cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste?

De la: cumsafie, la data 2012-06-16 10:09:40Si pana la urma problema ta este ca tipul nu mai poate face sex?

Credeam ca te deranjeaza faptul ca esti in postura de amanta de atata timp, sau ca el este casatorit,sau ca lumea vorbeste...sau ca iti doresti o schimbare..
Te rugam,daca vrei sa iti fie mai bine, schimba-ti llista cu prioritati...

Nu intelegeam dece in Suedia,Finlanda,Danemarca SUA barbatii la 30-35 de ani sunt ipotenți.Disfunctiile se datoreaza practicarii sexului oral,care le inhiba dorinta de a mai avea o relatie barbat-femeie normala.Am 66 de ani ,nu am disfunctii sexuale dar niciodata nu am practicat asemenea perversiuni sexuale distrugatoare,injositoare pentru femeie,degradante si in final cu repercursiuni grave asupra sanatatii mintale.
VOIAJOR
Postat pe 17 Iunie 2012 02:14

pardon.

M-a apucat si pe mine risu' la sfanta liturghie....
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 02:50
lipsa erectiei, poate insemna lipsa atractiei fata de tine, poate ca s-a saturat totusi si de surprizele pe care le aduce o amanta. apoi, poate fi vorba de remuscari, daca tu nu le ai ca te culci cu un barbat casatorit, ei bine el a inceput sa le aiba, mai are un dram de morala. cum spunea cineva mai sus, poate ar fi cazul sa iti analizezi si sa iti schimbi prioritatile. ia incearca sa ai o relatie normala cu un barbat singur, care sa te iubeasca DOAR pe tine, sa vezi cum e. lui da-i voie sa isi vada de familie, pe care mai mult ca sigur ca nu o sa o paraseasca pt tine. incearca sa nu te mai multumesti doar cu locul 2. bafta
MARILENA_25
Postat pe 17 Iunie 2012 11:07
lupul moralist. ;))))
G_X
Postat pe 17 Iunie 2012 11:12
Crede-ma ca daca ar fi vrut sa-si vada doar de familie ar fi facut acest cand il trimiteam acasa sa stea cu sotia si copilul. poate este greu sa intelegi niste sentimente foarte puternice care nu te lasa si nu poti sa renunti la un om..pt simplul fapt ca il iubesti, ca il doresti, ca simti ca traiesti langa el si sentimentele sunt reciproce.
si stiu cum este sa fii iubita de un barbat DOAR eu.
dar uite ca mie imi place sa fiu iubita de doi barbati.
remuscari nu mai are demult pentru ca a renuntat sa mai lupte cu sentimentul de vinovatie, asa cum am renuntat si eu, sunt mai importante trairile unul fata de celalat.
sa-si paraseasca familia nici nu doresc, am dorit asta la un moment dat asa cum si-a dorit si el de fapt, dar...asa este mai bine pt toti. nu doresc sa-l iau de langa sotie., mai bine zis de langa copil.
nu sunt pe locul doi si asta pentru ca familia mea si un sot la care tin f mult.
si...desi uneori sunt trista pentru ca mintim in continuare, compenseaza ceea ce simt cand suntem impreuna si cand simt ca ma iubeste.intre timp s-a rezolvat si ceea ce ma nedumerea pe mine...era stresul locului in care ne vedeam.
multumesc de sfaturi...dar ,sincer, iti doresc sa traiesti intai o pasiune ca aceasta si apoi, dc ti se intampla mai vorbim.
77
Postat pe 18 Iunie 2012 18:51
668, eu iti doresc sa traiesti o pasiune in care nu conteaza nimic altceva. Si dupa aia mai vorbim. Daca tu ai impresia ca povestesti de vreo dragoste "intensa", habar n-ai ce e aia intens. Sau, ma rog, ai niste limite afective care nu iti permit mai mult.
In mod cert problema pentru care ai deschis topicul nu ar fi aparut. Nici cu, nici fara vreun "loc de parcare" - in primul rind.
In al doilea - dl. n-ar fi dormit o secunda in plus linga nevasta-sa. Nici tu linga sotul "la care tii foarte mult". Pentru ca ar fi depasit nivelul de suportabilitate. Intelegi? Si atunci nu isi risti numai zona de confort. Atunci risti tot. Iti risti capul. Iti vinzi sufletul. E mai mult decit poti duce. Asta inseamna "intens". Nu ca ar fi ceva benefic sa ti se intimple... Dar cit timp ai control, e o poveste calduta - un compromis. Atit. Genul de compromis ieftin pe care il intelege orice florareasa: "vaaai, ce frumooos..."
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 18:59
:)
G_X
Postat pe 18 Iunie 2012 19:23
Am vorbit de o pasiune intensa la care nu am fost si nu suntem dispusi sa renuntam...inca.
asta nu inseamna, draga Quasaria ca nu exista sentimente si acasa, in familie.
Cred ca puterea ta de a percepe faptul ca poti iubi doi barbati ca sa nu mai spun de puterea ta afectiva, este limitata. la fel cum si el isi iubeste copilul sigur, eu cred ca si sotia, desi el spune ca nu.
am fost la un pas sa ne vinem amandoi sufletele, dar eu am revenit cu picioarele pe pamant si am hotarat ca nu plec de langa sot, iar el sa se intoarca la familie.
e greu de inteles? si asta cu "vai ce frumosssssssss" uite ca dureaza de aproape 3 ani. si nu cred ca poti sa risti totul doar asa de dragul florareselor
77
Postat pe 18 Iunie 2012 19:29
"si nu cred ca poti sa risti totul doar asa de dragul florareselor ."
Evident, nu.
Asta spuneam si eu: atunci cind doar spui povesti d'astea pentru florarese, si incerci sa te convingi tu pe tine cum ca ai iubi pentru ca ti-o tragi cu unul in mare taina - nu risti nimic. Absolut nimic. Ca n-ai de ce.

Ca e ieftin... abia dupa ce ai iubit intr-adevar nu mai "cumperi" scenarii din astea, "drama infidelitatii" la trei lei bucata - un el foutadore part-time gasesti pe toate drumurile. Da' daca pentru tine asta e "marea pasiune", ce sa zic. Nu stiu daca sa te felicit sau sa te compatimesc ca doar atit poti tu sa simti/sa traiesti.
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 19:48
.......și uite așa ghemul se deșira !

http://www.youtube.com/watch?v=fpC4olmZHLU
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 08:53
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?


și viața curge ,lacrimile curg,oftarile sunt din ce in ce mai adnci ,oameni suntem.....
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=QgkJ1tqbHV0
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 17:28
Oooooffffffffffff....
Axl_R
Postat pe 19 Iunie 2012 17:35
De la: VOIAJOR, la data 2012-06-19 17:28:01
și viața curge ,lacrimile curg,oftarile sunt din ce in ce mai adnci ,oameni suntem.....


si lacrimile curge...

http://www.youtube.com/watch?v=S5uYUqV56UM
quasaria
Postat pe 19 Iunie 2012 18:13
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?
Valy_Radu_1
Postat pe 19 Iunie 2012 20:35
Autsch! s femeie...n-am perceput nica.
Axl_R
Postat pe 19 Iunie 2012 22:27
urmareste clipul si pricepi tot
e plina lumea de nebune de incordati si de pansati!
heartbit
Postat pe 19 Iunie 2012 22:37
De la: heartbit, la data 2012-06-19 22:21:44cum era cantecul ala...?


gind la gind cu bucurie.... Eu nu tot linku' ala l-am dat?
quasaria
Postat pe 19 Iunie 2012 22:41
seriosule, ai un tic?
ctrl+c? :-)
Ca sa nu zic ctrl+v, ca suna urit....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 08:57
Q, cu scuzele de rigoare, nu ma uitasem la clipul pus de tine, si era usor diferit la nume, de-aia nu mi-a atras atentia.
dar
cel putin un lucru e clar, ca a fost acelasi gand si mai ales cu zambet si bucurie!
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 09:30
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?


Depinde ce artista prefera mai mult....
http://www.kudika.ro/articol/relatii/22457/sfaturi-sexuale-cum-trezesti-voinicul/pagina-2.html
VOIAJOR
Postat pe 22 Iunie 2012 08:14
Da, esti foarte serios si transant! N-am stiut ca poate fi o astfel de explicatie. Si eu am trecut prin asa ceva cu 2 barbati si am fost foarte nedumerita. Acum aflu si eu de ce!
garbo232494
Postat pe 22 Iunie 2012 10:14
De la: garbo076668, la data 2012-06-18 18:51:45Crede-ma ca daca ar fi vrut sa-si vada doar de familie ar fi facut acest cand il trimiteam acasa sa stea cu sotia si copilul. poate este greu sa intelegi niste sentimente foarte puternice care nu te lasa si nu poti sa renunti la un om..pt simplul fapt ca il iubesti, ca il doresti, ca simti ca traiesti langa el si sentimentele sunt reciproce.
si stiu cum este sa fii iubita de un barbat DOAR eu.
dar uite ca mie imi place sa fiu iubita de doi barbati.
remuscari nu mai are demult pentru ca a renuntat sa mai lupte cu sentimentul de vinovatie, asa cum am renuntat si eu, sunt mai importante trairile unul fata de celalat.
sa-si paraseasca familia nici nu doresc, am dorit asta la un moment dat asa cum si-a dorit si el de fapt, dar...asa este mai bine pt toti. nu doresc sa-l iau de langa sotie., mai bine zis de langa copil.
nu sunt pe locul doi si asta pentru ca familia mea si un sot la care tin f mult.
si...desi uneori sunt trista pentru ca mintim in continuare, compenseaza ceea ce simt cand suntem impreuna si cand simt ca ma iubeste.intre timp s-a rezolvat si ceea ce ma nedumerea pe mine...era stresul locului in care ne vedeam.
multumesc de sfaturi...dar ,sincer, iti doresc sa traiesti intai o pasiune ca aceasta si apoi, dc ti se intampla mai vorbim.


pe bune? iubesti 2 barbati? ai o familie fericita? de unde le scoti? daca vrei sa te minti singura ca ceea ce faci tu e normal, problema ta, dar nu avea pretentia ca noi aici, sa te felicitam pt rolul tau de amanta. si sa iti mai dam si sfaturi cu privire la viata ta sexuala. in locul tau as avea macar bunul simt sa nu trambitez o relatie in care mai sunt implicati si alte persoane si in special copii. vrei sa dai situatiei o culoare de roz magnific, ceea ce mi se pare de prost gust. amanta are rolul ei de secole, nu e niciodata marea iubire, credeam ca stii asta. faptul ca trambitezi o relatie care atunci cand exista o farama de bun simt, este ascunsa in adancuri, sa nu te stie nici pasarea maiastra, imi dovedeste ca moralitatea nu mai are nici un sens pt unii. marea iubire, pasiune, cum ii spui tu, cea care calca pe sufletele altor persoane, nu poate sa impresioneze pe nimeni, din contra. cred ca ar trebui sa nu te mai sifonezi atat, arata ca ai bun simt, cum poti crede ca aici vei gasi sprijin, pt rolul tau de amanta?? bafta, cred ca ai nevoie
MARILENA_25
Postat pe 25 Iunie 2012 09:23
De la: tusi_Oli, la data 2012-06-15 23:00:47Fetele o mana de ajutor, un sfat prietenesc , o incurajare pana nu-i prea tarziu


tusi Oli nu te-am mai vazut de multa vreme; ai ramas tot asa simpatica
si uite cum ai nimerit tocamai la probleme.... cum mai dai tu in bobi si nimeresti topicurile

pentru cea care a deschis topicul, probabil ca trebuie sa consulte un psiholog......daca din asa armasar ce era a devenit manzulet ceva se intampla
adeline
Postat pe 25 Iunie 2012 22:20
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?


Cred ca problema este in primul rand pishologica. Omul traieste duplicitar, in subconstientul lui o admite, doreste foarte tare o femeie, dar nu se poate rupe nici de nevasta si copil, iar sentimentul de vinovatie il blocheaza fizic.
Problemele de erectie sunt o consecinta logica a lipsei sale de cojones manifestata prin nehotarare si fluctuatie in viata sentimentala.
charmelen
Postat pe 26 Iunie 2012 18:30
Subscriu la ce a zis gusaria...

Draga mea ,"trairile intense" in conjunctura in care te afli ,este o rusineeee !

Familia ta si a lui este daruita de Dumnezeu ,ai respect pentru tine si El ?

Trezeste-te la realitate ,in cazul in care constiinta ta mai lucreaza.

O zi buna!
ica2
Postat pe 26 Iunie 2012 21:43
si constiinta...nu si nu...


chiar nu fac misto.
Eugenia_
Postat pe 26 Iunie 2012 21:52
Poate sotul cu pricina=amantul tau..o fi avut ceva pb de ordin fizic cu sotia si atunci te-a folosit pe tine ... Acum s-or fii rezolvat pb fizice ,acum il satisface SOTIA ..iar tu nu mai ii esti de folos...
Propune-i sa-si gaseasca o alta amanta...dar nici la aia nu are..erctie..o fii bolnav..
Si avea dreptate cineva de pe forum...dupa ce ca aveti viata amoroasa dubla..va mai si "laudati" cu asta.. Nu e de fala...e de ..rusiniiica!!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2012 00:02
multumrc mult pt sfaturi, nu aveam nevoie de asta de la voi.
mai dar ce moraliste sunteti toate ... poate suntei toate "sfinte "sau asa va credeti
doream doar o parere legata de eventuale probleme pe care le pot avea uneori barbatii si ce ar putea sta in spatele acestora, asteptam raspunsuri mai mult de la barbati
dar uite ca s-au trezit cateva destepte care se mai cred si moralitatea intruchipata sa-mi de a sfaturi...
fetelor care dati cu parul va multumesc dar...
s-a rezolvat problema fizica...nu mai e cazul sa va bateti capul cu moralitatea unor femei, amante sau nu, carora le place sa faca sex, dragoste, cum vreti voi sa spuneti si care sunt iubite desi e greu pt unele frustrate ca voi sa inteleaga asta
va pup
nu mai astept sa va spuneti parerea...totul s-a rezolvat si stiu si ce era.
va multumesc tuturor
77
Postat pe 2 Iulie 2012 00:18
De la: garbo076668, la data 2012-06-11 14:04:58 Poate spune un barbat casatorit ,ca doreste foarte tare o femeie, alta decat sotia lui, care ii este si amanta de 2 ani, si totusi sa aiba probleme legate de erectie cand e vorba sa faca sex? Adica a fost foarte viril si dornic si dintro data pare sa aiba ceva probleme cu amanta , probleme pe care nici el nu si le explica nici el, pt ca spune ca o doreste si are sentimente in continuare fata de ea? Sau poate fi ,mai degraba , faptul ca intors acasa la sotie "pt copil" spune el, s-a schimbat ceva in casnicie si nu mai are dorinta fizica in cealalta parte?


poate stresul, gandul ca o inseala pe nevasta lui, gandul ca poate isi va pierde copiii...aceste lucruri pot inhiba un barbat. Dar de ce iti trebuie un barbat insurat cand sunt atatia barbati in lumea asta?
CoKNeZa
Postat pe 2 Iulie 2012 01:14
De la: garbo076668, la data 2012-07-02 00:18:39multumrc mult pt sfaturi, nu aveam nevoie de asta de la voi.
mai dar ce moraliste sunteti toate ... poate suntei toate "sfinte "sau asa va credeti
doream doar o parere legata de eventuale probleme pe care le pot avea uneori barbatii si ce ar putea sta in spatele acestora, asteptam raspunsuri mai mult de la barbati
dar uite ca s-au trezit cateva destepte care se mai cred si moralitatea intruchipata sa-mi de a sfaturi...
fetelor care dati cu parul va multumesc dar...
s-a rezolvat problema fizica...nu mai e cazul sa va bateti capul cu moralitatea unor femei, amante sau nu, carora le place sa faca sex, dragoste, cum vreti voi sa spuneti si care sunt iubite desi e greu pt unele frustrate ca voi sa inteleaga asta
va pup
nu mai astept sa va spuneti parerea...totul s-a rezolvat si stiu si ce era.
va multumesc tuturor


si ce era? nu ca as fi neaparat curioasa, dar poate mai trec si altele prin aceasta problema, si fara sa vrei le vei ajuta:P
CoKNeZa
Postat pe 2 Iulie 2012 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, 59 De la: garbo120438 31 Mai 2010 20:48
nu pot traii fara tine dar nu stiu ce sa fac !!! ma ajuta si pe mine cineva plsss 14 De la: si_totusi 7 Martie 2010 22:16
o parere , va rog 33 De la: si_totusi 5 August 2010 12:59
dragoste pe net 8 De la: Dubluritza 6 Noiembrie 2009 03:47
:| 11 De la: cricat 24 Februarie 2011 09:47
Setari Cookie-uri