cunoaste cineva o ghicitoare in timisoara??

as vrea sa merg si eu la cineva care stie sa ghiceasca dar nu cunosc pt ca sunt de putin timp in timisoara..daca cineva ma poate ajuta mi ar face mare placere..mersi
garbo_7675
Postat pe 19 Septembrie 2012 16:27
doamne, doamne, cum ne mai suporti, e incredibil!!!
Costello
Postat pe 21 Septembrie 2012 23:09
....Dar adevrat.
Axl_R
Postat pe 21 Septembrie 2012 23:16
Cine crede in..vrajitoare...NU crede in DUMNEZEU-si asta e cu adevarat GRAV!!Pt ca nici D-zeu nu mai poate desface ce incalceste...vrajitoarea...
elisabeta_boia
Postat pe 22 Septembrie 2012 01:00
Pai, nu-i asa greu de gasit. De ghicit poate sa-ti ghiceasca oricine. Ce face o ghicitoare? Ghiceste. Deci, proplema nerezolvata. Ajutorul de la Dumnezeu il capeti intr-un singur loc si acela, categoric, nu este la o ghicitoare. Mai incearca!
prezbiteros
Postat pe 22 Septembrie 2012 09:22
De la: prezbiteros, la data 2012-09-22 09:22:39Pai, nu-i asa greu de gasit. De ghicit poate sa-ti ghiceasca oricine. Ce face o ghicitoare? Ghiceste. Deci, proplema nerezolvata. Ajutorul de la Dumnezeu il capeti intr-un singur loc si acela, categoric, nu este la o ghicitoare. Mai incearca!



Asta imi aduce aminte de un banc :

- Alo, Mama Omida ??
-Da, cine e la telefon ??
- ....... Ghici !!!
GHEISA_
Postat pe 22 Septembrie 2012 09:28
Mananca roaga-te iubeste!
Tine post 3 zile mergi la o biserica si spovedeste-te miercurea si vinerea mai ales post daca poti doar cu apa citeste pe net despre cum se tin posturile si apoi dupa cele 3 zile roga-te seara inainte de culcare sau roaga pe cineva pe mama, matusa sau cineva apropiat sa se roge pt. tine si spui problema in care doresti sa ti se arate o rezolvare pune busuioc sub perna si imi spui aici ce a visat sau ce ai visat si nu ai nevoie de ghicitori Daca esti atenta in viata ti se arata calea ...daca gresesti drumul esti avertizata !
garbo072285
Postat pe 22 Septembrie 2012 18:05
alta vrajeala
Eugenia_
Postat pe 23 Septembrie 2012 07:01
De la: Eugenia_, la data 2012-09-23 07:01:53alta vrajeala



elisabeta_boia
Postat pe 23 Septembrie 2012 07:29
De la: garbo072285, la data 2012-09-22 18:05:46Mananca roaga-te iubeste!
Tine post 3 zile mergi la o biserica si spovedeste-te miercurea si vinerea mai ales post daca poti doar cu apa citeste pe net despre cum se tin posturile si apoi dupa cele 3 zile roga-te seara inainte de culcare sau roaga pe cineva pe mama, matusa sau cineva apropiat sa se roge pt. tine si spui problema in care doresti sa ti se arate o rezolvare pune busuioc sub perna si imi spui aici ce a visat sau ce ai visat si nu ai nevoie de ghicitori Daca esti atenta in viata ti se arata calea ...daca gresesti drumul esti avertizata !

As face cum zici tu,dar imi e teama ca nu o sa rezist......fara virgula. Si bunica tot de pe net se informa despre posturi
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2012 07:47
Desigur...bunica..tot de pe ..net!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Septembrie 2012 23:52
Ce sta`n tufa si nu sufla ? Iote ti-am zis o ghicitoare....poate fi chiar in Timisoara....
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 20:03
CUNOSC,DA CUNOSC,DAR NU O GHICITOARE CI MAI MULTE BISERICI ,AȘA C MERGI ȘI TE ROAG POATE TE LINIȘTEȘTI PUȚIN ,POATE IȚI PUI ORDINE N GNDURI.CE S-ȚI SPUN O GHICITOARE ?sa-ți ia banii și s te mint frumos,vrei s ajungi precum Zvoranu,mai bine stai acas și citește ceva,uit-te la un film ,plimb-te ,dac nu ai ce face cu banii d un pachețel cu ceva de mncare la un om srman,la un copil orfan,amrt,etc.La o ghicitoare nu ai ce s cauți ,niște ESCROACE.Gnduri bune s primești de la ngerul pzitor al tu și nu de la SATANA CARE -L CAUȚI.
garbo203525
Postat pe 27 Septembrie 2012 23:03
De la: prezbiteros, la data 2012-09-22 09:22:39Pai, nu-i asa greu de gasit. De ghicit poate sa-ti ghiceasca oricine. Ce face o ghicitoare? Ghiceste. Deci, proplema nerezolvata. Ajutorul de la Dumnezeu il capeti intr-un singur loc si acela, categoric, nu este la o ghicitoare. Mai incearca!
anne000marie
Postat pe 4 Octombrie 2012 08:26
Daca nu a primit o educatie spirituala din familie, greu acum sa priceapa ca D-zeu e cel ce-i va dirija, oricum, calea in viata... Parerea mea este sa incerce, cu tot sufletul, sa se roage...la icoana Maicii Domnului...gindind la ceea ce o framinta ...sa se roage la Sf Isus, la Sf Nectarie, la Sf Mina, la Sf Stelian, daca are copii...sa se spovedeasca, si in felul acesta va medita asupra ei, asupra faptelor sale..pentru ca asa se face adevarata spovedanie....la spovedit nu trebuie sa mergi la preot si sa astepti a fii intrebata...TU, ca si crestin, trebuie sa mergi in fata lui D-zeu-preotul este doar ,,legatura, sa-i zicem asa, intre noi si ,,cele sfinte..si sa-ti poti spune tot ceea ce crezi tu ca nu a fost in trecutul tau, prin faptele tale placut lui D-zeu....
Eu am gresit, cu citiva ani in urma, fata de un copil...l-am jignit profund, si l-am facut sa plinga, sa sufere.... Lacrimile sale ma urmareau tot timplul. M-am oprit la o biserica si am cerut preotului sa -mi accepte spovedania...dar am facut asta cind aveam sufletul ingreunat de CAINTA (regrete sincere dar tardive). La citeva zile baiatul m-a sunat, si m-a linistit ca a inteles faptul ca nu am facut-o cu rele intentii...ca a fost o intimplare...Si acum ma rog sa-i dea D-zeu multa sanatate. D-zeu fie cu noi toti!
anne000marie
Postat pe 4 Octombrie 2012 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un copil? 23 De la: moniq_ 3 Iulie 2010 20:27
DIFERENTA VARSTA CONTEAZA? 2 De la: Dor_marunt 10 Mai 2010 19:34
De ce la unii oameni le place sa fie rai? Oare ce contine bostanica aia a lor? 11 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:13
De oamenii se tot plang ca nu mai exista oameni de omenie,dar atunci cand intalnesc oameni cumsecade nu ii apreciaza profita de ei si ii umilesc? 29 De la: eu_geminy 16 Octombrie 2011 00:39
Rochii de seara,ocazii speciale 1 De la: moniq29_uk 25 Iunie 2009 04:03
Setari Cookie-uri