a fost preot timp de douzeci i cinci de ani i a mrturisit cu sinceritate c i-a iubit biserica. Iat ce a declarat acest preot:
Mi-a fi vrsat ultimele picturi de snge pentru biserica mea i de o mie de ori mi-a fi dat viaa, ca s-i extind puterea pe ntreg continentul american i n ntreaga lume. n Montreal (Canada) este o catedral minunat, n care ncap 15.000 de oameni. Acolo am predicat deseori. ntr-o zi, episcopul m-a rugat s vorbesc despre fecioara Maria. Le-am spus oamenilor ceea ce pe vremea aceea consideram c este adevrat i ceea ce preoii predicau pretutindeni: Prietenii mei dragi, noi toi suntem pctoi, noi am jignit pe marele i puternicul mprat, pe mpratul mprailor! S mergem noi nine oare cu minile pline de nelegiuire la Dumnezeu i s-L rugm pentru iertare? Nu! Mulumiri fie aduse lui Dumnezeu, noi o avem pe Maria, mama lui Isus, la dreapta Sa! Niciodat El nu i-a lsat vreo rugminte nemplinit, atunci cnd El a fost pe pmnt, iar ea L-a rugat ceva. Niciodat El n-a respins-o pe mama Sa. S aducem rugciunile noastre la mama Lui, i ea se va ruga pentru noi.
garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:40
Cuvntul Meu nu se ntoarce la Mine fr rod, ci va face voia Mea i va mplini planurile Mele. Isaia 55.11


Mrturisirea unui preot (2)

n aceeai zi, mai trziu, mi-am deschis Biblia. Am citit versetele: Iat mama Mea i fraii Mei! Cci oricine face voia Tatlui Meu care este n ceruri, acela mi este frate, sor i mam (Matei 12.46-50, a se compara cu Marcu 3.31-35 i Luca 8.19-21).
Pe parcursul serii, o voce mi zicea: Chiniqui, tu ai minit azi-diminea. Tu ai predicat mpotriva Sfintei Scripturi atunci cnd ai spus c Maria are putere s primeasc de la Isus tot ce vrea ea. M-am rugat. A doua zi dimineaa m-am dus la episcopul meu i l-am rugat s-mi permit s-i pun ntrebri.
Domnule episcop, cine a murit pe cruce pentru dumneavoastr i pentru mine?
Isus Hristos, a rspuns episcopul.
i cine i-a vrsat sngele pentru vina dumneavoastr i a mea, Maria sau Isus?
Isus Hristos.
Ct timp a trit Maria pe pmnt, a venit vreun pctos la ea ca s fie mntuit?
Nu.
Au venit pctoi la Isus ca s fie mntuii?
Da, au venit muli.
garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:41
Cci mpria lui Dumnezeu nu st n vorbe, ci n putere. 1 Corinteni 4.20


Mrturisirea unui preot (3)

A respins Isus pe pctoi?
Niciodat.
tii dumneavoastr c Isus le-a spus pctoilor: Mergei la Maria i ea v va mntui?
Nu.
V aducei aminte c Isus le-a spus pctoilor: Venii la Mine, toi cei trudii i mpovrai, i Eu v voi da odihn?
Da, El a spus aceste cuvinte.
i-a retras El vreodat aceste cuvinte?
Nu.
Isus i Maria sunt acum n cer. Domnule episcop, putei dumneavoastr s-mi artai din Scriptur c Isus i-a pierdut dorina i puterea Sa de a salva pe pctoi i a dat-o Mariei?
Nu.
Atunci de ce invitm pe srmanii pctoi s vin la Maria, dac ea, aa cum ai mrturisit dumneavoastr, nu are puterea, harul, dragostea i compasiunea fa de pctoi aa cum le are Isus?
Srmanul episcop nu a mai putut s-mi rspund. Eu nsumi nu eram convertit, cci erau nc multe legturi care m ineau strns legat de religie.
garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:41
lumea cu nelepciunea ei, n-a cunoscut pe Dumnezeu n nelepciunea lui Dumnezeu 1 Corinteni 1.21


Mrturisirea unui preot (4)

Ce s-a ntmplat mai departe? Am devenit un preot renumit, ns n interiorul meu nu aveam pace, cci nu eram sigur de mntuirea mea. Aveam impresia c Dumnezeu este departe de mine, i totui El era foarte aproape.
ntr-o zi mi-a venit gndul: Tu ai evanghelia, citete-o i vei primi lumin. Pe genunchi i cu mini tremurnde am deschis Biblia. Ochii mi-au czut pe versetul: Voi ai fost cumprai cu un pre. Nu v facei dar robi oamenilor. Prin aceste cuvinte a venit lumina lui Dumnezeu n viaa mea i pentru prima dat am vzut marea tain a mntuirii. Mi-am zis: Isus m-a cumprat. Atunci El m-a i mntuit. Eu nu voi fi mntuit prin faptul c merg la Maria. Eu nu voi fi mntuit prin purgatoriu, spovedanii sau exerciii de cin. Eu sunt mntuit numai prin Isus Hristos.
Cnd duminic dimineaa oamenii au venit la biseric, nu le-am predicat despre Maria sau despre sfini, ci tuturor celor prezeni n marea biseric le-am prezentat DARUL lui Dumnezeu: Isus Hristos i iertarea pcatelor, viaa venic numai prin credina n Isus Mntuitorul.

garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:42
Heartbit am gasit doua texte in Biblia ortodoxa unde arata ca Dumnezeu este manios si gelos.

Deuteronomul - A cincea carte a lui Moise capitolul 32 versetele 16 si 21.

16. ntrtat-au rvna Lui cu dumnezei strini i cu urciunile lor L-au mniat;

21. Ei M-au ntrtat la gelozie prin cei ce nu sunt Dumnezeu i au aprins mnia Mea prin idolii lor; i voi ntrta i Eu pe ei printr-un popor care nu e popor, le voi aprinde mnia printr-un neam fr pricepere.

http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=17&cap=32
garbo242980
Postat pe 21 Decembrie 2012 14:50
ma mir ca ai gasit tocmai acum acele doua texte!
insa iti pot spune ca mai sunt inca multe altele care fac referire la un Dumnezeu gelos!
poate ca o sa le gasesti si pe celelalte!
pana atunci iti urez o frumoasa petrecere cu ce vrei tu ... asa de sfarsitul sfarsitului lumii, care iar a intarziat la program!
heartbit
Postat pe 21 Decembrie 2012 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare pot gasi un job,chiar2 in Bucuresti? 1 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 08:07
din curiozitate... 54 De la: stella_floare 26 Martie 2012 00:01
am nevoie de un sfat 2 De la: cricat 13 Iulie 2011 00:40
iesire 21 De la: ana_KatVonD 16 Ianuarie 2013 16:13
da dar eczista o femeie sai fie fidela macar In primu an de casatorie 45 De la: Reflex 2 Februarie 2010 17:19
Setari Cookie-uri