cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste?

Si eu cred ca trebuie sa ne spun ce era... noi ne-am dat cu parerea-moraliste sau nu,iubite sau nu..dar ne-am zis ce gandeam{poate gresit..}..dar corect este sa ne spuna "CE ERA?"sa invatam si noi!! Multumim anticipat..
elisabeta_boia
Postat pe 2 Iulie 2012 19:22
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?



Da !!! Poate spune insa nici el nu isi poate explica ...!!! Punandu-i intrebari pe aceasta tema nu faci altceva decat sa-i amplifici problema ...
pygmalyon
Postat pe 2 Iulie 2012 20:47
De la: quasaria, la data 2012-06-15 23:05:52ESTE prea tirziu....

Pentru cine ???
pygmalyon
Postat pe 2 Iulie 2012 20:53
I-am dat voie sa se ocupe de familie. eu l-am trimis acasa sa stea cu copilul si sa se linisteasca, ca altfel nu se ducea. Si acum este acasa, nemultumit de viata lui, dupa cum spune si noi iar impreuna... Sotia il ameninta ca divorteaza pt ca stie despre relatia noastra...dar nu are puterea sa o faca, ameninta de 2 ani si atat.
El si-a revenit, cred ca era stresat ca nu isi revine acasa sa fie fericit dar nici noi doi nu avem sanse de a fi oficial impreuna...asta este.
77
Postat pe 15 August 2012 14:01
femeia este cea care da tonul in formarea unei relatii,ea este raspunzatoare de felul in care un mascul o doreste,o adora,sau ii provoaca nepasarea si dorinta de schimbare.femeia are mijloacele,sarmul,gesturile de a subjuga un barbat de al face sa-i curga,, balele,, de dorina de a face dragoste [ sexul-il faci pe bani la marginea drumului ].femeia este cea care conduce la preludiul la frumusetea dragostei [toarce,suspina,ba se lasa ba nu se lasa,mici tertipuri care fac ca dorintele sa creasca,sa fie arzatoare,sa inebuneasca de dorinta.]--sexul dureaza 5-10 min,iar a face dragoste cu pasiune duce la ore de joaca de pasiune de locuri diferite,de pozitii diverse, sa facem dragoste dorim cu totii deoarece sex fac si caiini pentru procreere.sexul il practica prostituatele pentru asi castiga existenta-ele nu mai stiu sa faca dragoste [nu le permite timpul si conditiile,locul]
dvaduva52
Postat pe 17 August 2012 14:55
De la: dvaduva52, la data 2012-08-17 14:55:54femeia este cea care da tonul in formarea unei relatii,ea este raspunzatoare de felul in care un mascul o doreste,o adora,sau ii provoaca nepasarea si dorinta de schimbare.femeia are mijloacele,sarmul,gesturile de a subjuga un barbat de al face sa-i curga,, balele,, de dorina de a face dragoste [ sexul-il faci pe bani la marginea drumului ].femeia este cea care conduce la preludiul la frumusetea dragostei [toarce,suspina,ba se lasa ba nu se lasa,mici tertipuri care fac ca dorintele sa creasca,sa fie arzatoare,sa inebuneasca de dorinta.]--sexul dureaza 5-10 min,iar a face dragoste cu pasiune duce la ore de joaca de pasiune de locuri diferite,de pozitii diverse, sa facem dragoste dorim cu totii deoarece sex fac si caiini pentru procreere.sexul il practica prostituatele pentru asi castiga existenta-ele nu mai stiu sa faca dragoste [nu le permite timpul si conditiile,locul]



Sexul dureaza 5-10 minute ??? Si mie de ce nu-mi spune-ti......
GHEISA_
Postat pe 18 August 2012 08:52
i ''spune-m''.
Axl_R
Postat pe 18 August 2012 08:57
De la: Axl_R, la data 2012-08-18 08:57:40i ''spune-m''.



Mer-si
GHEISA_
Postat pe 18 August 2012 09:00
:)
Axl_R
Postat pe 18 August 2012 10:23
E posibil ca acele probleme cu erectia sa vina din cauza stresului, lipsei odihnei sau alte cauze de natura biologica.

garbo_409242
Postat pe 10 Noiembrie 2015 13:20
De la: quasaria, la data 2012-06-18 18:59:14668, eu iti doresc sa traiesti o pasiune in care nu conteaza nimic altceva. Si dupa aia mai vorbim. Daca tu ai impresia ca povestesti de vreo dragoste "intensa", habar n-ai ce e aia intens. Sau, ma rog, ai niste limite afective care nu iti permit mai mult.
In mod cert problema pentru care ai deschis topicul nu ar fi aparut. Nici cu, nici fara vreun "loc de parcare" - in primul rind.
In al doilea - dl. n-ar fi dormit o secunda in plus linga nevasta-sa. Nici tu linga sotul "la care tii foarte mult". Pentru ca ar fi depasit nivelul de suportabilitate. Intelegi? Si atunci nu isi risti numai zona de confort. Atunci risti tot. Iti risti capul. Iti vinzi sufletul. E mai mult decit poti duce. Asta inseamna "intens". Nu ca ar fi ceva benefic sa ti se intimple... Dar cit timp ai control, e o poveste calduta - un compromis. Atit. Genul de compromis ieftin pe care il intelege orice florareasa: "vaaai, ce frumooos..."


Absolut de acord!
pinkrainbow
Postat pe 10 Noiembrie 2015 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vrea de la mine? sex? 75 De la: madita 12 August 2011 15:47
ce iubesc barbatii??? 32 De la: nuti_vio 7 Iulie 2010 16:54
sal lume!!! 6 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:21
Placere pentru doamne sau domnisoare 1 De la: garbo_500559 30 August 2019 11:31
Sex si sentimente 24 De la: garbo_14136 31 August 2017 11:00
Setari Cookie-uri