Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat?

Citeva exemple:comoara sufletului meu,ingerasul meu auriu,iubirea mea.
garbo255960
Postat pe 29 Iulie 2012 04:15
Un copilas ii scrie lu' Mos Craciun:
-trimite-mi un fratior!
Mos Craciun raspunde:
-Trimite-mi-o pe maMAta mai intai...:P
spe
Postat pe 29 Iulie 2012 06:02
Si asta la adresa cui vrea sa fie un compliment? Ca sa fim on-topic....ca de bun,e bun.
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 06:09
Orice femeie este o LADY, draga mea
mariachim
Postat pe 29 Iulie 2012 07:06
aiurea... !!! asta suna a propaganda feminista ieftina ! si Udrea e lady ? sau fata lui Basesc, tot lady e... ?
"LADY s. f. Titlu dat n Anglia soției unui lord sau a unui cavaler; p. ext. doamn nobil din Anglia. ♦ Epitet dat unei femei distinse, manierate. "
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 07:16
Let's not talk about gentleman.
Axl_R
Postat pe 29 Iulie 2012 07:52
Cu vreo doi ani inainte... Sei buona!!! Glumeam...
adana1996161
Postat pe 29 Iulie 2012 08:01
...Este o lady, Elena Udrea! Frumoasa, desteapta, eleganta...de ce nu s-ar incadra?!...
cine nu ajunge la mere spune ca sunt acre!...desi topicul nu are ca tema politica!
delya26
Postat pe 29 Iulie 2012 08:35
Cel mai frumos compliment primit a fost cand l-am rugat sa-mi spuna ceva frumos si mi-a raspuns simplu : A spus: TU pentru ca esti cea mai speciala, te iubesc asa cum esti si sa nu te schimbi niciodata doar ca sa-mi placi mie. Eu te iubesc tocmai pentru ca esti asa cum esti si pentru mine esti PERFECTA.
dorina_lupescu
Postat pe 29 Iulie 2012 08:37
"Fara tine nici mancarea nu are gust " probabil vi se pare prozaic dar e real si adevarat si profund

elena_rodica
Postat pe 29 Iulie 2012 09:03
De la: Axl_R, la data 2012-07-29 07:52:45Let's not talk about gentleman.


e si corect sa NU ! doar asta este topic despre "Ladies"... cum scrie la titlu'... !!!
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 09:04
Eii, un pas nainte, da' tot pe alturi...

Compliment pt un gentleman...io nu-s lady.
Axl_R
Postat pe 29 Iulie 2012 09:26

Multstimatiiubit "charmelen" (pesemne asta vine de la Carmen i Elena, dar ai grij, c acel "h" poate s nsemne mult mai mult dect i-ai putea nchipui, i nu neaprat de bine!), subiectul e frumos, dar eu zic - n cunotin de cauz, te rog s m crezi - c nu trebuie extins n stil tabloidic, fiindc, dac stai cu picioarele pe pmnt i capul nu-i e n nori (nu m refer la tine, n mod special, ci, n general, la toate iubitele mele i ale lumii reprezenetante ale sexului frumos), totul se raporteaz (atenie, nu se reduce!!!) la vreo dou vorbe i mai ales la... necuvinte, cum zicea Nichita (poetul, draga mea, nu vietatea aia musculoas care se pare c era chiar de sex femeiesc, culmea, dei btea tot ce prindea!).
Ah, am uitat s-i zic, dar cred c ai priceput c sunt brbat (internetul sta nici sexul nu l mai precizeaz, dac nu o face comunicatorul) i m-a ferit Dumnezeu s am alte orientri, pe care le consider boli (dei foarte rspndite, dar i promovate, agreate ca "exotisme", puse n practic de mini perverse .a.m.d.).
Bref: dac vrei s te referi la oameni normali, echilibrai i care nu se izbesc ca de un zid stncos de faptul c nu toi brbaii sunt macho, musculoi, cuteztori, chiar dac nu au cine tie ce glagorie ntre urechi, ori c nu toate femeile sunt de-alde Brigitte Bardot n tineree, atunci eu zic c un compliment imbatabil, n orice mprejurare, care ar trebui s impresioneze orice femeie dac e sut la sut venit din suflet, ar suna cam aa: "Eti frumoas i bun i te iubesc!"
Eti dezamgit, "charmelen"? Eu zic s nu fii!
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 09:40
Nu mi-am vazut iubitul timp de 3 saptamani,iar cand ne-am reintalnit mi-a spus :''CAND NU ESTI CU MINE PIERD PULSUL ! ''
Mari80
Postat pe 29 Iulie 2012 09:49
De la: elena_rodica, la data 2012-07-29 09:03:17"Fara tine nici mancarea nu are gust " probabil vi se pare prozaic dar e real si adevarat si profund



logic compliment... fara tine, si-ar fi gatit-o el... de unde si faptul ca nu are gust !!! si e profund... pana-n stomac !!!
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 09:55
Stateam de vorba pe mess cu un barbat foarte important pentru sufletul meu si a dorit sa ma vada, asa ca i-am dat web.Prin fereastra intrau raze de soare care se proiectau pe perete.Mi-a spus;
-Ti-a intrat in camera o raza!
-Si cu mine, suntem doua, i-am raspuns
-Si cu tine, sunteti una!....
puf_60
Postat pe 29 Iulie 2012 09:57
De la: Mari80, la data 2012-07-29 09:49:32Nu mi-am vazut iubitul timp de 3 saptamani,iar cand ne-am reintalnit mi-a spus :''CAND NU ESTI CU MINE PIERD PULSUL ! ''


e si normal sa zica asa... !!! stii, cand pierzi pulsul, nu neaparat se pierde sau se micsoreaza... ci se pierde si cand se mareste mult ! si cand se mareste mult... cand se fac activitati in care e efort... !!! acuma... eu nu vreau sa instig sau sa apropozez ceva... dar ti-am explicat cum e cu pulsul !
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:01
Nu pot sa nu te iubesc!
lucianuvero
Postat pe 29 Iulie 2012 10:03
nimeni nu este ca tine!........va fi cel mai frumos compliment pentru tot ce am insemnat eu in viata cuiva, chiar daca acel cineva a ramas si pana astazi nevazut. o zi frumoasa tuturor , frumoaselor!
garbo_1992
Postat pe 29 Iulie 2012 10:09
171291... unde ai vazut-o aici pe charmelen... ??? nu de alta, dar vreau si eu sa-i spun buna ziua ! si nu vine de la Carmen... si Elena, ci de la "elena care are charm" ! de aia e "h"-ul ala acolo... !
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:09
De la: lucianuvero, la data 2012-07-29 10:03:14Nu pot sa nu te iubesc!


frumos ! si in italiana suna si mai frumos... !!!
"Non posso non amare te"... !
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:14
De la: garbo_1992, la data 2012-07-29 10:09:06nimeni nu este ca tine!........


"va fi cel mai frumos compliment pentru tot ce am insemnat eu in viata cuiva"


chiar daca acel cineva a ramas si pana astazi nevazut. o zi frumoasa tuturor , frumoaselor!


buna frumoaso... ! dar cum adica VA fi... ? nu ti l-a spus deja, complimentul asta... ????
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:16


OK, s-ar putea s fie cum zici. Dar, pn una-alta, eu nu am de unde s tiu c e vorba despre "o Elen" care are arm (sau charm, nu?), aa c zic i strigf: s apar Elenaaaaa!!!
M rog, Elena Carmen sau armanta...
P.S. Vezi, draga mea (acum m adresez elenei-elene, na!), n ce poi intra dac lai loc pentru interpretri?!...
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 10:19


Scuze, am plantat pe undeva, n mesajul precedent, un "f" n plus. Nimic de insinuat...
Salut toi barbonelii (oare de ce gen o fi cuvntul i mai ales posesorul pseudonumelui?sper s fie o barbonel), precum i toate fetele, fie ele Elene, Carmen(e), armante ori ba!
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 10:27
nici eu, draga 291... am dat si eu cu presupusul... dar am crezut ca charmelen a postat si ea ceva pe aici si de aia i te-ai adresat... ! adica sub alt nume. ca, charmelen, vedeam si eu... ! cat priveste genul barbonelilor... hai sa zicem ca in afara de unele femei, ladys daca vrei... unele de prin Caucaz sau nu stiu ce regiune din Romania, cam toate nu prea au barba si daca aveau, nu-si spunea nici una "barboneli sau barbonela"... nu crezi ?
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:35
O MIE SI 23 DE SCUZE... !!!!! eu, din greseala, am deschis pagina 2.... acuma am vazut si pagina 1, cu toate ca i-am raspuns lui charmelen si mai de mult.... dar nu mai tineam minte !!!! asa ca imi cer scuze ptr. greseala si intrebare, 291... !!!!!
barboneli
Postat pe 29 Iulie 2012 10:39
De la: delya26, la data 2012-07-29 08:35:25 ...Este o lady, Elena Udrea! Frumoasa, desteapta, eleganta...de ce nu s-ar incadra?!...
cine nu ajunge la mere spune ca sunt acre!...desi topicul nu are ca tema politica!


si oare ,de ce naiba, ar vrea sa ajunga la Elena Udrea? ca sa ce?
iar apoi, in legatura cu eleganta...decolteurile prea prea adanci si culorile nesimtite (ca exemplu: tziclamul, rozul strident ) nu se regasesc in preferintele vestimentare ale unei lady
Amor_Aeternus
Postat pe 29 Iulie 2012 11:07
Cel mai frumos compliment pe care l-am auzit de la un barbat a fost:":Esti sufletul meu chiar daca tu nu stii inca,vei fi intotdeauna in inima mea desi tu nu intelegi si nu vei intelege niciodata aceasta!"
garbo162553
Postat pe 29 Iulie 2012 11:18


Frate, nu se tie niciodat cu cine ai de-a face. Pe mine m amuz, dar m i ntristeaz grozav (fiindc exist fenomenul sta nenorocit, al pidosnicilor, i nu de ieri, ci de mii de ani) o replic celebr din nu mai puin celebrul film "Unora le place jazzul", spus - nu de eroii-"fete" din rolurile principale, ci de acel mare bogta cruia i se mrturisete c "femeia" de care se ndrgostise era, de fapt, brbat (i asta spune multe): "Nimeni nu-i perfect!".
Altfel, ce s zic, eu consider c orice declaraie de dragoste, c mi se pare mie prea "inconsistent" sau prea savant, prea "cutat" i tot aa, dac e spus sut la sut din inim i din convingerea total a declarantului, ca s zic aa, e OK, e chiar cea mai frumoas pentru persoana care o primete. i aici a vrea s pun accent pe faptul c - fatalitate, dragele mele prietene - chiar i brbaii au nevoie s primeasc declaraii de dragoste; sincere, care s depeasc sclipirile inelului cu Swarowsky ori, Doamne, pzete, cele n-pe viteze ale jipanului rou, neaprat rou. Fiindc nu vorbele, ci sentimentele, ceea ce ele eman i transmit sunt cele care ne guverneaz viaa. Muli nici nu tiu asta i se leag de "interfee": cuvinte rostite ori scrise, cadouri, bani, iari vorbe, iari bani i iari bani...
garbo171291
Postat pe 29 Iulie 2012 11:40
Cel mai frumos compliment pe care l-am primit a fost din zona necuvintelor. Se stie ca doar 10% din comunicare e verbala iar restul e nonverbala.
Acum cativa ani, ma plimbam cu iubitul meu, tinandu-ne de mana.Mergeam tacuti bucurandu-ne de faptul ca eram impreuna in acea seara de iunie.Am trait sentimentul ca in sfarsit "sunt acasa" din punct de vedere sufletesc, ca iubirea mea pentru el era impartasita si ca el ma iubea la fel de mult precum il iubeam eu.
Acel moment m-a facut sa nu renunt la relatia noastra atunci cand au aparut anumite probleme si neintelegeri.Cand l-am intrebat ce a simtit in acea plimbare, mi-a confirmat ca a avut un sentiment identic cu al meu.
In prezent locuim impreuna, doi oameni divortati de varsta mijlocie,sprijinindu-ne si iubindu-ne reciproc,iertandu-ne reciproc pentru micile magarii pe care le mai facem, in acel confort sufletesc pe care l-am simtit prima oara in acea seara speciala de iunie.
Ghimbir
Postat pe 29 Iulie 2012 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O IUBIRE IMPOSIBILA 96 De la: preciouss 30 August 2009 22:17
cea mai penala intamplare la prima intalnire? 7 De la: quasaria 19 Martie 2011 23:57
o mica parere 9 De la: ana02 23 Septembrie 2009 21:05
S-a indragostit de o prostituata 4 De la: ana02 4 Octombrie 2009 17:50
credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc? 268 De la: buna01 8 Ianuarie 2010 22:46
Setari Cookie-uri