sunt o aventura sau ceva mai mult

Aproape acum un an am cunoscut un tip super cea ce imi doream si cea ce imi doresc. m-a facut sa trec usor peste relatia care se terminase cu persoana care o iubeam cu adevarat. e si prieten si iubit,si amantul perfect. dar nu pot sa ii spun ce simt pt el ca e insurat. in primavara mi-am facut pe cineva k sa nu ma duc la nunta sorei mele singura. el tot timpul ma ataca zicandu-mi ca mi-am facut pe altcineva. pe timpul verii sotia lui a plecat in spania, iar eu cu el am trait o vara de neuitat cu el tot timpul era cu mine vorbeam tot timpul la telefon cu orele cand nu ne vedeam, mergeam peste tot cu el si era gelos.eu tot timpul evitam sa ma intalnesc cu asa zisul iubit. vroiam sa fiu cu el tot timpul.dormea de cele mai multe ori la mine. am apreciat foarte mult cand e cu mine nu ii raspunde la telefon la sotie. de cand s-a intors ea in tara a inceput sa nu ne mai vedem asa des si nici nu mai doarme la mine si vb cam rar dar cand suntem impreuna ma face sa cred ca sunt importanta pt el dar tot timpul e ea care tot timpul e la mijloc si il suna . nu imi pasa ca este cu ea cu toate ca uneori ma doare. vb cu el de ea chiar am vrut sa o ajut sa isi gaseasca de lucru. nu stiu ce sa cred si ce sa fac. stiu ca nu trebuie sa ma bag in astfel de relatie. am renuntat si la relatia mea cu tipul ala ca sa nu il mai vad gelos. si cand m-am despartit mi-a zis ca nu trebuia. ce sa fac va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat. tine la mine sau nu sau am fost o aventura pt el si sunt in continuare
andra1andra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:07
ioi, nu mai am rabdare cu drame de-astea existentiale

fetele, veniti voi si sfatuiti fatuca asta
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:14
Pei ai procedat foarte nasol ..tipul e ,,dat si grevat de sarcini " daca ma intelegi...Faptul ca ai renuntat la celalalt a fost propria ta alegere. Cam nasoala faza ...asta cu insuratii...eu as spune sa te distantezi cu demnitate si eleganta, continuand nu faci decat sa suferi si sa astepti...Deci , nu renteaza! Succes!
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:14
sis, aici sunt, mami!
chiar daca nu intru in categoria fetelor

hmmm... ce avem noi aiiici?
mmmda! I'll be back, vorba moldoveanului...
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:18
nu e niciodata in regula sa ai o relatie cu un barbat casatorit.Stim ca e greu dar gandeste te cata valoare ai tu in fata lui si in fata ta.Nu e obligatoriu sa si paraseasca sotia cat timp te are manta de vreme rea.Poate ca ai o varsta si o sa ti doresti sa ti intemeiezi o familie in viitorul apropiat.Inafara de gelozie si cateva ore cand nu e sotia atenta ce ti mai ofera el?
garbo044914
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:18
un statut...acela de amanta
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:20
bro, sa ma bata soarele daca nu m-am sastisit de chestiile astea

unde intorci capu' dai numa' de adultere...ai dreaq, unu' nu mai sta pe-acasa
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:20
Deci..tipul e scos ,,din circuitul civil" e ,,dat" asuma-ti aventura si clipele frumoase petrecute alaturi de el ..dar e bine sa te retagi cu demnitate, in caz contrar vei suferi si nu are sens...
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:21
da' ce faci, mami? va conversati de una singura, din conturi diferite? 674 cu 914... parca-i telefonu' de la spitalu' de baieti veseli, veniti tarziu acasa

breee... iote cari-i tarashania:
mamucaaa, aia cu insuratu'. ia-l, mami, acasa! du-l plocon la muica matale, ca vaz ca esti de-a locului, si da-i-l sa ti-l spele, sa ti-l primeneasca si sa ti-l faca ca nou. si pe matracuca aia de nevasta, da-o dreaq! ce i-a trebuit ei sa plece in Spania, ha?

voi sa fiti fericiti, de restul prafu'!
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:22
sis, lasa, mami, ca si-asa cam lancezeam de la o vreme... prindeam dreaq paianjeni la tastatura

hai la neica, fatuca674, tocmai ascut cutzitoaiele
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:24
bro, ma leshi ?
cum dreaq se indragostesc toti de cate cineva care are berbat sau fomeie acasa ?
ca nu pricep, mama...chiar ii loveste dragostea in aripa de unu' insurat? sau de una maritata?

tu stii bine ca io nu inghit adulteru' nici cu un kil de lamai
de-aia mor cand aud romantzuri d-astea

pan' la urma fata e indignata ca il suna legitima si despre care crede ca e la mijloc

fata, nu nevasta e la mijloc, ci tu...tu esti aia care ar trebui sa-ti amintesti ca e insurat
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:29
Alexandra... sigur, tine. Si daca adopti un catel incepi sa tii la el.
Iar la cealalta intrebare, din ce ai scris tu, raspunsul este da. Esti o aventura. Iar asta poate ca nu este rau deloc. Cel putin, lipsa dramelor pare reciproca.
quasaria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:30
mda..cum le place unora sa sufere de-aiurea..
melanie
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:31
Daca e "scos din circuitul civil", nu e cumva in "domeniul public" ?
garbo1961
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:31
Tu chiar crezi ca isi va lasa sotia pentru tine?Te imbeti cu apa rece!Pentru el esti roata de rezerva dar tie iti place rolul asta?
Helen29
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:34
nu stiu... sufera cineva pe aici... ca mie mi se pare un harem fericit.
quasaria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:34
Scos din CIRCUITUL civil, mai exact nu poate fi ,,instrainat" pe cale civila ...,, e grevat de sarcini" ( pentru moment:-)
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:35
Q

baga, mami, ca eu inca mai ascut vreo doo minutzele la cutzatoaie
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:36
De la: Helen29, la data 2009-11-18 23:34:23Tu chiar crezi ca isi va lasa sotia pentru tine?Te imbeti cu apa rece!Pentru el esti roata de rezerva dar tie iti place rolul asta?


Poate isi lasa sotia ...asa vreo ora..ca dupa aia revine...zice ca a intarziat, nu a stiut sa aleaga legumele in piata :-)
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:37
Q, asa, mama...good point
Anouk
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:37
pai nene, vaz c-o framanta, ca n-o mai framanta
melanie
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:41
Reyya,ei stiu sa aleaga legumele numai ca multe dintre ele se prind mai greu si atunci se fac emo si isi taie venele.
Helen29
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:53
n-o mai framanta dar vrea s-o framante
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:54
bre, sa si le taie (venele), da' pe lung, nu pe lat, ca sa nu i le mai poata coase la loc!

si cand ma gandesc ca astfel de fiinte au si darul procreerii... ba mai mult: al inmultirii, de-a dreptul!!!

iooii, mama mea! ce se va alege din ADN-ul uman?
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:56
sau ...iau atitudine...asta cu taiatul venelor e prea facila ..plictis total :-) Unde mai pui ca nimeresc vreo lama de aia de kkt....
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:56
ce framantari ai si tu la 12 noaptea
melanie
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:57
poi cum altfel, soro? ca la ore din astea apar framantarile cele mai mari, depinde ce ai mancat seara
ready_vivus
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:59
barem framantari sa fie . ca somn...
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 00:00
somn? ce-i aia? la ora asta, asa de dimineata?
ready_vivus
Postat pe 19 Noiembrie 2009 00:03
sunteti cu capu' ? ati dat-o pe lame ?

dilema serii...sa le tai ? sa nu le tai ? sa le las lungi ?
Anouk
Postat pe 19 Noiembrie 2009 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUTREMURUL TECTONIC,SOCIAL,POLITIC,ECONOMIC 2 De la: quasaria 26 Februarie 2012 19:09
Oare si barbatii mincinosi si prosti crescuti au nevoie sa fie iubiti? Sau ei au nevoie doar de satsfactie fizica? 98 De la: xenaprintesarazboinica 4 Ianuarie 2011 00:04
Sondaj de opinie 3 De la: andreea_n_c 3 Martie 2010 09:35
isa_mikaa@yahoo.com 3 De la: garbo167167 12 August 2012 23:35
ipocrizia 63 De la: sageataalbastra 16 Septembrie 2010 16:41
Setari Cookie-uri