se poate o dragoste la telefon?

nu cred in dragoste prin tel fara sa te cunosti,ai impresia ca esti indragostit ,dar de fapt te indragostesti de voce nu de persoana...
mcri03
Postat pe 15 Septembrie 2012 03:55
da e posibil
garbo060400
Postat pe 15 Septembrie 2012 05:54
adeline, saracii psihopupu sint oricum peste tot.... nu iti face pb. ... Aia de pe net oricum sint categoria inofensiva. Shut down si gata. E mai rau cind iti dai seama ca are una problema vecinu' sau colegu'...
quasaria
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:07
buna ,,nu fata draga la telefon ,,gaseste timpu necesar si intalnestete cu el ,,,la telefon poate fii ,,ok ,,,si cand o sa vezi aratea an fata ochilor sa fugi de o sa rupi pamantu ,,,ai grija ,,vbiata nu e roz ,,dar daca vrei sa te diastrezi pe seama lui ,,vorbeste la telefon ,,,pana nu vezi ,,animalu cum arata nu da doi bani pe el ,,
garbo_7208
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:09
ai mare grija iubita.pot fii si minciuni.unii barbati se simnt bine cand mint.pa
rashida41
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:48
mai bine, sa ne iubim pe tancuri
Eugenia_
Postat pe 15 Septembrie 2012 07:07
Da,te poti indragosti.Asta e sigur.
Trebuie sa cauti ,totusi,ceva mai adanc in tine si ai sa vezi ca ceva nu e in regula de ai putut sa faci asta...si ceva nu e in regula nici la el,daca si el zice ca s-a indragostit.Cand zic ca ceva nu e in regula ma refer la structura voastra psihica..la emotii..la sentimente nerefulate..la unele traume pe care le-ati trait sau chiar la timiditatea excesiva.
nelutza_darjan
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:03
Mi s a mai intaplat si mie,dar de obicei nu am mers pana la capt,ptr ca eu pun foarte multe intrebari,,si asa zisul ndrgostit fuge la prea multe ntrebri intime si personale.. Asa ca baft si totui stai aten. dragostea e un sentiment frumos,dar daca iubeti pe cine ni trebuie ai sa suferi tot tu .
garbo236959
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:21
De la: Eugenia_, la data 2012-09-15 07:07:11mai bine, sa ne iubim pe tancuri



..... o fi comod ??? Incerc sa-mi imaginez pozitia
GHEISA_
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:26
avem liber la imaginatie
Eugenia_
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:31
lioton gel nooo...mai bine-o tuica fiarta
elasticitatea e o proprietate supraapreciata
Eugenia_
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:36
nu-ti recomand sa te intilnesti cu el!persoanele cunoscute pe aceste retele de socializare nu sunt decit niste paraziti,mai ales cei de sex masculin!
garbo114575
Postat pe 15 Septembrie 2012 08:51
mai greu cu dragostea asta la telefon.. este o emotie puternica:) dar ar fi cel mai bine sa cobori de pe norisor si sa te intalnesti cu acel baiat.
poti vorbi pana la nesfarsit la telefon.. dar cu realitatea cum ramane?
fa bine si intalneste-te cu el mai repede.. si daca merita tine'l strans! he he
te puup
iulyk_91
Postat pe 15 Septembrie 2012 09:08
Totul e posibil. Trebuie sa fi atenta ca cel din poza sa fie in realitate cel de la telefon. Am vazut multe cazuri, pe facebook. S-au cunoscut si au ajuns sa se casatoreasca. Nu toti barbati sunt porci, mai sunt si persoane bune intre ele. Trebuie sa fi foarte atenta. Sa pui intrebari si el sa-ti raspunda la toate. Cand vezi ca ocoleste intrebarea, atunci ceva nu e in regula. Depinde si de cati ani are. Sunt cei care le place sa se joace de-a indragostitul. Cum am zis, totul este posibil. Dar sa fi atenta. Daca si tie iti place de el, si daca ai posibilitatea sa te convingi singura, sa-l vezi fara ca el sa stie, atunci incearca sa descoperi cine e. Faci un pic pe "spioana" si atunci, vorba proverbului "sti de ce moarte se moare". Afli daca spune adevarul sau nu.
Eu iti doresc succes. Stiu ca e posibil si sper sa fiti fericiti.
Floricapop
Postat pe 15 Septembrie 2012 09:15
Buna ziua,mai nu fiti rai,fata a intrebat si ea ca nu a trecut prin asa ceva,vrea si ea un sfat de la noi,asa ca sa ii dam unul,bun sau rau.....fara critici sau alte cele,ca sa poata lua si ea ce e bun si ce e rau din experientele altora,desi nu se compara una cu alta,fiecare experienta e noua diferita,dar un ansamblu se poate face....
In primul rand....fii foarte atenta la detalii...cum spune florica pop...
Eu sunt barbat,si am cunoscuto pe viitoarea mea sotie pe net,tot pe un site de socializare,am vb cam o luna de zile...mess..telefoane mesaje...prin video call sa ne vedem,dar apoi ne'am intalnit...face to face sa zicem asa,ne'am placut,am discutat,am ajuns sa ne intalnim mai des,si asa am ajuns sa ramanem impreuna.....si au trecut aproape 3 ani de zile si suntem f fericiti impreuna
Deci nu toti barbatii sunt niste paraziti asa cum sustiine cineva mai sus,mai suntem si oameni intre toti cretinii,pentru ca nu zic ca nu sunt paraziti,sunt.....destui chiar....insa nu toti suntem asa
Eu zic totusi sa continui la telefon,aasta daca nu o faceti de preaa mult timp daca deja a trecut ceva timp si el evita o intalnire....nu e in regula
Atenntie insa!!!!
Punei intrebari peste intrebari,insa nu deschide subiectul sex....la telefon,iar daca el I'll deschide atunci e clar ca doar vrea sa gaseasca pe cineva doar pt un eventual sex,sau doar isi pierde vremea,cerei sa va vedeti,daca nu face to face atunci pe mess,sa ai idee de cum arata,ce schiteaza cand I'll intrebi anumite....incercarea moarte nu are....si inca o atentie mare
De te vei intalni cu el in oras,incearca sa va gasiti unde e cat mai multa aglomeratie.....de ce?
Nu se stie niciodata ce are in cap omul....si nu ii da adresa ta,si sa nu te conduca acasa,cel putin la inceput,pana vezi ce fel de om e
In rest multa bafta sa ai noroc si ....multa grija
Deci se poate intampla sa te indragostesti si la telefon
Ionut
garbo249312
Postat pe 15 Septembrie 2012 09:38
draga mea, vocea si cuvintele iti pot provoca anumite emotii. Insa pana la dragostea adevarata mai e cale lunga. Si apoi, nu cred ca ar trebui sa crezi absolut tot ce iti spune el. S-ar putea ca realitatea sa fie alta si sa fii dezamagita.
pirania_1960
Postat pe 15 Septembrie 2012 10:36
asa e scumpa. Eu am trecut recent exact prin asa ceva si am 34 ani
garbo271871
Postat pe 15 Septembrie 2012 11:05
DA DECE NU?
gogu1938
Postat pe 15 Septembrie 2012 11:46
De la: mmiriam, la data 2012-09-15 10:23:29ce telefon avea i phone5?

Cum spuneam....fata are nevoie de un sfat nu de critici
Pana la urma urmei fa ce iti dicteaza inima
Dar cu mare atentie
garbo249312
Postat pe 15 Septembrie 2012 12:12
Intalniti-va fata in fata si apoi iei o decizie. Ai grija totusi sa nu fie doar o aparenta!
Taur89
Postat pe 15 Septembrie 2012 12:19
Buna!. Dragostea este un sentiment profund. Poate mult prea profund ca sa-l simti de la distanta cu o persoana care iti este complet straina. Ca sa fii cu adevart indragostita trebuie sa cunosti acel suflet, sa ii observi fiecare gest, sa-i obervi comportamentul fata de tine si fata de cei din jur. Dragostea nu se face la distanta, pentru ca riscati sa va raniti singuri si nu are sens.
madalina_cezara
Postat pe 15 Septembrie 2012 13:06
Eu cred ca nu trebuie sa fim asa de pesimisti in reusita unei relatii ca a ta .
Acum doi ani , cineva mi-a dat add pe FB ... am comunicat pe net o saptamana , plus inca una la telefon si apoi am hotarat sa ne intalnim .
Am discutat multe si am trait si mai multe impreuna de atunci :)
S-a dovedit a fi exact persoana care e si acum , sincera , respectoasa si foarte dulce , persoana
care-mi este alaturi de 2 ani si cu care formez un cuplu normal si fericit
Deci se poate sa apara de unde nici nu te astepti si atunci cand nu te astepti marea dragoste !
IOANALIV
Postat pe 15 Septembrie 2012 13:59
De la: barboneli, la data 2012-09-08 18:42:26
De la: barboneli, la data 2012-09-04 10:51:23
De la: GHEISA_, la data 2012-09-04 07:54:22Da, se poate . Se poate si..... sex la telefon Zic si eu , asa


stii tu ceva... altfel nu spuneai !!!

e un cntec cu Pink Floyd care incepe cu "hello....", spus la telefon.... si nu mai tin minte care... ma ajuta cineva ? mersi.....


imi pare rau... ! am gresit ! nu Pink Floyd e "de vina"... ci E.L.O... !

http://youtu.be/Aix03KSesoE



eu prefer asta:

http://www.youtube.com/watch?v=b_ILDFp5DGA

panty_C
Postat pe 15 Septembrie 2012 14:26
SASKIA EN SERGE - DON;T TELL ME STORIES
gabriela_36
Postat pe 15 Septembrie 2012 15:03
dragoste la tel?! f rar se intimpla k pers sa ramina intr-o relatie dupa ce sau vazut.Eu am vb cu unul 3 luni la tel si cind a venit nu a mai existat nici o atractie intre noi.Suntem prieteni din respect,nimic mai mult.Problema este k lui ai plac fetele care se machiaza strident,se imbrak provocator si eu sunt mai simpla.Acum ma intreb,oare nu si-a dat seama de felul meu dupa pozele de f.b?Concluzia:nu exista dragoste la tel,ci doar o ,,voce la tel,,.
isica
Postat pe 15 Septembrie 2012 17:32
Imi este greu sa raspund la asa o intrebare ,dar am trecut si eu prin asta.Stiu doar poate fi o apropiere care te poate face sa crezi ca iubesti mai ales daca sint km intre cei doi ..
garbo_3444
Postat pe 15 Septembrie 2012 18:51
depinde ce ssimti tu
dorinaradu14
Postat pe 15 Septembrie 2012 18:54
Dificil cu barbati , posibil sa fie indragostit de colega de birou ..., vorbeste cu tine sa ai atraga atentia , ai grija de sufletul tau ......Te poti atasa de el si intr-un final sa suferi.
garbo164385
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:10
Melodia de la Pink Floyd e posibil sa fie Comfortable numb, exista si un cover de la Anathema. Sper ca despre piesa asta e vorba.
mftsimona
Postat pe 15 Septembrie 2012 20:13
Intrebare la Radio Erevan:
- Se poate face dragoste, la distanta???
Raspuns:
- Da, cu o singura conditie: ca lungimea sa fie mai mare decat distanta....
gavril
Postat pe 16 Septembrie 2012 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea sagetator - el balanta 4 De la: mhlrsc 2 Mai 2011 18:35
Zodii pentru fiecare zi de nastere--zodia PESTE 31 De la: iri_love 7 Noiembrie 2011 21:13
iubirea dintre doua persone in aceeasi zodie:leu 52 De la: garbo180406 26 Ianuarie 2013 16:01
Ea Balanta,El Capricorn? 2 De la: garbo037729 2 Mai 2011 16:54
barbatul berbec 8 De la: marynukiss 17 Iunie 2013 22:30
Setari Cookie-uri