Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat?

Frumos zis, Barbo, chiar nu m-asteptam sa primesc pe Garbo un compliment atat de subtil;
No offense, dimpotriva, sunt chiar putin flatata, ti-o marturisesc asa de a copie la copie
Dar sa nu monopolizam discutia subiectul ramane deschis...
totusi, cred ca e timpul sa dezvalui si eu care a fost cel mai frumos compliment pe care l-am primit,
charmelen
Postat pe 4 Septembrie 2013 16:06
Persoana care mi l-a facut era bineinteles, un francez ... care nu s-a lasat intimidat de bariera limbii, si mi-a facut nu unul ci doua complimenet foarte rafinate si inteligente.
Primul, a fost cand mi-a zis ca sunt frumoasa ca o icoana (am cunoscut atatia baieti ortodocsi, teologi, nici unuia nu i-a venit pe limba o astfel de erezie sarmanta).
Iar al doilea , a fost un raspuns la declaratia mea ca-mi plac calutii de mare, iar el mi-a declarat ca-mi seamana, deoarece as fi la fel de "miniona si delicata ca ei".

Chiar daca a exagerat binisor, valoarea complimentelor ramane nestirbita.
Dupa cum v-am zis, nu exista barbati mai competenti ca francezii in ceea ce priveste intrebuintarea limbii atunci cand se afla langa o femeie.
charmelen
Postat pe 4 Septembrie 2013 16:22
tare si interesanta asta cu complimentele , imi place , sunt multe dar sa va spun eu cum functioneaza sinceritatea absolut dezarmanta a copiilor : fiind bona , ma prezint la un moment dat la o familie cu 2 fetite una de 5 ani si cea mica de un an jumatate . ele statusera pana atunci numai cu parintii si cu una din bunici . femeia fiind foarte slaba chiar ascetica as putea spune ca o cunosc si nu cred ca are 40 kg. ei bine fetita cand m-a vazut prima data ( eu am mai bine de 80 kg ) mi-a zis :" esti grasa !" cand au venit parintii le-am povestit ce mi-a zis fetita la prima vedere . am mai fost de 2 ori la ele cand parintii mergeau la spectacol si cand am intrat in casa fetita cea mare a zis esti grasa dar esti si buna ca ne-ai citit povesti si ne-ai lasat la desene !. concluzia era ca sunt si buna si asta ma face sa ma simt foarte bine !multumesc pentru rabdare .
garbo_19362
Postat pe 4 Septembrie 2013 22:58

Daaaa francezii! :( ce sa-ti zic, parca tu i-ai fi incercat pi tati si esti convinsa ca sunt cei mai buni

Mai, da tu esti di pi meleagurile celea?
Lasa, imi raspunzi tu cand o sa fii origina(r)a!
Fss_ssu
Postat pe 5 Septembrie 2013 18:20
De la: suparatu_, la data 2013-09-05 18:20:55
Daaaa francezii! :( ce sa-ti zic, parca tu i-ai fi incercat pi tati si esti convinsa ca sunt cei mai buni

Mai, da tu esti di pi meleagurile celea?
Lasa, imi raspunzi tu cand o sa fii origina(r)a!


Amar sentiment, invidia.
charmelen
Postat pe 6 Septembrie 2013 19:04

Asa greu depistezi?esti inceata scumpo pentru vremurile astea repezi
Mai, eu cred ca tu stii ce inseamna sa fii invidioas/a de ai folosit termenul
sau l-ai luat di la stra_buni sau te simti originala....

E o vb.:" ...prin prisma lui, vede si pe altu...."


Da bine, nu ma pot abtine sa nu-ti ofer
Fss_ssu
Postat pe 6 Septembrie 2013 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma indragostesc de seful meu 37 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
o mica parere 9 De la: ana02 23 Septembrie 2009 21:05
ce credeti despre prieteniile facute pe net,,,,sunt bune sau poate face rau,,, 66 De la: garbo098250 23 Septembrie 2014 10:49
cel mai prost barbat 18 De la: anakin 9 Decembrie 2009 00:36
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
Setari Cookie-uri